مشاوره بستری (رایگان) ۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱
تهران، شهریار، کرج، اهواز
شیراز، دزفول، شوشتر
پشتیبانی ۲۴/۷
۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱
شنبه - ۵ شنبه: ۱۰.۰۰ - ۲۴.۰۰
جمعه : ۱۲.۰۰ - ۲۲.۰۰

خدمات مشاوره روانشناسی اهواز کمپ

کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ، مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ : یکی از مهمترین فاکتورها در ترک اعتیاد و سوء مصرف انواع مواد مخدر یا محرک تشخیص صحیح و علمی و همچنین ریشه یابی عوامل زمینه ساز و پیشینه های ژنتیکی و خانوادگی بیماری در افراد می باشد. مرکز مشاوره روانشناسی اهواز کمپ با استفاده از تیم درمان حاذق شامل روان شناسان و روان درمانگران اعتیاد و با استفاده از روش‌های صحیح علمی به شناسایی عوامل ایجاد کننده بیماری در افراد و خانواده ها می پردازد. استفاده از متدها و روش‌های درمانی استاندارد می‌تواند در کنترل رفتار موادجویانه، لغزش مجدد و مصرف مواد در بیماران موثر بوده و تا حد زیادی امید به درمان قطعی افراد را ایجاد نماید.

علم روانشناسی و خدمات روانشناختی به افراد و خانواده ها کمک می کند تا کیفیت زندگی خود را بهبود بخشند. در این بین روان شناسان و روان درمانگران متخصص و با تجربه می توانند عملکردهای مغزی، رفتاری و محیطی افراد را بررسی کرده تا شرایط و کیفیت زندگی افراد را در اثر انواع بیماریها و اختلالات بهبود بخشند. در این بین، افرادی که مبتلا به اعتیاد به مواد مخدر هستند برای متوقف سازی اعتیاد خود با عوارض و علائم آزاردهنده ای مانند لرزش یا تکان، حالت تهوع، اسهال، اضطراب، دردهای عضلانی و استخوانی روبه‌رو هستند. در همین رابطه وجود روانشناسان در کنار بیماران اعتیاد و انتقال کمک‌های تخصصی به مددجویان به صورت شبانه‌روزی می‌تواند حمایت های مورد نیاز بیماران و مددجویان اعتیاد را در اختیارشان قرار داده و باعث احساس آرامش و امنیت در افراد برای ادامه روند درمان اعتیاد گردد.

بررسی زمینه‌ها و عوامل ثانویه

متخصصین کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ علاوه بر بررسی زمینه‌های بیماری اعتیاد به تحقیق و تفحص در مورد شناخت علائم ثانویه که منجر به مصرف مواد مخدر افراد می گردد، نیز می پردازند. مصرف مواد مخدر باعث ایجاد وابستگی های شدید روانی و ذهنی در افراد می شود که برای درمان آن نیاز به متدها و روش‌های درمانی تخصصی و حرفه‌ای وجود دارد. بر همین اساس تا زمانی که عوارض ثانویه تحت کنترل و درمان قرار نگیرند، نمی‌توان عوامل عود مجدد و بازگشت به مصرف را متوقف ساخت. افراد پس از سپری نمودن دوران اولیه و دریافت خدمات سم زدایی بدن از مواد مخدر، باید برای ادامه فرایند درمان از خدمات روان درمانی استفاده نمایند تا مراحل درمان اعتیاد کامل شود و از مصرف مجدد بتوان جلوگیری کرد.

در حقیقت بدون وجود خدمات روانشناختی و تخصصی، افراد مبتلا به اعتیاد نمی توانند از وابستگی روانی شدیدی که پس از سال‌ها اعتیاد فعال در آنها ایجاد شده است، نجات یابند. در همین رابطه به شکل روزانه تغییرات ایجاد شده در روند درمان مددجویان و مقیمان حاضر در مرکز به صورت مجزا توسط تیم درمانی ثبت و پیگیری میگردد. وجود هرگونه اختلالات درمانی در جهت کاهش علائم آزاردهنده جسمی و روانی در افراد و همچنین مشکلات بین فردی و درونی، توسط تیم درمان متخصص در مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره اهواز کمپ انجام می پذیرد. در این مرکز درمان اعتیاد، درمان‌های تخصصی از جمله گروه درمانی، درمان شناختی رفتاری یا CBT و روانکاوی اعتیاد به مددجویان ارائه شده و افراد تحت نظر بخش روانشناسی قرار می‌گیرند.

خدمات روانشناختی مرکز اهواز کمپ

در کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ، تمامی امور خدماتی به صورت تخصصی و با تمرکز بر هر بیمار به صورت انفرادی و یا گروهی ارائه می گردد. برخی از مهمترین وظایف روانشناسان و خدمات این مرکز عبارتند از:

۱. خدمات روانشناسی فردی گروه بزرگسالان و نوجوانان

مرکز اهواز کمپ، خدمات روانشناختی و درمانی متنوعی را برای رده های سنی نوجوانان و بزرگسالان که شامل خدمات ویژه اضطراب و افسردگی، اختلالات شخصیتی، ناتوانی های رشدی و غیره می باشد را ارائه می دهد. یکی دیگر از خدمات ما در این مجموعه درمانی، آموزش نحوه برخورد صحیح با بیمار، در جهت اثر بخشی بیشتر روند درمان اعتیاد می باشد.

دریافت مشاوره های تخصصی خانواده توسط متخصصین مرکز می‌تواند تا حد زیادی فرآیند درمان افراد را سرعت بخشیده و از بازگشت و عود مجدد اعتیاد جلوگیری به عمل آورد. اما از دیگر خدمات ما در این مجموعه درمانی : زوج درمانی، مدیریت استرس، تمرینات تمدد اعصاب و ملایم سازی، مدیریت رفتار، آموزش مدیریت خانواده به والدین می باشد.

۲. انجام تست های روانشناسی و ارزیابی

مرکز خدمات مشاوره روانشناختی اهواز کمپ، بهترین و جامع ترین خدمات روانشناختی مانند تست و ارزیابی بیماران و مددجویان مقیم مرکز را ارائه می دهد که مهمترین آنها عبارتند از :

 • انجام تشخیص و ارزیابی
 • آزمایش هوش
 • انجام تست‌های روانشناختی
 • روانشناسی شخصیت
 • آزمایش و تست اعتیاد

۳. خدمات مشاوره روانشناسی

خدمات مشاوره روانشناسی به صورت تخصصی توسط مشاورین و مددکاران حاضر در مرکز برای تمامی رده های سنی در جهت آسیب شناسی افراد مبتلا به اعتیاد ارائه می‌گردد. این خدمات درمانی در زمینه مشاوره روانشناختی، طیف وسیعی از خدمات را شامل می‌شود که در روند درمان و بهبودی از اعتیاد بسیار موثر است. ارتباط مشکلات فردی و شخصیتی با اعتیاد بسیار نزدیک می باشد. در حقیقت درمان اختلالات شخصیتی و مشکلات رفتاری در افراد معتاد، بخشی از فرآیند درمان اعتیاد به مواد مخدر یا محرک دیگر می باشد.

۴. مشاوره اعتیاد به بیماران سرپایی

در برخی از موارد افراد به دلایل مختلف از جمله مشغله های کاری و مسئولیت های اجتماعی نمی توانند در مراکز ترک اعتیاد بستری شوند و به ناچار باید از روش های مشاوره سرپایی استفاده نمایند. در همین رابطه، کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ با در اختیار داشتن مشاورین و متخصصین ترک اعتیاد به افراد کمک می کند تا در برنامه های درمانی کوتاه مدت و دراز مدت به صورت فردی و حتی آنلاین شرکت کرده و روند درمان خود را آغاز کنند و با موفقیت ادامه دهند. استفاده از کمک های تخصصی مشاورین ترک اعتیاد به صورت سرپایی و در منزل به افراد اجازه می دهد تا به صورت فردی روند درمان ادامه یابد و مددجو بتواند اهداف درمانی کوتاه مدت و درازمدت خود را با کمک متخصصین محقق نماید. در این روش درمانی به بیمار کمک می شود تا با استفاده از آموزشهای تخصصی، رفتارهای مورد نیاز و سازنده را در محیط زندگی، کاری و اجتماعی خود به کار بندد و از مصرف مجدد به خوبی جلوگیری به عمل آورد.

۵. مدل طبی درمان روانشناختی

یکی از مهمترین تاثیرات این مدل درمانی خارج شدن اعتیاد افراد از قلمرو اخلاقیات می باشد. این متد باعث می‌شود تا فرد معتاد به جای مجازات و تنبیه به عنوان یک فرد بیمار شناخته شود و برای درمان اعتیاد او اقدام های لازم صورت گیرد. هنگامی که به اعتیاد به عنوان یک مشکل اخلاقی نگاه می‌شود، جامعه علاقه ای به کمک به این فرد ندارد و منابع خود را در اختیار او نخواهد گذاشت، زیرا به اعتیاد به عنوان یک جرم و یک رفتار غیر اخلاقی نگاه می‌شود. اما در مدل طبی، اعتیاد به عنوان یک بیماری چند وجهی شناخته می شود و به شکل صحیح و علمی با آن برخورد می شود. به همین دلیل به هزاران نفر که درگیر و مبتلا به اعتیاد انواع مواد مخدر، مواد محرک و یا الکل هستند، می توان کمک کرد و به آنها برای بازگشت به زندگی سالم کمک نمود.

۶. کمک های تخصصی درمانی

همانطور که می دانیم، سوء مصرف و اعتیاد به مواد مخدر بر سلامت جسم و روان افراد به شکل همزمان تاثیرات مخرب بسیاری را تحویل می کند. به همین دلیل، هنگام کار با افراد مبتلا به اعتیاد، مشاورین و متخصصین ترک اعتیاد باید مطالب مختلفی را در رابطه با آسیب‌های جسمی و روانی افراد در نظر بگیرند که برخی از مهمترین آنها عبارتند از :

 • درمانی که ارائه می‌ شود، هم از نظر اهداف و هم از نظر روش، فردی باشد.
 • از روش‌ها و رویکردهایی استفاده شود که حس خودکارآمدی مددجو را برانگیزد.
 • درمان‌های چند وجهی که روی جنبه‌های اجتماعی و محیطی بهبودی طولانی مدت متمرکزند، ارائه شود.
 • برای هر مددجو، از روش هایی استفاده شود که کمترین مشکلات را در پی دارند.
 • نسبت به روش‌ها و اهداف ارائه شده توسط متخصصین انعطاف پذیری وجود داشته باشد.
 • به نیازهای درمانی مددجو پاسخ داده شود.

درباره مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ

کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ به عنوان یک مجموعه درمانی شبانه‌روزی، با همکاری مراکز ترک اعتیاد که دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هستند و اجازه بستری نمودن بیماران اعتیاد را دارند، فعالیت دارد. این مرکز درمانی آنلاین، با داشتن کادری مجرب و متخصص و با استفاده از جدیدترین متدهای درمان اعتیاد به صورت علمی و استاندارد، خدمات درمانی و روانشناسی خود را به بیماران اعتیاد ارائه می‌دهد. در این مسیر، مهم‌ترین خدمات روانشناسی این مرکز؛ روان درمانی، خانواده درمانی و گروه درمانی می باشد.

سوالات متداول

✅ ۱. آیا درمان روانشناختی در فرایند ترک اعتیاد لازم است؟

به طور حتم بله. اعتیاد یک بیماری چند وجهی روحی و روانی است که ترک جسمی و قطع مصرف مواد، تنها بخش کوچکی از فرآیند درمان آن می باشد. در حقیقت بدون ارائه کمک های تخصصی و درمانهای روانشناختی، فرآیند بهبودی افراد ناقص مانده و فرد نمی تواند به بهبودی خود ادامه دهد و به یک ترک موفق دست یابد.

✅ ۲. آیا همه مراکز ترک اعتیاد خدمات روانشناختی ارائه میدهند؟

متاسفانه خیر. بسیاری از مراکز ترک اعتیاد در سطح کشور دارای تیم درمان متخصص و حاذق نیستند و خدمات روانشناختی مناسبی به مددجویان و مقیمان خود ارائه نمی دهند. اما ما در مجموعه درمانی مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ با برخورداری از تیم درمان متخصص در مراکز درمان همکار به افراد و مددجویان خود کمک می‌کنیم تا به یک ترک قطعی و بدون بازگشت دسترسی یابند و با قدرت و انگیزه به روند درمان خود ادامه دهند. مهمترین ویژگی ما در این مجموعه درمانی ارائه خدمات تخصصی روانشناسی و روانکاوی اعتیاد به مددجویان و مقیمان مراکزمان می باشد.

تماس با ما

  5/5 - (12 امتیاز)