مشاوره بستری (رایگان) ۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱
تهران، شهریار، کرج، اهواز
شیراز، دزفول، شوشتر
پشتیبانی ۲۴/۷
۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱
شنبه - ۵ شنبه: ۱۰.۰۰ - ۲۴.۰۰
جمعه : ۱۲.۰۰ - ۲۲.۰۰

ترک اکستازی؛ اکستازی چیست؟

اکستازی یا همان متیل دی اکسی مت آمفتامین، یک نوع ماده روانگردان است که دارای ساختار شیمیایی مشابه با ترکیبات آمفتامین می باشد. این ماده اعتیاد آور به شکل مصنوعی در آزمایشگاه‎ها به صورت غیرقانونی تولید شده و به اشکال مختلفی مانند کپسول، پودر استنشاقی و یا حتی برچسب‌های پوستی تولید می شود. نیمه عمر تاثیرات این ماده روانگردان بسته به شرایط جسمی و متابولیسم بدن فرد و همچنین میزان و مدت زمان مصرف آن ممکن است بین ۳ تا ۲۴ ساعت ادامه داشته باشد.

از طرف دیگر اکس را معمولاً با سایر مواد محرک یا مخدر مانند کوکائین، ال‌ اس‌ دی، شیشه، حشیش و هروئین مورد استعمال قرار می‌دهند. افرادی که این ماده را استفاده می‌کنند و در محیط‎هایی که به طور مرتب اکستازی مصرف می‌شود، قرار می‌گیرند، به شکل گسترده‌ای در معرض ابتلا به انواع اعتیادها قرار می گیرند. همان‌طور که می‌دانیم اکستازی باعث ایجاد وابستگی‎های شدید جسمی و روانی در افراد شده و عوارض مخربی را بر جسم و روان افراد وارد می آورد که برخی از آنها عبارتند از:

 • اضطراب شدید
 • گیجی و گم‌گشتگی
 • مشکلات خواب
 • تحریف در ادراکات
 • افزایش احساس درد
 • حمله‌های وحشت‌زده
 • توهمات بینایی، شنوایی، لامسه

ترک اکستازی

همان طور که بیشتر توضیح دادیم، ماده محرک اکستازی باعث ایجاد وابستگی‎های شدید جسمی و روانی در افراد می شود. در نتیجه برای ترک اعتیاد باید از خدمات مشاوره روانشناختی و روان درمانی و مشاوره جهت جلوگیری از بازگشت و عود مجدد به مصرف استفاده شود. به همین دلیل پیشنهاد ما این است تا برای ترک اعتیاد به اکستازی به مرکز مشاوره ترک اعتیاد اهواز کمپ به عنوان بهترین کمپ ترک اعتیاد کشور مراجعه فرمایید.

از طرف دیگر باید بدانیم که روند درمان و مدت زمان آن به فاکتورهای مختلفی همچون نوع ماده مخدر، دوز مصرفی و مدت اعتیاد فرد به ماده اعتیاد آور بستگی دارد، که پس از انجام مشاوره‌های روانشناسی اولیه مشخص می گردد.

درمان اعتیاد به اکستازی

متاسفانه بسیاری از افراد با باورهای گمراه کننده بر این عقیده هستند که مصرف اکس یا اکستازی به هیچ وجه اعتیادآور نبوده و فرد خیلی سریع می‌تواند بدون دریافت کمک های تخصصی و مراجعه به مراکز ترک اعتیاد اقدام به ترک اکستازی کند. اما نکته مهم در رابطه با مصرف این ماده محرک این است که سیستم عصبی مرکزی افراد به شدت آسیب خواهد دید و هرگونه تلاش برای ترک اعتیاد به آن بدون نظارت متخصصین روانشناس می‌تواند بسیار مخرب باشد.

به همین جهت لازم است تا بیماران برای ترک ماده محرک اکستازی به مرکز ترک اعتیاد مراجعه کرده و مراحل درمان خود را بر اساس برنامۀ درمانی دقیق و تحت نظارت روانشناس و مشاور اعتیاد به انجام برسانند.

روش های درمان و ترک اکستازی

مانند انواع دیگر اعتیادها روش های مختلفی برای درمان اعتیاد به اکستازی نیز وجود دارد. در این رابطه بسیاری از افراد سعی می‌کنند به شکل یکباره مصرف خود را قطع کرده و آن را متوقف نمایند، اما باید بدانیم که استفاده از این گونه روش‌های غیر اصولی می‌تواند باعث بروز علائم محرومیت و ترک و همچنین عوارضی برای مصرف کنندگان گردد. از طرف دیگر این علائم آزاردهنده می توانند به عنوان عوامل بازگشت و مصرف مجدد تاثیر گذار باشند. برخی از این علائم محرومیت عبارت است از :

 • توهم
 • خستگی و بی خوابی
 • پرخاشگری و پارانوریا
 • افسردگی و نوسانات خلقی
 • تحریک پذیری و اضطراب

نکته مهم در رابطه با این گونه علائم محرومیت این است که این علائم در همه افراد یکسان نیستند، زیرا بروز اینگونه علائم ترک به فاکتورهای مختلفی مانند سن فرد، میزان ابتلاء و مصرف و همچنین دوز مصرف بستگی دارد که البته توسط درمانگر و مشاور اعتیاد قابل بررسی بوده و بر اساس آن متخصص از یک روش درمانی برای ترک اعتیاد فرد استفاده می کند.

 

ترک اعتیاد به روش اقامتی

در فرایند ترک اعتیاد، وجود درمانگر و روانشناس بسیار ضروری است. زیرا مصرف این ماده محرک باعث آسیب‌های جدی به سیستم های عصبی مرکزی در افراد می گردد. ترک اکستازی در مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تحت نظارت مشاورین روانشناش و مراقبت‎های شبانه روزی انجام می‌پذیرد. از طرف دیگر استفاده از این روش به افراد کمک می‌کند تا یک ترک موفق و بدون بازگشت را نیز تجربه نمایند. اما همانطور که پیشتر توضیح دادیم، روش درمان و ترک ماده اکستازی بر اساس شرایط جسمی روانی و طول مدت اعتیاد فرد بیمار میتواند متفاوت بوده و برای هر شخص استفاده از روش‌های مختلف درمانی مورد نیاز باشد تا بیماران بتوانند نتایج قابل قبولی از روند درمان خود به دست آورند. در همین رابطه مشاورین کمپ ترک اعتیاد بانوان با ارائه اطلاعات و آموزش‎های متناسب با اعتیاد افراد به بیماران اعتیاد کمک می‌کنند تا از عود مجدد مصرف جلوگیری به عمل آورده و وسوسه‌های مصرف را به خوبی مدیریت کرده و پس از ترخیص از مرکز بتوانند به بهبودی خود ادامه دهند.

خدمات درمان اعتیاد در مرکز اهواز کمپ

خدمات ترک اعتیاد اکستازی در کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ به عنوان بهترین کمپ ترک اعتیاد کشور به روشی است که سم زدایی به شکلی استاندارد و تدریجی با اقامت در یک دوره درمانی صورت می پذیرد. این دوره درمانی در مرکز ترک اعتیاد اهواز که تحت نظارت روان شناسان و روانکاوان مرکز صورت می‌پذیرد به حذف کامل ماده مخدر بدون جایگزین کردن هیچ نمونه ماده مخدر یا محرکی انجام می پذیرد. مراحل ترک اعتیاد در کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ تحت نظارت متخصصین ترک اعتیاد به شکلی است تا افراد بتوانند مراحل درمانی خود را بدون هیچ گونه خطری طی کرده و بهترین نتیجه را از ترک اعتیاد بدون بازگشت به مصرف مجدد به دست آورند.

مرکز مشاوره روانشناسی اهواز کمپ با همکاری بهترین مراکز درمانی که دارای شرایط استاندارد اقامتی و درمانی هستند به افراد کمک می کند تا مراحل درمانی خود را با موفقیت طی کنند و پس از ترخیص با قدرت آن را دنبال نمایند. لازم به ذکر است که مرکز ترک اعتیاد بانوان نیز به صورت مجزا آماده ارائه خدمات به بانوان می باشد.

تماس با ما

  5/5 - (2 امتیاز)