مشاوره بستری (رایگان) 09352759771
تهران، شهریار، کرج، اهواز
شیراز، دزفول، شوشتر
پشتیبانی 24/7
09352759771
شنبه - 5 شنبه: 10.00 - 24.00
جمعه : 11.00 - 22.00

ترک استروئید | استروئید چیست؟

استروئید ها موادی هستند که به صورت مصنوعی تهیه و تولید می شوند. این داروها دارای ساختار شیمیایی مشابه با هورمون های جنسی مردانه یا همان آندروژنها می باشند. به دلیل این که بر روی افزایش حجم ماهیچه های بدن افراد تاثیر می گذارند، برای ورزشکاران و افرادی که پرورش اندام و ورزش های سنگین انجام می‌دهند جذابیت زیادی دارند.

اما آگاهی از عوارض مخربی که این دسته از مواد بر روی سلامت جسمی افراد می گذارد می تواند به ترک استروئید کمک کند تا استفاده از این گونه مواد محدودیت پیدا کند. یکی از مهمترین ویژگی‌های استروئیدها این است که از هنگامی که از طریق گردش خون به اندامهای مختلف جذب می‌شوند، روند دفع آنها توسط متابولیسم بدن بسیار آهسته می باشد و ممکن است ۳ تا ۶ ماه پس از مصرف نیز در بدن فرد باقی بمانند. به همین دلیل مصرف استروئیدها می تواند طیف گسترده ای از مشکلات و عوارض جسمی را در افراد ایجاد نماید که برخی از آنها عبارتند از :

  • سرطان پرستات
  • کلفت شدن صدا
  • رویش موهای زائد
  • بزرگ شدن پستان ها
  • اختلال در کارکرد جنسی
  • نامنظم شدن چرخه قاعدگی
  • چروکیده شدن سینه ها در بانوان
  • کاهش میزان تولید اسپرم و ناباروری
  • کاهش حجم بیضه ها و کوچک شدن آلت تناسلی

ترک استروئید

استروئیدها مواد اعتیادآوری هستند که باعث وابستگی های ذهنی و روانی در افراد می شوند، اما از لحاظ جسمی ممکن است فرد را کمتر درگیر نمایند. به همین دلیل برای آن که افراد مصرف این گونه داروها را متوقف کنند لازم است تا از کمک های تخصصی متخصصین درمان اعتیاد مانند روانشناسان و روان درمانگران اعتیاد بهره ببرند. به همین خاطر توصیه می کنیم برای ترک اعتیاد استروئید ها به مرکز ترک اعتیاد اهواز مراجعه کرده تا از بهترین کمپ ترک اعتیاد آنلاین کشور و امکانات موجود در آن بهره مند شوید.

خدمات درمان اعتیاد و سم زدایی در مرکز ترک اعتیاد اهواز

روند ترک اعتیاد در مراکز همکار مرکز ترک اعتیاد اهواز به صورت ترک استاندارد و تدریجی است که تمامی مراحل زیر نظر متخصصین روانشناس و مددیاران حاضر در مرکز صورت می پذیرد. این مرکز با فراهم آوردن شرایط درمانی و امکانات اقامتی مناسب و استاندارد فضایی را ایجاد کرده تا افراد بتوانند مراحل درمان خود را با اطمینان خاطر بیشتری طی کرده و یک ترک موفق بدون بازگشت را تجربه نمایند.

از طرف دیگر این مرکز درمان اعتیاد با همکاری مراکز ترک اعتیاد بانوان شرایط و امکانات آموزشی و درمانی مناسبی را برای ترک اعتیاد بانوان نیز فراهم کرده است.

توجه داشته باشید که مدت زمان و درمان اعتیاد به عوامل و فاکتورهای مختلفی همچون نوع و دوز ماده مصرفی، مدت زمان اعتیاد و سلامت جسمی و روانی فرد بستگی دارد که پس از انجام مشاوره های روانشناسی اولیه مشخص می گردد.

سوالات متداول

آیا استروئیدها اعتیاد آور هستند؟

بله مواد استروئید در باشگاه های ورزشی مورد استفاده قرار می گیرند و می‌تواند تاثیرات مخرب بسیاری بر سلامت جسم و روان افراد وارد آورد و از لحاظ ذهنی و روانی فرد را دچار وابستگی نماید.

برای ترک اعتیاد به استروئید در خانه چه باید کرد؟

اعتیاد به استروئیدها مانند انواع اعتیادهای دیگر فرد را از لحاظ ذهنی و روانی دچار وابستگی و اعتیاد می کند. به همین دلیل بهتر است برای قطع مصرف بدون بازگشت حتماً از کمک های تخصصی روانشناسان و متخصصین اعتیاد استفاده شود و به صورت خودسرانه در خانه اقدام به ترک نشود.

تماس با ما

[contact-form-7 404 "یافت نشد"]
5/5 - (2 امتیاز)