مشاوره بستری (رایگان) ۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱
تهران، شهریار، کرج، اهواز
شیراز، دزفول، شوشتر
پشتیبانی ۲۴/۷
۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱
شنبه - ۵ شنبه: ۱۰.۰۰ - ۲۴.۰۰
جمعه : ۱۲.۰۰ - ۲۲.۰۰

ترک کوکائین؛ کوکائین چیست؟

کوکائین یک ماده محرک بسیار قوی است که دارای قدرت اعتیادآوری زیادی می باشد. نیمه عمر تاثیرات این ماده محرک به میزان و مدت زمان مصرف و همچنین سرعت متابولیسم بدن فرد بستگی دارد و از ۳۰ دقیقه تا یک ساعت می تواند دوام داشته باشد. مصرف کوکائین بر روی سلولهای مغزی به طور مستقیم اثر گذاشته و باعث ترشح دوپامین در مغز می گردد. این ماده باعث می‌شود تا دوپامین زمان بیشتری میان سلولهای مغز باقی بماند. از سوی دیگر مصرف کوکائین باعث تنگ شدن رگ های خونی شده و موجب افزایش فشار خون و ضربان قلب می گردد. همین موضوع می‌تواند عوارض جسمی و روانی متعددی را بر فرد تحمیل نماید. برخی از مهمترین عوارض مصرف کوکائین عبارتند از:

 • تعریق شدید
 • لرزش دستها
 • اسپاسم عضلانی
 • افزایش فشار خون
 • گشاد شدن مردمک چشم

اعتیاد به کوکائین باعث ایجاد وابستگی های شدید روانی و همچنین عوارض مختلف فیزیولوژیکی در افراد می شود، به همین دلیل برای ترک کوکائین لازم است افراد از خدمات مشاوره روانشناسی بهره مند شوند. در همین رابطه مرکز ترک اعتیاد اهواز به عنوان بهترین کمپ ترک اعتیاد آنلاین کشور با ارائه خدمات درمانی و روانشناختی برای ترک اعتیاد کوکائین و سایر آمفتامین ها، آماده خدمت رسانی به بیماران اعتیاد و خانواده های آنان می باشد. در این مرکز درمان اعتیاد، از رویکردها و متدهای درمانی استفاده می شود که باعث ایجاد هیچگونه وابستگی جسمی و روانی برای بیمار نمی شود و به بیماران کمک می کند تا افکار، انتظارات و رفتار بیمارگونه و مواد جویانه را اصلاح کرده و برای روبرویی با زندگی واقعی پس از خروج از مرکز درمان، مهارت‌های مقابله‌ای صحیح و استاندارد را بیاموزند.

ترک کوکائین؛ خطرات مصرف کوکائین

مصرف کوکائین دارای عوارض و خطرات متعددی است و بیماری‌های مختلفی جسمی و روانی را به افراد مصرف‌کننده تحمیل می‌کند. در همین رابطه بسیاری از افراد به دلیل عدم آگاهی از خطرات و عوارض کشنده کوکائین به مصرف آن روی می آورند. اما باید بدانیم که این عوارض به قدری شدید و مخرب هستند که باید حتماً نسبت به آن هوشیار بود. در حقیقت آگاهی از عوارض مصرف کوکائین می‌تواند به افراد و خانواده های آنها کمک کند تا از مصرف و اعتیاد به این ماده محرک خطرناک، جلوگیری به عمل آورند. برخی از مهمترین عوارض مصرف کوکائین عبارتند از :

 • نوسانات خلقی پی در پی
 • افزایش اشتها و افزایش وزن
 • خستگی و بهم ریختگی روانی
 • اختلال و بهم ریختگی ریتم خواب

خدمات درمان اعتیاد و سم زدایی مرکز ترک اعتیاد اهواز

خدمات ترک کوکائین در مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ به صورت سم زدایی تدریجی و استاندارد بوده و افراد با بستری شدن در دوره های درمانی در مرکز می‌توانند روند معالجه خود را به صورت میان مدت و یا حتی طولانی مدت، طی کنند. روش درمان اعتیاد در مرکز ترک اعتیاد اهواز شامل حذف کامل ماده مخدر بدون جایگزینی هرگونه ماده مخدر دیگر می باشد. همچنین تمامی مراحل درمان اعتیاد در کمپ ترک اعتیاد اهواز، تحت نظارت متخصصین ترک اعتیاد، روانشناسان و روانکاوان اعتیاد صورت می‌پذیرد.

افراد با مراقبت های شبانه روزی توسط مددیاران حاضر در مرکز علاوه بر حفظ سلامتی جسمی و روانی خود می توانند بهترین نتیجه را از ترک اعتیاد بدون بازگشت تجربه نمایند. کمپ ترک اعتیاد اهواز با همکاری مراکز درمان اعتیاد استاندارد و مجهز شرایط درمانی مناسب، امکانات رفاهی و اقامتی مناسبی را به عنوان بهترین مرکز ترک اعتیاد آنلاین ایران ایجاد کرده است. همچنین این مرکز درمان آنلاین با همکاری کمپ ترک اعتیاد بانوان آماده خدمت‌ رسانی به بیماران و بانوان بیمار اعتیاد می باشد.

سوالات متداول درباره ترک اعتیاد کوکائین

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h3″ question-0=”آیا کوکائین یک ماده اعتیاد آور است؟” answer-0=”بله. کوکائین یک ماده محرک است که دارای قدرت اعتیادآوری بالایی می باشد. مصرف این ماده محرک باعث ایجاد وابستگی های شدید روانی در افراد شده و برای درمان و متوقف سازی آن به کمک های تخصصی و درمانی مختلفی نیاز است.” image-0=”” headline-1=”h3″ question-1=”آیا ترک اعتیاد کوکائین در خانه امکان پذیر است؟” answer-1=”به طور حتم خیر. کوکائین یک ماده محرک بشدت خطرناک است که دارای عوارض شدید روانی و ذهنی می باشد. این ماده محرک می تواند تاثیرات مخرب بسیاری را به افراد مصرف کننده تحمیل نماید. در نتیجه برای ترک کوکائین حتماً باید در یک مرکز ترک اعتیاد بستری شد و از کمک های تخصصی و نظارت های شبانه روزی متخصصین ترک اعتیاد استفاده کرد. در حقیقت ترک این ماده محرک در خانه بسیار خطرناک است و عوارض زیادی دارد.” image-1=”” count=”2″ html=”true” css_class=””]

عزیزان و همراهان ارجمند توجه داشته باشید که مدت زمان درمان و ترک کوکائین به پارامترهای مختلفی همچون نوع و دوز ماده مصرفی، مدت زمان اعتیاد و همچنین سلامت جسمی و روانی افراد بستگی دارد که پس از انجام مشاوره های روانشناسی اولیه مشخص می گردد.

تماس با ما

  5/5 - (4 امتیاز)