مشاوره بستری (رایگان) ۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱
تهران، شهریار، کرج، اهواز
شیراز، دزفول، شوشتر
پشتیبانی ۲۴/۷
۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱
شنبه - ۵ شنبه: ۱۰.۰۰ - ۲۴.۰۰
جمعه : ۱۲.۰۰ - ۲۲.۰۰

اکستازی چیست؟

متاسفانه در سال های اخیر مصرف انواع قرص روانگردان در کشور، افزایش چشمگیری پیدا کرده است. تغییر شکل گرایش به انواع مواد روانگردان باعث تغییرات عمده در شخصیت و ماهیت جامعه می گردد. این نوع از اعتیاد باعث دگرگونی های محتوایی، شکل اعتیاد و بروز گرایشات ویرانگر افراد در سطح جامعه می شود. بر اساس تحقیقات انجام شده و جمع آوری آمار و اطلاعات از برخی از مراکز درمانی کشور، مشخص شده که مصرف اکستازی در بین جوانان افزایش چشمگیری پیدا کرده است. هنوز آمار دقیقی از میزان مصرف این دسته از مواد اعتیاد آور مشخص نیست. در همین رابطه مراکز درمانی زیادی در سطح تهران، اهواز و سایر شهرها برای ارائه خدمات مشاوره ای و ترک اعتیاد انواع قرص روانگردان وجود دارد، اما کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ به عنوان بهترین مرکز ترک اعتیاد کشور آماده ارائه خدمات مشاوره روانشناسی و روان درمانی در زمینه ترک اکستازی به شما همراهان ارجمند می باشد.

قرص اکس چیست؟

قرص اکس یا همان اکستازی برای نخستین بار در دهه ۱۰ میلادی توسط یک شرکت داروسازی آلمانی به عنوان یک داروی کنترل کننده اشتها در افراد چاق تولید شد. اما بعدها و در دهه هفتاد میلادی به دلیل عوارض ایجاد شده از رده داروهای پزشکی خارج شد و استفاده از آن را به تعویق انداختند. اندکی بعد برخی از روانشناسان و روانپزشکان از این دارو برای درمان بعضی اختلالات روانی و عاطفی استفاده کردند که باز به دلیل ایجاد عوارض شدید روانی و جسمی مصرف آن متوقف و ممنوع شد. پس از آن، این دارو به عنوان یکی از انواع مواد روانگردان و اعتیاد آور شناخته شد و تولید آن به صورت غیرقانونی به مصرف‌کنندگان خیابانی عرضه شد. به دلیل آثار مخربی که قرص اکستازی بر روی سیستم عصبی ایجاد می کند، این دارو در دهه هشتاد میلادی در آمریکا نیز ممنوع اعلام شد و جزء مواد مخدر طبقه بندی گردید. ماده خالص اکس، شکلی پودر مانند دارد و سفید رنگ می باشد. این ماده از کریستال های ریز تشکیل شده است و در صورت وجود ناخالصی به رنگهای دیگر مانند قرمز و قهوه ای نیز دیده می شود.

مواد تشکیل دهنده اکس

اکستازی یک ماده ترکیبی است و پایه گیاهی ندارد، بلکه یک ماده کاملا شیمیایی است که در آزمایشگاه به صورت غیرقانونی تولید می‌شود. تولیدکنندگان این قرص روانگردان مواد شیمیایی گوناگونی را به آن اضافه می کنند که مهمترین آنها عبارتند از :

این ماده روانگردان به صورت غیر قانونی در اروپای غربی مانند هلند و بلژیک تولید می‌شود. اما در کشورهای دیگری مانند ایالات متحده و اسرائیل نیز این ماده تولید و توزیع می شود. در همین رابطه روند ترک اکستازی در کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ ، تحت نظارت مشاوره و متخصصین با تجربه ترک اعتیاد انجام می پذیرد تا افراد بتوانند به یک ترک پایدار و بدون بازگشت دست یابند.

نحوه تولید اکستازی

اکستازی با نام علمی اکسی متر آمفتامین یا TMDM ماده ترکیبی روانگردانی است که دارای ساختار شیمیایی مشابه با انواع آمفتامین ها و مواد توهم زا دیگر است که به طور مصنوعی در آزمایشگاه تولید می‌شود. این ماده دارای نام های مختلفی مانند اکس، اکستاسی، اکستازی، قرص شادی بخش و غیره در میان جوانان و نوجوانان شناخته می شود.

انواع ماده اکس

ماده روان گردان اکستازی در اشکال مختلف وجود دارد که مهمترین آنها عبارتند از قرص، کپسول، پودر استنشاقی و برچسب‌های پوستی. قرص های اکستازی دارای اشکال، رنگ ها و اسم های متفاوتی هستند و نام‌هایی مانند فراری، میتسوبیشی، شادی، صلیب، تویوتا، مرسدس‌بنز و غیره دارند.

رنگ این ماده روانگردان متنوع بوده که مهمترین آنها نخودی، سبز، آبی، قرمز و بنفش می باشد. این قرص ها دارای جنس های متفاوت با قیمت های متفاوتی تولید می شوند و در ایران به دو شکل E و X معروف هستند که نوع E آن در بین جوانان ایرانی متداول تر است.

نحوه مصرف اکستازی چیست؟

ماده اکستازی معمولاً به اشکال مختلفی مانند قرص و کپسول تولید می شود و بصورت خوراکی مورد استفاده قرار می گیرد. این قرص در اشکال و رنگ های مختلفی در بازار توزیع می شود، همچنین به شکل پودر در دسترس افراد قرار می‌گیرد و ممکن است به شکل استنشاقی و حتی تدخینی و دودی مورد استفاده قرار گیرد، اما تزریق آن بسیار نادر است. این ماده عموماً در مهمانی های شبانه در میان جوانان و نوجوانان و اکس پارتی و کنسرت راک مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده معمولاً با سایر مواد اعتیاد آوری مانند کوکائین، ال‌ اس‌ دی، شیشه، حشیش و حتی هروئین نیز مصرف می گردد. بنابراین کسی که از این ماده استفاده می‌کند و در محیط‌های مصرف آن قرار می‌گیرد، به طور وسیع در معرض انواع اعتیادهای دیگر قرار گرفته و احتمال ابتلا به انواع اعتیادها در زندگی او وجود دارد.

میزان ماندگاری اکس در بدن

قرص اکس در بدن به سرعت سنتز شده و جذب بدن می گردد. این ماده به سرعت از طریق خون خود را به مغز می رساند و تاثیرات خود را در حدود ۹۰ دقیقه پس از مصرف بروز می دهد. عموما تاثیرات آن تا سه ساعت در بدن باقی می ماند و سپس افت می کند. مهمترین تاثیراتی که مصرف اکستازی بر افراد می گذارد عبارتند از افزایش خلق و خو، افزایش اعتماد به نفس. اما تاثیرات آن مانند مواد محرک دیگر پس از چندین بار مصرف کاهش یافته و به مرور باعث بروز مشکلات روانی و عصب شناختی در فرد می‌گردد. به طور کلی مصرف اکستازی حتی با یک بار می‌تواند باعث مسمومیت و ایجاد اختلالات تنفسی، مرگ ناگهانی و ایست قلبی در افراد گردد. تاثیرات این ماده می تواند تا ۲۴ ساعت ادامه یابد و باعث ایجاد وسوسه های شدید مصرف پس از بین رفتن تاثیراتش در فرد گردد.

تاثیرات مصرف قرص اکستازی

پس از مصرف اکس، این ماده به سرعت از طریق سیستم گوارش جذب خون شده و خود را به مغز رسانده و تاثیرات خود را بر سیستم عصبی و روانی افراد اعمال می کند. به طور کلی مصرف پودر این ماده به صورت استنشاقی یا تزریق بسیار نادر است. مهم ترین اثرات مصرف اکس عبارتند از :

 • افزایش شدید خوب بودن
 • افزایش انرژی
 • احساس تمایل برای ارتباط با دیگران
 • افزایش هشیاری و درک موسیقی
 • افزایش حس بویایی و چشایی
 • احساس روشنایی
 • تمایل برای درآغوش گرفتن و بوسیدن دیگران

از دیگر اثرات مصرف اکستازی افزایش سطح انرژی در افراد و تمایل آنها برای داشتن حرکات فیزیکی مداوم می باشد. کاهش اشتها، تاری دید و گشاد شدن مردمک های چشم در فضاهای کم نور احساس نورانی بودن فضا را به شخص می دهد. مصرف این ماده می‌تواند باعث ایجاد آثار تخریبی و رفتارهای غیر ارادی در فرد مصرف کننده شود. به طور مثال می‌تواند باعث قفل شدن دندانها و حرکات غیر عادی فک شود و تا ساعت‌ها ادامه یابد. افراد برای خنثی نمودن این حرکات غیر عادی ممکن است مجبور شوند ساعتها آدامس بجوند. از طرف دیگر میزان تاثیرات اکستازی می‌تواند بر اساس شرایط متفاوت در افراد بروز نماید. برخی از این شرایط عبارتند از  :

 •  میزان دفعات مصرف
 •  میزان خلوص ماده
 •  وضعیت روحی و جسمانی فرد
 •  انگیزه و موقعیت مکانی

مصرف اکستازی بر اساس شرایط روحی و روانی افراد می‌تواند تاثیرات مختلفی را ایجاد نماید. به طور مثال در برخی افراد ممکن است حرکات فیزیکی، ایجاد سر و صدا و پایکوبی، رفتارهای عجیب غریب ایجاد نماید اما در برخی دیگر ممکن است حواس پنجگانه مثل حس لامسه دچار تحریف شده و درک صحیح از زمان و مکان از بین برود و مختل گردد.

مهمترین تاثیرات قرص اکس

فراموش نکنید اکستازی روانگردانی قدرتمند است و باعث آسیب های جدی روانی و روحی در افراد مصرف کننده می‌شود. به همین دلیل پیشنهاد اکید ما برای ترک اکستازی، مراجعه به کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ می باشد تا بتوانید تحت نظارت تیم درمانی ما مراحل درمان خود را با موفقیت سپری نمایید. مصرف انواع قرص اکستازی باعث ایجاد حالات شعف و سرخوشی در افراد می شود. شخص نسبت به محیط پیرامون خود دچار تغییرات شنیداری و دیداری می‌گردد و برخی اوقات این سرخوشی ها با انواع مختلفی از توهم دیداری و شنیداری همراه است. در بسیاری از اوقات احساسات ناشی از مصرف قرص اکس حالت منفی و آزاردهنده پیدا کرده و شخص دچار توهم شدید مانند از دست دادن قدرت های فیزیکی مانند قفل شدن دست و پا و فک می شوند. از طرف دیگر ممکن است شخص احساس کاذب تشنگی و خواب آلودگی شدید پیدا کرده و دچار حالت افسردگی یا پارانویا گردد.

از دیگر اثرات مخرب مصرف زیاد اکستازی، احساس اضطراب و بی قراری به فرد می باشد. در این حالت تعریق و تب و لرز در مصرف کنندگان این ماده شایع است و ممکن است افراد دچار حالت غش و سرگیجه گردند. مصرف اکستازی باعث کاهش احساس نیاز به آب و احساس تشنگی در فرد می شود، به همین دلیل ممکن است شخص مصرف کننده پس از مصرف آن به فعالیت‌های شدید بدنی و رقص های طولانی مدت در محیط‌های گرم مشغول شود، بدون آنکه متوجه کم آبی سلول‌های بدن خود شود. از سوی دیگر مصرف این ماده می‌تواند تنظیم درجه حرارت بدن فرد را مختل کرده و با اختلال همراه نماید. مصرف قرص اکس با مشکلات قلبی و عروقی، تشنج، نارسایی کبد و کلیه همراه است و در برخی موارد می تواند منجر به مرگ ناگهانی افراد و جوانان گردد.

دلیل تمایل افراد به مصرف اکستازی  

بر اساس تحقیقات انجام شده، افرادی که دچار محرومیت های عاطفی بوده‌اند و با تحقیر و تبعیض دوران کودکی و رشد خود سپری کرده اند و در خانواده های سخت گیر که دارای امکانات شغلی و تفریحی مناسبی نبوده اند، عموماً به مصرف مواد محرک گرایش پیدا می‌کنند. در بسیاری از موارد، جوانان و نوجوانان بدون داشتن آگاهی‌های لازم و با تصورات و نگرش های غلط نسبت به این ماده روانگردان در محافل شبانه، اقدام به مصرف قرص های شادی آور یا اکستازی می کنند. بسیاری از جوانان و نوجوانان برای فرار از تنهایی و مشکلات عاطفی خود به مصرف این ماده گرایش پیدا می‌کنند. از طرف دیگر فشار گروه همسالان و پیشنهاد مصرف آن توسط دوستان هم گروه می تواند میزان ابتلا و مصرف این ماده روانگردان را افزایش دهد.

علائم مصرف اکستازی

تاثیراتی که در اثر مصرف اکس ایجاد می‌شود، حدوداً تا ۶ ساعت در فرد دوام می آورد. شخصی که از این ماده استفاده می‌کند دچار احساسات مثبت عمیق می شود و رفتارهای اجتماعی افراطی از خود نشان می دهد که در وضعیت عادی نمی تواند از خود بروز دهد. این احساس همدلی و تمایل شدید به لمس کردن  افراد و اطرافیان از نشانه‌های مصرف این ماده می باشد. در چنین حالتی افراد نیاز کمی به غذا و خواب دارند و می توانند بدون وقفه برای ساعتها فعالیت شدید بدنی و فیزیکی داشته باشند. برخی از مهمترین نشانه های مصرف اکستازی عبارت است از :

 • خلق سرخوش و انرژی بسیار
 • افزایش صمیمت و ارتباط با دیگران
 • تسعیل در روابط اجتماعی
 • افزایش اعتماد به‌نفس

تاثیرات کوتاه مدت اکس

مصرف اکستازی دارای عوارض کوتاه مدت و بلند مدت متعددی می باشد. در شکل کوتاه مدت آن، علائم و عوارضی بروز پیدا می‌کند که شامل آثار و علائم جسمی و روانی می باشد.

۱. آثار جسمی اکس 

فردی که از قرص اکس استفاده می‌کند، با افزایش سطح انرژی و کاهش نیاز به خواب همچنین نیاز به آب و حس تشنگی مواجه می شود. مصرف این ماده روانگردان علاوه بر آثار انرژی بخشی که ایجاد می‌کند دارای عوارض جسمانی متعددی است که برخی از آنها عبارتند از :

 • تنش عضلانی
 • سستی و ضعف
 • دندان قروچه کردن
 • حرکات غیر ارادی فک و همچینی قفل شدن چانه
 • تهوع و استفراغ
 • تیرگی دید
 • حرکت‌های سریع چشم
 • احساس سرما و لرز
 • تعریق
 • رعشه
 • خشکی دهان
 • بی‌قراری‌های حرکتی
 • سردرد و سرگیجه
 • غش

این تاثیرات معمولاً پس از ۲۰ دقیقه از زمان مصرف شروع شده و ممکن است ساعت ها ادامه داشته باشند. برخی دیگر از افراد در اثر مصرف اکستازی با خارش های پوستی و دانه های شبیه جوش روی بدن روبرو می شوند که می تواند نشانه اختلالات و آسیب های کبدی می باشد.

۲. تاثیرات روانی اکستازی 

مصرف اکس می تواند تا هفته ها پس از مصرف تاثیراتش را بر جسم و روان افراد تحمیل نماید. برخی از مهمترین عوارض روانی مصرف اکستازی عبارتند از  :

 • گیجی و گم‌گشتگی
 • افسردگی
 • مشکلات خواب
 • تمرکز ضعیف
 • حمله‌های وحشت‌زدگی
 • بی‌قراری
 • از دست دادن کنترل
 • اضطراب شدید
 • پارانویا (بدبینی و سوء‌ظن شدید)
 • تحریف در ادراکات
 • توهمات بینایی، شنوایی، لامسه
 • ولع و تمایل شدید برای مصرف مجدد مواد

خلوص قرص های اکستازی بسیار متفاوت است و در برخی موارد باعث بروز دارو زدگی و مسمومیت شدید می شود. گاهی اوقات مصرف اکس حتی در دوزهای پایین می‌تواند خطر مسمومیت در پی داشته باشد. مسمومیت با قرص اکس بسیار خطرناک و کشنده است، زیرا می‌تواند منجر به ایست قلبی و گرمازدگی شدید در افراد گردد. مصرف قرص اکستازی دارای خطرات روانی و جانی بسیاری می باشد، در نتیجه بهتر است هر چه سریعتر برای ترک اکستازی اقدام کرده تا در برابر خطرات جسمی و روانی شدیدی که ممکن است سلامتی شما را تهدید کند در امان بمانید.

تاثیرات بلند مدت اکستازی چیست؟

بر اساس تحقیقات انجام شده، افرادی که از اکستازی استفاده می‌کنند، در نواحی مخصوصی از مغز دچار آسیب می شوند. این نواحی همه مربوط به یادگیری، خواب و یکپارچه‌سازی هیجانات می باشد. در حقیقت آسیب به این مناطق اختلالاتی همچون افسردگی، اضطراب، از دست دادن حافظه و آلزایمر ایجاد می شود و می تواند مولد بیماری های عصبی، روانی در آینده فرد باشد. به طور کلی مصرف اکستازی با خطرات متعددی همراه است و ممکن است باعث ایجاد پارانویا، حملات جنون و توهمی در فرد شده که به صورت دائمی این آثار مخرب روحی و روانی در او باقی  می ماند. اکس مانند انواع دیگر مواد اعتیاد آور باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن شده و میزان احتمال ابتلا به انواع بیماریهای عفونی و ویروسی را به شدت افزایش می دهد.

علاوه بر این مصرف اکستازی باعث آسیب به ارگان‌های مسئول دفع مواد سمی و زائد از بدن مانند کلیه و کبد نیز می شود و صدمات جبران ناپذیری ایجاد می کند.باید بدانیم که مصرف اکس می‌تواند تاثیرات طولانی مدت و آسیب های جبران ناپذیری به مغز و سیستم عصبی وارد نماید. بر همین اساس و با مطالعاتی که بر روی حیوانات انجام گرفته، مشخص شده که در اثر مصرف اکستازی آسیب‌های مغزی شدید که تاثیرات مخرب آن تا هفت سال بعد دوام می آورند وجود دارد. آسیب هایی که مصرف اکستازی ایجاد می‌کند ممکن است هرگز ترمیم نشوند. در همین رابطه، بخش‌هایی از مغز آسیب می بیند که ممکن است خود را بازسازی کنند اما کارکرد پیشین خود را از دست می‌دهند. در نتیجه باید به خاطر داشته باشید که مصرف  اکس می تواند آسیب های جدی و بدون بازگشتی ایجاد نماید. در حقیقت حتی پس از سالها قطع مصرف مواد روانگردانی مانند اکستازی آثار مخرب و طولانی مدتی بر روی مغز باقی می ماند و ترمیم نمی شوند.

تاثیرات اکستازی بر روی مغز

بر اساس تحقیقات انجام شده، مصرف کوتاه مدت اکستازی نیز دارای تأثیرات مخرب بسیاری بر مغز می باشد. این آسیب ها، تاثیرات مخرب خود را بر نورون های مغزی اعمال می‌کنند که در حقیقت انتقال دهنده های عصبی به نام سروتونین هستند. این انتقال دهنده ها برای ارتباط با سایر بخشها در سیستم عصبی مورد استفاده قرار می گیرند. همانطور که می‌دانیم، سروتونین مهمترین عامل تنظیم کننده حالات روحی افراد مانند پرخاشگری، فعالیت جنسی، خواب، حافظه، یادگیری، حساسیت به درد و اشتها می باشد. استفاده مکرر اکس باعث از بین رفتن و تخریب سلول های ترشح کننده سروتونین در مغز می گردد که باعث ایجاد اختلال شدید در عملکرد های بدنی نامبرده می‌شود.

از طرف دیگر، به دلیل ساختار شیمیایی مشابه با آمفتامین ها، این ماده باعث تخریب و از بین رفتن نورون هایی در مغز می‌شود که مسئول ترشح دوپامین هستند. کاهش و آسیب به این دسته از نورون های مغزی باعث اختلالات حرکتی و بروز حالات پارکینسون در افراد می گردد. از ویژگی های بارز این اختلال در مغز بروز اختلالات هماهنگی و حرکتی، رعشه و فلج نسبی می باشد. علاوه بر این، مصرف اکستازی می‌تواند باعث آسیب به حافظه دیداری و کلامی فرد شود. این آسیب ها پس از قطع مصرف این ماده، می‌تواند ادامه داشته باشد و پایدار بماند. از دیگر آسیب‌های مصرف اکس آسیب به کارکردهای شناختی مانند ناتوانی در استدلال کلامی و توجه پایدار بر مسائل می باشد. توجه داشته باشید که این عوارض به میزان، نوع و درجه خلوص ماده اکس مصرفی بستگی دارد.

آیا مصرف اکستازی اعتیاد آور است؟

ماده روانگردان اکس مانند سایر مواد محرک دارای تاثیرات اعتیادزایی می باشد. به این معنا که افراد پس از مصرف این ماده برای مدت‌های طولانی کنترل خود را از دست داده و علیرغم اثرات و عوارض مخرب ایجاد شده و همچنین سایر پیامدهای اجتماعی، روانی و رفتاری، باز هم فرد نمی تواند جلوی مصرف خود را بگیرد و آن را متوقف نماید. متأسفانه اعتیاد به اکستازی دارای جنبه روانی و ذهنی بسیار شدیدی می باشد و افراد را از لحاظ ذهنی و روانی به شدت دچار وابستگی کرده که همین موضوع باعث سخت شدن ترک اعتیاد این ماده می گردد. افراد پس از شش ماه مصرف مداوم اشتیاقی غیر قابل کنترل به مصرف دائمی این ماده پیدا می کنند.

از سوی دیگر مصرف قرص اکس باعث ایجاد گرایش به سایر مواد مخدر مانند حشیش، کوکائین و سایر مواد روانگردان در افراد می گردد که همین موضوع فرد را به سرعت در برابر سایر اعتیادها آسیب پذیرتر می کند. شرایط روحی، روانی و عوامل محیطی از دیگر عوامل آسیب‌پذیری فرد نسبت به اعتیاد باشد. توجه داشته باشید که یکی از مهمترین خدمات درمان اعتیاد کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ، ترک اکستازی می باشد. در این رابطه تمامی مراحل درمان اعتیاد به انواع قرص اکس و مواد روانگردان دیگر تحت نظارت مشاورین و متخصصین مرکز ترک اعتیاد اهواز انجام می پذیرد تا روند درمان کامل و بدون بازگشتی برای افراد اتفاق بیفتد.

روش ترک اعتیاد اکستازی

نکته مهم در رابطه با ترک اعتیاد اکستازی این است که مانند سایر مواد روانگردان و محرک نیاز به کمک های تخصصی روانشناختی و خدمات روانکاوی اعتیاد دارد. توجه داشته باشید که در صورت قطع مصرف این ماده به صورت ناگهانی فرد دچار حالت‌های محرومیت و علائم خماری می گردد که مهمترین آنها عبارتند از :

 • خستگی و بی‌حالی
 • بی‌قراری
 • بی‌ثباتی عاطفی
 • افسردگی
 • احساس از دست رفتن شخصیت

در همین رابطه توجه داشته باشید که اعتیاد به ماده اکستازی بیشتر جنبه روانی داشته و فرد برای متوقف سازی آن نیاز به دریافت حمایت های عاطفی و مشاوره‌های تخصصی روانکاوی اعتیاد مانند CBT و ماتریکس دارد، تا بتواند برای پیشگیری از عود مجدد مصرف اقدام نماید. درمان اعتیاد به اکس شامل مراحل توانبخشی و روانکاوی اعتیاد و همچنین سم‌زدایی، ترک جسمی و فیزیکی می باشد. به همین دلیل برای متوقف سازی اعتیاد به انواع مواد روانگردان مانند اکس لازم است تا فرد درمان های تخصصی جسمی و روانی را به صورت موازی و هم‌زمان دریافت کرده تا بتواند روند درمان بدون بازگشتی را تجربه نماید.

توجه داشته باشید که برای ترک اعتیاد مواد روانگردان و خطرناکی مانند اکستازی نمی توانید خودسرانه و بدون دریافت کمک های تخصصی اقدام کنید. زیرا می‌تواند برای شما مشکلات عدیده‌ای را ایجاد کند و آسیب های جدی تری را به شما تحمیل نماید. از سوی دیگر افرادی که به صورت تفننی و تفریحی از این مواد استفاده می کنند، باید بدانند که در معرض اعتیاد پیچیده و خطرناکی قرار دارند و بهتر است با دریافت کمک های تخصصی و مشاوره و خدمات مشاوره تلفنی و حضوری از کمپ ترک اعتیاد اهواز آمادگی لازم را جهت متوقف سازی مصرف این گونه مواد به انجام برسانند.

درباره کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ

مرکز مشاوره ترک اعتیاد اهواز کمپ با همکاری مراکز درمان اعتیاد که با مجوز رسمی از وزارت بهداشت برای بستری و درمان بیماران اعتیاد اقدام می‌کنند، فعالیت دارد. این مرکز به عنوان یکی از بهترین و مجهزترین مراکز درمان اعتیاد در کشور، از معدود مراکزی است که فرایند درمان در آن تحت نظارت تیم درمان متخصص و با تجربه انجام می پذیرد. در این مرکز درمان اعتیاد روش درمانی بر پایه حذف کامل ماده اعتیاد آور از بدن بیمار بوده و این کار بدون استفاده و ایجاد اعتیاد به انواع دیگر مواد شیمیایی و داروهای مخدر انجام می‌پذیرد. در این مرکز افراد پس از ترخیص از کمک های درمانی و تخصصی برای تکمیل فرایند درمان از حمایت‌های کامل برخوردار می شوند. در کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ افراد پس از سم زدایی و درمان فیزیکی با استفاده از خدمات روانکاوی و روانشناختی روند درمان موفق و بدون بازگشتی را تجربه می‌کنند و با استفاده از جلسات خصوصی، خانوادگی و گروه درمانی می توانند روند درمان موفقی را تجربه نمایند.

سوالات متداول

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h3″ question-0=”۱- آیا اثرات اکستازی بر روی زنان و مردان مشابه است؟” answer-0=”به طور کلی بله. تاثیرات اکس بر روی زنان شدیدتر بوده و در دوزهای پایین تری نسبت به مردان مورد استفاده قرار می گیرد. تاثیرات اکستازی می‌تواند در زنان شدیدتر از مردان بروز نماید، در نتیجه آثار تخریبی سیستم عصبی مرتبط با سروتونین در زنان شدیدتر می باشد. بروز علائم و عوارضی مانند افسردگی، اضطراب، اختلال کنترل تکانه با کاهش ترشح سروتونین در مغز زنان بیشتر می گردد.” image-0=”” headline-1=”h3″ question-1=”۲- مهمترین تاثیرات اکستازی بر روی کارکرد جنسی چیست؟” answer-1=”فرد با مصرف اکستازی تمایل شدیدی به تماس جنسی و جسمی با دیگران پیدا می‌کند. عموما از این ماده برای تقویت تجربه جنسی استفاده می شود، اما مصرف مستمر آن باعث ناتوانی جنسی و اختلالات کنشی جنسی همراه می باشد.” image-1=”” headline-2=”h3″ question-2=”۳- آیا مصرف اکستازی بر روی بارداری تاثیر می گذارد؟” answer-2=”به طور حتم بله. مصرف اکس بر روی جنین می‌تواند اثرات بلند مدت و مخربی را بر سیستم عصبی و رفتار او بگذارد که بعد از ۵ تا ۶ سال در کودک قابل مشاهده خواهند بود. این اختلالات می تواند باعث بیش فعالی، کمبود توجه، اختلالات یادگیری و مشکلات خواب گردد.” image-2=”” count=”3″ html=”true” css_class=””]

تماس با ما

  5/5 - (32 امتیاز)