مشاوره بستری (رایگان) ۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱
تهران، شهریار، کرج، اهواز
شیراز، دزفول، شوشتر
پشتیبانی ۲۴/۷
۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱
شنبه - ۵ شنبه: ۱۰.۰۰ - ۲۴.۰۰
جمعه : ۱۲.۰۰ - ۲۲.۰۰

ترک اعتیاد در مرکز مشاوره اهواز کمپ

مرکز ترک اعتیاد اهواز ، کمپ ترک اعتیاد اهواز : پیشتر در مقاله راههای ترک اعتیاد توضیح دادیم که اعتیاد یک بیماری چند وجهی است که دارای ابعاد و جنبه های مختلف می باشد که افراد را از لحاظ روحی، روانی و جسمی تحت تاثیر قرار داده و زندگی را به ورطه نیستی و تباهی می کشاند. اعتیاد دارای اشکال مختلفی است که مهمترین آن شامل اعتیادهای مصرفی مانند : اعتیاد به شیشه ، کراک، تریاک، هروئین و غیره می باشد. اما شکل دیگر اعتیاد به صورت اعتیادهای رفتاری در زندگی افراد بروز می کند. از طرفی افراد بهتر است پس از ابتلا و درگیری با اعتیاد هر چه سریعتر نسبت به ترک شیشه، ترک کراک، ترک ماری جوانا، ترک تریاک، ترک هروئین و سایر مواد مخدر اعتیاد آور یا محرک اقدام نمایند.

مصرف انواع مواد اعتیاد آور در هر دسته بندی که قرار داشته باشد، چه به صورت یک ماده مخدر یا محرک، می تواند عملکرد طبیعی سیستم عصبی مرکزی مغز افراد را به شدت تغییر داده و آسیب های جدی به آن وارد آورد. به این صورت که افراد پس از ابتلا به اعتیاد و وابستگی های شدید روانی و جسمی تنها زمانی می‌توانند به صورت طبیعی به زندگی خود ادامه دهند که مواد مخدر خود را استفاده کنند. در حقیقت افراد پس از اعتیاد بدون مصرف مواد مخدر نمی‌توانند حالات طبیعی خود را مانند آرامش و تمرکز را تجربه نمایند.

شناخت بهترین روش ترک اعتیاد

همانطور که توضیح داده شد، افراد پس از تجربه لذت بخش اولین بار مصرف دیگر نمی‌توانند آن را فراموش کنند و به صورت دائمی رفتار موادجویانه از خود نشان خواهند داد و به مرور زمان وابستگی شان به مواد مخدر بیشتر و بیشتر می‌شود و اعتیاد به شکلی پیچیده در زندگی آنها گسترش پیدا می‌کند. بدیهی است که اعتیاد می‌تواند آسیب‌هایی علاوه بر آسیب های جدی که بر جسم افراد وارد می کند سلامت روانی آنها را نیز تهدید کرده و آسیب‌های جدی از لحاظ روانی و عصب شناختی به افراد وارد ‌آورد.

در همین رابطه و طبق آمارهای به دست آمده از بیماران اعتیاد بروز اختلالات رفتاری و روانی مانند افسردگی و سایر اختلالات شخصیتی و روانی دیگر در اثر مصرف مواد مخدر به شدت افزایش پیدا می‌کند. در اثر مصرف مواد مخدر افراد مصونیت خود را از دست داده و دچار حالت های بیمارگونۀ روانی و شخصیتی می شوند. در همین رابطه به طور مفصل در مقاله رابطه افسردگی و اعتیاد توضیح دادیم که مصرف مواد مخدر چه تاثیراتی از لحاظ روانی و شخصیتی بر روی افراد می گذارد.

بسیاری از افراد مبتلا به اعتیاد تمایل دارند که به یک زندگی سالم و بدون مصرف مواد مخدر دست یابند، اما آنچه باید مد نظر قرار گیرد این است که ترک مواد باید در یک مرکز ترک و تحت نظارت مشاورین روانشناس و متخصصین اعتیاد قرار گیرد. روند ترک می‌تواند چالش برانگیز و گاهی خطرناک باشد، در نتیجه برای مقابله با علائم ترک و محرومیت و جلوگیری از لغزش و بازگشت به مصرف مجدد لازم است تا فرد از یک کمپ ترک استاندارد کمک بگیرد.

فرایند ترک اعتیاد

از طرف دیگر ترک یک فرآیند تخصصی است و نباید به صورت خودسرانه و بدون نظارت متخصصین انجام شود، زیرا می تواند عوارض شدید و جبران ناپذیری را به فرد تحمیل نماید. همچنین لازم است بدانیم که روند ترک مواد مخدر با انواع دیگر مواد محرک کاملا متفاوت است. هرکدام دارای شرایط و نکات مختلفی است که باید مد نظر قرار گیرد. در نتیجه برای آگاهی بیشتر شما همراهان ارجمند در این نوشتار سعی شده تا به موارد ضروری و نکات مهم در روند ترک مواد مخدر و یا محرک بیشتر پرداخته شود.

ترک اعتیاد مواد مخدر و محرک

برای آنکه یک روند صحیح و استاندارد ترک انواع مواد مخدر یا محرک را داشته باشیم، لازم است تا نسبت به فرآیند ترک مواد اعتیاد آور اطلاعات کافی بدست آوریم. در همین زمینه سعی شده تا با تفکیک هر کدام از انواع مواد اعتیاد آور این اطلاعات را در اختیار شما همراهان ارجمند قرار دهیم.

ترک اعتیاد انواع مواد مخدر
مواد مخدرمواد محرکسایر مواد
ترک تریاکترک ماری جواناترک بنزودیازپین
ترک هرویینترک حشیشترک الکل
ترک متادونترک شیشهترک ماشروم
ترک اعتیاد ب 2ترک کوکائینترک زولپیدم
ترک کراکترک اکستازی

روش ترک در مرکز ترک اعتیاد اهواز

همانطور که توضیح داده شد، ترک دارای مراحل مختلف درمانی است و هر کدام از این مراحل باید به روش صحیح و استاندارد خود و بر اساس متدهای درمانی مناسب انجام پذیرد. در همین رابطه اولین بخش از روند درمان اعتیاد مرحله سم زدایی فیزیکی و جسمی است که افراد در روند درمان خود باید آن را به روش صحیح و زیر نظر متخصصین انجام دهند. نکته مهم در رابطه با ترک این است که اعتیاد به هیچ وجه یک بیماری جسمی نیست و بخش جسمی و اعتیاد فیزیکی تنها بخش کوچکی از این فرایند می باشد که لازم است تا با استفاده از روش های صحیح درمان و به دور از هرگونه عجله و شتابزدگی انجام پذیرد.

به طور مثال استفاده از روش‌های غیر استاندارد و منسوخ سم زدایی فوق سریع به هیچ وجه روش صحیحی محسوب نمی شود و در دنیا یک روش کاملا باطل و منسوخ می باشد. استفاده از روش های دیگر مانند سم زدایی تدریجی که با کمک دارودرمانی و روان‌درمانی صورت می‌پذیرد گزینه بسیار مناسب برای افراد است و کمک می کند تا افراد بدون خسارت های بیشتر مصرف مواد خود را متوقف کرده و آمادگی لازم برای مراحل درمانی پیشرفته را به دست آورند.

شناخت روش ترک اعتیاد انواع مواد مخدر

مواد اعتیاد آور اعم از مخدرها یا محرک ها، موادی هستند که از ترکیبات شیمیایی تشکیل شده اند که باعث تاثیرات مختلفی بر سیستم عصبی مرکزی افراد می‌شوند. این مواد باعث ایجاد احساس سرخوشی و لذت، خواب‌آلودگی، آرامش و همچنین ایجاد وابستگی های شدید روانی و جسمی در افراد می شوند که بر اساس نوع ماده و میزان مصرف آن می تواند تغییرات و وابستگی‌های مختلفی را در افراد ایجاد کند. بر همین اساس عوارض مواد مخدر می تواند متفاوت باشد و بر اساس تاثیراتی که بر سیستم عصبی و جسم افراد می گذارد، شناسایی می شود. به همین دلیل در ادامه به تشریح و توضیح هر کدام از انواع مواد مخدر خواهیم پرداخت.

ترک اعتیاد؛ ماده مخدر تریاک


ترک اعتیاد تریاک

ماده مخدر تریاک از انواع شناخته شده مشتقات گیاه خشخاش است و یکی از مواد پرمصرفترین در کشور ما می باشد. مهمترین عوارضی که این ماده مخدر و افیونی ایجاد می کند عبارت است از : افسردگی های شدید روانی، بی قراری و اضطراب، مشکلات باروری. اعتیاد به تریاک باعث ایجاد وابستگی های شدید روحی و روانی و همچنین جسمی شده و مشکلات عدیده‌ای برای سلامت جسم افراد به وجود می آورد. در نتیجه برای درمان و بهبودی از این نوع اعتیاد لازم است تا فرد تحت نظر متخصصین روانشناس و روانپزشک قرار بگیرد تا بتواند روند ترک موفقی را تجربه نماید.

در همین رابطه باید از ترک غیر اصولی و خانگی این ماده مخدر و همچنین استفاده از روش‌های سرپایی خودداری کرد، زیرا شانس موفقیت افراد با این روش های غیر استاندارد بسیار کم است. افراد مبتلا به اعتیاد تریاک که به صورت خودسرانه به قطع مصرف این ماده می پردازند، شانس بسیار کمی برای موفقیت در ترک دارند. زیرا علائم محرومیت این ماده مخدر بسیار شدید و آزاردهنده است و افراد با بستری شدن در یک مرکز ترک اعتیاد استاندارد می‌توانند در محیط درمانی و کنترل شده روند درمان خود را بدون دردهای شدید و خماری سپری نمایند.

ترک اعتیاد خودسرانه و سرپایی

استفاده خودسرانه از داروهای ترک مانند متادون که توسط افراد و برخی روانشناسان تجویز می شود، می تواند شعله اعتیاد را در افراد تشدید کرده و برای سال‌های طولانی آنها را درگیر اعتیاد به این ماده شبه افیونی شیمیایی نماید. استفاده از روش‌های سرپایی که در برخی از وبسایتهای آنلاین ارائه می شود، هیچ کمکی به فرد معتاد نخواهد کرد و فرد پس از یک دوره مصرف متادون درگیر اعتیاد پیچیدۀ دیگری خواهد شد. در چنین حالتی فرد مجبور است که مجدداً روند ترک اعتیاد از ماده جدید را سپری کند، به همین دلیل لازم است تا افراد از روش‌های سرپایی که روانشناسان آنلاین ارائه می‌دهند خودداری کرده و از وب سایت هایی که با استفاده از این روش ها سعی در جذب افراد می کنند دوری کنند.

ماده مخدر هروئین


ترک اعتیاد ماده هروئین

ماده مخدر هروئین یکی از پرمصرف ترین مواد مخدر در کشور ماست که دارای آمار بالایی از اعتیاد می باشد. ماده مخدر هروئین یکی از خطرناک ترین انواع مواد مخدر است که دارای عوارض جدی برای سلامتی افراد می باشد، برخی از آنها عبارتند از : بی خوابی، بی قراری، تب و لرز، درد های شدید عضلانی و کم عمق شدن تنفس. بسیاری از افراد در اثر تزریق این ماده مخدر جان خود را از دست داده و دچار اوردوز می‌گردند. متاسفانه بسیاری از مراکز سرپایی با استفاده از روش های غیر استاندارد مانند متادون درمانی سعی می کنند با مشاوره های آنلاین و تلفنی و دادن دارو به فرد معتاد به هروئین، برای مدت های طولانی او را وابسته و مبتلا به اعتیاد نگاه دارند.

ترک هروئین در مرکز مشاوره روانشناسی اهواز کمپ به عنوان بهترین کمپ ترک اعتیاد آنلاین کشور بدون استفاده از مواد نگهدارنده و شبه مخدر زیر نظر مشاورین اعتیاد انجام می‌پذیرد. از آنجایی که اعتیاد به هروئین یک بیماری جسمانی و روانی است و فرد را از هر دو جنبه دچار وابستگی های شدید می کند، ضروری است تا در مرکز درمان اعتیاد فرد علاوه بر سم زدایی و درمان های جسمی تدریجی و استاندارد با استفاده از جلسات رواندرمانی و روانکاوی اعتیاد روند درمان خود را به انجام برساند و ادامه دهد.

ترک اعتیاد هروئین

همانطور که توضیح دادیم، با استفاده از روش‌های استاندارد و تدریجی کوتاه مدت می توان به افراد کمک کرد تا در مدتی کوتاه وابستگی جسمی خود را نسبت به مصرف هروئین قطع کرده و پس از مدتی به پاکی مطلق از هرگونه ماده مخدر و شبه مخدر دست یابد. سپس در مراکز درمان اعتیاد زیر نظر متخصصین و مشاورین اعتیاد روند درمان روحی و روانی خود را آغاز کرده و از عوامل عاطفی و روانی بازگشت به اعتیاد جلوگیری به عمل آورد.

ماده مخدر متادون


ترک اعتیاد متادون

همانطور که در مقاله ماده مخدر متادون توضیح داده شد، این ماده یک شبه مخدر صنعتی است که دارای قدرت ایجاد اعتیاد بالایی در افراد می باشد. مهمترین تاثیرات متادون مانند مورفین بر گیرنده های اپیوئیدی مغز می باشد. این ماده به دو شکل مختلف قرص و شربت تولید می شود و از آن برای مصارف نگهدارنده برای ترک انواع مواد مخدر دیگر مانند ترک تریاک یا ترک هروئین مورد استفاده قرار می گیرد. اما این ماده خود بسیار اعتیادآور است و افراد بسیاری درگیر اعتیاد به این ماده می شوند.

متادون یک ماده مخدر خطرناک است که دارای درصد بالایی از اوردوز می باشد، زیرا قدرت اعتیادآوری بسیار زیادی دارد و از تریاک و هروئین قوی‌تر است. هر ۱۰ میلی گرم متادون برابر است با 8 گرم تریاک و ۳ گرم هروئین. همانطور که ملاحظه می شود این ماده از تریاک و هروئین بسیار قدرتمندتر است و توقف یکباره و ترک آن می تواند صدمات جدی به سلامت افراد وارد آورد. به همین دلیل فرآیند ترک متادون دارای شرایط ویژه‌ای است که هرگز بدون نظارت متخصصین نمی توان آن را به انجام رساند، زیرا دارای مراحل مختلف است و طولانی تر از انواع دیگر ترک ها می باشد.

مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ

نکته حائز اهمیت در مورد ترک متادون بستری شدن در یکی از مراکز همکار مرکز درمان اعتیاد اهواز می باشد. در همین راستا مرکز درمان اعتیاد اهواز با همکاری مراکز درمانی استاندارد که دارای شرایط درمانی و محیطی مناسب و استاندارد هستند آماده خدمت رسانی به شما می باشد. یکی از مهمترین مبانی در روند درمان و بهبودی از اعتیاد به متادون استفاده از جلسات مشاوره و روان درمانی است که در مرکز ترک مواد و اعتیاد اهواز توسط متخصصین برگزار شده و حتی پس از درمان و ترخیص فرد از مرکز می تواند ادامه داشته باشد، تا از لغزش و بازگشت مجدد به مصرف جلوگیری شود. استفاده از روش سم زدایی تدریجی و استاندارد زیر نظر متخصصین یکی از بهترین روند های درمانی می باشد که با کمک مشاورین اعتیاد انجام می پذیرد و بدون هیچ گونه خطری فرد می‌تواند بهبودی خود را پیدا کند.

ترک اعتیاد متادون

افرادی که درگیر اعتیاد به این ماده مخدر هستند، لازم است تا با استفاده از کمک های تخصصی مراکز درمانی روند درمان خود را در شرایط کنترل شده به انجام برسانند. متادون یک ماده خطرناک و شبه افیونی است که تاثیرات مخرب بسیاری را بر افراد تحمیل می‌کند و این تاثیرات می‌تواند پس از قطع مصرف نیز ادامه پیدا کند. در نتیجه برای جلوگیری از ادامه روند آسیب زایی مخدر متادون لازم است تا از روش های غیر استاندارد و شتابزده و بدون نظارت متخصصین جداً خودداری کرد.

ماده مخدر  B2 “بوپرنورفین”


ترک اعتیاد بوپرنورفین

این داروی مخدر بسیار اعتیاد آور است که به عنوان یک ماده نگهدارنده برای ترک سایر مواد مخدر مورد استفاده قرار می گیرد. اما همانطور که در مقاله ماده مخدر b2 توضیح داده شد، بوپرنورفین دارای عوارض شدیدی می باشد و می تواند باعث یرقان، تهوع، توهم و گیجی در افراد شود. حتی باعث آسیبهای جدی مغزی و مرگ می شود. استفاده از این ماده مخدر در دوران بارداری می‌تواند تاثیرات مخربی بر جنین و مادر گذاشته و عوارض جبران ناپذیری را بر او و کودکش تحمیل نماید. ترک ماده مخدر B2 نیاز به یک پروسه درمانی ویژه دارد و ترک خودسرانه آن می تواند باعث صدمات جدی به افراد گردد. به همین دلیل توصیه می کنیم برای ترک آن حتما با مرکز ترک اعتیاد اهواز و مشاورین و متخصصین آن تماس بگیرید. در همین راستا برای ترک به بوپرنورفین لازم است تا با کمک مشاورین روانشناس و رواندرمانگر مراحل ترک را طی کرده و در مرکز ترک استاندارد بستری شوید.

ترک اعتیاد B2

برای ترک قرص 2 لازم است بدانید که با استفاده از روش‌های غیر استاندارد و سرپایی مانند سم زدایی سریع یا فوق سریع نمی توانید نتیجه مطلوب بگیرید. استفاده از روش‌های منسوخ برای سم زدایی می تواند خطرات جدی داشته باشد، در نتیجه برای ترک بوپرنورفین لازم است با استفاده از کمک های تخصصی مشاورین اعتیاد که دارای تجربه و تخصص کافی در زمینه ترک انواع مواد اعتیاد آور هستند، مراحل درمانی خود را سپری کرده و در یک مرکز درمان اعتیاد بستری شوید.

ماده مخدر کراک


ترک اعتیاد ماده کراک

این ماده مخدر که یکی از انواع مشتقات کوکائین میباشد دارای قدرت اعتیادآوری بسیار زیاد است و تاثیرات مخرب بسیاری را بر سیستم عصبی مرکزی افراد می گذارد. از طرف دیگر باعث ایجاد فشارهای نامتعارف به قلب و گردش خون در افراد شده و آثار زیان باری را بر جای می گذارد. از طرف دیگر مصرف همزمان کراک و الکل می‌تواند بسیار خطرناک بوده و باعث مرگ افراد شود. تاثیرات روانی شدیدی که مصرف این ماده مخدر بر افراد می گذارد باعث می‌شود تا فرد نتواند به تنهایی مصرف این ماده را متوقف نماید. در نتیجه برای دریافت کمک های بیشتر در زمینه ترک حتماً به مرکز درمان اعتیاد مراجعه کرده و در یک محیط درمانی کنترل شده قرار بگیرید.

ترک اعتیاد کراک

برای ترک کراک لازم است تا فرد به صورت میان مدت و تدریجی در مرکز درمان اعتیاد بستری شده و روند سم زدایی و ترک جسمی خود را زیر نظر متخصصین در یک دوره ۲۱ روزه سپری کرده و با استفاده از روش های روانکاوی و رواندرمانی استاندارد و صحیح روند درمان خود را طی کرده و مصرف خود را به طور کامل قطع نماید. برای ترک این ماده مخدر هرگز نباید به صورت خودسرانه و بدون نظارت متخصصین اقدام کرد، زیرا می‌تواند تاثیرات مخرب بسیاری را بر فرد و اطرافیان او تحمیل نماید. در نتیجه برای داشتن یک ترک موفقیت آمیز لازم است از کمک های تخصصی مراکز ترک اعتیاد استفاده نمایید.

ترامادول


ترک اعتیاد ترامادول

ترامادول یکی از انواع داروهای اپیوئیدی می باشد که دارای خاصیت ضد درد است و با نام های مختلف تجاری مانند ترامادول یا ترامال شناخته می شود و در اختیار مصرف‌کنندگان در بازار قرار می‌گیرد. تاثیرات این داروی مخدر مانند مرفین است و پس از مصرف به گیرنده‌های اپیوئیدی مغز متصل شده و باعث ایجاد حس آرامش و تسکین درد می گردد. البته همین موضوع باعث اعتیاد زایی این داروی مخدر شده و می‌تواند باعث ایجاد وابستگی های شدید ذهنی، روانی و همچنین جسمی در افراد شده و خطر مرگ به همراه داشته باشد.

به طور کلی مصرف این ماده مخدر دارای طیف گسترده‌ای از عوارض خطرناک می باشد و در افراد مختلف می‌تواند عامل ایجاد آسیب های شدید جسمی و روانی گردد. به طور مثال در زنان در زمان بارداری و شیردهی دارای تاثیرات مخرب بسیاری بر سلامت مادر و جنین می باشد و می تواند موجب سقط جنین گردد. از سوی دیگر برای ترک اعتیاد ترامادول لازم است افراد از کمک های تخصصی و درمانی ویژه برای ترک اعتیاد این ماده مخدر استفاده کنند.

به طور کلی، درمان این داروی اعتیاد آور شامل درمان های جسمی و روانی و همچنین خدمات مشاوره روانشناختی می‌باشد. به همین دلیل برای ترک ترامادول لازم است تا افراد در کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ تحت نظارت کادر درمان با تجربه شامل مشاورین، روانشناسان و روانکاوان اعتیاد قرار گرفته تا با دریافت کمک های شبانه روزی بتوانند روند درمان موفقی را تجربه نمایید. باید توجه داشت که ترک خودسرانه ترامادول می تواند آسیب های جدی و خطرناکی از لحاظ ذهنی، روانی و جسمی در افراد ایجاد نماید و عوارض جبران ناپذیری را بر سلامت افراد وارد آورد.

ترک اعتیاد ترامادول

برای ترک اعتیاد ترامادول مانند انواع دیگر داروها و مواد مخدر افیونی و اعتیاد آور باید از روشهای استاندارد تدریجی استفاده کرد. به خاطر داشته باشید، که متابولیسم بدن یکی از مهمترین فاکتورها در سم زدایی و ترک جسمی مواد مخدر می باشد. به همین دلیل به هیچ وجه نباید از روش‌های منسوخی مانند سم زدایی فوق سریع یا سم زدایی سریع استفاده کرد و خود را در معرض عوارض جدی قرار داد. همانطور که پیشتر توضیح داده شد، ترامادول یک ماده به شدت اعتیاد آور است که باعث ایجاد وابستگی های شدید ذهنی و جسمی در افراد می گردد. در نتیجه برای درمان و متوقف سازی اعتیاد این ماده مخدر لازم است تا از کمک های تخصصی استفاده شود. در این مسیر با استفاده از روش درمان بستری در مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ و یا یکی از مراکز همکار این مجموعه درمانی، می توانید روند درمان موفقی را تجربه نمایید.

ماری جوانا


ترک اعتیاد ماده ماری جوانا

ماری جوانا یکی از انواع مواد محرک و اعتیاد آور است که در میان جوانان و نوجوانان دارای محبوبیت زیادی می باشد. این ماده اعتیاد آور یکی از مشتقات گیاه شاهدانه است که دارای ماده THC می باشد. این ماده در ماری جوانا به وسیله حل شدن در چربی بافت های بدن جذب شده و اثرات آن برای مدت زمان طولانی در بدن باقی میماند. همانطور که در مقاله ماده مخدر ماری جوانا توضیح داده شد، مصرف این ماده محرک باعث تاثیرات روانی و ذهنی در افراد می‌شود و می‌تواند منجر به عوارض و بیماری‌های مختلف جسمی از قبیل افزایش ضربان قلب، سرطان ریه و مجاری تنفسی، برونشیت، ذات الریه و کاهش وزن در افراد شود.

مهمترین تاثیرات ماده مخدر ماری جوانا بر روان و ذهن افراد می باشد به همین دلیل برای ترک ماری جوانا باید از خدمات مشاوره روانشناسی به صورت ویژه استفاده شود. در همین رابطه افراد می‌توانند برای ترک مصرف این ماده اعتیاد آور با استفاده از کمک های تخصصی و خدمات روانشناختی کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ شرایط لازم را برای متوقف سازی و بهبودی از اعتیاد به این ماده مخدر به شکل استاندارد دریافت نمایند.

ترک اعتیاد ماری جوانا

همان‌طور که پیش‌تر توضیح دادیم، اعتیاد به ماری جوانا بیشتر از لحاظ روانی و ذهنی می باشد و افراد نسبت به مواد مخدر دیگر کمتر دچار وابستگی های جسمی به این ماده محرک می‌شوند. در نتیجه برای درمان اعتیاد این ماده مخدر لازم است تا افراد برای کنترل شرایط و عوارض ایجاد شده در اثر محرومیت و قطع مصرف آن در شرایط کنترل شده درمانی قرار گرفته و تحت نظارت متخصصین ترک اعتیاد قرار داشته باشند. افراد مبتلا به اعتیاد به ماری جوانا با استفاده از روش درمان بستری میان مدت می‌توانند روند درمان موفقی را تجربه نمایند. در این مسیر، افراد معتاد از کمک های تخصصی و خدمات مشاوره روانشناختی و همچنین روانکاوی اعتیاد یا CBT بهره مند شده و با استفاده از روش ماتریکس می‌توانند اعتیاد به این ماده محرک را متوقف کرده و به یک ترک قطعی و بدون بازگشت دسترسی پیدا کنند.

حشیش


ترک اعتیاد حشیش

حشیش یکی دیگر از انواع مواد محرک و روانگردان است که از مشتقات گیاه شاهدانه می باشد. مصرف این ماده روانگردان باعث افت فشار خون، افزایش ضربان قلب، اختلال حواس و گیجی می شود. همانطور که در مقاله ماده مخدر حشیش توضیح داده شد، این ماده دارای عوارض کوتاه مدت و بلند مدت مختلف است و باعث ایجاد وابستگی های شدید ذهنی، روانی و جسمی در افراد می گردد. همانطور که می دانیم عمده تاثیرات ماده مخدر حشیش روانی بوده و بر عملکردهای عصبی و رفتار شناختی فرد مصرف کننده تاثیرات مخرب بسیاری را تحمیل می‌کند و درک شخص از واقعیت را مختل می نماید.

همانطور که میدانیم حشیش باعث ایجاد وابستگی های شدید جسمی و روانی در افراد می شود و مانند انواع مواد اعتیاد آور و روانگردان دیگر برای ترک و متوقف سازی مصرف آن نیاز به دریافت خدمات روانشناسی ویژه وجود دارد. در همین رابطه برای ترک حشیش میتوانید با استفاده از کمک های تخصصی و خدمات روانشناختی مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ به‌صورت درمان‌های بستری میان مدت اقدام کرده و روند درمان موفقی را تجربه نمایید. در این مسیر در طول دوران درمانی خود با استفاده از جلسات مشاوره فردی و گروهی می‌توانید به بهبود افکار و سلامت روان خود دست یابید و به یک ترک موفق و بدون بازگشت دسترسی پیدا کنید و از لغزش و مصرف مجدد دور بمانید و جلوگیری نمایید.

ترک اعتیاد حشیش

برای ترک و سم زدایی اعتیاد به حشیش لازم است تا با استفاده از کمک های تخصصی و روش درمان بستری اقدام شود. مانند سایر اعتیادها برای ترک و متوقف سازی این ماده مخدر نیز باید از روش‌های تدریجی استاندارد برای ترک جسمی اقدام شود. از سوی دیگر ترک اعتیاد حشیش شامل مراحل درمانی روانشناختی ویژه می باشد که افراد با بستری شدن در مراکز ترک اعتیاد استاندارد می توانند از کمک های تخصصی روانشناختی و روانکاوی اعتیاد بهره‌مند گردند.

شیشه


ترک اعتیاد ماده شیشه

شیشه یا کریستال یکی از انواع مواد محرک قدرتمند با قدرت اعتیاد زایی بسیار زیاد با نام علمی آمفتامین می باشد. این ماده محرک به صورت غیر قانونی و در آزمایشگاه های زیرزمینی تهیه و تولید می‌شود. مصرف شیشه باعث ایجاد صدمات مختلف جسمی و روانی در افراد می‌شود. برخی از این آسیب ها عبارتند از : آسیب به شش ها و ریه، رعشه و نوسانات هیجانی، اضطراب و افسردگی.

همانطور که در مقاله ماده مخدر شیشه توضیح داده شد، مهمترین صدمه مصرف شیشه به سیستم عصبی مرکزی و مغز فرد مصرف کننده می باشد. مصرف آن باعث صدمه‌ های جدی به گیرنده های دوپامین و سروتونین در مغز شده و فرد را با مشکلات روان نژندی و انواع بیماریها و اختلالات روانی مواجه می‌کند و باعث ایجاد روان‌پریشی در افراد می گردد.

به دلیل صدمات ایجاد شده در اثر مصرف شیشه، فرد برای ترک اعتیاد به هیچ وجه نمی تواند به صورت غیر اصولی و خودسرانه اقدام نماید. بر همین اساس افراد برای ترک شیشه باید با بستری شدن در کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ تحت نظارت مشاورین و متخصصین ترک اعتیاد قرار بگیرند تا از بروز صدمات و آسیب های بیشتر جلوگیری به عمل آمده و سلامت کلی فرد به خطر نیفتد. ترک شیشه در مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تحت نظارت با تجربه ترین متخصصین ترک اعتیاد و مددیاران به صورت شبانه‌روزی انجام می‌پذیرد.

ترک اعتیاد شیشه

همانطور که پیشتر توضیح داده شد، برای ترک اعتیاد شیشه هرگز به صورت خودسرانه اقدام نکنید و برای تجربه یک ترک موفق و بدون بازگشت حتماً باید از روش های استاندارد درمان بستری برای ترک اعتیاد این ماده اعتیاد آور استفاده کنید. در همین رابطه، روند درمان و ترک اعتیاد شیشه به صورت سم زدایی و ترک جسمی تدریجی و میان مدت بوده و افراد با استفاده از کمک های تخصصی در دوره های درمانی بستری میان مدت می توانند فرایند درمان موفقی را تجربه نمایند.

کوکائین


ترک اعتیاد ماده کوکائین

کوکائین یکی دیگر از انواع مواد محرک است که دارای تاثیرات مستقیم بر عملکرد سیستم عصبی مرکزی و مغز میباشد. مصرف کوکائین باعث می‌شود تا عروق خونی با سرعت و به شدت منقبض شده و همچنین کاهش دمای بدن شود. از سوی دیگر مصرف این ماده محرک باعث افزایش متابولیسم و سوخت و ساز بدن می گردد. مصرف کوکائین می‌تواند فشار زیادی را به قلب و سیستم عروقی وارد آورد و با تاثیرات مستقیمی که بر روی مغز و کارکرد آن می‌گذارد می‌تواند بخش هایی از سیستم عصبی و مغز را دچار اختلال کند که مهمترین آنها بخش حافظه، اشتها، هیجان و تعادل می باشد. بر اساس تاثیرات مخربی که اعتیاد به کوکائین بر روی افراد می گذارد، برای قطع مصرف و ترک کوکائین حتما باید از مراکز درمان اعتیاد استفاده شود. در این مسیر کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ با برخورداری از کادر متخصص و تیم درمان روانشناس و روانکاو اعتیاد به شما کمک می کند تا روند درمان موفقی را برای ترک کوکائین داشته باشید.

ترک اعتیاد کوکائین

مانند سایر مواد محرک، ترک اعتیاد کوکائین، علاوه بر پاکسازی و ترک جسمی نیازمند درمان های تخصصی و ویژه روانشناختی می باشد. افراد برای تجربه یک ترک موفق و بدون بازگشت، می توانند با استفاده از کمک های تخصصی مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ اقدام نمایند. مهمترین درمان روانشناختی در فرایند ترک اعتیاد کوکائین، برخورداری از جلسات روانکاوی و روان درمانی اعتیاد مانند CBT و روش ماتریکس میباشد. ما در این مجموعه درمانی، با استفاده از متخصصین ترک اعتیاد دوره های درمانی فردی و گروهی مورد نیاز را برای افراد مبتلا به اعتیاد به کوکائین برگزار کرده تا افراد بتوانند فرآیند درمان موفقی را تجربه نمایند.

اکستازی


ترک اعتیاد ماده اکستازی

اکستازی یکی از انواع مواد محرک شیمیایی است که به صورت کاملاً مصنوعی تهیه و تولید می‌شود. مصرف اکستازی باعث ایجاد عوارض مختلفی مانند تنش عضلانی، تیرگی دید، تعریق و رعشه، اضطراب و بی قراری در افراد می شود. مهمترین تاثیرات این ماده مانند انواع دیگر مواد محرک بر روی مغز می باشد. به همین دلیل مهمترین عوارض آن نیز از لحاظ روحی و روانی در افراد ایجاد می باشد. برخی از مشکلاتی که مصرف این ماده ایجاد می کنند عبارتند از :

به دلیل آثار سوء روانی که مصرف اکستازی بر روی افراد می‌گذارد، برای ترک اکستازی، باید از خدمات مشاوره روانشناسی، روانکاوی اعتیاد یا CBT و همچنین روش ماتریکس استفاده شود. توجه داشته باشید که تمامی خدمات روانشناختی مورد نیاز برای ترک انواع مواد محرک در کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ به صورت تخصصی و تحت نظارت تیم درمان متخصص انجام می پذیرد.

ترک اعتیاد اکستازی

ترک اعتیاد اکستازی شامل سم زدایی و ترک جسمی تدریجی و استاندارد است که فرد با درمان اقامتی میان مدت در مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ می‌تواند فرآیند درمان خود را سپری نماید. پس از قطع مصرف و ترک جسمی این ماده محرک، فرد وارد دوره های درمانی روانشناختی شده و با استفاده از روش های تخصصی درمان اعتیاد به مواد محرک مانند درمان شناختی رفتاری و روش ماتریکس می‌تواند فرایند درمان قطعی و بدون بازگشتی را تجربه نماید.

بنزودیازپین ها


ترک اعتیاد بنزودیازپین ها

بنزودیازپین دسته‌ای از انواع داروهای آرامبخش و اعتیاد آور هستند که شامل چندین نوع مختلف مانند زولپیدم، لورازپام و کلونازپام میباشند. مصرف خودسرانه این داروها بدون نظارت پزشک باعث ایجاد اختلالاتی از لحاظ مغزی، عصب شناختی و روانی در افراد می‌شود و قطع مصرف یکباره آنها نیز می‌تواند فرد را دچار مشکلات عدیده‌ای نماید. به همین دلیل برای ترک بنزودیازپین نیاز به کمک های تخصصی و درمانهای روانشناختی متنوع و پیچیده وجود دارد تا فرد بتواند فرایند درمان موفقی را تجربه نماید.

ترک اعتیاد بنزودیازپین

درمان اعتیاد به این داروی اعتیادآور شامل مراحل پیچیده روانشناختی و روان درمانی می باشد، زیرا مصرف انواع داروهای بنزودیازپین باعث آسیب به سیستم عصبی و دستگاه عصب شناختی فرد می گردد. مهمترین بخشی که توسط این دارو آسیب جدی می بیند، بخش گابای مغز می‌باشد که باعث ایجاد اختلالات مختلف روانشناختی در فرد می گردد. بر همین اساس برای ترک اعتیاد باید با استفاده از کمک های تخصصی متخصصین حاضر در کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ اقدام کنید تا بتوانید فرایند درمان استانداردی را تجربه نمایید.

الکل


ترک اعتیاد ماده الکل

الکل یکی دیگر از انواع مواد محرک و روانگردان است که باعث ایجاد وابستگی های شدید جسمی و ذهنی در افراد می گردد و با تأثیرات مستقیمی که بر مغز می گذارد می تواند فعالیت های ذهنی فرد مصرف کننده را با اشکال و اختلال همراه نماید. مصرف الکل می تواند طیف گسترده ای از عوارض و بیماری ها را در افراد ایجاد نماید که مهمترین آنها عبارتند از :

  • سرطان گلو
  • مشکلات هنجره
  • بیماری های مری، دهان و سینه
  • سرطان کبد
  • انواع بیماری های گوارشی

همانطور که در صفحه ترک الکل توضیح دادیم، برای درمان اعتیاد به الکل لازم است تا با استفاده از کمک های تخصصی خدمات مشاوره و روان درمانی که در مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ فراهم شده است، اقدام کنید تا بتوانید تحت نظارت متخصصین و تیم درمانی فرایند درمان موفقی را داشته باشید.

ترک اعتیاد الکل

برای ترک الکل باید در دوره های درمانی و اقامتی میان مدت در مراکز ترک اعتیاد اقدام شود، زیرا اعتیاد و مصرف طولانی مدت ماده الکل باعث ایجاد آسیب های جدی جسمی و روانی در افراد می‌شود و برای متوقف سازی مصرف آن باید حتما در شرایط کنترل شده و درمانی قرار داشته باشید. در همین رابطه در کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ شرایطی فراهم شده تا افراد بتوانند به صورت صحیح و استاندارد در شرایط کنترل شده و تخصصی فرایند درمان خود را کامل نمایند.

ماشروم


ترک اعتیاد ماده ماشروم

ماشروم یا همان مجیک ماشروم یکی از انواع مواد محرک است که دارای قدرت اعتیاد زایی بسیار زیادی می باشد. مصرف این ماده دارای تاثیرات مستقیم بر مغز مصرف کننده است و باعث ایجاد وابستگی شدید روانی و جسمی در افراد می گردد. مصرف مداوم این ماده محرک باعث ایجاد عوارض متعددی مانند پارانویا و رفتارهای عجیب می باشد که در فرد مصرف کننده بروز پیدا می‌کند. از سوی دیگر عوارض مصرف این محرک می تواند باعث ایجاد اختلالات متعددی مانند توهم، عدم تمرکز و بروز اختلالات شناختی و ادراکی افراد نیز گردد. اما باید بدانیم که ماشروم باعث ایجاد وابستگی شدید روانی و جسمی می شود.

برای ترک اعتیاد این ماده محرک افراد باید از خدمات روان درمانی در کنار درمان های جسمی و ترک جسمی نیز استفاده کنند تا بتوانند فرایند درمان موفقی را تجربه نمایند. در همین رابطه در کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ به عنوان بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران و کشور تحت نظارت تیم مجرب روانشناس و روان درمانگران اعتیاد، این امکان را برای شما فراهم می کند تا علاوه بر درمان های جسمی از درمان‌های روانشناختی مورد نیاز نیز بهره مند شوید.

ترک اعتیاد ماشروم

همانطور که پیشتر توضیح دادیم، برای ترک اعتیاد ماشروم لازم است تا فرد در دوره های درمانی میان مدت و سم زدایی تدریجی و استاندارد در مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ بستری شده تا فرآیند درمان خود را تحت نظارت تیم درمان متخصص و کارآمد های این مجموعه درمانی به انجام برساند. در همین رابطه شرایط و امکانات رفاهی برای افراد وجود دارد تا بتوانند فرآیند درمان خود را در محیطی با استانداردهای لازم درمانی و اقامتی به انجام رسانده و به یک ترک قطعی و بدون بازگشت دسترسی پیدا کنند.

زولپیدم


ترک اعتیاد داروی زولپیدم

همانطور که در مقاله زولپیدم توضیح دادیم، این دارو یکی از انواع بنزودیازپین ها است که برای درمان اختلالات خواب مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی این دارو دارای دو نوع میباشد که شامل داروهای انتشار سریع و انتشار طولانی مدت می باشد. هر کدام از این دسته ها برای درمان بخش خصوصی از اختلالات خواب مورد استفاده قرار می گیرند. به طور مثال نوع انتشار سریع برای افرادی که به طور کلی مشکل خواب دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد و نوع انتشار طولانی برای افرادی که دچار مشکل خواب عمیق هستند، استفاده می شود.

توجه داشته باشید که مصرف خودسرانه دارو بدون نظارت پزشک می تواند باعث ایجاد خسارت های جبران ناپذیری به سیستم عصبی و مغزی افراد وارد آورد و باعث ایجاد اعتیاد زایی و وابستگی‌های شدید جسمی و روانی در افراد گردد. مصرف خودسرانه آن باعث ایجاد اعتیاد به زولپیدم می‌شود که مهمترین علائم آن تمایل شدید به مصرف دارو، بی خوابی پس از مصرف دارو و افسردگی های شدید می باشد.

ترک اعتیاد زولپیدم

همانطور که توضیح دادیم، برای ترک انواع داروهای بنزودیازپین افراد باید از درمانهای روانشناختی تخصصی استفاده نمایند. در همین رابطه فرایند درمان سم زدایی و کمک های روانشناختی تخصصی در کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ ارائه می‌شود و افراد می‌توانند در دوره های بستری میان مدت فرایند درمان موفقی را تجربه نمایند.

کلام پایانی

در طول این مقاله با بسیاری از مواد مخدر و محرک به طور اجمالی آشنا شدیم و با عوارض و آسیب‌های ناشی از مصرف آن ها آشنایی بیشتری پیدا کردیم. اما موارد توضیح داده شده تنها بخش کوچکی از خدمات درمانی کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ میباشد. مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ به عنوان بهترین کمپ ترک اعتیاد در ایران و خاورمیانه آماده ارائه خدمات درمانی و مشاوره به صورت فردی و گروهی تحت نظارت مجربترین کارشناسان، مشاورین روانشناسان و روانکاوان اعتیاد می باشد. این مجموعه درمانی با برخورداری از کادر درمانی مجرب و همچنین مددیاران حاضر در مرکز به صورت شبانه روزی آماده است تا به افراد مبتلا به اعتیاد بر اساس آخرین استانداردهای درمانی خدمات خود را ارائه دهد.

سوالات متداول

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h3″ question-0=”1- آیا برای ترک اعتیاد لازم است تا از کمک های تخصصی استفاده شود؟” answer-0=”به طور حتم بله. اعتیاد یک بیماری چند وجهی و ترکیبی است که فرد را از جنبه های مختلف تحت تاثیر قرار داده و آسیب‌های مختلف روانشناختی، جسمی، روانی، عاطفی و اجتماعی ایجاد می کند. به همین دلیل و بر اساس آسیب های ایجاد شده توسط اعتیاد لازم است تا افراد برای تجربه یک ترک موفق و بدون بازگشت از خدمات مشاوره روانشناختی، روانکاوی، رفتار شناختی درمانی، ماتریکس و همچنین آموزش مهارتهای زندگی و ارتباطی بهره مند شوند.” image-0=”” headline-1=”h3″ question-1=”2- آیا روش ترک اعتیاد به مواد مخدر با مواد محرک متفاوت است؟” answer-1=”به طور یقین بله. روش درمان و ترک اعتیاد مواد مخدر بر اساس ساختار شیمیایی و همچنین تاثیراتی که به افراد می گذارد، کاملا متفاوت بوده و هر شخص بر اساس اعتیاد و نوع ماده مصرفی باید درمان های مورد نیاز و تخصصی خود را دریافت نماید. در همین رابطه، مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ با فراهم آوردن شرایط تخصصی برای هر فرد بر اساس نوع ماده مصرفی و شرایط جسمی و روانی، روش درمانی منحصر به فردی را به افراد و مددجوویان خود ارائه می‌کند تا افراد بتوانند با اطمینان خاطر روند درمان خود از اعتیاد به مواد مخدر و یا انواع مواد محرک و روانگردان را با موفقیت سپری کرده و به بهبودی خود در زندگی ادامه دهند.” image-1=”” count=”2″ html=”true” css_class=””]

تماس با ما

    5/5 - (6 امتیاز)