مشاوره بستری (رایگان) ۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱
تهران، شهریار، کرج، اهواز
شیراز، دزفول، شوشتر
پشتیبانی ۲۴/۷
۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱
شنبه - ۵ شنبه: ۱۰.۰۰ - ۲۴.۰۰
جمعه : ۱۲.۰۰ - ۲۲.۰۰

ترک اعتیاد ماری جوانا؛ ماری جوانا چیست؟

ماری جوانا یکی از انواع مواد روانگردان و اعتیاد آور است که از اجزای خشک شدۀ گیاه شاهدانه تهیه می شود. مصرف ماری جوانا می‌تواند عوارض مختلف فکری، روانی و جسمانی را در افراد ایجاد نماید. از طرف دیگر دود حاصل از ماری جوانا بر روی سیستم تنفسی ریه و حلق و بینی تاثیر گذاشته و باعث بروز سرفه‌های مزمن، سینوزیت و برونشیت در افراد می گردد. برخی از مهمترین عوارض مصرف ماریجوانا عبارتند از :

 • اختلال در حافظه
 • یادگیری و ادراک
 • افزایش ضربان قلب
 • عدم هماهنگی حرکات
 • تورم و قرمزی چشم ها
 • احساس کند شدن زمان
 • خنده و اعمال مسخره آمیز
 • احساس تشنگی و خشکی دهان
 • عدم درک موقعیت اطراف و حس گم گشتگی
 • واکنش پذیری بالا تسبت به محرک های خارجی
 • نواسان خلقی و کاهش چشم گیر قدرت تفکرو تصمیم گیری

مادۀ THC موجود در ماری جوانا می تواند خود را از طریق سیستم تنفسی به خون رسانده و به سرعت به سلول های عصبی مغز منتقل شود. در حقیقت ماریجوانا بر روی بخش‌های مختلف مغز که مربوط به کنترل حافظه، توجه و یادگیری هستند، اثرات خود را اعمال می‌کند که البته می‌تواند باعث ایجاد صدمه های مختلفی به حافظه کوتاه مدت و نحوه انتقال اطلاعات به حافظه بلند مدت شود. مصرف بی رویه ماری جوانا می تواند باعث تغییرات خلقی و ایجاد خشم غیر عادی و پرخاشگری در افراد شود، اما توهم یکی از شایع‌ترین عوارض مخرب مصرف ماری جوانا و یکی از اصلی‌ترین عارضه‎ های ایجاد شده توسط این ماده مخدر می باشد.

روش های ترک ماری جوانا

برای ترک ماده محرک ماری جوانا از روش های مختلفی می توان استفاده کرد که هر کدام به شرایط جسمی، دوز مصرفی و میزان اعتیاد فرد بستگی دارد. اما نکته مهم در رابطه با درمان ماری جوانا این است که این ماده محرک دارای اثرات مختلف روانی در افراد است، در نتیجه فرایند درمان و ترک ماریجوانا بر اساس خدمات روان درمانی استوار می باشد. در همین رابطه لازم است تا بیماران برای دریافت کمک به مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ مراجعه کرده و با استفاده از درمان‌های استاندارد، فرایندهای بهبودی خود را در مرکز مشاوره روانشناسی اهواز کمپ و تحت نظارت کادر مجرب و مشاور و روانشناسان مراکز ترک اعتیاد به انجام برسانند.

سم زدایی و ترک ماری جوانا

برای ترک ماریجوانا هیچ روش سریع و غیر عادی وجود ندارد. در حقیقت تنها راه درمان اعتیاد به ماری جوانا، بستری شدن در یک کمپ ترک اعتیاد استاندارد است که دارای خدمات درمانی مانند روان درمانی و مشاوره مناسب می باشد. برای داشتن یک ترک موفق و بدون بازگشت به مصرف مجدد، لازم است تا یک برنامه درمانی مشخص و دقیق وجود داشته باشد. این برنامه های درمانی در مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ با محوریت مقابله با عوامل عاطفی و روانی بازگشت به اعتیاد ارائه می گردد.

مقابله با سوء مصرف ماری جوانا

برای متوقف سازی و ترک ماری جوانا، لازم است تا به روش صحیح با آن روبرو شد. اولین قدم در راه بهبودی از اعتیاد، دوری از تهیه هرگونه ماده مخدر مانند ماری جوانا می باشد. در قدم بعدی باید از افراد مصرف کننده ماری جوانا فاصله گرفته شود.

فرد در چنین حالتی بدون داشتن حمایت های روانی و عاطفی مناسب نمی تواند دست به چنین کاری بزند. به همین دلیل لازم است تا از ابتدای روند درمان، فرد معتاد از کمک های تخصصی و مشاوره ای بهره‌مند شود. در حقیقت مشاور روانشناس می تواند به شما در مقابله با وسوسۀ مصرف، راهکارها و اطلاعات مورد نیاز را در اختیارتان قرار بدهد.

جایگزینی در ترک ماری جوانا

برای داشتن ترک موفقیت آمیز ماری جوانا، لازم است مصرف آن را با فعالیت ها و تفریحات سازنده و سالم دیگر جایگزین کنیم. در چنین حالتی با انجام فعالیت های طبیعی و سالم می توان حالت سرخوشی را به دست آورد. در حقیقت افراد معتاد باید بیاموزند تا بدون استفاده از مواد محرک مانند ماری جوانا انرژی لازم را کسب کرده و فعالیت‌های خود را به صورت طبیعی انجام دهند. در چنین حالتی استفاده از خدمات مشاوره روانشناختی می تواند به فرد در رسیدن به رشد و شکوفایی و برگشت به سلامتی، کمک کننده و موثر باشد.

تعامل طولانی مدت با روانشناس

اعتیاد به ماری جوانا دارای عوارض متعدد و شدیدی بر سلامت روان افراد می باشد. در نتیجه پس از قطع مصرف آن لازم است تا افراد به دریافت مشاوره و کمک های تخصصی اقدام نمایند. در همین رابطه داشتن یک تعامل طولانی مدت با درمانگر و روانشناس و شرکت در جلسات مشاوره در مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ، پس از ترخیص نیز باید ادامه پیدا کند و بیماران ارتباط خود را با درمانگر حفظ نمایند تا به سلامتی کامل برسند.

سبک زندگی پس از ترک ماری جوانا

مشکلات و دردهای روان‌تنی یکی از مهمترین پدیده هایی است که افراد پس از ترک ماری جوانا با آن روبه‌رو خواهند شد. وجود افسردگی و اضطراب از مهمترین عوامل روانی و عاطفی بازگشت به اعتیاد محسوب می‌شوند. در نتیجه فرد باید با دریافت کمک های تخصصی از درمانگر و روانشناس خود اقدام نماید تا بتواند روند درمان خود را پس از قطع مصرف با موفقیت ادامه داده و به زندگی سالم و بدون مصرف ماری جوانا دست یابد.

ترک ماری جوانا

همانطور که در مقاله ماده محرک ماریجوانا توضیح داده شد، این ماده اعتیاد آور باعث ایجاد وابستگی های شدید روانی در افراد شده و برای ترک موفقیت آمیز آن باید به مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ که دارای امکانات مناسب درمانی و آموزشی مانند خدمات روانشناسی و روانکاوی هستند، مراجعه شود.

ترک غیر اصولی ماری جوانا می تواند باعث افزایش احتمال سکته و حمله قلبی در افراد شود. در نتیجه توصیه می‌کنیم که برای ترک اعتیاد به کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ به عنوان بهترین مرکز مشاوره ترک اعتیاد کشور مراجعه فرمایید. از طرف دیگر باید توجه داشت که مدت زمان درمان اعتیاد به مواد محرک مانند ماری جوانا به پارامترها و فاکتورهای مختلفی مانند نوع و دوز ماده اعتیاد آور، میزان مصرف، مدت زمان مصرف و وضعیت جسمی افراد بستگی دارد که پس از انجام مشاوره های اولیه مشخص می گردد.

خدمات درمان اعتیاد در مرکز مشاوره روانشناسی اهواز کمپ

روش درمان برای ترک ماری جوانا به صورت سم زدایی تدریجی می باشد که بین ۱۰ تا ۱۴ روز، فرد مراحل سم زدایی خود را به انجام می‌رساند. در برخی موارد و بر اساس ماده مصرفی و نوع و شدت اعتیاد ممکن است دوران سم زدایی اولیه تا بیست روز نیز ادامه پیدا کند. ترک اعتیاد در مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ شامل حذف کامل ماده مخدر، بدون جایگزینی با هر نوع ماده اعتیاد آور یا مواد مخدر دیگر است. فرد پس از بستری شدن در یکی از مراکز همکار مرکز مشاوره روانشناسی اهواز کمپ مراحل درمانی خود را زیر نظر متخصصین ترک اعتیاد مانند روانشناسان و روانکاوان اعتیاد سپری کرده تا یک ترک موفقیت آمیز و بدون بازگشت را تجربه نماید.

مراکز همکار کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ دارای امکانات استاندارد درمانی مانند برگزاری جلسات آموزشی به صورت گروهی و فردی می باشند. فضای درمانی در این مراکز امکانات رفاهی و اقامتی مناسبی را برای ترک اعتیاد ماری جوانا ارائه می دهند. از طرف دیگر این مرکز درمانی دارای شعب همکار و کمپ ترک اعتیاد بانوان می باشد که بانوان می‌توانند در آن بستری شده و روند درمان خود را در بهترین مراکز ترک اعتیاد در کشور به انجام برسانند.

تماس با ما

  5/5 - (4 امتیاز)