مشاوره بستری (رایگان) ۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱
تهران، شهریار، کرج، اهواز
شیراز، دزفول، شوشتر
پشتیبانی ۲۴/۷
۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱
شنبه - ۵ شنبه: ۱۰.۰۰ - ۲۴.۰۰
جمعه : ۱۲.۰۰ - ۲۲.۰۰

ترک اعتیاد دیازپام؛ دیازپام چیست؟

دیازپام یکی از انواع داروهای آرامبخش است که به والیوم معروف است و معمولاً برای درمان انواع اختلالات و حملات عصبی، رفع اضطراب و حملات پانیک مورد استفاده قرار می گیرد. اما بسیاری از افراد برای تجربه آرامش بیشتر به مصرف خودسرانه آن و خارج از دستور پزشک روی می آورند.

آیا دیازپام اعتیاد آور است؟

همانطور که می‌دانیم دیازپام یکی از انواع داروهای مخدر و اعتیاد آور است که در صورت استفاده خودسرانه آن در دوزهای نامشخص و بدون تجویز پزشک می تواند باعث ایجاد وابستگی های شدید روانی در افراد گردد. نکته حائز اهمیت در ترک دیازپام این است که این ماده به سرعت باعث ایجاد وابستگی برای بدن افراد می گردد و ادامه مصرف آن می تواند باعث وابستگی و اعتیاد به دیازپام در افراد شود. برخی از علائم و عوارض آن عبارتند از :

 • رعشه و دوبینی
 • اختلالات گفتاری
 • اختلال در قضاوت
 • گفتار بریده بریده و نامفهوم
 • اسپاسم و گرفتگـی عضلات
 • تشنج و گرفتگی عضلات بدن
 • بی اشتهایی و حالت تهوع مکرر
 • ادرار سخت و سوختگی در زمان ادرار

اما باید توجه داشت که عوارض ذکر شده تنها علائم و نشانه های اعتیاد به دیازپام نیست و عوارض دیگری در افراد بر اساس شرایط مختلف جسمی و روانی می تواند بروز پیدا کند که تنها با بررسی‌های دقیق متخصصین می توان آنها را شناسایی کرد.

روش های ترک دیازپام

مصرف داروهای خواب آور و مخدر بر روی سیستم عصبی و مغز افراد تأثیرات مخرب بسیاری را ایجاد می کند. در نتیجه برای ترک آن علاوه بر درمان های جسمی و فیزیکی نیاز به درمان‌های روانشناختی مانند روانکاوی وجود دارد که حتماً باید تحت نظارت روانشناس و مشاور اعتیاد صورت پذیرد. در همین رابطه ترک اعتیاد در مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ با محوریت موضوعاتی مانند :

 • غلبه بر میل مصرف و علائم ترک
 • آموزش مدیریت وسوسه و میل به مصرف بعد از درمان
 • درمان ذهن و روان بیمار و مدیریت افسردگی، اضطراب
 • درمان جسمانی و مقابله با اثرات جسمانی

انجام می پذیرد. در همین رابطه روند ترک دیازپام در کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ تحت نظارت مشاورین و متخصص اعتیاد و روان شناسان و همچنین کادر درمانی انجام می‌پذیرد تا شرایط فرد در حال بهبودی کنترل شده و روند درمان با موفقیت ادامه یابد.

درمان بستری برای ترک دیازپام

روش ترک اعتیاد به صورت بستری میان مدت در کمپ ترک اعتیاد اهواز تحت نظارت مشاورین روانشناس انجام می پذیرد و بیماران به دریافت کمک های تخصصی برای درمان اعتیاد از خدمات روان درمانی، مشاوره فردی و گروهی نیز بهره مند می شوند. فرد وابسته به اعتیاد در این مسیر می‌تواند بر مشکلاتی که در اثر مصرف دیازپام از لحاظ عصبی و مغزی ایجاد شده، فائق آید. به همین دلیل فرد در طول درمان بستری می تواند سلامت روانی خود را باز یافته و با دریافت کمک ها و خدمات مشاوره روانشناختی به اصلاح ساختار فکری و روانی خود اقدام کند که در نتیجه آن عوامل روانی و وسوسه بازگشت به مصرف متوقف شده و فرد می‌تواند برنامه درمانی خود را با موفقیت ادامه دهد.

ترک سرپایی دیازپام

روند ترک اعتیاد دیازپام به صورت ترک سرپایی، فرآیندی آهسته نسبت به ترک بستری می باشد. اساس کار بر پایه دریافت مشاوره های فردی استوار است که در آن جلسات روان درمانی با فواصل زمانی از هم برگزار شده و فرد با کمک روانشناس و درمانگر خود در طول جلسات به اصلاح ساختارهای فکری و روانی خود می پردازد. در این مسیر فرد با کمک درمانگر می تواند سبک زندگی خود را تغییر داده و با آگاهی به روند درمان خود ادامه دهد و از لغزش مجدد مصرف جلوگیری به عمل آورد.

ترک دیازپام

فرآیند بروز وابستگی و اعتیاد به دیازپام، بسیار سریع اتفاق می‌افتد. اما ترک آن ممکن است به این سادگی نباشد، زیرا فرد مصرف کننده در کوتاه ترین زمان ممکن است دچار علائم محرومیت و ترک اعتیاد به دیازپام شود. در چنین حالتی فرد به طور کامل آرامش خود را از دست داده و حالات اضطرابی متعددی را تجربه خواهد نمود. به همین دلیل برای ترک اعتیاد به دیازپام فرد باید از کمک های تخصصی مشاورین و روانشناسان اعتیاد کمک بگیرد تا بتواند علائم محرومیت خود را کنترل کرده و بدون عوارض بیشتر موفق به ترک اعتیاد شود و سلامتی خود را باز یابد. ترک دیازپام در مرکز مشاوره روانشناسی اهواز کمپ به عنوان بهترین کمپ ترک اعتیاد آنلاین کشور تحت نظارت مشاورین و متخصصان اعتیاد انجام می‌پذیرد تا روند درمان بیمار بدون هیچ مشکلی به پیشروی خود ادامه دهد.

خدمات درمان اعتیاد کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ

درمان اعتیاد در کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ به صورت سم زدایی استاندارد و تدریجی است که در یک یا چند دوره درمانی در مرکز ترک اعتیاد انجام می پذیرد. در همین رابطه باید بدانیم که درمان اعتیاد در مرکز ترک اعتیاد تحت نظارت متخصصین ترک اعتیاد، روانشناسان و مشاورین اعتیاد انجام می پذیرد تا با مراقبت های شبانه روزی توسط مددیاران علاوه بر حفظ سلامتی مددجویان مقیم در مرکز نتایجی از ترک اعتیاد حاصل شود که با موفقیت و بدون بازگشت باشد. کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ با ارائه امکانات و خدمات درمانی و اقامتی مناسب و استاندارد، فضایی را ایجاد کرده تا همه افراد به خصوص بانوان نیز در فضایی مجزا در کمپ ترک اعتیاد بانوان از امکانات رفاهی و اقامتی مناسبی برخوردار شوند و بتوانند روند درمان خود را ادامه دهند.

همچنین به خاطر داشته باشید که طول درمان و ترک دیازپام به عوامل مختلفی همچون نوع و دوز مواد اعتیاد آور مصرفی، طول زمان اعتیاد و مصرف مواد مخدر و همچنین شرایط جسمی و روانی افراد بستگی دارد که پس از دریافت مشاوره های اولیه مشخص می گردد.

تماس با ما

  5/5 - (1 امتیاز)