مشاوره بستری (رایگان) ۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱
تهران، شهریار، کرج، اهواز
شیراز، دزفول، شوشتر
پشتیبانی ۲۴/۷
۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱
شنبه - ۵ شنبه: ۱۰.۰۰ - ۲۴.۰۰
جمعه : ۱۲.۰۰ - ۲۲.۰۰

ترک فنتانیل؛ فنتانیل چیست؟

همانطور که در مقاله داروی فنتانیل توضیح داده شد، این ماده یکی از انواع مسکن های شبه افیونی است که عملکردی مانند ماده مخدر متادون دارد و غالباً برای تسکین دردهای بیماران به عنوان یک مسکن قوی مورد استفاده قرار می گیرد. فنتانیل یکی از انواع مخدرهای پرقدرت است و با تحقیقات انجام شده قدرتش ۵۰ درصد بیشتر از هروئین می باشد و صد برابر مورفین خاصیت اعتیاد آوری دارد. خاصیت آرامش بخشی و قدرت بالای این داروی مخدر می‌تواند باعث ایجاد وابستگی های بسیار شدید روانی و جسمی در افراد گردد.

فنتالین با ایجاد وابستگی های روانی و جسمانی بسیار شدید جزو مواد مخدر خطرناک و کشنده قرار می گیرد و در دنیا در دسته داروهای کنترل شده طبقه بندی می گردد. به طور کلی می‌توان گفت که ترک فنتانیل مانند ترک کوکائین یا ترک شیشه باید حتما در یک مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ به انجام برسد تا علاوه بر سم زدایی و قطع وابستگی جسمی، افراد با استفاده از خدمات مشاوره روانشناختی بتوانند تاثیرات و عوارض مخرب این داروی کشنده را مدیریت کرده و درمان نمایند. همانطور که میدانیم این دارو در رده داروهای مخدر کشنده‌ای مانند کوکائین و شیشه قرار میگیرد و مانند این مواد دارای عوارض مخرب بسیاری برای مصرف کننده می باشد. برخی از مهمترین عوارض مصرف فنتانیل عبارت است از :

  • خستگی شدید
  • تغییر حالت مردمک ها
  • برهم خوردگی ریتم قلبی
  • مشکلات تنفسی و تشنج
  • حالت تهوع، سرگیجه و غش
  • مشکلات پوستی و خارش شدید

عوارض یاد شده تنها بخشی کوچکی از عوارض اعتیاد می باشد. توجه داشته باشید که ترک فنتانیل یا مصرف خودسرانه این داروی مخدر می‌تواند عوارض کشنده جبران‌ناپذیری از جمله اوردوز را برای مصرف کننده ایجاد نماید.

ترک فنتانیل

همانطور که توضیح دادیم فنتانیل یک داروی بسیار اعتیادآور می باشد. ترک اعتیاد فنتانیل نیازمند دریافت خدمات ترکیبی و چند جانبه می باشد، زیرا علاوه بر درمان جسمی، فرد نیاز دارد تا با دریافت خدمات مشاوره ترک اعتیاد از لحاظ روانی و فکری نیز از اعتیاد خارج شود و به سلامت روان خود مجدداً دست یابد. ترک فنتانیل در کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ تحت نظارت مشاوران و روانشناسان اعتیاد می باشد که به صورت شبانه روزی در اختیار مددجویان و مقیمان مرکز انجام می پذیرد.

روش استاندارد ترک

برای داشتن یک ترک موفقیت آمیز می بایست تمامی عوامل بازگشت به اعتیاد اعم از عوامل روانی و عاطفی شناسایی شده و برای متوقف سازی آنها اقدام شود. همانطور که می دانیم اعتیاد یک بیماری چند وجهی روحی، روانی و جسمانی است که بخش اعظم آن مربوط به مسائل و پدیده های عاطفی و روانی در افراد است. به طور حتم برای رهایی و ترک اعتیاد فنتانیل نیز باید از کمک های تخصصی روانشناختی استفاده شود تا افراد بتوانند با موفقیت به روند ترک اعتیاد خود ادامه دهند. 

خدمات درمان اعتیاد مرکز مشاوره روانشناسی اهواز کمپ

درمان و ترک اعتیاد فنتانیل به صورت سم زدایی استاندارد و تدریجی در یک یا چند دوره درمانی انجام می گیرد و در صورت بروز علائم و عوارض با نظارت متخصصین حاضر در مرکز شرایط کنترل خواهد شد و بستری ادامه پیدا می کند. درمان اعتیاد در مرکز ترک اعتیاد اهواز به عنوان بهترین کمپ ترک اعتیاد کشور تحت نظارت متخصصین ترک اعتیاد، روانشناسان و مشاورین اعتیاد قرار دارد که با مراقبت شبانه روزی توسط مددیاران حاضر در مرکز علاوه بر حفظ سلامتی مددجویان و مقیمان سعی می شود تا بهترین نتیجه از ترک اعتیاد بدون بازگشت حاصل شود. در مراکز همکار کمپ ترک اعتیاد در اهواز، شرایط درمانی و محیطی مناسب و استاندارد وجود دارد تا در سراسر کشور و در شهرهای مختلف به مددجویان کمک برسانند. لازم به ذکر است کمپ ترک اعتیاد بانوان در اهواز به صورت مجزا با امکانات رفاهی و درمانی مناسب و با ارائه خدمات روانشناختی آماده خدمت به مددجویان و بانوان می باشد.

همچنین توجه داشته باشید که طول زمان ترک فنتانیل و درمان انواع اعتیاد به فاکتورها و عوامل مختلفی همچون نوع و دوز ماده اعتیاد آور، میزان مصرف و همچنین شرایط جسمانی و سلامت فرد بستگی دارد که پس از انجام مشاوره های روانشناسی اولیه مشخص می گردد.

تماس با ما

    5/5 - (4 امتیاز)