مشاوره بستری (رایگان) ۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱
تهران، شهریار، کرج، اهواز
شیراز، دزفول، شوشتر
پشتیبانی ۲۴/۷
۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱
شنبه - ۵ شنبه: ۱۰.۰۰ - ۲۴.۰۰
جمعه : ۱۲.۰۰ - ۲۲.۰۰

هروئین چیست؟

هروئین یکی از انواع مواد مخدر افیونی است که از مشتقات تریاک است و جزو دستۀ مواد اپیوئیدی قرار دارد که شامل موادی همچون تریاک و مرفین می باشد. هروئین یکی از انواع مواد مخدر قدرتمند است که دارای قدرت اعتیاد زایی بسیار بالایی می باشد و یکی از مشتقات نیمه مصنوعی مرفین است که از تقطیر آن به دست می آید. از طرف دیگر مرفین یک ماده طبیعی است که از عصاره گیاه خشخاش استخراج می گردد و با تغییرات شیمیایی جزئی که در ساختار آن انجام می‌پذیرد، ماده مخدر هروئین به دست می آید که به سرعت در چربی حل شده و به صورت متراکم به سیستم عصبی و مغز می رسد.

هروئین از لحاظ اعتیاد زایی دارای قدرت بسیار زیادی است و یکی از انواع مواد مخدر خطرناک در دنیا می باشد. این ماده باعث ایجاد وابستگی های شدید روانی و جسمی در افراد می‌شود، به همین دلیل ترک هروئین علاوه بر درمان های جسمی و ترک اعتیاد فیزیکی، نیاز به درمان های تخصصی روانشناختی و روان درمانی دارد. ترک غیر اصولی آن باعث ایجاد عوارض جبران ناپذیری در افراد می گردد، به همین دلیل تیم درمانی ما شامل روانشناسان و روانکاوان اعتیاد در کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ، آماده ارائه خدمات ترک اعتیاد و همچنین مشاوره های روانشناختی در زمینه ترک هروئین و سایر مواد مخدر می باشد.

تاریخچه هروئین

هروئین در دهه هفتاد میلادی توسط یک دانشمند انگلیسی ساخته شد و بعدها توسط دانشمندان آلمانی به عنوان یک داروی قوی به دنیا معرفی گردید. اما به دلیل تاثیرات و قدرت شگفت آوری که این ماده مخدر داشت نام هیرو یا قهرمان به آن دادند. اما بعدها به دلیل خاصیت اعتیاد زایی شدید آن از رده داروهای درمانی خارج شد و به عنوان یک ماده مخدر اعتیاد آور غیر قانونی اعلام و شناخته شد. اما متاسفانه برخلاف تمام تلاش هایی که در جهت آگاهی رسانی و پیشگیری از مصرف این ماده مخدر انجام شده، بسیاری از افراد به مصرف هروئین گرایش پیدا کرده و آن را مصرف می‌کنند. در همین رابطه بسیاری از مراجعین ما در مجموعه درمانی کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ، مبتلا به هروئین هستند و در اثر آن متحمل آسیب های بسیاری شده اند.

برای ترک اعتیاد چه باید کرد؟

همانطور که در مقاله راههای ترک اعتیاد توضیح داده شد، روش های متعددی برای درمان و متوقف سازی اعتیاد به مواد مخدر از جمله هروئین وجود دارد، اما نکته مهم در رابطه با درمان اعتیاد این است که علاوه بر درمان های جسمی و قطع مصرف ماده مخدر، نیاز به درمان‌های روانشناختی وجود دارد. در حقیقت دریافت خدمات درمان اعتیاد یک رویکرد قدرتمند برای پیشگیری از عود مجدد اعتیاد می باشد. ترک هروئین، کار ساده ای نیست، به همین دلیل استفاده از کمک ها و خدمات حمایتی و درمانی، نقش بسیار مهمی در روند ترک هروئین دارد. در این مسیر، بستری شدن در مجهزترین و بهترین کمپ ترک اعتیاد و دریافت خدمات روانکاوی و همچنین خدمات شناختی-رفتاری تاثیرات چشمگیری در موفقیت و به دست آوردن یک ترک بدون بازگشت دارد.

روش صحیح درمان اعتیاد هروئین چیست؟

برای موفقیت در ترک اعتیاد هروئین لازم است تا مراحل درمانی آن با دقت و بر اساس یک برنامه درمانی جامع و استاندارد به انجام برسد. نخستین مرحله در درمان اعتیاد هروئین، مرحله ترک جسمی و سم زدایی فیزیکی می باشد. در این مرحله جهت کاهش علائم ترک و محرومیت با استفاده از روش‌های درمانی و تدریجی، بدن فرد به عدم مصرف مواد سازگاری پیدا کرده و سیستم عصبی او کارکرد طبیعی خود را بدون مواد مخدر از سر می گیرد.

در همین رابطه روش های مختلفی برای ترک اعتیاد وجود دارد، اما متاسفانه بسیاری از مراکز درمان اعتیاد از روش‌های منسوخ مانند متادون درمانی استفاده می کنند که نه تنها به فرد کمکی نمی‌کند، بلکه باعث ایجاد عوارض جدید و بروز اعتیاد به متادون می گردد. ترک هروئین در کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ با استفاده از روش جایگزینی یک دارو یا ماده مخدر دیگر نمی باشد، بلکه درمان در مجموعه درمانی اهواز کمپ بر اساس حذف کامل ماده مخدر بدون جایگزینی هرگونه ماده مخدر یا شیمیایی دیگر است. افراد با استفاده از این روش استاندارد و تدریجی، می توانند به بهترین نتیجه ممکن از ترک اعتیاد بدون بازگشت دست یابند.

طول درمان اعتیاد به مواد مخدر چه مدت است؟

ماده مخدر هروئین یکی از انواع مواد مخدر فرار است که دارای طول عمر تاثیرات با دوام بالا نمی‌باشد و به سرعت تاثیرات آن در بدن فرد از بین می‌رود. به همین دلیل فرد مصرف کننده باید در فواصل زمانی کوتاه از این مخدر استفاده کند تا بتواند حالت نشئگی را تجربه نماید. در همین رابطه افرادی که به صورت تزریقی از این ماده مخدر استفاده می کنند ممکن است تا روزی ۴ بار مجبور به تزریق هروئین شوند.

از طرف دیگر، هرویئن با تاثیرات مخربی که بر روی سلول های مغزی می گذارد، باعث می‌شود تا علائم محرومیت تا مدت های طولانی و حتی تا زمانی که مغز عملکرد طبیعی خود را از سر بگیرد، ادامه داشته باشند. به همین دلیل برای ترک هروئین لازم است تا از کمک های تخصصی و روش های درمان بستری در کمپ ترک اعتیاد اهواز استفاده شود تا علائم روانی و جسمی محرومیت به حداقل برسد. در این رابطه روان شناسان و متخصصین ترک اعتیاد در مرکز ترک اعتیاد اهواز، آماده ارائه خدمات هستند تا با استفاده از روش‌های درمانی استاندارد به افراد معتاد و خانواده هایشان کمک کنند تا به یک ترک موفقیت آمیز و بدون بازگشت دست یابند.

روش ترک اعتیاد در کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ

اعتیاد به ماده مخدر هروئین، یکی از انواع اعتیاد های پیچیده است که فرد را از لحاظ جسمی و روانی به شدت تحت تاثیر قرار داده و آسیب های بسیاری را ایجاد می کند. به همین دلیل روند ترک اعتیاد در مجموعه درمان اعتیاد اهواز و کمپ ترک اعتیاد همکار به شکلی طراحی شده تا افراد بتوانند روند درمان موفقی را تجربه نمایند. فرایند درمان در مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ دارای دو مرحله اصلی می باشد. افراد در مرحله اول برای ترک جسمی و با استفاده از روشهای استاندارد تدریجی و بدون دخالت موادمخدر جایگزین بستری می شوند و در ادامه آمادگی دریافت درمان‌های روانشناختی را پیدا می‌کنند. در مرحله دوم، افراد پس از طی کردن دوره اولیه و ترک جسمی با کمک روانشناسان و متخصصین ترک اعتیاد فرایند درمان روانشناختی خود را آغاز می‌کنند. 

بررسی‌ها نشان می‌دهد افرادی که از درمان های تخصصی و روانشناختی مجموعه اهواز کمپ استفاده می کنند، می توانند با موفقیت به روند ترک اعتیاد خود ادامه داده و به زندگی بدون مواد دست یابد. در این مجموعۀ درمانی از آخرین تکنیک ها و متدهای درمان اعتیاد استفاده می شود. در حقیقت فرایند درمان حاصل ترکیب علم و تجربه کمک به هزاران معتاد در طی سالیان گذشته است. روند ترک اعتیاد در کمپ ترک اعتیاد اهواز بر اساس ترکیبی از طرح‌های درمانی شامل ترک جسمی تدریجی و استفاده از تکنیک های روانشناختی و بازتوانی ترک اعتیاد می باشد که به طور مداوم در حال پیشرفت و ارتقا می باشد. با وجود شرایط اقامتی و درمانی استاندارد، می توان روند ترک اعتیاد افراد را تضمین کرد. کمپ ترک اعتیاد اهواز مجموعه کاملی از تیم درمانی جهت ارائه انواع خدمات ترک اعتیاد و روانکاوی اعتیاد است که برای ترک و جلوگیری از بازگشت و عود مجدد اعتیاد لازم و ضروری می باشد.

انواع هروئین کدامند؟

هروئین در شکل خالص آن تلخ مزه و بسیار نرم است که معمولاً به رنگ سفید می باشد. اما این گونه از هروئین بسیار کمیاب است و کمتر در دسترس همگان قرار دارد. رنگ ماده مخدر هروئینی که معمولاً در دسترس افراد قرار دارد به شکل روشن تا قهوه ای تیره می باشد و دلیل آن وجود ناخالصی هاست. هروئین خالص موجود در بازار معمولا ۱۰ تا ۱۵ درصد است و مابقی آن ناخالصی هایی است که شامل شیر خشک، نشاسته، پودر بی کربنات، پودر گلوکز، گرد گچ، پودر قند، کافئین، پودر برنج یا آرد است.

به همین دلیل بر اساس میزان خلوص ماده مخدری که افراد استفاده می‌کنند، تاثیرات آن بر بدن و مغز می تواند متفاوت باشد. به طور مثال اگر فردی بنا بر عادت پیشین خود از یک مخدر خالص تر با همان میزان استفاده کند، ممکن است دچار اوردوز و دارو زدگی و حتی مرگ شود. اما نوع دیگری از انواع هروئین وجود دارد که در کشور مکزیک ساخته و تولید می‌شود که به آن قیر سیاه مکزیکی نیز می گویند. این نوع از هروئین مانند یک صمغ چسبناک است که به رنگ قهوه ای تیره یا سیاه در دسترس افراد قرار دارد و به شکل بسته های کوچک یک گرمی و بیشتر بسته بندی شده و به فروش می‌رسد.

انواع روش های مصرف هروئین کدامند؟

این ماده مخدر را به اشکال مختلف می توان مصرف کرد اما مهمترین آنها عبارتند از :

 • روش تدخینی یا کشیدنی
 • روش استنشاق یا اسنیف
 • روش تزریقی

هر کدام از این روشها دارای طول‌عمر تاثیرات متفاوتی هستند، زیرا نحوه مصرف هروئین می تواند در میزان تاثیرات آن مستقیماً اثر بگذارد. در ادامه به تشریح و توضیح هر کدام از این روش های مصرف خواهیم پرداخت تا شما را با جزئیات بیشتر آن آشنا کنیم.

۱- روش تدخینی

در این روش ماده مخدر را بر روی زرورق ریخته و به آن حرارت داده و دود حاصل از آن را از طریق یک لوله باریک از راه دهان استنشاق می کنند. تاثیرات این روش مصرف از روش های دیگر کمتر بوده و افراد سریعتر و در دفعات بیشتر باید برای تجربه نشئگی از آن استفاده کنند.

۲- روش استنشاقی

در این روش که معمولاً توسط افراد تازه کار و معتادان غیرحرفه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد، هروئین را بر روی کاغذ صاف می ریزند و با استفاده از یک لوله کاغذی آن را از طریق بینی بالا می کشند. روش جذب هروئین در این روش بسیار سریع است و بر روی سیستم عصبی به شدت تاثیر می گذارد. مصرف آن بر روی مخاط بینی و سینوس ها به شدت تاثیر گذاشته و به سرعت به مغز می رسد.

۳- روش تزریقی

این روش یکی از روش‌های متداول در میان معتادان با اعتیاد بالاست که در آن هروئین را با آب لیمو، جوهر لیمو یا قرص ویتامین c در آب حل کرده و حرارت می‌دهند، سپس این محلول را با استفاده از سرنگ در رگ تزریق می‌کنند. تزریق این ماده مخدر باعث انسداد رگها شده و به مرور زمان رگ ها در بدن فرد از بین می روند. به همین دلیل افرادی که هروئین را تزریق می‌کنند مرتبا باید جای تزریق را تغییر داده تا بتوانند ماده مخدر را تزریق نمایند. فرقی نمی‌کند که شما از چه روشی برای مصرف هروئین استفاده می‌کنید، فقط باید تصمیم بگیرید که این اعتیاد خانمان‌سوز را متوقف کنید و با استفاده از کمک های تخصصی کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ و با تجربه درمانی این مجموعه درمانی، روند درمان و ترک اعتیاد بدون بازگشتی را تجربه نمایید.

مصرف هروئین و انواع مواد مخدر دیگر دارای عوارض و مضرات متعددی است که متاسفانه تنها به شخص معتاد محدود نمی شود. از آنجایی که مصرف تزریقی هروئین یکی از شایع‌ترین روشهای مصرف این ماده مخدر است، باعث انتقال انواع بیماری ها از جمله ایدز و هپاتیت می گردد. بنابراین لازم است این آگاهی به همه افراد جامعه به خصوص قشر نوجوان در رابطه با اعتیاد به مواد مخدر و ویژگی های کشنده آن داده شود تا افراد و خانواده ها بتوانند از بروز اعتیاد در زندگیشان جلوگیری به عمل آورند. اما باید بدانیم که استعمال استنشاقی این ماده مخدر نیز در میان جوانان رواج پیدا کرده که مهمترین دلایل آن عبارتند از:

 • گریز از برچسب اجتماعی معتاد تزریقی بودن.
 • امن‌تر بودن این روش در برابر بیماری‌های عفونی نظیر ایدز یا هپاتیت.

اما باید بدانیم که این روش مصرف ماده مخدر هروئین نیز دارای عوارض متعدد جسمی و روانی برای افراد میباشد و مشکلاتی مانند ناراحتی‌های تنفسی، مشکلات ریوی و عفونت های سینوسی را برای افراد در روش استنشاقی ایجاد می‌کند.

دلیل اعتیاد افراد به هروئین چیست؟

افراد مستعد اعتیاد، ممکن است در موقعیت های مختلف به مصرف هروئین گرایش پیدا کنند. به طور مثال ممکن است به صورت تفریحی و یا از روی کنجکاوی و به دلیل اصرار گروه همسالان و نوجوانان به مصرف این مخدر روی آورند. اما باید بدانیم با یک بار مصرف هروئین و به دلیل تاثیرات خوشایندی که این ماده مخدر قدرتمند بر افراد می گذارد، ممکن است به شکل وسواسی و بی اختیار به مصرف آن ادامه دهند. پس از چند بار مصرف این ماده مخدر، فرد از لحاظ جسمی و روانی دچار حالت تحمل شده و حالات خوشایندی که ایجاد می شد، متوقف می گردد. به همین دلیل مجبور می‌شود برای دریافت احساس و تجربه حالات خوشایند اولیه تا چهار بار در روز از این ماده مخدر استفاده کند.

در صورت مصرف هروئین چه اتفاقی می افتد؟

با شروع مصرف هروئین احساسات خوشایندی در اثر مصرف این ماده مخدر قدرتمند در افراد ایجاد می شود. اما همین حالات باعث می شوند تا فرد گرایش مجدد به مصرف پیدا کند. همانطور که پیشتر توضیح دادیم، تاثیرات این ماده مخدر بسیار فرار و کوتاه مدت است و نهایتاً تا یک دقیقه دوام می آورد و فرد برای تجربه آن مجبور است میزان مصرف خود را افزایش دهد، زیرا دچار حالت تحمل شده و تاثیرات مصرف هروئین کاهش می یابد. تاثیرات مصرف این ماده مخدر باعث می‌شود تا احساس اضطراب، خشونت، پرخاشگری و بیقراری تا حد زیادی کاهش یابد، اما این احساسات کاملاً موقتی بوده و به سرعت با علائم محرومیت و درد بیشتر جایگزین می‌شوند. در نهایت فرد برای رهایی و اجتناب از درد های ایجاد شده در اثر علائم محرومیت مجبور است مصرف خود را افزایش دهد. در همین رابطه برخی از علائم محرومیت هروئین عبارتند از :

 • تعریق بسیار زیاد
 • سیخ شدن موها
 • آب‌ریزش شدید بینی و چشم
 • خمیازه شدید
 • گرفتگی و دردهای عضلانی
 • تحریک پذیری زیاد
 • از دست دادن اشتها
 • احساس لرز
 • بی‌خوابی
 • بی‌قراری
 • اسهال

چگونه می توان مصرف هروئین را در افراد تشخیص داد؟

همانطور که میدانیم هروئین دارای عوارض و نشانه های مختلفی است و مصرف آن باعث بروز نشانه های مختلفی در افراد می گردد که مهم ترین آنها عبارتند از:

 • متوقف شدن دردهای جسمانی
 • سرخوشی بیش از حد
 • رخوت و سنگینی
 • زخم‌های متعدد در بازوها و پاها
 • آبسه‌ها یا ورم‌های چرکی
 • مردمک‌های جمع شده
 • خارش شدید پوست
 • تهوع و استفراغ
 • خشکی دهان
 • تعریق زیاد
 • تکرر ادرار
 • تنفس کند

وجود برخی وسایل مصرف هروئین در محیط زندگی فرد نیز می تواند نشانه ای از مصرف این ماده مخدر باشد که برخی از مهمترین آنها عبارتند از:

 • پودر جوهر لیمو
 • ویتامین c آبلیمو
 • تکه های باریک مقوای نیم سوخته
 • تکه های کوچک زرورق سوخته یا دستمال کاغذی
 • بسته های کوچک بادکنکی هروئین
 • اسکناس لوله شده برای مصرف استنشاقی
 • کیسه های کوچک نایلونی با ته مانده هروئین
 • نوار لاستیکی برای بستن رگ ها
 • سرنگ مستعمل

بر خلاف باورهای عمومی ترک هروئین با استفاده از روش‌های سنتی و غیر علمی به هیچ وجه انجام شدنی نیست، بلکه فرد باید با دریافت کمک های تخصصی و استفاده از روش درمان بستری برای ترک اعتیاد خود اقدام کند. در همین رابطه افراد می توانند با بستری شدن در مجموعه درمانی کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ و با استفاده از دانش و تجربه متخصصین ترک اعتیاد به عنوان بهترین کمپ ترک اعتیاد آنلاین کشور از خدمات درمانی و مشاوره های موجود در مراکز درمان در زمینه ترک هروئین و سایر مواد اعتیاد آور اقدام نمایند.

نشانه های رفتاری مصرف هروئین

باید بدانیم که مصرف هروئین دارای علائم و نشانه های رفتاری در افراد می باشد و خانواده ها و والدین باید نسبت به این گونه نشانه ها هوشیار و آگاه باشند. برخی از مهمترین نشانه های رفتاری اعتیاد به این ماده مخدر عبارت است از :

 • افت تحصیلی
 • تحریک‌پذیری و واکنش شدید
 • مشارکت نکردن در فعالیت‌ها
 • چرت زدن در زمان‌های نامناسب
 • بی‌میلی در برقراری ارتباط با دوستان
 • غیبت‌های مکرر و بی‌دلیل از خانه یا مدرسه
 • اجتناب از تفریح و ورزش
 • عدم توجه به وضعیت ظاهری خود
 • تقاضای مکرر و نامعمول برای پول
 • تغییرات ناگهانی در خلق یا رفتار
 • از دست دادن توجه و تمرک.

البته باید به این نکته نیز اشاره کنیم که هیچ یک از این موارد نمی‌تواند به تنهایی نشانه مصرف ماده مخدر یا هروئین باشد، بلکه باید همه نشانه ها و علائم موجود در اعتیاد به این ماده مخدر وجود داشته باشد و مورد تایید متخصصین اعتیاد قرار بگیرد. در همین رابطه والدین باید کاملاً هوشیار باشند و اگر علائم اعتیاد را در فرزند خود مشاهده کردند با استفاده از کمک و راهنمایی مشاورین اعتیاد نقش حمایتی فرزند معتاد خود را به عهده بگیرند و بی دلیل به نوجوان خود مشکوک نشوند.

اثرات کوتاه مدت هروئین چیست؟

مصرف این ماده مخدر باعث ایجاد احساس آرامش و لذت در افراد می شود و پس از اندکی از مصرف آن افراد به اوج لذت و حالت سرخوشی می رسند. حالت فلش یا راش بسیار شبیه به ارگاسم کامل در بدن است و میزان آن به مقدار ماده مصرفی و نحوه استعمال آن بستگی دارد. حالت راش معمولاً با حس گرم شدن و قلیان پوستی، خشکی دهان و یک احساس سنگینی همراه است که ممکن است باعث حالت تهوع، استفراغ و خارش شدید شود. پس از تأثیرات اولیه مصرف هروئین افراد برای ساعت های طولانی دچار حالت خواب آلودگی و کسالت می شوند. در این حالت عملکرد ذهنی شخص به دلیل تاثیراتی که این ماده مخدر بر روی سیستم عصبی می‌گذارد، مختل شده کارکرد قلبی عروقی با تغییراتی همراه خواهد شد.

در بسیاری از موارد اختلالات ناشی از مصرف هروئین بر روی افراد می‌تواند حتی منجر به مرگ شود. در همین رابطه افت تنفسی، کاهش عمق تنفس و یا حتی وقفه تنفسی یکی از از رایج ترین علل مرگ ناشی از مصرف این ماده مخدر می باشد. طبق بررسی‌های انجام شده مرگ و میر ناشی از مصرف هروئین یکی از بیشترین موارد کشنده اعتیاد در میان افراد است. در نتیجه شما می توانید با استفاده از دانش و تجربه مشاورین و متخصصین مجموعه درمانی برای ترک هروئین اقدام کرده تا با متحمل شدن کمترین میزان درد و ناراحتی، اعتیاد خود را متوقف نمایید.

تاثیرات بلند مدت مصرف هروئین چیست؟

مصرف این ماده مخدر باعث ایجاد عوارض و تاثیرات بلند مدت در افراد می‌شود. هروئین یک ماده به شدت اعتیاد زا است و اثرات و عوارض آن می‌تواند به صورت طولانی مدت بروز نماید که مهمترین آنها عبارتند از :

 • یبوست
 • اختلالات کبدی
 • اضمحلال رگ‌ها
 • اختلالات قاعدگی
 • تیرگی لب‌ها و پوست
 • ورم‌های چرکی یا دمل‌های پوستی
 • بیماری‌های تنفسی نظیر ذات‌الریه و سل
 • ورم مفاصل
 • عفونت لایه‌های درونی قلب
 • اختلال در هضم غذا
 • اختلالات خواب
 • ابتلا به انواع بیماری‌های عفونی
 • ابتلا به هپاتیت و ایدز در اثر مصرف سرنگ‌های آلوده
 • بروزانواع بیماری

اما یکی از مهم ترین و مخرب ترین تاثیرات هروئین، وجود ناخالصی هایی است که در این ماده مخدر در بازار، وجود دارد که عموماً قابل حل شدن در خون یا چربی نبوده و باعث انسداد رگهای خونی در شش ها، کبد، کلیه و مغز می گردند.

تاثیرات هروئین بر روی مغز چیست؟

پس از مصرف این ماده مخدر مواد موجود در هروئین در مغز به سرعت به مرفین تبدیل می‌شوند و به گیرنده‌های افیونی که مسئول کنترل درد هستند متصل شده و نواحی از مغز را که مسئول ایجاد احساسات خوشایند در افراد هستند را فعال می سازند. این ماده به سرعت وارد مغز می‌شود و با پیوندهای اپیوئیدهای طبیعی جایگزین می گردد. پس از مصرف مکرر، هروئین باعث ایجاد وابستگی شدید جسمی در افراد می گردد و سیستم عصبی فرد به حضور هروئین عادت کرده و نرسیدن مواد به مغز باعث بروز علائم محرومیت و ترک می گردد.

درباره مرکز مشاوره روانشناسی اهواز کمپ

مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ در شهرهای مختلف مانند تهران، کرج، اهواز و با همکاری مراکز درمانی ای که تحت نظر وزارت بهداشت و درمان و سازمان بهزیستی فعالیت می‌کنند، به عنوان بهترین و مجهزترین مرکز درمان اعتیاد آنلاین کشور فعالیت دارد. این مجموعه درمانی با همکاری مراکز ترک اعتیاد استاندارد که دارای تیم تخصصی درمانی هستند همکاری دارد. در مراکز همکار و با استفاده از روشهای استاندارد به افراد کمک می شود تا بدون جایگزینی مواد نگهدارنده و شیمیایی مانند متادون و با استفاده از متدهای روانشناختی افراد به ترک اعتیاد خود اقدام کنند. در این مراکز روش درمانی بر اساس حذف کامل ماده اعتیاد آور از بدن بدون جایگزینی مواد اعتیاد آور دیگر است. در همین رابطه می‌توان گفت که مهمترین بخش درمانی از مراحل ترک اعتیاد استفاده از روش ها و متدهای درمانی استاندارد و تدریجی است تا افراد بتوانند به یک ترک پایدار و بدون بازگشت دست یابند.

سیر درمانی در کمپ ترک اعتیاد اهواز پس از سم زدایی فیزیکی که به صورت تدریجی انجام می پذیرد با ارائه خدمات روانکاوی و روانشناختی ادامه پیدا می کند. این خدمات به صورت جلسات خصوصی و فردی و همچنین گروه درمانی و خانوادگی به بیماران ارائه می گردد. همانطور که توضیح دادیم، روش درمان اعتیاد در مجموعه درمانی کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ بر پایه حذف کامل ماده مخدر بدون جایگزین هر نوع ماده مخدر یا داروی شیمیایی اعتیاد آور دیگر است. در این مرکز درمانی تمامی مراحل درمان اعتیاد در مرکز ترک اعتیاد اهواز تحت نظارت متخصصین ترک اعتیاد، روانشناسان و تیم درمانی قرار دارد و افراد با دریافت مراقبت‌های شبانه‌روزی توسط مددیاران حاضر در مرکز می‌توانند علاوه بر بازیابی سلامت جسمی و روانی خود به یک ترک پایدار و موفق بدون بازگشت دسترسی پیدا کنند.

سوالات متداول

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h3″ question-0=”مهمترین تاثیرات مصرف هروئین بر کارکرد جنسی چیست؟” answer-0=”مصرف هروئین به دلیل تاثیرات مخربی که بر سیستم عصبی می گذارد باعث کاهش مزمن میل جنسی و اختلال در عملکرد و افت توان جنسی می شود. این ماده مخدر با تأثیر بر روی تخمدانها دوره ماهیانه زنان را با بی نظمی روبرو کرده و در معرض ابتلا به انواع بیماری های زنان و زایمان قرار می‌دهد. مصرف هروئین باعث تاثیرات مخرب بر بیضه ها و قدرت باروری در مردان می گردد.” image-0=”” headline-1=”h3″ question-1=”آیا مصرف هروئین بر روی بارداری تاثیر میگذارد؟” answer-1=”به طور حتم بله. مصرف هروئین توسط زنان باردار باعث سقط ناگهانی جنین می گردد .علاوه بر این، مصرف این ماده مخدر در دوران بارداری می‌تواند باعث پیامدهای منفی مانند وزن پایین جنین، تاخیر رشدی نوزاد و مشکلات عصب شناختی در جنین شود.” image-1=”” headline-2=”h3″ question-2=”آیا مصرف هروئین اعتیاد آور است؟” answer-2=”به طور یقین بله. هروئین یک ماده مخدر است که دارای خاصیت اعتیاد زایی بسیار بالایی می باشد که تنها با سه بار مصرف، فرد به شکل پیچیده‌ای درگیر اعتیاد می گردد. مصرف این ماده باعث پدیدار شدن حالت تحمل و تغییرات عصبی و شیمیایی در مولکول های مغز شده و ولع مصرف شدیدی در افراد ایجاد می کند.” image-2=”” headline-3=”h3″ question-3=”آیا ترک یکباره هروئین خطرناک است؟” answer-3=”بله. ترک این ماده مخدر بدون نظارت متخصصین ترک اعتیاد و به شکل خودسرانه می تواند بسیار خطرناک بوده و عوارض جبران ناپذیری را بر سلامت جسم و روان افراد ایجاد نماید. بسیاری از علائم محرومیت و ترک هروئین ممکن است ماهها دوام داشته باشند و در صورتی که افراد بدون کمک های تخصصی توسط یک تیم درمانی اقدام به ترک این ماده مخدر کنند، شانس بسیار کمی برای موفقیت در ترک خود خواهند داشت.” image-3=”” count=”4″ html=”true” css_class=””]

این مرکز درمانی با ارائه امکانات اقامتی و درمانی مناسب و استاندارد، فضایی را ایجاد کرده تا افراد بتوانند به صورت صحیح در روند درمان اعتیاد قرار بگیرند. این مرکز با همکاری کمپ ترک اعتیاد بانوان نیز شرایطی را فراهم آورده تا بانوان بتوانند در یکی از بهترین و مجهزترین مرکز ترک اعتیاد اقامت گزیده و روند درمان خود را با موفقیت طی نمایند.

تماس با ما

  5/5 - (10 امتیاز)