خدمات ترک اعتیاد 2

ساعت کاری

شنبه
10.00 - 24.00
یکشنبه
10.00 - 24.00
دوشنبه
10.00 - 24.00
سه شنبه
10.00 - 24.00
چهارشنبه
10.00 - 24.00
پنج شنبه/جمعه
10.00 - 22.00
خدمات ترک اعتیاد 3
خدمات ما

خدمات ترک اعتیاد بر پایۀ علوم روانشناختی و پزشکی

برای ما در مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ هیچ موضوع جزئی و بی اهمیتی در مسیر درمان اعتیاد وجود ندارد.

تمامی بیماران و مددجویان ما در این مرکز مراحل درمانی خود را با اطمینان و خیال آسوده سپری می کنند.

تخصص ما

خدمات موثر ترک اعتیاد

ما در مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ با ارائه خدمات با کیفیت که تحت نظارت متخصصین انجام می پذیرد، توانسته ایم نتایج رضایت بخشی را ارائه دهیم. مهمترین خدمات ما در زمینه ترک اعتیاد به انواع مواد اعتیاد آور عبارت است از:

خدمات ترک اعتیاد مواد اعتیاد آور

مواد مخدر

خدمات ترک اعتیاد 7

کُند کننده‌ها

خدمات ترک اعتیاد 4

مواد محرک

خدمات ترک اعتیاد 8

استروئیدها

خدمات ترک اعتیاد 6

مواد توهم‌زا

خدمات ترک اعتیاد 7

کانابیس‌ها

خدمات ترک اعتیاد 5

مواد استنشاقی

خدمات ترک اعتیاد 9

الکل

به مشاوره ترک اعتیاد نیاز دارید؟ با مشاورین ما تماس بگیرید!

09352759771

معرفی خدمات

مراحل ترک اعتیاد

مددجو پس از پذیرش در مرکز درمان اعتیاد مراحل زیر را طی خواهد کرد :

  • تست اعتیاد و تشکیل پرونده
  • ویزیت بیمار اعتیاد توسط روانشناس
  • بررسی سلامت جسمی و روانی فرد
  • شروع فرایند سم زدایی
  • دریافت مشاوره تخصصی و روانکاوی اعتیاد
خدمات درمانی

انواع خدمات ترک اعتیاد

در مرکز درمان اعتیاد اهواز کمپ انواع خدمات درمانی اعم از خدمات روانشناسی و روانکاوی اعتیاد توسط مراکز همکار و توسط متخصصین اعتیاد ارائه می شود.

خدمات سم زدایی

خدمات درمان گروهی

خدمات درمان فردی

مراحل سم زدایی در مرکز درمان اعتیاد

در مراکز همکار اهواز کمپ مددجویان و مقیمان مرکز درمان مراحل سم زدایی خود را با استفاده از روش های ترک اعتیاد استاندارد طی می کنند.

سم‌زدایی فیزیکی

اولین مرحله در درمان اعتیاد متوقف سازی و متوقف سازی علائم محرومیت از مواد مخدر است که باید از روش های استاندارد و زیر نظر متخصصین انجام پذیرد.

سم‌زدایی فکری و روانی

پس از انجام مراحل اولیه سم زدایی افراد مبتلا به بیماری اعتیاد برای تکمیل روند درمان خود نیاز دارند تا از لحاظ روحی و روانی نیز به بهبودی و درمان دست یابند.

استفاده از درمان‌های گروهی

در مراکز ترک اعتیاد اهواز کمپ افراد و مقیمان با شرکت در جلسات درمان گروهی روند درمانی موفق را تجربه می کنند.

گروه درمانی 12 قدم

برگزاری جلسات 12 گانه که یکی از موثرترین روش های درمان اعتیاد است، افراد را در مسیر بهبودی قرار می دهد.

گروه درمانی

با استفاده از روش های مکمل در گروه های آموزشی و درمانی افراد مهارتهای زندگی را می آموزند.

روش‌های درمان فردی

درمان‌های فردی شامل متدهای درمانی متفاوتی است که به افراد کمک می‌کند تا از عوامل عود مجدد اعتیاد جلوگیری نمایند که عبارتند از :

عوامل بازگشت عاطفی

این دسته از عوامل یکی از مهمترین دلایل ایجاد وسوسه در افراد در حال ترک می باشد که باعث ایجاد نوعی دیگر از عوامل بازگشت به اعتیاد می‌شود.

عوامل بازگشت روانی

عوامل بازگشت روانی به اعتیاد به دلیل تداوم عوامل عاطفی در دوران ترک اعتیاد می باشد که با درمان‌های استاندارد می توان آنها را متوقف ساخت.

خدمات ما

توضیحات مددجویان

خدمات ترک اعتیاد مراکز همکار اهواز کمپ که توسط متخصصین به مددجویان و مقیمان مراکز ارائه می شود دارای نتایج موثر بسیاری بوده است که افراد را به زندگی دوباره رهنمود بوده است.

بیشتر بخوانید

خدمات ترک اعتیاد

مرکز ترک اعتیاد اهواز ، کمپ ترک اعتیاد اهواز : پیشتر در مقاله روشهای ترک اعتیاد توضیح دادیم که اعتیاد یک بیماری چند وجهی است که دارای ابعاد و جنبه های مختلف می باشد که افراد را از لحاظ روحی، روانی و جسمی تحت تاثیر قرار داده و زندگی را به ورطه نیستی و تباهی می کشاند.

اعتیاد دارای اشکال مختلفی است که مهمترین آن شامل اعتیادهای مصرفی مانند : اعتیاد به شیشه ، کراک، تریاک، هروئین و غیره می باشد. اما شکل دیگر اعتیاد به صورت اعتیادهای رفتاری در زندگی افراد بروز می کند. از طرفی افراد بهتر است پس از ابتلا و درگیری با اعتیاد هر چه سریعتر نسبت به ترک شیشه، ترک کراک، ترک ماری جوانا، ترک تریاک، ترک هروئین و سایر مواد مخدر اعتیاد آور یا محرک اقدام نمایند.

مصرف انواع مواد اعتیاد آور در هر دسته بندی که قرار داشته باشد، چه به صورت یک ماده مخدر یا محرک، می تواند عملکرد طبیعی سیستم عصبی مرکزی مغز افراد را به شدت تغییر داده و آسیب های جدی به آن وارد آورد. به این صورت که افراد پس از ابتلا به اعتیاد و وابستگی های شدید روانی و جسمی تنها زمانی می‌توانند به صورت طبیعی به زندگی خود ادامه دهند که مواد مخدر خود را استفاده کنند. در حقیقت افراد پس از اعتیاد بدون مصرف مواد مخدر نمی‌توانند حالات طبیعی خود را مانند آرامش و تمرکز را تجربه نمایند.

شناخت روش های ترک اعتیاد

همانطور که توضیح داده شد، افراد پس از تجربه لذت بخش اولین بار مصرف دیگر نمی‌توانند آن را فراموش کنند و به صورت دائمی رفتار موادجویانه از خود نشان خواهند داد و به مرور زمان وابستگی شان به مواد مخدر بیشتر و بیشتر می‌شود و اعتیاد به شکلی پیچیده در زندگی آنها گسترش پیدا می‌کند.

بدیهی است که اعتیاد می‌تواند آسیب‌هایی علاوه بر آسیب های جدی که بر جسم افراد وارد می کند سلامت روانی آنها را نیز تهدید کرده و آسیب‌های جدی از لحاظ روانی و عصب شناختی به افراد وارد ‌آورد.

در همین رابطه و طبق آمارهای به دست آمده از بیماران اعتیاد بروز اختلالات رفتاری و روانی مانند افسردگی و سایر اختلالات شخصیتی و روانی دیگر در اثر مصرف مواد مخدر به شدت افزایش پیدا می‌کند. در اثر مصرف مواد مخدر افراد مصونیت خود را از دست داده و دچار حالت های بیمارگونۀ روانی و شخصیتی می شوند. در همین رابطه به طور مفصل در مقاله رابطه افسردگی و اعتیاد توضیح دادیم که مصرف مواد مخدر چه تاثیراتی از لحاظ روانی و شخصیتی بر روی افراد می گذارد.

بسیاری از افراد مبتلا به اعتیاد تمایل دارند که به یک زندگی سالم و بدون مصرف مواد مخدر دست یابند، اما آنچه باید مد نظر قرار گیرد این است که ترک مواد باید در یک مرکز ترک و تحت نظارت مشاورین روانشناس و متخصصین اعتیاد قرار گیرد. روند ترک می‌تواند چالش برانگیز و گاهی خطرناک باشد، در نتیجه برای مقابله با علائم ترک و محرومیت و جلوگیری از لغزش و بازگشت به مصرف مجدد لازم است تا فرد از یک کمپ ترک استاندارد کمک بگیرد.

فرایند ترک اعتیاد

از طرف دیگر ترک یک فرآیند تخصصی است و نباید به صورت خودسرانه و بدون نظارت متخصصین انجام شود، زیرا می تواند عوارض شدید و جبران ناپذیری را به فرد تحمیل نماید.

همچنین لازم است بدانیم که روند ترک مواد مخدر با انواع دیگر مواد محرک کاملا متفاوت است و هرکدام دارای شرایط و نکات مختلفی است که باید مد نظر قرار گیرد. در نتیجه برای آگاهی بیشتر شما همراهان ارجمند در این نوشتار سعی شده تا به موارد ضروری و نکات مهم در روند ترک مواد مخدر و یا محرک بیشتر پرداخته شود.

ترک اعتیاد مواد مخدر و محرک

برای آنکه یک روند صحیح و استاندارد ترک انواع مواد مخدر یا محرک را داشته باشیم، لازم است تا نسبت به فرآیند ترک مواد اعتیاد آور اطلاعات کافی بدست آوریم. در همین زمینه سعی شده تا با تفکیک هر کدام از انواع مواد اعتیاد آور این اطلاعات را در اختیار شما همراهان ارجمند قرار دهیم.

ترک اعتیاد انواع مواد مخدر
مواد مخدرمواد محرکسایر مواد
ترک تریاکترک ماری جواناترک بنزودیازپین
ترک هرویینترک حشیشترک الکل
ترک اعتیاد متادونترک اعتیاد شیشهترک ماشروم
ترک اعتیاد ب 2ترک اعتیاد کوکائینترک زولپیدم
ترک کراکترک اعتیاد اکستازی...

روش ترک در مرکز ترک اعتیاد اهواز

همانطور که توضیح داده شد، ترک دارای مراحل مختلف درمانی است و هر کدام از این مراحل باید به روش صحیح و استاندارد خود و بر اساس متدهای درمانی مناسب انجام پذیرد. در همین رابطه اولین بخش از روند درمان اعتیاد مرحله سم زدایی فیزیکی و جسمی است که افراد در روند درمان خود باید آن را به روش صحیح و زیر نظر متخصصین انجام دهند.

نکته مهم در رابطه با ترک این است که اعتیاد به هیچ وجه یک بیماری جسمی نیست و بخش جسمی و اعتیاد فیزیکی تنها بخش کوچکی از این فرایند می باشد که لازم است تا با استفاده از روش های صحیح درمان و به دور از هرگونه عجله و شتابزدگی انجام پذیرد.

به طور مثال استفاده از روش‌های غیر استاندارد و منسوخ سم زدایی فوق سریع به هیچ وجه روش صحیحی محسوب نمی شود و در دنیا یک روش کاملا باطل و منسوخ می باشد. استفاده از روش های دیگر مانند سم زدایی تدریجی که با کمک دارودرمانی و روان‌درمانی صورت می‌پذیرد گزینه بسیار مناسب برای افراد است و کمک می کند تا افراد بدون خسارت های بیشتر مصرف مواد خود را متوقف کرده و آمادگی لازم برای مراحل درمانی پیشرفته را به دست آورند.

شناخت روش ترک اعتیاد انواع مواد مخدر

مواد اعتیاد آور اعم از مخدرها یا محرک ها، موادی هستند که از ترکیبات شیمیایی تشکیل شده اند که باعث تاثیرات مختلفی بر سیستم عصبی مرکزی افراد می‌شوند. این مواد باعث ایجاد احساس سرخوشی و لذت، خواب‌آلودگی، آرامش و همچنین ایجاد وابستگی های شدید روانی و جسمی در افراد می شوند که بر اساس نوع ماده و میزان مصرف آن می تواند تغییرات و وابستگی‌های مختلفی را در افراد ایجاد کند.

بر همین اساس عوارض مواد مخدر می تواند متفاوت باشد و بر اساس تاثیراتی که بر سیستم عصبی و جسم افراد می گذارد، شناسایی می شود. به همین دلیل در ادامه به تشریح و توضیح هر کدام از انواع مواد مخدر خواهیم پرداخت.

ترک اعتیاد | ماده مخدر تریاک

ماده مخدر تریاک از انواع شناخته شده مشتقات گیاه خشخاش است و یکی از مواد پرمصرفترین در کشور ما می باشد. مهمترین عوارضی که این ماده مخدر و افیونی ایجاد می کند عبارت است از : افسردگی های شدید روانی، بی قراری و اضطراب، مشکلات باروری.

اعتیاد به تریاک باعث ایجاد وابستگی های شدید روحی و روانی و همچنین جسمی شده و مشکلات عدیده‌ای برای سلامت جسم افراد به وجود می آورد. در نتیجه برای درمان و بهبودی از این نوع اعتیاد لازم است تا فرد تحت نظر متخصصین روانشناس و روانپزشک قرار بگیرد تا بتواند روند ترک موفقی را تجربه نماید. در همین رابطه باید از ترک غیر اصولی و خانگی این ماده مخدر و همچنین استفاده از روش‌های سرپایی خودداری کرد، زیرا شانس موفقیت افراد با این روش های غیر استاندارد بسیار کم است.

افراد مبتلا به اعتیاد تریاک که به صورت خودسرانه به قطع مصرف این ماده می پردازند، شانس بسیار کمی برای موفقیت در ترک دارند. زیرا علائم محرومیت این ماده مخدر بسیار شدید و آزاردهنده است و افراد با بستری شدن در یک مرکز اعتیاد استاندارد می‌توانند در محیط درمانی و کنترل شده روند درمان خود را بدون دردهای شدید و خماری سپری نمایند.

ترک اعتیاد خودسرانه و سرپایی

استفاده خودسرانه از داروهای ترک مانند متادون که توسط افراد و برخی روانشناسان تجویز می شود، می تواند شعله اعتیاد را در افراد تشدید کرده و برای سال‌های طولانی آنها را درگیر اعتیاد به این ماده شبه افیونی شیمیایی نماید.

استفاده از روش‌های سرپایی که در برخی از وبسایتهای آنلاین ارائه می شود، هیچ کمکی به فرد معتاد نخواهد کرد و فرد پس از یک دوره مصرف متادون درگیر اعتیاد پیچیدۀ دیگری خواهد شد. در چنین حالتی فرد مجبور است که مجدداً روند ترک اعتیاد از ماده جدید را سپری کند، به همین دلیل لازم است تا افراد از روش‌های سرپایی که روانشناسان آنلاین ارائه می‌دهند خودداری کرده و از وب سایت هایی که با استفاده از این روش ها سعی در جذب افراد می کنند دوری کنند.

ماده مخدر هروئین

ماده مخدر هروئین یکی از پرمصرف ترین مواد مخدر در کشور ماست که دارای آمار بالایی از اعتیاد می باشد. ماده مخدر هروئین یکی از خطرناک ترین انواع مواد مخدر است که دارای عوارض جدی برای سلامتی افراد می باشد، برخی از آنها عبارتند از : بی خوابی، بی قراری، تب و لرز، درد های شدید عضلانی و کم عمق شدن تنفس. بسیاری از افراد در اثر تزریق این ماده مخدر جان خود را از دست داده و دچار اوردوز می‌گردند.

متاسفانه بسیاری از مراکز سرپایی با استفاده از روش های غیر استاندارد مانند متادون درمانی سعی می کنند با مشاوره های آنلاین و تلفنی و دادن دارو به فرد معتاد به هروئین، برای مدت های طولانی او را وابسته و مبتلا به اعتیاد نگاه دارند.

ترک هروئین در مرکز ترک اهواز کمپ به عنوان بهترین مرکز ترک اعتیاد آنلاین کشور بدون استفاده از مواد نگهدارنده و شبه مخدر زیر نظر مشاورین اعتیاد انجام می‌پذیرد. از آنجایی که اعتیاد به هروئین یک بیماری جسمانی و روانی است و فرد را از هر دو جنبه دچار وابستگی های شدید می کند، ضروری است تا در مرکز درمان اعتیاد فرد علاوه بر سم زدایی و درمان های جسمی تدریجی و استاندارد با استفاده از جلسات رواندرمانی و روانکاوی اعتیاد روند درمان خود را به انجام برساند و ادامه دهد.

ترک اعتیاد هروئین

همانطور که توضیح دادیم، با استفاده از روش‌های استاندارد و تدریجی کوتاه مدت می توان به افراد کمک کرد تا در مدتی کوتاه وابستگی جسمی خود را نسبت به مصرف هروئین قطع کرده و پس از مدتی به پاکی مطلق از هرگونه ماده مخدر و شبه مخدر دست یابد. سپس در مراکز درمان اعتیاد زیر نظر متخصصین و مشاورین اعتیاد روند درمان روحی و روانی خود را آغاز کرده و از عوامل عاطفی و روانی بازگشت به اعتیاد جلوگیری به عمل آورد.

ماده مخدر متادون

همانطور که در مقاله ماده مخدر متادون توضیح داده شد، این ماده یک شبه مخدر صنعتی است که دارای قدرت ایجاد اعتیاد بالایی در افراد می باشد. مهمترین تاثیرات متادون مانند مورفین بر گیرنده های اپیوئیدی مغز می باشد. این ماده به دو شکل مختلف قرص و شربت تولید می شود و از آن برای مصارف نگهدارنده برای ترک انواع مواد مخدر دیگر مانند ترک تریاک یا ترک هروئین مورد استفاده قرار می گیرد. اما این ماده خود بسیار اعتیادآور است و افراد بسیاری درگیر اعتیاد به این ماده می شوند.

متادون یک ماده مخدر خطرناک است که دارای درصد بالایی از اوردوز می باشد، زیرا قدرت اعتیادآوری بسیار زیادی دارد و از تریاک و هروئین قوی‌تر است. هر ۱۰ میلی گرم متادون برابر است با 8 گرم تریاک و ۳ گرم هروئین. همانطور که ملاحظه می شود این ماده از تریاک و هروئین بسیار قدرتمندتر است و توقف یکباره و ترک آن می تواند صدمات جدی به سلامت افراد وارد آورد.

به همین دلیل فرآیند ترک متادون دارای شرایط ویژه‌ای است که هرگز بدون نظارت متخصصین نمی توان آن را به انجام رساند، زیرا دارای مراحل مختلف است و طولانی تر از انواع دیگر ترک ها می باشد.

مرکز ترک اعتیاد

نکته حائز اهمیت در مورد ترک متادون بستری شدن در یکی از مراکز همکار مرکز درمان اعتیاد اهواز می باشد. در همین راستا مرکز درمان اعتیاد اهواز با همکاری مراکز درمانی استاندارد که دارای شرایط درمانی و محیطی مناسب و استاندارد هستند آماده خدمت رسانی به شما می باشد.

یکی از مهمترین مبانی در روند درمان و بهبودی از اعتیاد به متادون استفاده از جلسات مشاوره و روان درمانی است که در مرکز ترک مواد و اعتیاد اهواز توسط متخصصین برگزار شده و حتی پس از درمان و ترخیص فرد از مرکز می تواند ادامه داشته باشد، تا از لغزش و بازگشت مجدد به مصرف جلوگیری شود.

استفاده از روش سم زدایی تدریجی و استاندارد زیر نظر متخصصین یکی از بهترین روند های درمانی می باشد که با کمک مشاورین اعتیاد انجام می پذیرد و بدون هیچ گونه خطری فرد می‌تواند بهبودی خود را پیدا کند.

ترک اعتیاد متادون

افرادی که درگیر اعتیاد به این ماده مخدر هستند، لازم است تا با استفاده از کمک های تخصصی مراکز درمانی روند درمان خود را در شرایط کنترل شده به انجام برسانند. متادون یک ماده خطرناک و شبه افیونی است که تاثیرات مخرب بسیاری را بر افراد تحمیل می‌کند و این تاثیرات می‌تواند پس از قطع مصرف نیز ادامه پیدا کند. در نتیجه برای جلوگیری از ادامه روند آسیب زایی مخدر متادون لازم است تا از روش های غیر استاندارد و شتابزده و بدون نظارت متخصصین جداً خودداری کرد.

ماده مخدر  B2 "بوپرنورفین"

این داروی مخدر بسیار اعتیاد آور است که به عنوان یک ماده نگهدارنده برای ترک سایر مواد مخدر مورد استفاده قرار می گیرد. اما همانطور که در مقاله ماده مخدر b2 توضیح داده شد، این ماده دارای عوارض شدیدی می باشد و می تواند باعث یرقان، تهوع، توهم و گیجی در افراد شود. حتی باعث آسیبهای جدی مغزی و مرگ می شود. استفاده از این ماده مخدر در دوران بارداری می‌تواند تاثیرات مخربی بر جنین و مادر گذاشته و عوارض جبران ناپذیری را بر او و کودکش تحمیل نماید.

ترک ماده مخدر B2 نیاز به یک پروسه درمانی ویژه دارد و ترک خودسرانه آن می تواند باعث صدمات جدی به افراد گردد. به همین دلیل توصیه می کنیم برای ترک آن حتما با مرکز ترک اهواز و مشاورین و متخصصین آن تماس بگیرید.

در همین راستا برای ترک به بوپرنورفین لازم است تا با کمک مشاورین روانشناس و رواندرمانگر مراحل ترک را طی کرده و در مرکز ترک استاندارد بستری شوید.

ترک اعتیاد B2

برای ترک این ماده مخدر لازم است بدانید که با استفاده از روش‌های غیر استاندارد و سرپایی مانند سم زدایی سریع یا فوق سریع نمی توانید نتیجه مطلوب بگیرید. استفاده از روش‌های منسوخ برای سم زدایی می تواند خطرات جدی داشته باشد، در نتیجه برای ترک بوپرنورفین لازم است با استفاده از کمک های تخصصی مشاورین اعتیاد که دارای تجربه و تخصص کافی در زمینه ترک انواع مواد اعتیاد آور هستند، مراحل درمانی خود را سپری کرده و در یک مرکز درمان اعتیاد بستری شوید.

ماده مخدر کراک

این ماده مخدر که یکی از انواع مشتقات کوکائین میباشد دارای قدرت اعتیادآوری بسیار زیاد است و تاثیرات مخرب بسیاری را بر سیستم عصبی مرکزی افراد می گذارد. از طرف دیگر باعث ایجاد فشارهای نامتعارف به قلب و گردش خون در افراد شده و آثار زیان باری را بر جای می گذارد. از طرف دیگر مصرف همزمان کراک و الکل می‌تواند بسیار خطرناک بوده و باعث مرگ افراد شود. تاثیرات روانی شدیدی که مصرف این ماده مخدر بر افراد می گذارد باعث می‌شود تا فرد نتواند به تنهایی مصرف این ماده را متوقف نماید. در نتیجه برای دریافت کمک های بیشتر در زمینه ترک حتماً به مرکز درمان اعتیاد مراجعه کرده و در یک محیط درمانی کنترل شده قرار بگیرید.

ترک اعتیاد کراک

برای ترک این ماده مخدر لازم است تا فرد به صورت میان مدت و تدریجی در مرکز درمان اعتیاد بستری شده و روند سم زدایی و ترک جسمی خود را زیر نظر متخصصین در یک دوره ۲۱ روزه سپری کرده و با استفاده از روش های روانکاوی و رواندرمانی استاندارد و صحیح روند درمان خود را طی کرده و مصرف خود را به طور کامل قطع نماید.

برای ترک این ماده مخدر هرگز نباید به صورت خودسرانه و بدون نظارت متخصصین اقدام کرد، زیرا می‌تواند تاثیرات مخرب بسیاری را بر فرد و اطرافیان او تحمیل نماید. در نتیجه برای داشتن یک ترک موفقیت آمیز لازم است از کمک های تخصصی مراکز ترک اعتیاد استفاده نمایید.