مشاوره بستری (رایگان) ۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱
تهران، شهریار، کرج، اهواز
شیراز، دزفول، شوشتر
پشتیبانی ۲۴/۷
۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱
شنبه - ۵ شنبه: ۱۰.۰۰ - ۲۴.۰۰
جمعه : ۱۲.۰۰ - ۲۲.۰۰

ترک قرص ب2؛ بوپرنورفین چیست؟

قرص ب۲ یا همان بوپرنورفین یکی از انواع داروهای مخدر نیمه صنعتی است که از تبائین مشتق شده است. این دارو از مواد موجود در آلکالوئیدهای گیاه خشخاش به دست می آید و مصرف آن دارای عوارض متعددی می باشد. مهمترین تاثیرات مخرب آن بر سیستم تنفسی و بروز علائم تنگی نفس می باشد. مصرف قرص بوپرنورفین به طور کلی دارای عوارض جبران ناپذیری است که می‌تواند عوارض شدیدی را بر افراد تحمیل نماید. برخی از مهمترین این عوارض عبارتند از :

 • اختلالات خواب
 • مشکلات تنفسی
 • تنفس آرام و سطحی
 • اضطراب و افسردگی
 • تورم اجزای صورت
 • گیجی در رفتار
 • افکار غیرمعمول
 • حالت تهوع
 • احساس سبکی در سر
 • ضعف و بی حالی

ترک قرص ب2

همانطور که مصرف قرص ب۲ می‌تواند باعث ایجاد مشکلات عدیده‌ای در افراد گردد قطع مصرف و ترک غیر اصولی آن نیز بدون نظارت متخصصین ترک اعتیاد می‌تواند باعث بروز مشکلات عدیده ای در افراد گردد. به همین دلیل پیشنهاد ما برای ترک اعتیاد قرص ب۲ این است که حتماً از مرکز ترک اعتیاد اهواز به عنوان بهترین کمپ ترک اعتیاد آنلاین کشور استفاده فرمایید تا همه مراحل درمان شما تحت نظارت متخصصین با تجربه در مرکز انجام پذیرد. در این مسیر می توانید با اطمینان خاطر روند درمان و ترک قرص ب2 را تحت نظارت متخصصین و در شرایط کنترل شده بدون عوارض جدی انجام دهید.

علائم اعتیاد به قرص ب۲

همانطور که در مقاله قرص ب2 توضیح دادیم، این ماده یکی از انواع داروهای مخدر و اعتیاد آور است که می‌تواند افراد را از لحاظ جسمی و روانی به شدت وابسته کند. به همین دلیل شناخت و آگاهی از علائم اعتیاد به این ماده مخدر می‌تواند به افراد و خانواده‌های آنها کمک کند تا از بروز اعتیاد و پیشروی آن جلوگیری به عمل آورند. مهمترین علائم اعتیاد به قرص بوپرونورفین عبارت است از :

 • استفاده خارج از دستور پزشک و خودسرانه قرص ب ۲
 • مصرف دارو در موقعیت های سخت بدون تجویز پزشک
 • متوسل شدن به روش‌های گوناگون برای تهیه دارو بیش از مقدار تجویزی

ترک قرص ب2؛ قرص زیر زبانی بوپرنورفین

قرص ب۲ یکی از انواع داروهای مخدر است که مانند هروئین و مخدرهای افیونی دیگر می تواند باعث ایجاد وابستگی های شدید روانی و جسمی در افراد شود. مصرف این دارو باعث ایجاد حالت سرخوشی در افراد شده و عوارض گوناگونی را ایجاد می‌کند برخی از مهمترین عوارض ایجاد شده توسط قرص ب2 عبارت است از :

 • توهم
 • مشکلات گوارشی
 • درد معده
 • بروز حالت غش و بیهوشی

اوردوز با بوپرنورفین

نحوه تاثیرگذاری قرص ب۲ با مخدرهای دیگر کمی تفاوت دارد، مصرف این دارو باعث ایجاد حالت تحمل و مقاومت در بدن شده و با افزایش دوز مصرفی آن، پس از مدتی تاثیراتش بر بدن فرد کاهش می یابد و از بین می‌رود. اما نکته‌ای که باید در مورد مصرف بیش از حد آن بدانیم این است که افزایش دوز مصرفی می‌تواند باعث اوردوز شود و خطرات متعددی را برای فرد ایجاد نماید.

بهترین روش ترک قرص ب2

همان طور که گفته شد قدرت اعتیادآوری قرص b۲ بسیار زیاد است به همین دلیل برای ترک اعتیاد این ماده مخدر لازم است افراد از روش های بستری میان مدت در مرکز ترک اعتیاد استفاده کنند. استفاده از روش های درمان بستری می تواند به افراد کمک کند تا سلامتی جسمی و روانی خود را مجدداً باز یابند و با استفاده از کمک های تخصصی مانند روانکاوی اعتیاد و مراقبت های شبانه روزی از برنامه‌های دقیق درمانی و مشاوره‌ای استفاده کرده و در زمان مناسب به صورت تدریجی و استاندارد روند درمان خود را ادامه دهند و به بهبودی کامل برسند.

خدمات درمان و سم زدایی در مرکز ترک اعتیاد اهواز

روش درمان اعتیاد و ترک اعتیاد قرص ب۲ در مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ بر پایه حذف کامل ماده مخدر بدون جایگزینی هرگونه دارو یا ماده مخدر دیگر است. در این مرکز درمانی تمامی مراحل در مرکز ترک اعتیاد تحت نظارت متخصصین ترک اعتیاد قرار دارد و افراد از مراقبت های شبانه روزی توسط مدد یاران حاضر در مرکز بهره مند می گردند تا علاوه بر بازیافت سلامتی خود، بهترین نتیجه از یک ترک اعتیاد بدون بازگشت را نیز تجربه نمایند. این مرکز درمانی با ارائه خدمات مشاوره روانشناسی و امکانات اقامتی مناسب و استاندارد برای آقایان و همچنین با همکاری کمپ ترک اعتیاد بانوان آماده خدمت رسانی به بیماران اعتیاد و خانواده های آن ها می باشد.

سوالات متداول

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h3″ question-0=”آیا روش ترک اعتیاد سرپایی برای ترک قرص ب2 مناسب است؟” answer-0=”خیر. اعتیاد به قرص بوپرنورفین یکی از انواع اعتیادهای مصرفی پیچیده است که برای درمان و ترک اعتیاد آن باید از خدمات روانشناختی استفاده شود. روش های سرپایی که تنها به جنبه جسمی فرد معتاد توجه می کنند نمی توانند به افراد درگیر اعتیاد کمک کنند.” image-0=”” headline-1=”h3″ question-1=”بهترین روش ترک قرص ب2 چیست؟” answer-1=”بهترین روش برای ترک اعتیاد انواع مواد مخدر استفاده از روش های تدریجی بدون جایگزینی داروهای مخدر مانند متادون است که فرد از مشاوره های روانکاوی و جلسات روان درمانی بهره مند می شود و می تواند از حمایت های پیوسته و روانی استفاده نماید.” image-1=”” count=”2″ html=”true” css_class=””]

عزیزان و همراهان ارجمند توجه داشته باشید که طول درمان و ترک اعتیاد قرص ب2 به عوامل و فاکتورهای مختلفی همچون نوع و دوز ماده مصرفی، مدت زمان اعتیاد و همچنین سلامت جسمی و روانی فرد بستگی دارد که پس از انجام مشاوره ترک اعتیاد مشخص می گردد.

تماس با ما

  5/5 - (2 امتیاز)