کمپ ترک اعتیاد در اهواز
×

کمپ ترک اعتیاد در دزفول

کمپ ترک اعتیاد دزفول

بهترین کمپ ترک اعتیاد در دزفول کدام است؟ برای یافتن مکان مناسب برای ترک اعتیاد خود به کدام کمپ ترک اعتیاد دزفول باید رجوع کنیم؟ مهمترین مشخصات کمپ ترک اعتیاد دزفول چیست و یک کمپ ترک اعتیاد باید چه مشخصاتی داشته باشد؟ این نوشتار در جهت آگاهی بخشی عزیزانی است که به دنبال یک مرکز بستری ترک اعتیاد مناسب و استاندارد می گردند تهیه شده است.

بهترین کمپ ترک اعتیاد در دزفول

همانطور که می دانید کمپ ها و مراکز ترک اعتیاد بسیاری در سراسر کشور ایجاد شده که به طرق مختلف در حال کار هستند. نکته مهم و حائز اهمیت، شرایط و امکانات و نحوه سرویس دهی این مراکز است که بیشتر به یک معظل شبیه است تا کمک به یک معتاد در حال عذاب. اگر به دنبال کمپ ترک اعتیاد دزفول می‎گردید، باید در مورد مراکز ترک اعتیاد اطلاعات دقیقی داشته باشید تا هزینه و وقتتان به هدر نرود.

در سالهای اخیر مراکز ترک اعتیاد بسیاری در سراسر کشور بازگشایی شده که البته بسیاری از این مراکر دارای استانداردهای لازم برای سرویس دهی به معتادان و وابستگان به مواد مخدر و الکل نیستند. این مراکز ترک اعتیاد به هیچ وجه تخصص و تجربه کافی برای خدمت رسانی به قشر بیماران اعتیاد را ندارند.

بیماری اعتیاد و مشکلات ناشی از آن

علائم بیماری اعتیاد و معضلات ناشی از آن یکی از پیچیده ترین بیماری هایی است که بشر امروز با آن روبرو است. در نتیجه درمان و بهبودی از اعتیاد یکی از تخصصی ترین مسائلی است که یک فرد با آن روبرو است و برای موفقیت در آن افراد به کمک های تخصصی و تکنیکال و البته حرفه ای نیاز دارند.

در همین اساس کمپ ترک اعتیاد دزفول باید دارای استانداردهای مورد نیاز برای بهبودی افراد از این بیماری باشد. اما از آنجا که نظارتی دقیق بر بازگشایی و برپایی مرکز ترک اعتیاد وجود ندارد، تشخیص استاندارد بودن یک مرکز مشخص و عیان نیست و هر کس به راحتی می تواند ادعای داشتن استاندارد های لازم برای برپای مراکز ترک اعتیاد کند.

از همین رو در این نوشتار به توضیح تشریح استانداردهای لازم و اساسی برای برپایی و ایجاد یک مرکز ترک اعتیاد استاندارد را برای شما خوبان توضیح می دهیم تا گامی کوچک در این مسیر همراهتان بوده باشیم.

کمپ ترک اعتیاد دزفول استاندارد

یک کمپ ترک اعتیاد دزفول باید دارای استانداردها و شاخص های لازم برای یک رساندن کمک های موثر به مددجویان خود باشد. این شاخص ها می تواند بر اساس نوع و شرایط یک مرکز ترک اعتیاد متفاوت باشد. در اینجا به توضیح مهمترین مشخصه های مورد نیاز برای ایجاد حداکثری شاخص ها می پردازیم.

 • ۱- اعتبارسنجی و مجوز بخش بستری
 • ۲- امکانات رفاهی در کنار خدمات درمانی
 • ۳- برنامه‌ریزی و روش‌های درمان
 • ۴- پیگیری و مراقبت در دوره نقاهت
 • ۵- درمان کوتاه ‎مدت یا بلند مدت
 • ۶- اهداف درمان
 • ۷- تغذیه و مهارت‌های زندگی

در حقیقت هرکدام از این شاخص ها دارای توضیحات تخصصی مختص به خود است که برای پیاده سازی و اجرای آن نیاز تخصص و دانش کافی است. علم اعتیاد یکی از تخصصی ترین مباحث انسان شناسی است که هر کس با دانش تجربی خود ممکن است نتواند وارد این حیطه شود. یک کمپ ترک اعتیاد دزفول برای موفقیت در امر کمک رسانی به معتادین باید دارای این شرایط باشد تا بتواند به شکلی موثر عمل نماید.

اعتبارسنجی و مجوز بخش بستری کمپ ترک اعتیاد دزفول

اولین و مهم‌ترین ویژگی یک مرکز بستری ترک اعتیاد، داشتن مجوزهای مربوطه است. مراکز درمان اعتیاد باید مجوزهای رسمی را از سازمان‎ها و همچنین ارگان‎های ناظر مربوطه اخذ کرده باشد تا هم از نظر فعالیت در کسب و کار و هم از نظر صلاحیت پزشکی تأیید شده باشند. علاوه برخود کمپ ترک اعتیاد دزفول، تمامی کارکنان در آن مرکز باید دارای صلاحیت ها و مجوزهای پزشکی و بهداشتی مربوطه را داشته باشند.

برای یک کمپ ترک اعتیاد دزفول مجوزهای متعددی از جمله مجوز درمان به صورت بستری که توسط وزارت بهداشت صادر می‌گردد لازم است. در حال حاضر به دلیل اهمیت و حساسیت بالایی که این مراکز دارند، برای تعداد محدودی از مرکز بستری ترک اعتیاد مجوز صادر شده است و شرایط و ضوابط بسیار سختی برای اخذ آن گذاشته شده است. باید توجه داشته باشید که تمامی این مجوزها مدت‌دار هستند و مرکزی که یکبار مجوز را گرفته است به این معنا نیست که همیشه این مجوز را داشته باشد.

امکانات رفاهی در کنار خدمات درمانی

شما باید از نزدیک تحقیق کنید و ببینید که کدام کمپ ترک اعتیاد ، بهترین خدمات و امکانات را در اختیارتان قرار می‌دهد. یک کمپ ترک اعتیاد دزفول مجهز باید تمامی امکانات رفاهی را جهت بستری بیمار را داشته باشد. چرا که در طول درمان، بایستی بیمار از نظر جسمی و روانی کاملاً در آرامش باشد و در یک فضای آرام، زنده و شاد روند بهبودی از اعتیاد  را ادامه دهد.

از مهم‌ترین ویژگی های یک مرکز ترک اعتیاد که باعث می شود نسبت به سایر مراکز درمانی برتری یابد وجود امکانات رفاهی و درمانی برای بیماران است. به همین دلیل کمپ ترک اعتیاد اهواز با امکاناتی مناسب و ایجاد فضایی دلباز در کنار وجود خدمتگزاران و مددکاران حرفه ای و با تجربه در زمینه ترک اعتیاد به عنوان یک مرکز ترک اعتیاد دزفول استاندارد شناخته می شود.

برنامه‌ریزی و روش‌های درمان در کمپ ترک اعتیاد دزفول

به این دلیل که هر فرد ممکن است به یک یا چند ماده مخدر وابسته باشد و شرایط جسمی روحی روانی و خانوادگی خاص خود را داشته باشد روش های درمانی برای هرکدام از این بیماران می تواند متفاوت باشد بنابراین در یک متر درمانی استاندارد نمی توان یک روش ثابت را برای همه افراد معتاد تجویز کرد و باید برای هر کدام بر اساس شرایط روحی روانی و نوع ماده مخدر مانند شیشه یک روش به خصوص را انتخاب کرد.

کمپ ترک اعتیاد دزفول

پیگیری و مراقبت در دوره نقاهت در کمپ ترک اعتیاد دزفول

امروزه این موضوع ثابت شده است که مراقبت پس از درمان بسیار مهم است و در همین رابطه اختلالات رفتاری پس از ترک نیازمند آموزش است که باید توسط افراد متبحر و با تجربه در زمینه انسان شناسی و علم اعتیاد دارای تخصص کافی هستند می باشد.

در حقیقت مهم ترین و پیچیده ترین معضل افراد معتاد مواد مخدر پس از درمان جسمی مشکلات و اختلالات عاطفی روانی و روان و اعصاب است اعتیاد به مواد مخدر مانند شیشه هروئین دارای عوارض شدید و سیستم عصبی و روانی فرد دارد می باشد که این عوامل در حین درمان های اولیه و حتی مدت ها پس از درمان بر بیمار اعتیاد اثر خواهد گذاشت و این آسیب های روحی روانی و شخصیتی مهمترین عوامل گرایش مجدد یک فرد استفاده مجدد مواد مخدر می باشد.

در کمپ ترک اعتیاد پرتو پس از درمان اولیه و ترخیص آن از مرکز روند درمان و کمک رسانی به او به صورت جلسات گروهی مشاوره و در صورت لزوم ویزیت پزشک و روانپزشک در کمپ ترک اعتیاد دزفول برای بررسی وضعیت جسمی و روانی ادامه خواهد داشت تا از بازگشت او به مصرف مجدد جلوگیری شود و فرد می تواند او در این سالها خود را با قدرت شروع نمایند و ادامه دهد.

درمان کوتاه ‎مدت یا بلند مدت در کمپ ترک اعتیاد دزفول

این حقیقت انکار ناپذیر است که هیچ کدام از روش های ترک اعتیاد به صورت یک یا چند روزه نیستند در حقیقت و روند درمانی یک معتاد یک مسیر طولانی مدت است که در حقیقت یک پروسه است نه یک اتفاق، بنابراین اطمینان حاصل کنید که مرکز ترک اعتیاد شما یک برنامه بلند مدت را برای ادامه بهبودی فرد معتاد شما ارائه می کند.

بسیاری از افراد بسته به نوع ماده مصرفی شرایط روحی و نقش روانی خود ممکن است به زمان بیشتری برای احیای روحی و روانی خود نیاز داشته باشند. در حقیقت باید توجه داشت که درمان اعتیاد می بایست بر اساس معیارهای صحیح درمانی و به کمک یک فرد متخصص که در بهبودی از اعتیاد دارای تجربیات کافی است باشد.

در همین رابطه بسیاری از بیماران پیش آمده که پس از دریافت روش درمانی غیر استاندارد و ناصحیح دچار مشکلات عدیده ای شده‌اند و حتی میزان مصرف آنها بیشتر شده و روی به مواد مخدر جدید و قوی تر آورده اند. نکته قابل تعمل موضوع افسردگی افراد وابسته به مواد مخدر است و هنگامی که این افراد در اثر دریافت درمان غیر استاندارد با شکست مواجه می شوند دچار نوعی سرخوردگی می گردد و ممکن است از تلاش مجدد برای درمان خود بازمانند.

 • درمان اعتیاد، میانبر ندارد.
 • صبور باشید، درمان اعتیاد زمان بر است.
 • ترک اعتیاد داروی گیاهی ندارد.
 • این بیماری را نمی‌شود با خرافات درمان کرد.
 • باورهای غلط بسیاری در مورد اعتیاد و درمان آن وجود دارد، منابع معتبر را بیابید.

اهداف درمان در کمپ ترک اعتیاد دزفول

نتایج درمان فرد معتاد به مواد مخدر بسته به نوع برنامه ای که مرکز ترک اعتیاد به بیمار خود ارائه می دهد می تواند متفاوت باشد و در این رابطه شرایط سنی میزان مصرف ماده مخدر بیماری های جانبی و شرایط روحی و روانی فرد در روند بهبودی و نتایج آن تاثیرگذار خواهد بود.
برخی از افراد بسته به شرایط فیزیکی سن و سال و همچنین میزان آسیب ناشی از مصرف ماده مخدر توانایی درمان کامل این بیماری را ندارند و برای دریافت بهبودی باید از روش های درمانی دیگر استفاده کنند. مهم ترین افراد در این دسته کسانی هستند که دچار بیماری های روانی و روحی شدید شده‌اند و برای درمان نیاز به نظارت پزشک متخصص در زمینه اعصاب و روان دارند این افراد ممکن است برای ادامه حیات خود به دوز داروهای مورد نیاز داشته باشند.

روش درمان در مرکز ترک اعتیاد اهواز حذف کامل ماده مخدر می باشد و در این مرکز است جایگزین کردن یک ماده مخدر با نوع دیگر آن به شدت جلوگیری می شود و متخصصین درمان اعتیاد در کمپ ترک اعتیاد دزفول پرتو از داروهای مخدر برای درمان افراد استفاده نمی کنند.

تغذیه و مهارت‌های زندگی

اعتیاد به مواد مخدر اعتیاد آور می تواند تاثیرات مخرب بسیاری در سلامت فرد برجای بگذارد در نتیجه یک برنامه صحیح و استاندارد برای ترک اعتیاد افراد دارای شرایط ویژه ای است که تغذیه مناسب در آن بسیار حائز اهمیت است. در حقیقت تغذیه نقش بسیار مهمی در روند بهبودی افراد دارد و یک کمپ ترک اعتیاد دزفول باید دارای برنامه غذایی مناسب برای افراد و مددجویان خود باشد. در همین رابطه مرکز ترک اعتیاد اهواز دارای یک برنامه غذایی استاندارد و ایده آل است که با بستن قرارداد با شرکت نفت برای تهیه غذای خود اقدام کرده است و شرایط ایده آلی را برای مددجویان خود فراهم آورد است.

سخن پایانی

با توجه به افزایش تعداد مراکز ترک اعتیاد در استان خوزستان یافتن مرکزی مطمئن و استاندار کمی دشوار شده است ولی در نظر گرفتن برخی نکات مانند مجوز بستری افراد معتاد امکانات رفاهی و درمانی روشهای درمان و پیگیری در دوران نقاهت می تواند در پیدا کردن یک کمپ ترک اعتیاد دزفول به شما کمک نماید.

مرکز بستری ترک اعتیاد اهوا با مجوز رسمی از بهزیستی برای بستری و درمان افراد معتاد به مواد مخدر بهترین و مناسب ترین مرکز ترک اعتیاد در استان خوزستان و شهر اهواز می باشد.

برچسب‎ها :

 • تماس با مشاورین
 • شرایط پذیرش
 • مدت دوره
 • هزینه دوره
جهت تماس با مشاورین مرکز می توانید با شمارۀ تلفن ۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱ تماس حاصل فرمایید، همچنین از طریق آدرس ایمیل مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ: [email protected] با ما در تماس باشید.
عزیزان مددجویی که قصد اقامت در مرکز تخصصی ترک اعتیاد را دارند می بایست با همراهی معرف خود به دفتر مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ مراجعه کنند. جهت پذیرش موارد زیر را باید به همراه داشته باشند.
1- همراه داشتن معرف با کارت شناسایی
2- همراه داشتن لوازم شخصی مورد نیاز خود
جهت اطلاعات بیشتر به صفحه شرایط پذیرش مراجعه کنید.
همراهان ارجمند برای اطلاع از دوره های درمانی در مراکز همکار لطفا با مشاورین تماس حاصل فرمایید. به طور کلی دوره های درمانی از 21 تا 28 روز متغییر است و هر مرکز بر اساس استانداردهای تعیین شده این دوره های درمانی را برگزار می کند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.
عزیزان و همراهان ارجمند باید دقت بفرمایید که هر کدام از مراکز همکار اهواز کمپ دارای شرایط و امکانات متفاوتی است و بر همین اساس هزینه دوره های درمانی در مراکز مختلف در شهرهای متفاوت کاملا متفاوت است. در نتیجه برای اطلاع دقیق از هزینه مرکز درمانی خود لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *