مشاوره بستری (رایگان) ۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱
تهران، شهریار، کرج، اهواز
شیراز، دزفول، شوشتر
پشتیبانی ۲۴/۷
۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱
شنبه - ۵ شنبه: ۱۰.۰۰ - ۲۴.۰۰
جمعه : ۱۲.۰۰ - ۲۲.۰۰

خدمات مشاوره افسردگی در مرکز اهواز کمپ

کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ، مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ :  همانطور که در مقاله افسردگی و اعتیاد توضیح داده شد، افسردگی یکی از انواع اختلالات روانی است که باعث ایجاد آسیب های عاطفی و روانی مختلفی در افراد شده و موجب کاهش انگیزه های سازنده و همچنین از بین ‌رفتن علایق و عملکردهای کاری و تحصیلی در اشخاص می گردد. به همین دلیل شناخت علائم اختلال افسردگی و درمان به موقع آن دارای اهمیت ویژه ای می باشد. استفاده از روش های نوین درمانی در درمان اختلال افسردگی از جمله مشاوره روانشناسی تلفنی در شناخت بیماری و درمان آن کاملا موثر واقع می شود. در همین رابطه می توانید از مشاوره تلفنی، آنلاین و حضوری افسردگی در مرکز مشاوره روانشناسی اهواز کمپ استفاده نمایید.

مشاوره افسردگی ؛ عوارض افسردگی

برای شناخت بیشتر افسردگی و استفاده از مشاوره افسردگی برای درمان آن لازم است تا به ماهیت این اختلال پی ببریم. به همین دلیل می‌توان گفت که بروز افسردگی در افراد، در اثر فقدان و یا شکست هایی به وجود می‌آید که در زندگی رخ می‌دهد. این اتفاقات ناگوار باعث ایجاد تغییراتی در جنبه های مختلف می شود و می تواند بر روی عملکرد های فردی و اجتماعی افراد، تاثیرات مخرب بسیاری را تحمیل نماید. مهمترین جنبه هایی که افسردگی بر روی آن تاثیرات مخرب خود را اعمال می کند عبارتند از :

 • بعد هیجانی
 • بعد شناختی
 • بعد رفتاری
 • بعد فیزیولوژیکی

در ادامه به تشریح و توضیح هر کدام از این ابعاد وجودی افراد که می‌تواند تحت تأثیر اختلال افسردگی قرار بگیرد، خواهیم پرداخت تا شما را با جزئیات بیشتر آن آشنا کنیم.

۱. بعد هیجانی

اختلال افسردگی دارای عوارض مختلفی بر روی جنبه های احساسی و عاطفی از جمله هیجانات فردی و اجتماعی می باشد. به طور مثال هنگامی که یک فرد دچار افسردگی می گردد، بر روی هوش هیجانی او تاثیرات مخرب و آسیب زایی ایجاد می شود. در این حالت، فرد با کاهش میل جنسی، عدم علاقه به کارهای روزانه، بی انگیزگی، پوچی مزمن و غم و اندوه مواجه می شود.

۲. بعد شناختی؛ مشاوره افسردگی

اختلال افسردگی در افراد باعث می‌شود تا فرد از لحاظ دیدگاهی، دچار افکار و باورهای منفی و بازدارنده نسبت به خود و دیگران شود. احساس ناامیدی به آینده و افکار خودکشی از مهمترین عوارض و حالات ایجاد شده می‌باشند. هنگامی که میزان افسردگی در فردی افزایش پیدا می‌کند و به مرحله حاد می رسد، فرد به دلیل تجربه احساس ناتوانی و عجز و همچنین احساس بی ارزشی مزمن، دست به رفتارهای خود تخریبی مانند اعتیاد یا حتی خودکشی بزند.

۳. بعد رفتاری

اختلال افسردگی بر روی میزان سطح انرژی افراد و عملکردهای رفتاری تاثیرات مخرب بسیاری را ایجاد می‌کند. به طور مثال، افرادی که دچار افسردگی هستند بسیار آهسته صحبت می‌کنند. فرد افسرده به دلیل کاهش سطح انرژی نمی تواند با سرعت عمل به کارهای روزانه خود بپردازد. در این حالت، احساس خستگی مزمن، کم تحرکی و عدم انگیزه برای بهداشت شخصی از مهم‌ترین نشانه‌های افسردگی در افراد می باشد.

۴. بعد فیزیولوژیکی؛ مشاوره افسردگی

افسردگی باعث آسیب‌های مختلف فیزیولوژیکی و جسمی در افراد می گردد. به طور مثال افراد با این اختلال دچار افزایش یا کاهش ممتد وزن در طول ماه می شوند. از سوی دیگر بیخوابی یا پرخوابی هم از عوارض این اختلال است. بروز اختلال در سیکل ماهانه در زنان، همچنین اختلال در عملکرد جنسی از مهمترین عوارض و پیامدهای اختلال افسردگی می باشد.

دلایل بروز افسردگی

همانطور که پیش‌تر توضیح داده شد، اختلال افسردگی به دلایل مختلف می‌تواند در زندگی فرد بروز نماید. از جمله این دلایل می‌توان به دلایل زیستی، روانی، ژنتیکی یا محیطی اشاره کرد که در ادامه به تشریح و توضیح بیشتر آنها خواهیم پرداخت. برخی از مهمترین این دلایل عبارتند از :

 • بیمار بودن و یا فوت یکی از نزدیکان
 • خیانت
 • طلاق
 • مشکلات شدید مالی
 • داشتن تجربه‌های بد در زندگی
 • افسردگی پس از زایمان
 • بیماری‌های خطرناک جسمانی
 • داشتن فرزندان استثنایی مانند کودکان سندرم داون
 • نداشتن اعتماد به نفس
 • نوسان و تغییرات هورمون‌های بدن
 • قطع رابطه عاطفی یا احساسی
 • اعتیاد به مواد مخدر و الکل
 • ناکامی در برآوردن احتیاجات و نیازهای خود
 • داشتن اختلال شخصیت مانند وابسته بودن
 • شکست در کار و شغل

اما دلایل بروز اختلال افسردگی به موارد اشاره شده ختم نمی‌شود و ممکن است دلایل دیگری در بروز و ایجاد این اختلال دخالت داشته باشد. اما هر چه میزان آگاهی ما از این اختلال آسیب‌زا بوسیله مشاوره افسردگی بیشتر شود، بهتر می‌توانیم برای درمان و متوقف سازی آن اقدام کنیم.

نشانه های اختلال افسردگی

 • افراد افسرده عموما غم زده هستند و تمايل زيادی به گریه دارند.
 • به‌طور دائم از محيط اطراف خود گله و شكايت می‌كنند.
 • همواره كارهای مهم و روزمره خود را به تعويق می‌اندازند.
 • تمايل زيادی به انزوا دارند.
 • نسبت به گذشته احساس شكست دارند و نسبت به آينده بدبين هستند.
 • احساس گناه می‌كنند و خود را سرزنش می‌كنند.
 • اين افراد عموما دچار كمبود وزن می‌شوند.
 • حالات پرخاشگرانه و برانگيختگی دارند.

اهمیت مشاوره افسردگی

همانطور که می دانیم، اختلال افسردگی یکی از انواع اختلالات مرموز و مخفی می باشد که ممکن است برای مدت های طولانی همراه فرد باشد اما از وجود آن کاملاً بی خبر باشد. در حقیقت افسردگی پنهان یکی از مهم‌ترین اختلالاتی است که تاثیرات مخرب بسیاری را بر زندگی افراد به شکل پنهانی می گذارد. بر همین اساس، شناخت و آگاهی از نشانه‌ها و علائم این اختلال می‌تواند به افراد کمک کند تا هر چه سریعتر برای درمان آن اقدام کرده و با استفاده از مشاوره روانشناسی از مزمن شدن این اختلال جلوگیری به عمل آورند.

دریافت مشاوره روانشناسی از یک متخصص می‌تواند به افراد در درمان افسردگی کمک های لازم و انگیزه مورد نیاز را انتقال دهد. در همین رابطه، متخصص روانشناس با استفاده از اطلاعات و آگاهی از شرایط و ویژگی های شما در مشاوره افسردگی تلفنی یا حضوری، می‌تواند میزان و نوع افسردگی شما را تشخیص داده و به شما در مسیر درمان کمک های لازم را ارائه دهد. باید بدانیم که در درمان اختلال افسردگی ممکن است از رویکردهای مختلفی استفاده می شود. به طور مثال، طرحواره درمانی، درمان شناختی رفتاری و یا واقعیت درمانی از متدهایی هستند که متخصصین درمانگر از آن برای درمان افسردگی استفاده می‌کنند. همچنین در مسیر درمان ممکن است روانشناس شما از دارو درمانی در کنار روان درمانی های تخصصی نیز استفاده نماید.

اهمیت استفاده از مشاوره تلفنی افسردگی

دریافت مشاوره روانشناسی به اشکال و روش های مختلف امکان پذیر است. اما در دنیای امروز با وجود مشغله های زیاد و همچنین افزایش هزینه های زمانی و مالی، افراد برای مراجعه به مراکز روانشناسی با مشکل مواجه هستند. به همین دلیل، استفاده از راهکارهای سازنده و در دسترس مانند مشاوره افسردگی تلفنی یا آنلاین می تواند جایگزین مشاوره های حضوری شده و فرد به سادگی برای دریافت خدمات مشاوره روانشناسی اقدام نماید تا بتواند با اطمینان خاطر مشکلات خود را مطرح کرده و از تخصص و تجربه درمانگران استفاده نماید.

در همین رابطه، ما به شما مرکز مشاوره روانشناسی اهواز کمپ را پیشنهاد می کنیم تا با استفاده از سابقه چندین ساله و تجربه تیم درمانی در درمان انواع اختلالات مانند افسردگی که یکی از مخرب ترین و متداول ترین انواع اختلالات است، اقدام نمایید. مجموعه درمانی اهواز کمپ با استفاده از تیم متخصص درمانی توانسته خدمات خود را در سطحی قابل قبول و با بالاترین استانداردهای درمانی ارائه نماید. ما در این مجموعه درمانی به شما کمک می کنیم تا در کمترین زمان به درمان مسائل و مشکلات خود بپردازید و در صورتیکه یکی از اطرافیان و یا افراد خانواده تان از این اختلال رنج می‌برند، می توانید با استفاده از کمک های تخصصی درمانگران ما به فرایند درمان او نیز کمک نمایید.

سوالات متداول

[sc_fs_faq html=”true” headline=”h3″ img=”” question=”آیا استفاده از مشاوره افسردگی تلفنی می تواند در درمان افسردگی موثر باشد؟” img_alt=”” css_class=””] به طور یقین بله. روانشناس ومتخصص مجموعه درمانی اهواز کمپ با انجام تست ها و مشاوره های روانشناسی می‌تواند به میزان اختلال و ناراحتی‌های روحی و عاطفی مددجوی خود برده و با استفاده از راهکارها و متدهای درمانی مختلف به فرد در تغییر سبک زندگی و متوقف سازی اختلالش کمک نماید. به خاطر داشته باشید که افسردگی یکی از انواع اختلالات متداول و شایع در میان جوامع است که بسیاری از افراد به صورت پنهانی به آن مبتلا هستند، در نتیجه برای کمک و متوقف سازی این اختلال آسیب‌زا حتماً از مشاوره های روانشناسی مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ استفاده نمایید. [/sc_fs_faq]

تماس با ما





  5/5 - (3 امتیاز)