مشاوره بستری (رایگان) ۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱
تهران، شهریار، کرج، اهواز
شیراز، دزفول، شوشتر
پشتیبانی ۲۴/۷
۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱
شنبه - ۵ شنبه: ۱۰.۰۰ - ۲۴.۰۰
جمعه : ۱۲.۰۰ - ۲۲.۰۰
معرفی خدمات مشاوره

خدمات روانشناسی اهواز کمپ

مشاوره روانشناسی مرکز اهواز کمپ به شما کمک می کند تا با صرف کمترین وقت و هزینه، مشکلات و مسائل خود را بررسی کرده و راه حلی صحیح و متناسب با مسئله خود را از مشاورین متخصص روانشناسی دریافت کنید. خدمات مرکز اهواز کمپ بصورت مشاوره تلفنی، مشاوره حضوری و کارگاه های روانشناسی صورت می گیرد.

خدمات روانشناسی | خدمات مشاوره حضوری

مشاوره تلفنی

اگر نیاز به مشاوره ترک اعتیاد تلفنی دارید می توانید هم اکنون وقت مشاوره تلفنی را رزرو کرده و صحبت کنید.

خدمات روانشناسی 1

مشاوره حضوری

برای درخواست وقت مشاوره حضوری می توانید از این طریق اقدام فرمایید و با مشاور اعتیاد خود گفتگو کنید.

خدمات روانشناسی 3

کارگاه‌های روانشناسی

با شرکت در کارگاه‌های روانشناسی می توانید دیدگاه‌های مفیدی در رابطه با مهارت‌های زندگی پیدا کنید.

مزایای استفاده از خدمات روانشناسی اهواز کمپ

خدمات روانشناسی 5

صرفه جویی در وقت و هزینه

قبل از شروع پروسه مشاوره و درمان، شما نیاز دارید تا اطلاعات کافی در مورد فرایند، شرایط و هزینه تمام شده آن داشته باشید. مشاوره روانشناسی اهواز کمپ قبل از شروع روند شما را آگاه می کند.

نظارت، کنترل کیفیت و انتخاب بهترین مشاور

اهواز کمپ تمامی مشاوره های روانشناسی را کنترل می کند. شما به بهترین روانشناسان و متخصصین وصل می شوید. بر اساس تخصص مشاور و نوع نیاز شما خدمات مشاوره ارائه می گردد.

ارائه قیمت و شرایط ثابت

هزینه و شرایط تمامی مشاوره ها بصورت تضمین شده و یکسان می باشد. شما پس از دریافت مشاوره پشتیبانی می شوید و در ادامه روند درمان پیگیری و هدایت می گردید.

حفظ حریم خصوصی

مهمترین اصل اهواز کمپ حفظ اسرار و مسائل مخاطب است. اسرار مخاطبان نزد مرکز درمان اهواز کمپ به صورت محرمانه باقی خواهد ماند.

همانطور که در مقاله راههای ترک اعتیاد توضیح داده شد، درمان اعتیاد و سوء مصرف مواد مخدر اعتیاد آور شامل مراحل درمانی و خدمات روانشناسی متنوعی است که مهم ترین آن تشخیص و ریشه یابی اختلالات عصب شناختی و پدیده های روانی است که در حقیقت مهمترین عوامل زمینه ساز بروز اعتیاد در زندگی افراد است.

از دیگر خدمات مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ ارائه خدمات روانشناسی و روان درمانی به مددجویان و افراد مبتلا به انواع اعتیادها و اختلالات روانشناختی دیگر است که شامل طیف گسترده ای از خدمات مشاوره روانشناختی می باشد.

خدمات روانشناسی مرکز اهواز کمپ

مرکز مشاوره روانشناسی و ترک اعتیاد اهواز کمپ در جهت ارائه خدمات حرفه‌ای روانشناسی که با کمک متخصصین و روانشناسان انجام می پذیرد، سعی می کند که با دقت و تخصص کافی به افراد و خانواده های آنها کمک کند تا عوامل ایجاد اختلالات مصرف و دیگر مشکلات را در زندگی خود متوقف نمایند. این خدمات می‌تواند در مهار سازی و جلوگیری از عود مجدد اعتیاد در زندگی افراد چه از نوع اعتیادهای مصرفی و یا فرآیند اعتیادهای رفتاری دیگر موثر باشد و جلوی پیشروی اعتیاد و اختلالات دیگر را در زندگی افراد بگیرد.

در حقیقت علم روانشناسی و خدمات مشاوره روانشناختی می تواند کیفیت زندگی افراد را بهبود بخشد. در این رابطه روانشناسان می‌توانند روابط و عملکردهای مغزی را که باعث ایجاد اختلال در روابط بین فردی و واکنش‌های محیطی می‌شود را بهبود بخشیده و به افراد کمک کنند تا وابستگی های روانی و جسمی خود را به داروها و مواد مخدر متوقف کنند.

در همین رابطه افرادی که مبتلا به اعتیاد هستند برای ترک اعتیاد با چالش های مختلفی روبرو هستند. به طور مثال در زمان متوقف سازی مصرف مواد مخدر، علائم ترک اعتیاد و محرومیت از لحاظ فیزیکی و روانی در افراد بروز پیدا می‌کنند که مهمترین آن شامل  :

 • لرزش
 • حالت تهوع
 • اسهال و استفراغ
 • تب و لرز
 • دردهای بدنی و عضلانی

به همین دلیل وجود روان درمانگران و متخصصین اعتیاد در کنار این بیماران می‌تواند فرآیند درمانی افراد و مددجویان را تسهیل بخشیده و باعث دلگرمی آنان گردد. از طرف دیگر نظارت متخصصین در صورت لزوم می‌تواند حمایت‌های تخصصی و علمی را در اختیار مددجویان قرار داده و به آنها در سپری کردن شرایط پیچیده ترک اعتیاد کمک نماید و باعث ایجاد احساس آرامش و امنیت بیشتر آنها شود.

شناخت زمینه های اعتیاد و اختلالات دیگر

بررسی عوامل ثانویه توسط متخصصین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ و خدمات روانشناسی آن می‌تواند کمک کند تا زمینه‌های اعتیاد و بیماری های دیگر بررسی شده و روند درمان تسهیل شود. همانطور که می دانیم اعتیاد به انواع مواد مخدر یا محرک دیگر باعث ایجاد وابستگی های شدید و عوارض جسمانی و روانی می شود که برای درمان و بهبودی لازم است تا از روش‌های تخصصی و علمی استفاده شود. با این روش های تخصصی عوارض ثانویه تحت کنترل و درمان قرار خواهند گرفت. در چنین حالتی می توان به روند درمان افراد امیدوار بود و از احتمال بازگشت و عود مجدد مصرف جلوگیری به عمل آورد.

مراحل درمان اعتیاد شامل دو مرحله اصلی می باشد که در آن سم زدایی ، مرحله پاک شدن بدن از ماده مخدر می باشد که مرحله ابتدایی و شروع درمان است. در مرحله بعد با استفاده از کمک های تخصصی و روان درمانی فرد می تواند فرایند درمان اعتیاد را ادامه داده و از وابستگی های روانی شدید نجات یابد.

افراد و مددجویان کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ به صورت مجزا توسط روانشناسان حاضر در مرکز و یا متخصصین خارج از مرکز ویزیت شده و برای درمان و بهبودی در روند درمان قرار می گیرند. در همین رابطه هرگونه اختلال در روند درمان شناسایی شده و اقدامات لازم برای کاهش علائم آزاردهنده جسمی یا روانی که فرد با آنها روبرو است شناسایی شده و توسط تیم متخصص روانشناسی ما در مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره اهواز کمپ به انجام می رسد.

در همین رابطه انواع درمانهای تخصصی مانند گروه درمانی، روان درمانی شناختی و روانکاوی اعتیاد در این مرکز قابل اجرا است و تحت نظارت روانشناسان همکار مرکز انجام می شود.

انواع خدمات روانشناسی مرکز اهواز کمپ

در این مرکز درمان اعتیاد تمامی اقدامات خدماتی به صورت تخصصی انجام شده و برای هر بیمار نسبت به شرایط روحی و روانی او به صورت جداگانه و انفرادی نیز قابل اجرا می باشد و ارائه می گردد. مهمترین وظایف روانشناسان و خدمات این مرکز عبارتند از  :

 • روانشناسی فردی در گروه سنی بزرگسالان و نوجوانان
 • انجام تست های روانشناسی و ارزیابی
 • تست های عصب شناختی و ارزیابی و تشخیص
 • خدمات مشاوره روانشناسی
 • ارائه مشاوره اعتیاد به بیماران سرپایی در منزل
 • مدل طبی درمان روانشناختی
 • ارائه آموزش های تکمیلی و مهارت های زندگی

1- خدمات روانشناسی فردی

مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ خدمات متنوع درمانی را برای افراد در گروه های سنی مختلف مانند نوجوانان و بزرگسالان ارائه می دهد که برخی از این خدمات عبارتند از :

2- انجام تست های روانشناسی

در خدمات مشاوره روانشناختی مرکز مشاوره روانشناسی اهواز کمپ کاملترین خدمات روانشناختی، تست و ارزیابی با بهترین کیفیت به بیماران ارائه می‌شود که شامل خدماتی مانند  :

 • انجام تشخیص و ارزیابی
 • آزمایش هوش
 • انجام تست‌های روانشناختی
 • روانشناسی شخصیت

3- تست های عصب شناختی

از انواع دیگر خدمات مرکز اهواز کمپ در زمینه خدمات روانشناسی ارائه خدمات ارزیابی روانشناسی و روانشناختی و همچنین تست و تشخیص اختلالات میباشد. این خدمات عبارتند از :

4- خدمات مشاوره روانشناسی

خدمات روانشناسی در مرکز اهواز کمپ به صورت ویژه برای رده های سنی مختلف با اختلالات شناختی و مشکلات شخصیتی ارائه می گردد. در همین رابطه مشاورین ما در مراکز ترک اعتیاد و همچنین همکاران و متخصصین ما آماده هستند تا در زمینه های مختلف، مشاوره روانشناسی را ارائه دهند که برخی از مهم ترین آنها عبارتند از :

 • مسائل بهداشت روانی مانند افسردگی، مشکلات رفتاری یا اضطراب
 • مشکلات تجربی، فیزیکی مربوط به اختلالات روانی
 • مشکلات مربوط به اعتیاد و سوء مصرف مواد مخدر

5- مشاوره اعتیاد به بیماران سرپایی

یکی دیگر از خدمات روانشناسی مرکز اهواز کمپ، ارائه مشاوره های تخصصی به صورت سرپایی و در منزل می باشد که دارای سه ویژگی اصلی می باشد. این روش درمانی به فرد اجازه می دهد که به صورت فردی و کاملا محرمانه کمک های مورد نیاز را دریافت نماید. از طرف دیگر مشاوره های سرپایی دارای برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت می باشد که بر اساس خواسته بیمار طراحی و تنظیم می گردد. ویژگی سوم مشاوره سرپایی فرصت‌هایی است که باعث می‌شود فرد در محیط های عادی و واقعی زندگی، رفتارها و روش‌های جدید زندگی را تجربه و آزمایش نماید.

6- مدل طبی درمان روانشناختی

این روش درمان روانشناختی به فرد کمک می‌کند تا از قلمرو اعتیاد به شکل یک معضل اجتماعی خارج شده و به اعتیاد خود به عنوان یک بیماری نگاه کرده و به دنبال درمان خود باشد. در چنین حالتی نیروهای جامعه نیز تمایل دارند به فرد بیمار اعتیاد کمک کنند و منابع درمانی را در اختیار او بگذارند. این روش به بسیاری از افراد کمک کرده تا به زندگی سالم و بدون مواد یا الکل بازگردند.

کلام آخر

سوء مصرف مواد مخدر تاثیرات مخرب جسمی و روانی بسیاری بر افراد می‌گذارد، در نتیجه لازم است مشاورین نکاتی را مدنظر قرار داده تا بتوانند به افراد مبتلا به اعتیاد کمک کنند. در همین رابطه لازم است تا به مصرف مواد مخدر به عنوان یک موضوع مشکل ساز و یک بیماری پیشرونده نگاه شود.

در حقیقت ما چیزی به عنوان مصرف بدون مشکل نداریم و افرادی که به سمت مصرف مواد مخدر گرایش پیدا می‌کنند، دچار آسیب های اعتیاد خواهند شد. از طرف دیگر روشهای درمان اعتیاد باید به صورت فردی ارائه شود، زیرا هر فرد بر اساس شخصیت، سن، میزان مصرف و نوع اعتیاد به روش‌های متفاوت درمانی نیاز دارد.

در همین رابطه درمان‎های چند وجهی بر مسائل مختلف اجتماعی و محیطی تمرکز دارند که البته می تواند موثر واقع شده و به فرد کمک کند تا از اعتیاد فعال خارج شود. از طرف دیگر وجود درمان‎های حمایتی و خدمات روانشناسی به فرد کمک می کند تا بر اساس روش ها و اهداف پژوهشی، روند درمان موفقی را تجربه نماید.

5/5 - (6 امتیاز)