مشاوره بستری (رایگان) ۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱
تهران، شهریار، کرج، اهواز
شیراز، دزفول، شوشتر
پشتیبانی ۲۴/۷
۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱
شنبه - ۵ شنبه: ۱۰.۰۰ - ۲۴.۰۰
جمعه : ۱۲.۰۰ - ۲۲.۰۰

ترک اکسی کدون؛ اکسی کدون چیست؟

اکسی کدون یکی از انواع مواد مخدر نیمه صنعتی میباشد که دارای خاصیت آرام بخشی و تسکین دهندگی برای دردهای شدید مزمن می باشد. عملکرد این ماده بسیار شبیه به هروئین و دیگر مخدرهای افیونی مانند مرفین می باشد. به طور کلی این ماده از تریاک تولید و استخراج می‌شود و باعث ایجاد حالت سرخوشی و نشئگی در افراد می گردد. در همین رابطه بسیاری از افراد به صورت خودسرانه و خارج از دستور پزشک اقدام به مصرف این ماده مخدر می‌کنند، اما باید بدانیم که مصرف آن باعث ایجاد وابستگی شدید ذهنی، روانی و همچنین جسمی در افراد شده و فرد برای ترک اعتیاد اکسی کدون باید به یک مرکز ترک اعتیاد مراجعه کند.

آیا اکسی کدون اعتیاد آور است؟

این ماده جزو انواع داروهای مخدر است و خاصیتی شبیه به هروئین و مرفین دارد. مصرف غیر اصولی و خارج از دستور پزشک آن می‌تواند فرد مصرف کننده را با وابستگی شدید روبرو کرده و باعث اعتیاد در افراد شود. مصرف اکسی کدون عوارض مخربی را بر سلامت جسم و روان شخص وارد می آورد.

بهترین روش ترک اکسی کدون

برای ترک اعتیاد اکسی کدون و انواع دیگر مواد مخدر افیونی، بهره جستن از یک برنامه جامع درمانی می تواند موثر واقع شود. در همین رابطه مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ با استفاده از برنامه‌های درمانی بر پایه علوم روانشناختی و استفاده از تیم متخصص درمانی شامل روانشناس و مشاور ترک اعتیاد، بهترین روش ترک اعتیاد انواع مواد اعتیاد آور را ارائه می‌کند. مراحل درمانی که افراد در این مرکز طی خواهند کرد عبارت است از :

  • ارزیابی وضعیت سلامت روانی و جسمانی مددجو
  • درمان اعتیاد
  • ارائه خدمات مشاوره ای و روان درمانی
  • ارائه برنامه مراقبی و ادامه جلسات مشاوره بعد از ترخیص

1- ارزیابی وضعیت جسمی و روانی مددجویان

مصرف انواع مواد مخدر یا محرک باعث ایجاد وابستگی های شدید روانی و جسمی در افراد می‌شود که البته میزان آن بسته به نوع ماده مصرفی و مدت زمان اعتیاد می‌تواند متفاوت باشد. از طرف دیگر تشخیص نوع اعتیاد و وابستگی فرد و همچنین میزان سلامت جسمی و روانی شخص می‌تواند به تیم درمان کمک کند تا در طول دوره درمانی، روش های استاندارد درمان مدار و موثری را از لحاظ جسمی و روانی به مددجو ارائه نماید. در این مسیر، بهبودی فکری و روانی افراد و همچنین اصلاح سبک زندگی از مهمترین فاکتورهای برنامه‌های درمان اعتیاد می باشد که در کمپ ترک اعتیاد بانوان ارائه می گردد. در همین رابطه روند ترک اعتیاد در کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ تحت نظارت دائمی تیم درمان و مشاورین متخصص ترک اعتیاد انجام می‌پذیرد.

2- ترک اکسی کدون؛ درمان اعتیاد

پس از ارزیابی‌ نخستین و برگزاری جلسات مشاوره روانشناسی اولیه، افراد در مرکز ترک اعتیاد اهواز روند درمان خود را آغاز کرده و تحت نظارت مشاورین و متخصصین ترک اعتیاد، دوره درمانی خود را سپری می کنند. در این فرآیند، افراد به راحتی و با آسودگی خاطر می توانند از شرایط سخت اولیه عبور کرده و به یک وضعیت پایدار از لحاظ جسمی و روانی دست یابند.

3- مشاوره و خدمات روان درمانی

همانطور که پیشتر توضیح داده شد، فرایند ترک اکسی کدون در مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ بر پایه اصول روانشناختی و به متدهای درمانی استاندارد می باشد. در این مرکز، افراد تحت نظارت دائمی مشاورین و تیم روان درمانی قرار گرفته و از ابتدای مسیر حمایت های فکری و روانی متخصصین را در کنار خود خواهند داشت. بررسی دائم وضعیت روحی و روانی افراد و همچنین ارائه خدمات روان درمانی به بیماران و مددجویان، شرایطی را ایجاد می کند تا آنها بتوانند روند درمان خود را با اطمینان خاطر بیشتری سپری نمایند. در این مسیر مددجویان با دریافت جلسات مشاوره فردی و گروهی می‌توانند به اصلاح چارچوب های ذهنی خود نیز بپردازند.

4- همراهی پس از ترخیص از مرکز

یکی از مهمترین موضوعاتی که افراد پس از ترخیص از مرکز درمان اعتیاد با آن روبرو هستند، نحوۀ دریافت کمک های فکری و روانی و برخورداری از حمایت های تیم متخصص می باشد. در بسیاری از اوقات، افراد پس از ترخیص از مرکز ترک اعتیاد دچار وسوسه مصرف شده و از لحاظ روانی تحت فشار قرار می گیرند. در چنین حالتی مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز به منظور مدیریت این شرایط به افراد کمک کرده تا پس از خروج از مرکز نیز به روند درمان خود ادامه دهند. در این رابطه وجود حمایت‌های فکری و عاطفی و همچنین برگزاری جلسات فردی برای مددجویان به آنها کمک می‌کند تا بتوانند با قدرت به روند درمان خود ادامه دهند.

ترک اعتیاد اکسی کدون

همانطور که پیشتر توضیح دادیم، مصرف اکسی کدون بر اساس خاصیت تسکین دهندگی که دارد، می‌تواند بر روی گیرنده های عصبی و عملکرد سیستم مغزی افراد تاثیر گذاشته و در طولانی مدت باعث ایجاد اختلال و وابستگی شدید روانی در فرد مصرف کننده گردد. با بروز اعتیاد و شدت یافتن آن، فرد برای ترک اعتیاد باید به مرکز ترک اعتیاد مراجعه کند تا فرایند درمان و بهبودی خود را تحت نظارت متخصصین و تیم روانشناسی آغاز نماید. در مرکز ترک اعتیاد اهواز افراد با استفاده از آخرین و متدهای درمانی روان شناختی می توانند برای ترک اعتیاد اکسی کدون اقدام نمایند.

خدمات درمان اعتیاد در مرکز اهواز کمپ

خدمات ترک اکسی کدون در مرکز ترک اعتیاد اهواز به عنوان بهترین کمپ ترک اعتیاد آنلاین کشور به صورت سم زدایی تدریجی و استاندارد بوده و افراد با بستری شدن در دوره های درمانی تحت نظارت متخصصین آن را به انجام می‌رسانند. در این مسیر فرایند درمان اعتیاد تحت نظارت متخصصین ترک اعتیاد، روان‌شناسان و روانکاوان اعتیاد قرار دارد و افراد با دریافت مراقبت‌های شبانه‌روزی توسط مددیاران حاضر در مرکز علاوه بر بازیابی سلامت جسمی و روانی خود می توانند بهترین نتیجه را از یک ترک اعتیاد بدون بازگشت تجربه نمایند. مرکز ترک اعتیاد اهواز با ارائه امکانات اقامتی استاندارد و لوکس و ایجاد فضای درمانی برای آقایان و بانوان به صورت مجزا و با همکاری کمپ ترک اعتیاد بانوان، تمامی امکانات مورد نیاز اقامتی، درمانی و آموزشی را به عنوان بهترین و مجهزترین مرکز ترک اعتیاد ایجاد نموده است.

سوالات متداول

آیا اکسی کدون یک ماده اعتیاد آور است؟

اکسی کدون یک ماده نیمه صنعتی با خاصیت آرامش بخشی است که اثراتی شبیه به هروئین و مرفین دارد. این ماده یکی از انواع مواد مخدر است که مصرف خودسرانه آن باعث ایجاد وابستگی های شدید ذهنی و جسمی در افراد شده و فرد برای قطع مصرف و ترک اکسی کدون باید از کمک های تخصصی مراکز درمان اعتیاد استفاده نماید.

آیا برای ترک اعتیاد اکسی کدون میتوان در خانه اقدام کرد؟

خیر. مصرف اکسی کدون مانند انواع مواد مخدر افیونی دیگر، باعث ایجاد آسیب های جدی روانی و جسمی در افراد می‌گردد. مصرف طولانی مدت این ماده می تواند عوارض مختلفی را بر سلامت افراد تحمیل نماید. به همین دلیل برای تجربه یک ترک موفق و بدون بازگشت و جلوگیری از عوارض ایجاد شده در زمان قطع مصرف و ترک آن، حتماً باید از کمک های تخصصی استفاده شود و روند درمان ترک اعتیاد اکسی کدون، تحت نظارت متخصصین ترک اعتیاد و روان شناسان قرار داشته باشد.

 

عزیزان و همراهان ارجمند، توجه داشته باشید که طول درمان اعتیاد به عوامل و فاکتورهای مختلفی همچون نوع و دوز ماده مصرفی، مدت‌ زمان اعتیاد و همچنین سلامت جسمی و روانی فرد بستگی دارد که پس از انجام مشاوره روانشناسی اولیه مشخص می گردد.

تماس با ما

    5/5 - (7 امتیاز)