مشاوره بستری (رایگان) ۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱
تهران، شهریار، کرج، اهواز
شیراز، دزفول، شوشتر
پشتیبانی ۲۴/۷
۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱
شنبه - ۵ شنبه: ۱۰.۰۰ - ۲۴.۰۰
جمعه : ۱۲.۰۰ - ۲۲.۰۰

ترک الکل؛ الکل چیست؟

همانطور که در مقاله الکل توضیح داده شد، این ماده یکی از انواع مواد اعتیاد آور روانگردان است که با تخمیر مواد و غلاتی همچون گندم، برنج و سبزیجات تولید می‌شود. مصرف الکل باعث ایجاد وابستگی جسمی و روانی شدیدی در افراد می‌شود و در نوجوانان میزان اعتیاد زایی آن تا چهار برابر می تواند افزایش پیدا کند. الکل بر روی فعالیت های مغزی تاثیر گذاشته و باعث ایجاد نوسانات خلقی و پرخاشگری در افراد می گردد. از طرف دیگر باید بدانیم که مصرف طولانی مدت الکل دارای عوارض جبران ناپذیری می باشد که مهمترین آنها عبارتند از :

  • سرطان گلو ، هنجره ، مری و دهان
  • افزایش احتمال ابتلا به سرطان سینه
  • سقط جنین در بانوان
  • فشارخون
  • اختلال در کارکرد مغز و دستگاه عصبی
  • کاهش سطح هوشیاری
  • افزایش ضایعات مغزی
  • تحلیل مغز

بهترین روش ترک الکل

همانطور که توضیح دادیم، مصرف و اعتیاد به الکل باعث ایجاد وابستگی های شدید ذهنی، روانی و جسمی در افراد می شود. قطع مصرفالکل در حقیقت نیاز به کمک های تخصصی دارد، زیرا دارای عوارض متعددی است و قطع مصرف و بهبودی از آن کار دشواری است. در نتیجه پیشنهاد ما این است که برای ترک اعتیاد الکل از کمک های تخصصی و تیم درمانی مرکز ترک اعتیاد اهواز به عنوان بهترین کمپ ترک اعتیاد آنلاین کشور استفاده فرمایید. در همین رابطه مرکز ترک اعتیاد اهواز با همکاری بهترین مراکز ترک اعتیاد در سراسر کشور شرایطی را فراهم آورده تا افراد بتوانند روند درمان اعتیاد خود را تحت نظارت تیم درمان به انجام برسانند. از طرف دیگر مددجویان مقیم در مرکز با مراقبت های شبانه روزی مددیاران حاضر در مرکز می توانند علاوه بر بازیابی سلامت جسمی و روانی خود از یک ترک موفق و بدون بازگشت بهره‌مند شوند.

خدمات ترک اعتیاد در مرکز روانشناسی اهواز کمپ

فرایند درمان و ترک الکل در کمپ ترک اعتیاد اهواز برپایه سم زدایی تدریجی و استاندارد است و بدون دخالت مواد شیمیایی و یا داروهای مخدر و جایگزینی آن با ماده اصلی صورت می پذیرد. از طرف دیگر تمامی مراحل درمانی از ابتدا تا انتها تحت نظارت متخصصین ترک اعتیاد و تیم درمان کمپ ترک اعتیاد اهواز صورت می پذیرد و به افراد کمک می شود تا بدون جایگزینی ماده مخدر جدیدی اعتیاد خود را متوقف کرده و روند سم زدایی را با موفقیت پشت سر بگذارند. در همین رابطه باید بدانیم که مدت زمان ترک ماده الکل به عوامل مختلفی بستگی دارد و در افراد مختلف می‌تواند متفاوت باشد.

سوالات متداول

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h3″ question-0=”آیا الکل یک ماده اعتیاد آور است؟” answer-0=”به طور یقین بله. الکل یک ماده روانگردان با قدرت اعتیاد زایی بالاست که مصرف آن دارای عوارض متعدد جسمی و روانی می باشد. مصرف طولانی مدت الکل باعث عوارض عصب شناختی روانی و جسمی در افراد شده و برای ترک اعتیاد آن نیاز به کمک های تخصصی مراکز درمان اعتیاد می باشد.” image-0=”” headline-1=”h3″ question-1=”بهترین روش ترک اعتیاد الکل چیست؟” answer-1=”مصرف طولانی مدت الکل باعث صدمات جدی به سیستم عصبی مرکزی، روان و جسم افراد می‌شود در نتیجه برای قطع مصرف و بهبودی از اعتیاد به آن لازم است تا افراد تحت نظارت متخصصین ترک اعتیاد قرار بگیرند و در شرایط کنترل شده روند درمان خود را طی نمایند. برای ترک الکل حتما باید از کمک های تخصصی بهره مند شد و از ترک خودسرانه و قطع یکباره آن باید جدا خودداری کرد.” image-1=”” count=”2″ html=”true” css_class=””]

 

عزیزان و همراهان ارجمند توجه داشته باشید که طول درمان و ترک اعتیاد به فاکتورها و عوامل مختلفی همچون نوع و دوز ماده مصرفی، مدت زمان اعتیاد و همچنین سلامت جسمی و روانی افراد بستگی دارد که تنها پس از انجام مشاوره روانشناسی اولیه مشخص می گردد.

تماس با ما

    5/5 - (9 امتیاز)