مشاوره بستری (رایگان) ۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱
تهران، شهریار، کرج، اهواز
شیراز، دزفول، شوشتر
پشتیبانی ۲۴/۷
۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱
شنبه - ۵ شنبه: ۱۰.۰۰ - ۲۴.۰۰
جمعه : ۱۲.۰۰ - ۲۲.۰۰

ترک مرفین؛ مرفین چیست؟

مرفین یکی از داروهای اپیوئیدی است که از ماده مخدر تریاک به دست می‌آید. بر همین اساس تاثیراتی که مصرف این دارو بر روی افراد می گذارد بسیار به تریاک شبیه است و مهمترین تاثیرات آن بر سیستم عصبی مرکزی می باشد. مرفین در حقیقت یکی از انواع مواد مخدر است که دارای قدرت اعتیاد آوری بالایی می باشد و باعث ایجاد وابستگی های شدید جسمی و روانی در افراد می گردد. این ماده در سه فرم مختلف به صورت خوراکی، تزریقی و شیاف مورد استفاده قرار می‌گیرد. لازم به ذکر است که از مرفین برای مصارف پزشکی استفاده می شود و درصورت استفاده خودسرانه و بدون دستور پزشک، باعث ایجاد وابستگی و اعتیاد شدید می گردد. مصرف غیر اصولی و خارج از دستور پزشک مرفین، می تواند باعث ایجاد وابستگی روانی و جسمی در افراد شود و عوارض متعددی را ایجاد نماید. برخی از مهمترین عوارض مصرف مرفین عبارتند از :

  • عدم تمرکز
  • عدم هوشیاری
  • تنبلی و عدم تحرک
  • اختـلال در فکر کردن
  • انقباض عضلات روده‌ها
  • تنگ شدن مردمک چشم

ترک مرفین در خانه

همانطور که توضیح دادیم مرفین یک ماده به شدت اعتیادآور است و باعث ایجاد وابستگی روانی و جسمانی در افراد می گردد، به همین دلیل برای ترک اعتیاد مرفین نمی‌توان به صورت خودسرانه و غیر تخصصی اقدام کرد. اعتیاد به مرفین می تواند عوارض جبران ناپذیری را برای سلامتی افراد ایجاد نماید، اما یکی از اصلی‌ترین عوارض ترک یکباره مرفین تشنج می باشد که می تواند باعث ایجاد خسارات مرگبار برای افراد گردد. از دیگر عوارض ترک خودسرانه مرفین می‌توان به انواع دردهای عضلانی و استخوانی، آشفتگی، تشنج و گرگرفتگی اشاره کرد. قطع مصرف خودسرانه مرفین بدون نظارت متخصصین ترک اعتیاد می‌تواند تبدیل به یک تجربه دردناک برای فرد معتاد شود، به همین دلیل پیشنهاد ما این است که حتماً برای ترک اعتیاد مرفین به مرکز ترک اعتیاد مراجعه فرمایید.

درمان بستری ترک اعتیاد مرفین

درمان بستری ترک اعتیاد یکی از مهم‌ترین برنامه‌های درمان اعتیاد است که بر اساس پروتکل‌های درمانی تحت نظارت متخصصین و روانشناسان ترک اعتیاد انجام می پذیرد. این روش به بیماران اعتیاد این فرصت را می‌دهد تا علاوه بر درمان های جسمی و روانی خود از آموزشها و مشاوره های روانکاوی و روان درمانی متناسب و استاندارد برای درمان اعتیاد استفاده کنند و روش مقابله و جلوگیری از وسوسه مصرف مجدد را پس از ترخیص از مرکز درمان اعتیاد را بیاموزند. در حقیقت این روش درمانی به افراد کمک می کند که یک ترک بدون بازگشت را تجربه نمایند.

ترک مرفین

همان طور که پیشتر توضیح دادیم، مرفین یک ماده به شدت اعتیادآور است که باعث اعتیاد و وابستگی های شدید جسمی و روانی می‌شود. از طرف دیگر قطع مصرف آن به صورت خودسرانه حتی در موارد و دوزهای کم نیز می تواند خطراتی را برای افراد در پی داشته باشد. در حقیقت ترک اعتیاد مرفین تنها باید با نظارت درمانگران و متخصصین اعتیاد انجام شود تا علائم ترک و محرومیت همچون دردهای مفصلی و استخوانی و شرایط متشنج دوران ترک اعتیاد جسمی تحت کنترل و نظارت متخصصین قرار بگیرد.

افراد با بستری شدن در کمپ ترک اعتیاد به سادگی و با اطمینان خاطر می توانند روند ترک اعتیاد مرفین را طی کنند. باید توجه داشت ترک غیر اصولی این ماده مخدر می‌تواند عوارض به مراتب شدیدتری را نسبت به مصرف آن ایجاد نماید، در نتیجه حتماً برای ترک مرفین از کمک های تخصصی و روان درمانگران اعتیاد استفاده کنید تا سلامت جسمی و روانی خود را به خطر نیندازید. توجه فرمایید که ترک داروی مخدر مرفین در کمپ ترک اعتیاد اهواز تحت نظارت دائمی مددیاران و مشاورین زبده اعتیاد به صورت شبانه ‌روزی ارائه می گردد.

خدمات درمان و سم زدایی مرکز مشاوره روانشناسی اهواز کمپ

درمان و ترک مرفین در مرکز ترک اعتیاد اهواز به عنوان بهترین کمپ ترک اعتیاد به صورت سم زدایی استاندارد و تدریجی در دوره های درمانی و تحت نظارت متخصصین انجام می پذیرد. روند درمان تحت نظارت متخصصین انجام می شود تا افراد علاوه بر بازیابی سلامت جسمی و روانی خود بتوانند بهترین نتیجه را از ترک اعتیاد بدون بازگشت تجربه نمایند. کمپ ترک اعتیاد اهواز با همکاری مراکز درمان اعتیاد که دارای شرایط اقامتی و امکانات درمانی استاندارد و مجهز هستند آماده خدمت گذاری به بیماران اعتیاد می باشد. ضمنا این مرکز با همکاری کمپ ترک اعتیاد بانوان تمامی امکانات رفاهی و درمانی مناسب و مجهز را برای ترک اعتیاد بانوان مهیا کرده است.

سوالات متداول

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h3″ question-0=”آیا مرفین یک ماده اعتیاد آور است؟” answer-0=”بله. مرفین یکی از انواع داروهای مخدر و شبه افیونی است که از مشتقات تریاک به دست می‌آید. مصرف این دارو به شکل خودسرانه باعث بروز وابستگی های شدید ذهنی و روانی و همچنین جسمی در افراد می‌گردد و ترک اعتیاد آن باید حتما تحت نظارت متخصصین ترک اعتیاد انجام پذیرد.” image-0=”” headline-1=”h3″ question-1=”آیا برای ترک اعتیاد مرفین میتوان از روش های سرپایی استفاده کرد؟” answer-1=”به طور یقین خیر. ترک ناگهانی و بدون نظارت دقیق و شبانه‌ روزی مرفین دارای عوارض متعدد و کشنده است و حتی در دوزهای پایین نیز احتمال تشنج و مرگ وجود دارد. در نتیجه بدون کمک‌های تخصصی برای ترک اعتیاد و تنها با استفاده از مشاوره های تلفنی و آنلاین نمی‌توان برای ترک اعتیاد مرفین اقدام کرد. تاکیدا روش های سرپایی و دارو درمانی نمی توانند روشهای موثری برای ترک اعتیاد مواد مخدر باشند.” image-1=”” count=”2″ html=”true” css_class=””]

 

عزیزان و همراهان ارجمند توجه داشته باشید که مدت زمان درمان و ترک مرفین و سایر مواد اعتیاد آور به عوامل و فاکتورهای مختلفی همچون نوع و دوز ماده مصرفی، مدت زمان اعتیاد و همچنین سلامت جسمی و روانی افراد بستگی دارد که پس از انجام مشاوره های روانشناسی اولیه مشخص می گردد.

تماس با ما

    5/5 - (3 امتیاز)