مشاوره بستری (رایگان) ۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱
تهران، شهریار، کرج، اهواز
شیراز، دزفول، شوشتر
پشتیبانی ۲۴/۷
۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱
شنبه - ۵ شنبه: ۱۰.۰۰ - ۲۴.۰۰
جمعه : ۱۲.۰۰ - ۲۲.۰۰

ترک کلونازپام؛ کلونازپام چیست؟

کلونازپام یکی از انواع داروهای آرامبخش و خواب آور می باشد که جزو داروهای بنزودیازپین طبقه‌بندی می‌شود و اثراتی همچون هروئین دارد و باعث نشئگی در فرد می گردد. مصرف کلونازپام باعث ایجاد تغییر در سیستم عصبی مرکزی و مغز فرد شده و فعالیت انتقال دهنده های عصبی را با اختلال همراه می‌کند. از طرف دیگر مصرف این دارو باعث صدمه به فعالیت سیستم عصبی می‌شود و عوارض مختلفی را بر فرد تحمیل می‌کند. مهمترین عوارض ایجاد شده توسط کلونازپام عبارت است از:

 • حساسیت پوستی
 • تغییر میل جنسی
 • اختلالات تنفسی
 • اختلالات دیداری
 • درد عضلانی
 • کهیر و ورم
 • تکرر ادرار
 • سرگیجه

ترک کلونازپام؛ آیا کلونازپام اعتیاد آور است؟

کلونازپام یکی از انواع داروهای اعتیاد آور است که مصرف طولانی مدت آن باعث آسیب‌های جدی به سیستم عصبی و مغز می‌شود. در اث مصرف آن فرد از لحاظ ذهنی و جسمی دچار وابستگی شده و درگیر اعتیاد به کلونازپام می گردد. خواب آلودگی، فراموشی، دردهای عضلانی و مفصلی و همچنین افزایش بزاق دهان از مهمترین عوارض اعتیاد به کلونازپام می باشد.

قطع مصرف کلونازپام

به دلیل تاثیراتی که مصرف کلونازپام بر مغز و سیستم عصبی می‌گذارد قطع مصرف ناگهانی آن باعث بروز علائم محرومیت و ترک در فرد می شود. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم برای ترک کلونازپام به مرکز ترک اعتیاد اهواز مراجعه فرمایید تا تمامی مراحل درمان شما تحت نظارت متخصصین و تیم درمانی قرار بگیرد. در این حالت، روند ترک اعتیاد تحت شرایط کنترل شده قرار می گیرد و عوارض آزاردهنده متوقف میگردد. برخی از مهمترین علائم ترک و محرومیت کلونازپام عبارت است از:

 • تشنج و رعشه
 • اضطراب و پریشانی
 • تحریک پذیری
 • حملات هراس شدید

ترک اعتیاد کلونازپام در خانه

یکی از باورهای غلط درباره اعتیاد و ترک مواد مخدر این است که افراد تصور می‌کنند با خود درمانی و قطع یکباره ماده مصرفی و اعتیادآور خود می‌توانند به اعتیاد و وابستگی خود پایان بدهند. اما نکته مهم در رابطه با ترک انواع مخدر این است که، با توجه به وجود وابستگی‌های ذهنی و روانی ایجاد شده توسط این دارو، می‌تواند عوارض و خطراتی را به همراه داشته باشد. به همین دلیل باید بدانیم که قطع مصرف یکباره کلونازپام بدون نظارت متخصصین می تواند خطرناک بوده و عوارض به‌ مراتب بیشتری را به سلامت فرد تحمیل نماید.

از همین روی ضروری است که بیماران برای ترک اعتیاد کلونازپام به مرکز ترک اعتیاد مراجعه کرده و روند درمان خود را به شیوه ای صحیح و استاندارد به انجام برسانند. به همین منظور مرکز ترک اعتیاد اهواز به عنوان بهترین کمپ ترک اعتیاد آنلاین کشور با برخورداری از کادری مجرب و تیم درمانی متخصص آماده ارائه خدمات به شما همراهان گرامی می باشد.

جایگزینی قرص کلونازپام

در رابطه با جایگزینی برای قرص کلونازپام باید بدانیم که هیچ دارو و جایگزینی برای آن وجود ندارد و مصرف داروهای دیگر به عنوان جایگزین بدون نظارت پزشک می تواند عوارض شدیدی بر سلامتی جسمی و روانی افراد تحمیل نماید. از طرف دیگر شباهت اسمی این دارو با سایر داروها مانند دیازپام یا لورازپام به معنی هم اثر بودن و هم خانواده بودن این داروها نیست و افراد نمی توانند این دارو را با انواع دیگر داروها جایگزین نمایند، زیرا می تواند باعث بروز آسیب های جدی به سلامت فرد گردد.

ترک کلونازپام

همانطور که توضیح داده شد، مصرف کلونازپام باعث ایجاد وابستگی شدید ذهنی، روانی و جسمی در افراد می‌شود و ترک اعتیاد آن نیاز به برنامه‌های دقیق درمانی تحت نظارت متخصصین دارد. به همین دلیل مشاورین و متخصصین ترک اعتیاد مرکز ترک اعتیاد اهواز آماده ارائه خدمات درمانی به شما همراهان ارجمند می باشند تا روند درمان و بهبودی خود را با استفاده از جدیدترین متدهای درمانی به انجام برسانید.

خدمات درمان اعتیاد کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ

خدمات ترک اعتیاد کلونازپام و درمان آن به صورت سم زدایی استاندارد و تدریجی با بستری شدن در یک یا چند دوره درمانی تحت نظارت متخصصین و تیم درمان انجام می پذیرد. ترک اعتیاد در کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ تحت نظارت تیم تخصصی درمانی شامل روانشناسان و مشاورین اعتیاد انجام می پذیرد و افراد با دریافت مراقبت های شبانه روزی توسط مددیاران حاضر در مرکز علاوه بر بازیابی سلامت جسمی و روانی خود می توانند بهترین نتیجه را از یک ترک بدون بازگشت تجربه نمایند.

کمپ ترک اعتیاد اهواز با ارائه امکانات اقامتی و درمانی استاندارد و لوکس و همچنین همکاری با  کمپ ترک اعتیاد زنان، تمامی امکانات رفاهی و درمانی مورد نیاز را به عنوان مجهزترین مراکز ترک اعتیاد ارائه می کند.

سوالات متداول

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h3″ question-0=”آیا کلونازپام اعتیاد آور است؟” answer-0=”کلونازپام یکی از انواع داروهای خانواده بنزودیازپین است که مصرف طولانی مدت با دوز بالای آن باعث ایجاد اعتیاد زائی شدیدی در افراد می گردد. مصرف خودسرانه آن می‌تواند آسیب‌های جدی به سیستم عصبی افراد وارد آورد. از طرف دیگر قطع مصرف یکباره و خودسرانه آن نیز دارای خطرات و عوارض متعددی است که باید جدا از آن خودداری کرد.” image-0=”” headline-1=”h3″ question-1=”آیا برای ترک کلونازپام میتوان در خانه اقدام کرد؟” answer-1=”برای ترک اعتیاد انواع داروهای بنزودیازپین مانند کلونازپام به هیچ وجه نمی‌توان به صورت خودسرانه اقدام کرد. مصرف این داروها در دراز مدت می‌تواند آسیب‌های جدی ایجاد نماید و عوارض متعددی را بر افراد تحمیل کند، در نتیجه برای قطع مصرف و ترک اعتیاد کلونازپام لازم است تا از کمک های تخصصی و نظارت تیم درمانی بهره‌مند شد. در غیر اینصورت ممکن است عوارض جدید و جدی تری را به فرد وارد آورد.” image-1=”” count=”2″ html=”true” css_class=””]

 

عزیزان و همراهان ارجمند توجه داشته باشید که مدت زمان درمان و ترک کلونازپام به عوامل و فاکتورهای مختلفی همچون نوع و دوز ماده مصرفی، مدت اعتیاد و همچنین سلامت جسمی و روانی افراد بستگی دارد که تنها پس از انجام مشاوره روانشناسی اولیه مشخص می گردد.

تماس با ما

  5/5 - (5 امتیاز)