مشاوره بستری (رایگان) ۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱
تهران، شهریار، کرج، اهواز
شیراز، دزفول، شوشتر
پشتیبانی ۲۴/۷
۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱
شنبه - ۵ شنبه: ۱۰.۰۰ - ۲۴.۰۰
جمعه : ۱۲.۰۰ - ۲۲.۰۰

مشاوره کودک در مرکز اهواز کمپ

کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ، مرکز ترک اعتیاد اهواز : یکی دیگر از خدمات روانشناسی مرکز اهواز کمپ که برای کودکان و نوجوانان ارائه می شود، خدمات مشاوره کودک می باشد. این خدمات به خانواده‌ها در مسیر تربیت فرزندان و به خصوص کودکانی که دارای اختلالات دوران کودکی هستند، کمک می‌کند. به طور کلی مشاوره کودک در جهت ارتقای سلامت و بهداشت روان کودکان و نوجوانان عمل می کند. مشاوران کودک به خانواده‌ها کمک می‌کنند تا با روش های صحیح و اصولی با فرزندان خود ارتباط برقرار کرده و از ایجاد اختلالات و آسیب های رفتاری و عاطفی جلوگیری نمایند. توجه داشته باشید که با استفاده از خدمات مشاوره کودک و با استفاده از تخصص مشاورین روانشناسی در زمینه های مختلف می توانید نقش خود را به عنوان والدین و تربیت کنندگان فرزندانتان به خوبی ایفا کرده و سلامت روان آنها را در بزرگسالی تضمین نمایید.

مشاوره کودک چیست؟

مشاوره کودک یکی دیگر از انواع خدمات مشاوره روانشناسی است که توسط متخصصین و روانشناسان کودک ارائه می گردد. در جلسه مشاوره، درمانگر به کودک کمک می کند تا با استفاده از روشهایی بتواند احساسات خود را بروز نماید. بر این اساس و برای تحقق این موضوع، درمانگر ممکن است از روش ها و متدهای مختلف درمانی برای بروز احساسات توسط کودک استفاده نماید. در این بین، استفاده از بازی‌ها و حرکت های فیزیکی بخصوص مانند کارهای هنری می تواند به کودکان کمک کند تا احساس راحتی کرده و آنچه را که در مورد رفتار و هیجان مد نظر مشاوره و روانشناس است، به شکل صحیح بیاموزد.

اهداف مشاوره کودک چیست؟

دریافت خدمات مشاوره روانشناسی به خانواده‌ها و فرزندان آنها کمک می‌کند تا با شیوه های صحیح روانشناختی به حل و فصل مشکلات خود اقدام نمایند. با استفاده از مشاوره کودک افراد مهارت های مقابله ای را آموزش دیده و با مهارت کنترل احساسات می توانند تصمیمات اتخاذ شده در زندگی را به شکل صحیحی سامان بخشند. از سوی دیگر، درمانگر و مشاور کودک با استفاده از متد ها و روش های استاندارد آموزشی و درمانی، کمک می کند تا علاوه بر آموزش و درمان کودک، والدین نیز از موضوعات مرتبط آگاه شده و با روش‌های تربیتی استاندارد و صحیح آشنا شوند.

مشاوره روانشناسی کودکان به چه کسانی کمک می کند؟

همان طور که می دانیم خدمات مشاوره روانشناختی دارای ابعاد مختلفی است که در زمینه های گوناگون می توان از آن استفاده نمود. در همین رابطه با استفاده از مشاوره کودک می‌توان در زمینه‌های مختلف بهره برد که مهمترین آنها عبارتند از :

 • مهارت‌های زندگی و مهارت‌های اجتماعی برای کودکان و نوجوانان
 • روبرویی با مشکلات فقدان والدین
 • ترمیم آثار تخریبی تجاوز و سوء استفاده جنسی
 • درمان مشکلات روحی نظیر افسردگی، استرس و کمبود اعتماد به نفس
 • درمان و بهبود اختلالات دوران کودکی نظیر اختلالات رفتاری

زمینه‌های مختلف مشاوره کودک

همانطور که در مقاله اعتیاد در کودکان و نوجوانان توضیح داده شد، ریشه آسیب‌های اجتماعی در نهاد خانواده وجود دارد و برای جلوگیری از گسترش این مشکلات در زندگی افراد در بزرگسالی لازم است تا با استفاده از کمک های تخصصی و دریافت مشاوره کودک از ایجاد و پیشروی آنها به خوبی جلوگیری به عمل آید. بر همین اساس، باید بدانیم که مشاوره روانشناسی نوجوان در زمینه های مختلف آموزشی و تربیتی ارائه می گردد که مهم ترین آنها عبارتند از :

 • آموزش مهارت های زندگی به کودکان
 • نکات تربیت فرزندان و آموزش والدین
 • آموزش پدر و مادر
 • نقش مادر در تربیت فرزندان
 • نقش پدر در تربیت فرزندان
 • آموزش کودکان
 • تربیت جنسی کودک
 • افسردگی در کودکان
 • استرس در کودکان
 • وسواس در کودکان
 • اختلالات خوردن
 • اختلالات رفتاری
 • اختلالات یادگیری
 • اختلالات عصبی رشدی
 • بیماری های ژنتیکی
 • کودکان استثنایی
 • رفتار با کودک
 • اشتباهات تربیتی والدین
 • والدین سمی
 • کشف استعداد کودکان
 • نشانه‌های سلامت نوزاد
 • بیماری‌های کودکان
 • نیازهای اولیه و اساسی کودکان
 • نوزاد تازه متولد شده
 • علت بی خوابی نوزاد
 • از خواب پریدن نوزاد

مدت جلسات روانشناسی کودک

در رابطه با دریافت خدمات مشاوره کودک و نوجوان ، باید بدانیم که نحوه برگزاری این جلسات همچنین طول مدت و تعداد جلسات ارائه شده به فرزند شما می تواند رابطه مستقیمی با میزان اشکالات و معضلاتی که به دلیل آن مراجعه کرده‌اید، داشته باشد. بر همین اساس، تعداد جلسات ارائه شده توسط درمانگر عموما بین ۵ تا ۶ جلسه می باشد که مدت زمان هر کدام از این جلسات ممکن است تا ۶۰ دقیقه به طول انجامد. باید توجه داشته باشید که پیگیری جلسات مشاوره روانشناسی دارای اهمیت فوق العاده ای است و عدم پیگیری آن می تواند نتایج حاصله را به شدت کاهش داده و بی اثر نماید. در نتیجه اگر می خواهید که مشکل فرزندتان بهبود یابد و در مسیر رشد و تربیت آن با موفقیت عمل نمایید، لازم است تا در صورت مشاهده هرگونه اختلال یا اشکال در بروز احساسات و رفتارهای کودکتان هر چه سریعتر با مشاورین روانشناس مرکز اهواز کمپ تماس گرفته تا با استفاده از کمک ها و خدمات روانشناسی این مرکز درمانی به بهترین شکل برای درمان فرزندتان اقدام نمایید.

دریافت خدمات مشاوره برای کودکان

تربیت و رشد کودک یک فرآیند است که از آغاز تولد شروع شده و در طول زندگی فرد تا دوران نوجوانی ادامه می‌ یابد. در این مسیر والدین ممکن است با چالش های متعددی در رابطه با فرزند خود روبرو شوند. به همین دلیل استفاده از کمک های تخصصی روانشناسان کودک از آغاز تولد می‌تواند به خانواده‌ها در ایجاد یک سبک فرزند پروری استاندارد و صحیح کمک‌های موثری نماید. در این بین، والدین از نیازهای رشدی فرزند خود آگاه شده و می توانند در سلامت روان او موفق عمل نمایند. به همین دلیل اگر خانواده ها از سنین کم برای تربیت کودکان خود از تجربه و تخصص مشاورین و روانشناسان کودکان استفاده نمایند، میتوانند در فرایند رشد کودک موفق عمل نمایند و با شرکت در جلسات مشاوره از بروز آسیب ها و اختلالات احتمالی در روند تربیتی فرزند خود تا حد ممکن جلوگیری به عمل آورند.

توصیه هایی در مورد مشاوره کودک و نوجوان

نکته مهم در رابطه با تربیت فرزندان این است که حتی اگر بعضی از عادات بد را بیاموزند، نیز این امکان وجود دارد تا قبل از آن که تبدیل به چالش و اختلال در زندگی فرزند شما گردد، با استفاده از کمک های تخصصی، یادگیری اصول کنترل احساسات، شناخت روانشناسی کودک و متدهای صحیح تربیتی، فرزندانتان را در مسیر رشد و شکوفایی قرار دهید. تجربه ما در این زمینه ثابت کرده است که کلید موفقیت در تربیت کودکان و فرزندان در یک نکته کلیدی که مربوط به تغییر رفتار والدین میباشد، نهفته است. در این مسیر، باید بدانیم که بخشی از روند رشد و تربیت کودکان در تصحیح رفتارها، خلقیات و نوع برخورد والدین به عنوان الگوهای کودکان، قرار دارد. اگر خانواده ها به خصوص والدین نسبت به تغییرات مورد نیاز صبور بوده و با استفاده از راهکارهای تربیتی برای رشد و تغییر خود و کودکانشان اقدام کنند، می توانند نتایج بسیار مفیدی را در رابطه با رشد و تربیت کودکان به دست آورند.

ضرورت مشاوره روانشناسی کودک و نوجوان

در حقیقت کودکان امروز محققین، متخصصین یا بزهکاران آینده در جامعه هستند که خانواده ها با سمت و سویی که در مسیر رشد کودکان خود در پیش می گیرند، آنها را برای حضور در اجتماع آماده می‌کنند. در این بین سبک تربیتی والدین تاثیر بسیار زیادی دارد و آنچه که بر کودک و فرایند رشد او تاثیر می گذارد، روش تربیتی است که والدین در خانواده ها در پیش گرفته و باعث شکل گیری شخصیت فرزند خود می شوند. در این راه، هرچه خانواده ها با استفاده از شیوه‌های صحیح تربیتی با فرزند خود ارتباط برقرار کنند، کودکان در بزرگسالی می توانند از بحران های شخصیتی و اختلالات روانی دیگر دور بوده و رشد و شکوفایی مناسبی را در زندگی خود در بزرگسالی تجربه نمایند. در این مسیر، مشاوره کودک می‌تواند در جهت دهی والدین برای تربیت و رشد کودکان موثر واقع شود. خانواده ها با استفاده از تخصص مشاوران حوزه کودک و آموزش راهکارهای صحیح و اصولی می توانند سبک مناسبی را در تربیت فرزند خود در پیش گیرند.

درباره مرکز مشاوره روانشناسی اهواز کمپ

مرکز مشاوره روانشناسی اهواز کمپ با همکاری مراکز درمان اعتیاد و همچنین همکاری متخصصین و روانشناسان و برخورداری از تیم درمان متخصص آماده است تا خدمات درمانی و مشاوره خود را در اختیار شما همراهان ارجمند به عنوان بهترین مرکز روانشناسی تلفنی و آنلاین قرار دهد. اما با وجود آگاهی بسیاری از خانواده ها از ضرورت آموزش و تربیت برای سلامت و بهداشت روان کودکان به دلیل وجود مشغله های کاری، کمبود زمان و هزینه، امکان شرکت در جلسات حضوری برای بسیاری از خانواده‌ها وجود ندارد. اما این موضوع می‌تواند باعث ایجاد آسیب‌های جدی در روند رشد و تربیت فرزندان آنها گردد.

به همین دلیل، ما در این مرکز روانشناسی با فراهم آوردن امکانات مناسب برای ارائه خدمات روانشناسی و روانشناختی متنوع، شرایطی را ایجاد کرده‌ایم تا خانواده‌ها بتوانند از کمک‌های تخصصی مشاورین بدون در نظر گرفتن مکان و زمان از خدمات مورد نیاز خود بهره مند گردند. در این مسیر و با استفاده از خدمات مشاوره کودک به صورت تلفنی و آنلاین خانواده‌ها می‌توانند از تجربه و تخصص مشاورین ما در این مرکز درمانی بهره مند گردند. در حقیقت مرکز مشاوره اهواز کمپ امکان مشاوره تلفنی را برای خانواده ها فراهم کرده تا افراد و والدین در هر کجا که هستند بتوانند با مشاورین مرکز تماس گرفته و از خدمات آنها استفاده نمایند. توجه داشته باشید، میزان اثر گذاری و کیفیت جلسات مشاوره تلفنی به میزان جلسات حضوری است و متخصصین و روانشناسان مرکز مشاوره اهواز کمپ می توانند تخصص خود را با صرف کمترین هزینه و وقت در اختیار شما همراهان ارجمند قرار دهند.

سوالات متداول

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h3″ question-0=”مهمترین زمینه های مشاوره کودک چیست؟” answer-0=”خدمات مشاوره کودک می تواند در زمینه های مختلف مرتبط با کودکان به والدین و خانواده ها کمک های تخصصی را ارائه دهد. در این بین والدین می توانند در چگونگی تربیت فرزند خود و همچنین مقابله با اختلالات یا مشکلات مختلف شخصیتی، روانی و یا حتی جسمی و در جهت افزایش سلامت روان کودک خود از مشاورین مرکز کمک های مورد نیاز را دریافت نمایند.” image-0=”” headline-1=”h3″ question-1=”آیا برای کودکان کم سن میتوان از مشاوره کودک استفاده نمود؟” answer-1=”بله. مشاورین و متخصصین روانشناس کودک با برگزاری جلسات مشاوره برای والدین کودک به آنها آموزش‌های لازم برای سامان بخشی رفتاری و تربیتی را می آموزند. در این بین، ارائه آگاهی و آموزش های مورد نیاز، میزان اثربخشی مشاوره کودک را به خوبی افزایش می دهد.” image-1=”” count=”2″ html=”true” css_class=””]

تماس با ما

  5/5 - (3 امتیاز)