کمپ ترک اعتیاد در اهواز
×

کمپ ترک اعتیاد زنان

کمپ ترک اعتیاد زنان

بهترین کمپ ترک اعتیاد زنان در کجا قرار دارد؟ براغی یافتن یک کمپ ترک اعتیاد زنان استاندارد به چه اطلاعاتی نیاز داریم؟ کمپ ترک اعتیاد در اهواز چه نام دارد؟

همانطور که در مقالات پیشین ذکر شد در طی سالیان اخیر مراکز و کمپ های ترک اعتیاد بسیاری راه اندازی شده است. اما متاسفانه به دلیل کمبود امکانات و نظارت کافی بر روی عملکرد مراکز اعتماد چندان به آنها وجود ندارد.
در حقیقت کمپ های ترک اعتیاد که به صورت خصوصی فعالیت می کنند اغلب دارایی استانداردهای لازم برای فعالیت و کمک به معتادان در حال مصرف نیستند. ازآنجاکه اعتیاد یک بیماری مهلک و کشنده است درمان اc Hن بسیار پیچیده و گاه دور از دسترس است.

یک کمپ ترک اعتیاد زنان استاندارد که دارای شرایط مناسب برای ترک اعتیاد زنان و بانوان است، به سختی یافت می شود. برای آگاهی شما عزیزان از شرایط محیطی و داخلی یک کمپ ترک اعتیاد زنان این نوشتار تهیه شده تا شاید قدم کوچکی در ارائه اطلاعات لازم در مسیر بهبودی تان باشد.

شرایط کمپ های ترک اعتیاد در کشور

کمپ ترک اعتیاد زنان در سطح کشور را می توان بسیار ناگوار و غیر استاندارد توصیف کرد. انواع و اقسام کمپ ترک اعتیاد در اهواز و استان خوزستان و همچنین سطح کل کشور بازگشایی شده است ولی به دلیل عدم نظارت صحیح و استاندارد بر این مراکز، هیچ کدام از فاکتورهای لازم برای ایجاد یک مرکز بستری ترک اعتیاد رعایت نمی شود.

نشانه های غیر استاندارد بودن کمپ ترک اعتیاد

در یک کمپ ترک اعتیاد زنان غیر استاندارد معمولا شرایط روحی، روانی و محیطی مناسبی به طور کلی وجود ندارد. به این معنا که شرایط استاندارد از لحاظ فیزیکی و روحی برای فرآیند بهبودی افراد فراهم نشده است.

آمار بالایی از مراکز ترک اعتیاد بدون هیچ نظارت دقیقی برپا می شوند و تقریبا هیچگاه بر نحوه برپایی و شکل گیری آنها نظارتی نمی شود.

آنچه که در مفهوم بیماری اعتیاد عنوان شده و علم اعتیاد نیز آن را به خوبی بازشناسی کرده، این است که اعتیاد یک بیماری پیشرونده، کشنده و مرموز است و برای متوقف ساختن آن به یک پروسه طولانی مدت و دقیق نیاز است.

اعتیاد بیماری است که از ابتدای تولد فرد آغاز می گردد و به طور همزمان با فرد رشد می کند و ریشه هایش را در شخصیت و روان فرد توسعه می دهد. به همین دلیل هنگامی که یک بیماری فرد به مرحله حاد و غیر قابل بازگشت می رسد، فرد برای رهایی و بهبودی از اعتیاد خود ناگزیر است با بیماری ای که سالها در او رشد و نمو کرده است روبرو گردد.

از همین رو کمپ ترک اعتیاد زنان که دارای شرایط استاندارد بهبودی برای مددجویان خود نیست نمی تواند به افراد در این مسیر پر پیچ و خود کمک نماید.

شرایط استاندارد یک مرکز ترک اعتیاد

 • شرایط محیطی
 • شرایط عاطفی و روحی
 • امکانات آموزشی
 • امکانات رفاهی

 

شرایط محیطی یک کمپ ترک اعتیاد استاندارد

انچه که در باب یک کمپ ترک اعتیاد زنان استاندارد و شرایط محیطی آن باید عنوان نمود این است که محیطی که برای بهودی افراد در یک مرکز بستری ترک اعتیاد می بایست ایجاد شده باشد، در روند و مسیر افراد در این راه پر پیچ و خم بسیار مهم و حیاتی است. شرایط فیزیکی و محیطی شاید به اندازه امکانات و شرایط روحی و عاطفی به سهم خود موثر باشد.

در یک کمپ ترک اعتیاد استاندارد باید فضای کافی جهت سپری نمودن دوره های بهبودی وجود داشته باشد. فضای محیطی یک مرکز در روند بهبودی افراد بسیار تاثیرگذار است. اگه در یک کمپ ترک اعتیاد زنان فضای کافی وجود داشته باشد برخی از بانوان که دارای فرزند خردسال هستند می توانند بدون دغدغه و با خیالی آسوده می توانند فرزند خود را در طی دوران سم زدایی در کنار خود داشته باشند.

شرایط عاطفی و روحی یک مرکز ترک اعتیاد

یکی دیگر از فاکتورهای مهم که در برپایی و تاسیس یک کمپ ترک اعتیاد زنان باید مد نظر قرار بگیرد، شرایط روحی و عاطفی است که برای مددجویان مرکز در نظر گرفته شود. به جرات می توان گفت که مسائل و مسائب روحی و عاطفی در یک فرد معتاد مهمترین بخش از مفهوم بیماری اعتیاد است که باید مد نظر قرار بگیرد.

اختلالات عاطفی و روحی و همچنین اشکالات روانی سبب می شود که یک فرد در دوران سم زدایی مواد مخدر، دچار حالات دردناک روحی گردد، به همین دلیل اگر در یک مرکز بستری ترک اعتیاد شرایط روحی و عاطفی مناسب برای افراد فراهم نباشد می تواند صدمات جبران ناپذیری به فرد در مسیر بهبودی خود وارد آورد.

شرایط و امکانات آموزشی در یک مرکز ترک اعتیاد

پس از فاکتورهای ذکر شده در بالا باید اذعان داشت که آموزش و آگاهی یکی از موثرترین فاکتورها در مسیر بهبودی افراد است. به جرات می توان گفت که یک فرد به طور یقین برای بهبودی از اعتیاد به آموزش و آگاهی از اعتیاد نیاز دارد. در یک کمپ ترک اعتیاد زنان به حتم به آموزش های تخصصی و باطنی برای تقویت و پرورش فرد جهت روبروی با بیماری مهلک اعتیاد نیاز است.

آموزش های متنوعی از برای رشد روحی و عاطفی افراد وجود دارد که در یک مرکز ترک اعتیاد به حتم باید در اختیار مددجویان قرار بگیرد. لیستی از این آموزش ها شامل :

 • قدم های دوازده گانه
 • آموزش مهارت های زندگی
 • جلسات لیتوگرافی
 • جلسات آموزشی و تراپی گروهی و غیره

شرایط و امکانات رفاهی در یک مرکز ترک اعتیاد

علاوه بر موارد ذکر شده در بالا موارد دیگری هم وجود دارد که برای راه اندازی یک کمپ ترک اعتیاد زنان به آن نیاز است. امکانات رفاهی و سرگرمی، فضای کافی برای طی کردن دوره های متفاوت، فضای بهبودی و محیط پاکیزه و منظم و امکانات و شرایط فیزیکی مناسب و همچنین سیستم گرمایشی و سرمایشی مناسب و شرایط غذایی و خوراکی استاندارد از مهمترین فاکتورهای موجود در یک کمپ ترک اعتیاد استاندارد است.

کلام آخر

آنچه در مقاله پیش رو بیان گردید گوشه ای از اطلاعات موجود در یک کمپ ترک اعتیاد زنان استاندارد است که شامل حداقل هاست. در همین رابطه کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ با برپایی مراکز استاندارد بهبودی با شرایط مناسب و قابل قبول توانسته طی دهه گذشته با موفقیت خروجی با کیفیتی از مددجویانی که موفق به در ترک باقی ماندن شده اند را ارائه دهد.

عزیزان و همراهان ارجمند جهت دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر در رابطه با کمپ ترک اعتیاد زنان در اهواز لطفا با مشاورین مرکز اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.

5 از 4 رای

برچسب‎ها :

 • تماس با مشاورین
 • شرایط پذیرش
 • مدت دوره
 • هزینه دوره
جهت تماس با مشاورین مرکز می توانید با شمارۀ تلفن ۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱ تماس حاصل فرمایید، همچنین از طریق آدرس ایمیل مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ: [email protected] با ما در تماس باشید.
عزیزان مددجویی که قصد اقامت در مرکز تخصصی ترک اعتیاد را دارند می بایست با همراهی معرف خود به دفتر مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ مراجعه کنند. جهت پذیرش موارد زیر را باید به همراه داشته باشند.
1- همراه داشتن معرف با کارت شناسایی
2- همراه داشتن لوازم شخصی مورد نیاز خود
جهت اطلاعات بیشتر به صفحه شرایط پذیرش مراجعه کنید.
همراهان ارجمند برای اطلاع از دوره های درمانی در مراکز همکار لطفا با مشاورین تماس حاصل فرمایید. به طور کلی دوره های درمانی از 21 تا 28 روز متغییر است و هر مرکز بر اساس استانداردهای تعیین شده این دوره های درمانی را برگزار می کند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.
عزیزان و همراهان ارجمند باید دقت بفرمایید که هر کدام از مراکز همکار اهواز کمپ دارای شرایط و امکانات متفاوتی است و بر همین اساس هزینه دوره های درمانی در مراکز مختلف در شهرهای متفاوت کاملا متفاوت است. در نتیجه برای اطلاع دقیق از هزینه مرکز درمانی خود لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.

9 دیدگاه دربارۀ “کمپ ترک اعتیاد زنان”

 • سمانه امینی گفت:

  با سلام
  من چند سالی هست ترامادول مصرف میکنم. لطفا راهنمایی کنید چطور می تونم ترک کنم چون واقعا سخته و نمی تونم ترک کنم. مرسی

  • مدیر سایت گفت:

   با درود سمانه عزیز
   از اینکه تمایل پیدا کردید که در مورد مشکل و بیماری اعتیادتون کمک بگیرید خوشحال هستیم و امیدواریم بتونید مراحل درمان اعتیادتون رو با موفقیت طی کنید و به رهایی از اعتیاد برسید. برای پاسخ سوالتون باید بگیم که اعتیاد یک بیماری چندوجهی پیچیده است که برای درمان و بهبودی از آن به کمک و راهنمایی تخصصی نیاز هست و شما به تنهایی نمی تونید ترک موفقیت آمیزی داشته باشید. برای اینکار لازمه از کمک مشاوره ترک اعتیاد استفاده کنید و با راهنمایی مشاورین مرکز ترک اعتیاد در یکی از مراکز ترک اعتیاد مانند کمپ ترک اعتیاد زنان بستری بشید و برای بهبودی از اعتیادتون اقدام کنید. امیدواریم هرچه سریعتر در مورد بیماری و اعتیادتون اقدام کنید.
   سرفراز باشید …

 • نیلوفر گفت:

  سلام . با عرض معذرت چند تا سوال داشتم ممنون میشم منو راهنمایی کنید.
  یکی از بستگان که خانم هستن مصرف کننده خیلی شدیده .خودش قبول نمیکنه که معتاده و تماس گرفتم که میتونم بیارم کمپ ولی به من گفتن فقط بستگان درجه یک میتونن بیارن یا اینکه خودش بخواد ( من خاله شم ). ( مشکل اینجاست که پدرش ولش کرده و میگه به من مربوط نیست ، مادرش در قید حیات نیست و دیگه کسی رو نداره و خودشم اعتیادش رو قبول نمیکنه ). الان من چطوری میتونم کمکش کنم؟؟ چون پدر یا مادرش نیستم باید بذارم همینجوری بمونه؟
  ممنون میشم اگه یه راه حل بهم بدید.

  • مدیر سایت گفت:

   با درود
   برای بیمارتون و شرایط سختشون بسیار متاسفیم. اما اینکه شما چطور می تونید کمکش کنید باید بدونید که اعتیاد یک موضوع کاملا تخصصی هست و برای درمان و بهبودی آن نیاز به تخصص و تجربه بسیار زیاد هست. بهترین کاری که می تونید انجام بدید این هست که ایشون رو توی کمپ ترک اعتیاد بانوان در اهواز بستری کنید و از متخصصین مرکز درمان اعتیاد زنان کمک بگیرید.
   به شما اکیدا پیشنهاد می کنیم که شخصا برای درمان ایشان اقدام نکنید و از متخصصین اعتیاد در مراکز همکار اهواز کمپ کمک بگیرید. اگر سوال دیگری دارید لطفا همینجا مطرح بفرمایید تا بیشتر توضیح دهیم. پیروز باشید

 • الهام گفت:

  با سلام. بهترین روش برای ترک اعتیاد بانوان چه روشی هست و چطور باید از آن استفاده کرد؟ ممنونم برای کمکتون

  • مدیر سایت گفت:

   درود بر شما
   روش های ترک اعتیاد دارای تنوع بسیاری نیستند و برای بیماری اعتیاد و بهبودی از آن باید از روش های استاندارد استفاده کرد که بتوان به نتایج آن امید داشت. ماهیت بیماری اعتیاد یک ناخوشی چند وجهی است که برای بهبودی از آن باید از روش های استاندارد و به کمک مراکز تخصصی ترک اعتیاد استفاده کرد. این مراکز درمان اعتیاد دارای استانداردهای لازم برای کمک به افراد معتاد هستند.

 • نبئ گفت:

  سلام ما یه مورد مصرف کننده داریم که خانوم هست شهرستان اندیمشک هستیم به هیچ وج قبول نمیکنه که مصرف میکنه .چه جوری بیاریمش کمپ

  • مدیر سایت گفت:

   با درود
   به روش های متفاوتی می توانید ایشون رو به یک مرکز ترک اعتیاد منتقل کنید. برای اینکار بدون اینکه ایشون رو در جریان قرار بدید باید به اهواز بیارید و در آنجا مددکاران بیمار را از شما تحویل خواهند گرفت. برای دریافت اطلاعات بیشتر لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد تماس حاصل فرمایید.

  • عادل گفت:

   سلام لطفا با من تماس بگیرید. ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *