مشاوره بستری (رایگان) ۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱
تهران، شهریار، کرج، اهواز
شیراز، دزفول، شوشتر
پشتیبانی ۲۴/۷
۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱
شنبه - ۵ شنبه: ۱۰.۰۰ - ۲۴.۰۰
جمعه : ۱۲.۰۰ - ۲۲.۰۰

ترک ریتالین؛ ریتالین چیست؟

ریتالین یکی از انواع داروهای محرک سیستم عصبی و مغزی در افراد می باشد که در درمان برخی از اختلالات روانی و بیماری‌هایی مانند کمبود توجه، بیش فعالی و یا حمله های خواب مورد استفاده قرار می گیرد. اما همانطور که در مقاله ماده محرک ریتالین توضیح داده شد، استفاده غیر اصولی این ماده باعث ایجاد وابستگی روانی و اختلال در سیستم مغزی و عملکرد هورمون های مغز مانند دوپامین می شود. این ماده محرک تاثیرات مخرب بسیاری را به جسم و روان افراد تحمیل می‌کند. در حقیقت مصرف خودسرانه این داروی مخدر می تواند باعث ایجاد وابستگی ذهنی، روانی و جسمی در افراد شده و باعث به وجود آمدن اعتیاد گردد. مصرف خودسرانه و غیر اصولی ریتالین می تواند باعث ایجاد عوارض جبران ناپذیری برای فرد گردد. برخی از مهمترین این عوارض عبارتند از:

  • تیک
  • تهوع
  • سرگیجه
  • بی خوابی
  • تحریک پذیری
  • کاهش اشتها
  • عفونت ویروسی

آیا ریتالین اعتیاد آور است؟

همانطور که می‌دانیم ریتالین یکی از انواع داروهای مورد استفاده توسط پزشکان برای مصارف دارویی و درمانی می باشد که از آن به صورت محدود و در بازه های زمانی مشخص استفاده می‌شود. اما هنگامی که افراد به صورت خودسرانه و بدون نظارت پزشک از ریتالین استفاده می‌کنند به مرور دچار وابستگی های شدید ذهنی و روانی به این داروی محرک می‌شوند. به طور مثال بسیاری از محصلین و دانشجویان در زمان امتحانات و برای کاهش خواب در شب امتحان از این دارو استفاده می کنند، اما پس از مدتی به مصرف ریتالین وابسته شده و به آن اعتیاد پیدا می‌کنند. در چنین حالتی برای ترک اعتیاد ریتالین لازم است افراد به مرکز ترک اعتیاد مراجعه کنند و برای دریافت کمک های تخصصی اقدام نمایند.

پروسه ترک ریتالین

مصرف ریتالین بر روی سیستم عصبی مرکزی و مغز افراد تاثیرات مخربی می گذارد. به همین دلیل روند درمان و ترک اعتیاد ریتالین باید تحت نظارت روانشناسان و مشاورین متخصص اعتیاد و درمان های حرفه‌ای انجام پذیرد. در همین رابطه مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ با ارائه خدمات مشاوره روانشناسی و همچنین استفاده از کادر درمانی متخصص و حرفه ای به سلامت روانی و جسمانی افراد کمک کرده و آنها را در مسیر بهبودی و درمان قرار می‌دهد. پروسه های درمانی در مرکز درمان اعتیاد بر پایه اصلاح چارچوب های ذهنی و ایجاد نگرش های صحیح که باعث جلوگیری از مصرف مجدد می شود، ارائه می گردد.

مدت زمان ترک ریتالین

همانطور که توضیح دادیم، مدت زمان و درمان اعتیاد انواع مواد محرک مانند ریتالین به پارامترها و فاکتورهای مختلفی مانند شرایط جسمی و روانی بیمار، دوز مصرفی و مدت زمان اعتیاد بستگی دارد. روند درمان پس از انجام مشاوره ترک اعتیاد روان شناسی اولیه مشخص می گردد تا افراد بتوانند روند درمان را بدون بروز علائم آزاردهنده ترک و محرومیت مانند اضطراب، افسردگی و نوسانات خلقی دیگر به انجام برسانند.

ترک ریتالین

همانطور که پیشتر توضیح دادیم، این دارو باعث آثار تخریبی بسیاری بر سیستم های مغزی و فعالیت هورمون ها در مغز می گردد و به شکلی باعث ایجاد وابستگی و اعتیاد می گردد. به همین دلیل ترک غیر اصولی و متوقف سازی مصرف آن به صورت یکباره و بدون نظارت متخصصین ترک اعتیاد می‌تواند باعث صدمات مختلفی به جسم و روان افراد گردد.

به همین خاطر توصیۀ اکید ما برای بهبودی و ترک اعتیاد و همچنین افزایش کیفیت زندگی پس از ترک اعتیاد، استفاده از خدمات ترک اعتیاد در مرکز ترک اعتیاد اهواز می باشد. زیرا در این مرکز درمان اعتیاد تمامی مراحل درمانی تحت نظارت متخصصین با مراقبت های شبانه روزی انجام می پذیرد.

خدمات درمان و سم زدایی در مرکز ترک اعتیاد اهواز

خدمات درمان و ترک ریتالین در کمپ ترک اعتیاد اهواز به صورت سم زدایی تدریجی و استاندارد است که در یک دوره یا چند دوره درمانی به انجام می رسد. در حقیقت درمان اعتیاد در مرکز ترک اعتیاد اهواز تحت نظارت متخصصین ترک اعتیاد، روانشناسان و مشاورین اعتیاد می‌باشد و افراد با دریافت مراقبت‌های شبانه‌روزی توسط مدد یاران حاضر در مرکز، علاوه بر بازیابی سلامتی خود می توانند بهترین نتیجه را از ترک اعتیاد بدون ‌بازگشت تجربه نمایند. در همین رابطه کمپ ترک اعتیاد اهواز با همکاری مراکز درمان اعتیاد مجهز و لوکس تمامی امکانات رفاهی و اقامتی لازم و استاندارد را به عنوان بهترین و مجهزترین مرکز ترک اعتیاد آنلاین کشور در اختیار مددجویان خود قرار داده است.

سوالات متداول

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h3″ question-0=”آیا ریتالین یک ماده اعتیاد آور است و باعث وابستگی می شود؟” answer-0=”ریتالین یکی از انواع داروهای محرک است که با تغییراتی که بر سیستم پاداش مغز می گذارد، باعث ایجاد سرخوشی و افزایش سطح انرژی در افراد می گردد. این خاصیت باعث می شود که پس از مدتی فرد از لحاظ روانی و جسمی به شدت به این دارو وابسته شود.” image-0=”” headline-1=”h3″ question-1=”آیا برای ترک ریتالین حتماً باید در مرکز ترک اعتیاد بستری شد؟” answer-1=”به طور حتم بله. همانطور که مصرف ریتالین دارای عوارض چندگانه برای افراد میباشد، قطع مصرف و ترک آن نیز به صورت خودسرانه و بدون نظارتهای تخصصی می تواند آثار سوء مختلفی را بر افراد تحمیل نماید. به همین دلیل برای جلوگیری از ایجاد صدمات و عوارض ترک ناگهانی ریتالین بهتر است از کمک های تخصصی در یک مرکز ترک اعتیاد استاندارد که دارای شرایط و امکانات اقامتی مناسب و مجهز می باشد، استفاده نمود.” image-1=”” count=”2″ html=”true” css_class=””]

 

عزیزان و همراهان ارجمند توجه داشته باشید که مدت زمان ترک ریتالین به عوامل و فاکتورهای مختلفی همچون نوع و دوز ماده مصرفی و همچنین سلامت جسمی و روانی افراد بستگی دارد که پس از انجام مشاوره های روانشناسی اولیه مشخص می گردد.

تماس با ما

    5/5 - (6 امتیاز)