مشاوره بستری (رایگان) ۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱
تهران، شهریار، کرج، اهواز
شیراز، دزفول، شوشتر
پشتیبانی ۲۴/۷
۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱
شنبه - ۵ شنبه: ۱۰.۰۰ - ۲۴.۰۰
جمعه : ۱۲.۰۰ - ۲۲.۰۰

مشاوره طلاق در مرکز اهواز کمپ

کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ، مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ : مشاوره طلاق یا همان مشاوره طلاق توافقی یکی از روشهایی است که در برخی از مواقع می تواند از ایجاد آسیب های بیشتر در یک زندگی خانوادگی جلوگیری به عمل آورد. اما باید توجه داشت که طلاق همیشه بر افراد یک خانواده فشار روانی زیادی را تحمیل می کند که متاسفانه فرزندان بیش از افراد دیگر از این مسئله آسیب می بینند. از سوی دیگر، باید بدانیم که طلاق به هر شکلی که باشد چه به صورت توافقی و چه به روش های دیگر، دارای بازخورد های اجتماعی نامناسب در زندگی زنان می باشد. در همین رابطه، اگر زوجین از شرایط و روند طلاق صحیح اطلاع داشته باشند، می توانند از ایجاد آسیب های بیشتر جلوگیری به عمل آورند. به همین دلیل لازم است افراد پیش از آنکه برای طلاق و جدایی اقدام کنند، با استفاده از تخصص افراد آگاه و ذیصلاح به راهکارهای صحیح و موثر برای حل مشکلاتشان اقدام نمایند. در نتیجه قبل از هر اقدامی لازم است تا از مشاوره طلاق یا مشاوره طلاق توافقی استفاده کرده و از خدمات روانشناختی در رابطه با موضوع روابط خانوادگی از مشاوره خانواده بهره مند شوید.

آشنایی با قوانین طلاق در مشاوره طلاق توافقی

همانطور که میدانیم، احکام شرعی و قانونی مختلفی در رابطه با طلاق توافقی وجود دارد. در همین رابطه، طبق قوانین با موارد درخواست طلاق توافقی، بسیار سختگیرانه و دقیق برخورد می شود. به همین دلیل درخواست طلاق از سوی هر کدام از زوجین که ایراد شود، در نحوه استفاده از قوانین تفاوت هایی ایجاد می شود که باعث نفع و یا ضرر فرد مذکور می گردد.

بهترین روش طلاق

وجود آگاهی و اطلاعات کافی در رابطه با قوانین طلاق توافقی می‌تواند روند انجام طلاق را آسان کرده و از صدمات ایجاد شده بیشتر جلوگیری به عمل آورد. در حقیقت بهترین نوع طلاق، طلاق توافقی است که در آن زوجین با پذیرفتن شرایط یکدیگر و با توجه به مشکلات آتی مانند صرف هزینه و وقت، تصمیم به جدایی گرفته تا از ایجاد صدمات بیشتر در زندگی جلوگیری به عمل آورند.

مشاوره طلاق توافقی و وظایف محوله

مشاوره طلاق به افراد کمک می کند تا بهترین تصمیم را در رابطه با زندگی زناشویی بگیرند. در حقیقت وظیفه مشاور طلاق کمک به جدا شدن زن و مرد نیست، بلکه مشاور تمام تلاش خود را می‌کند تا با بررسی مشکلات روابط میان زن و مرد، شانس نجات زندگی مشترک را سنجیده و با بهبود روابط عاطفی و زناشویی، به نجات زندگی زوجین کمک نماید. به همین دلیل و در صورتی که مشاور به این نتیجه برسد که امکان ادامه زندگی زوجین وجود دارد، آنها را تشویق کرده تا با استفاده از کمک های تخصصی و مشاوره ازدواج، به زندگی خود یک فرصت دوباره بدهند و از طلاق تا جایی که می توانند، اجتناب کنند. 

از سوی دیگر مشاوره طلاق به افراد اطلاعات مورد نیاز در رابطه با تبعات حقوقی و اجتماعی و همچنین آسیب های ایجاد شده را انتقال داده تا زوجین با مشکلات پیش رو آشنایی بیشتری پیدا کرده و با سختی ها و گرفتاری های جدایی و طلاق از نزدیک آشنا شوند. مشاور کمک می کند تا افراد از طلاق منصرف شوند و با استفاده از راهکارهای موثر و تخصصی به رفع مشکلات زندگی مشترک خود اقدام نمایند. اگر امکان نجات زندگی زوجین وجود نداشته باشد و طرفین در ازدواج اصرار بر جدایی داشته باشند، زمینه مراحل قانونی برای انجام طلاق با کمترین میزان آسیب فراهم می‌شود. می‌توان گفت که در برخی از موارد طلاق بهترین گزینه برای جبران آسیب‌های ایجاد شده در زندگی مشترک است و می‌تواند از تداوم آسیب‌های جدی بیشتر، جلوگیری نماید.

مشاوره چه اطلاعاتی را در اختیار افراد می‌گذارد؟

در بسیاری از موارد به دلیل عدم آگاهی افراد و زوج های جوان از قانون و سنت ها، ممکن است افراد پس از گذشت مدت کوتاهی اقدام به جدایی و طلاق نمایند. اما این در حالی است که افراد از تبعات اجتماعی، عاطفی و موارد دیگر کاملاً بی اطلاع هستند. متاسفانه امروزه آمار طلاق در سال اول زندگی رو به افزایش بوده است. در همین رابطه، مشاوره طلاق می تواند به افراد کمک کند تا با استفاده از روش‌های منطقی و استاندارد به حل و فصل مشکلات در زندگی زناشویی اقدام نمایند و با استفاده از آموزش مهارت تصمیم گیری از تصمیمات عجولانه بر اساس احساسات زودگذر، برای طلاق و جدایی اقدام نکنند و از صدمات آتی، جلوگیری به عمل آورند.

ضرورت مشاوره پیش از طلاق

همانطور که اطلاع دارید، درصد بالایی از طلاق‌های اتفاق افتاده در ۵ سال اول زندگی رخ می دهند. به همین دلیل، برای جلوگیری از طلاق های عجولانه و بدون بررسی باید با استفاده از کمک های تخصصی و مشاوره خانواده برای جلوگیری از ایجاد مشکلات پس از ازدواج اقدام کرد. افراد با دریافت مشاوره قبل از ازدواج می توانند از ایجاد یک زندگی اشتباه بر اساس تصمیمات نا آگاهانه پرهیز کرده و از مشکلات آتی به وجود آمده در زندگی به طور کامل جلوگیری نمایند.

باید بدانیم که تصمیم به طلاق می‌تواند تبعات زیانبار روحی، روانی و جسمی بسیاری را برای افراد داشته باشد. بنابراین در رابطه با چنین تصمیم مهمی لازم است تا افراد به خود فرصت دهند و با استفاده از مشاوره مستمر و استفاده از تخصص افراد ذیصلاح به حل و فصل مشکلات خود در زندگی پرداخته و از تصمیم گیری یکباره و بدون بررسی، جداً خودداری کنند. در این رابطه همواره توصیه ما به افراد این است که پیش از ازدواج و وارد شدن به زندگی مشترک، حتماً با استفاده از مشاوره ازدواج، آگاهی‌های لازم برای ایجاد یک زندگی مشترک را به دست آورید.

خدمات مشاوره برای فرزندان طلاق

همانطور که میدانیم فرزندان در یک خانواده بیش از سایر اعضا از طلاق والدین آسیب می‌بینند. به همین دلیل لازم است تا قبل از اقدام برای جدایی زوجین، از مشاوره طلاق توافقی استفاده شود و در مورد نحوه پیشگیری از بروز آسیب‌های جدی به فرزندان آگاهی های لازم را دریافت کنید. به همین دلیل در مواردی که زوجین دارای فرزند نیستند، طلاق توافقی بسیار ساده تر انجام می پذیرد. به طور کلی، قبل از اقدام برای طلاق لازم است زوجین با استفاده از کمک های تخصصی مشاوره طلاق توافقی، با استفاده از روش های صحیح و کارآمد از بروز آسیب های عاطفی و روانی در کودکان و فرزندان خود جلوگیری به عمل آورند.

مراحل مشاوره طلاق توافقی

دریافت خدمات مشاوره طلاق دارای اصول و قواعدی است که باید بر اساس آن عمل نمود. در همین رابطه، برخی از مهمترین مراحلی را که افراد در رابطه با مشاوره طلاق به آن نیاز دارند را با شما در میان گذاشته ایم.

 • مراجعه به مشاور و در میان گذاشتن مشكل از سوی هر دو طرف دعوا
 • ادامه مشاوره در حداقل 2 جلسه برای كاهش شدت احساسات زوجین
 • مشاوره روانشناسی طرفین برای پی بردن علت اصلی نارضایتی و دعوای بین زوجین
 • همراهی زوجین برای یافتن راه حل‌های عملی برای تأمین بخش مهم خواسته‌های منطقی طرفین
 • آگاهی و اجتناب از انتظارات غیر منطقی در زندگی زناشویی
 • ادامه مشاوره با فرزندان بصورت جداگانه و یا به صورت جمعی
 • جلسات بحث آزاد با والدین و فرزندان
 • بررسی و رصد نمودن شدت مشكل در فواصل زمانی مشخص
 • ارائه بهترین روش طلاق توافقی در صورتی كه طلاق بهترین روش باشد
 • بررسی قوانین طلاق توافقی در مورد زوجین،
 • دادن اطلاعات دقیق در مورد فرایند طلاق توافقی

مزایای استفاده از مشاوره تلفنی طلاق

در طی سالیان اخیر و با پیشرفت تکنولوژی و همه گیر شدن اینترنت، استفاده از خدمات روانشناسی آنلاین، یکی از بهترین و آسانترین روش های موجود در دریافت کمک های تخصصی در زمینه های مختلف می باشد. در همین رابطه، استفاده از مشاوره تلفنی و آنلاین جایگاه ویژه ای در استفاده از خدمات مشاوره روانشناسی دارد. به همین دلیل، استفاده از روش مشاوره تلفنی طلاق می تواند اطلاعات را بدون محدودیت زمانی و مکانی به افراد و خانواده‌هایی که نیازمند کمک های تخصصی هستند را انتقال دهد. افراد با استفاده از روش‌های مدرن مشاوره روانشناسی تلفنی می‌توانند به روش منطقی و صحیح با مشکل خود روبرو شده و با دریافت اطلاعات مهم و حیاتی در رابطه با مسائل مختلف مانند طلاق آگاهی یابند. در همین رابطه مرکز مشاوره و روانشناسی اهواز کمپ با ایجاد شرایط و امکانات لازم برای دریافت خدمات مشاوره تلفنی تخصصی آماده ارائه خدمات خود به شما همراهان ارجمند می باشد.

سوالات متداول

[sc_fs_faq html=”true” headline=”h3″ img=”” question=”مزایای استفاده از مشاوره طلاق توافقی چیست؟” img_alt=”” css_class=””] استفاده از کمک های تخصصی در مشاوره طلاق توافقی می‌تواند به خانواده ها کمک کند تا در مسیر زندگی خود بهترین انتخاب ها را داشته باشند. در جلسات مشاوره خانواده و مشاوره طلاق افراد در مورد نگرانی‌ها و نیازهای خود برای طرف مقابل در ازدواج صحبت می‌کنند و نیازهای و معضلات موجود در رابطه زناشویی مشخص می شود. از سوی دیگر افراد با دریافت مشاوره طلاق به آسیب ها و مشکلاتی که ممکن است در آینده برای آنها ایجاد شود، آگاهی های لازم را به دست می آورند و با استفاده از راهکارهای موجود از بروز آسیب‌های بیشتر جلوگیری می‌کنند. [/sc_fs_faq]

تماس با ما

  5/5 - (1 امتیاز)