مشاوره بستری (رایگان) ۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱
تهران، شهریار، کرج، اهواز
شیراز، دزفول، شوشتر
پشتیبانی ۲۴/۷
۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱
شنبه - ۵ شنبه: ۱۰.۰۰ - ۲۴.۰۰
جمعه : ۱۲.۰۰ - ۲۲.۰۰

ترک حشیش؛ حشیش چیست؟

حشیش یکی از انواع مواد روانگردان است که از عصاره برگ و ساقه گیاه شاهدانه تولید می شود. مصرف این ماده روانگردان باعث ایجاد عوارض جسمی و روانی متعددی مانند حملات شدید اضطرابی یا پانیک، خشکی دهان، افت فشار خون و افزایش ضربان قلب در افراد می‌شود، اما اینها تنها عوارض مصرف حشیش نیست و می‌تواند اختلالات جدی‌تری نیز ایجاد نماید که عبارتند از :

  • گیجی
  • اختلالات حافظه
  • اختلالات در درک و حافظه
  • تشنج
  • بیمارهای تنفسی

در حقیقت مصرف حشیش باعث مختل شدن کارکرد بخش های مختلفی از مغز می گردد که مسئول حافظه کوتاه مدت و همچنین انتقال اطلاعات به حافظه بلند مدت می باشند.

ترک حشیش

مصرف حشیش باعث ایجاد وابستگی های شدید روانی در افراد شده و برای ترک اعتیاد آن نیاز به مراجعه به مراکز ترک اعتیاد که دارای خدمات مشاوره روانشناسی و روانپزشکی مانند مرکز ترک اعتیاد هستند می باشد. باید توجه داشت که ترک غیر اصولی ماده روانگردان حشیش باعث افزایش احتمال سکته قلبی و مغزی در افراد می شود، در نتیجه پیشنهاد ما این است که برای ترک اعتیاد حشیش به مرکز ترک اعتیاد اهواز به عنوان بهترین کمپ ترک اعتیاد کشور مراجعه فرمایید.

روش ترک اعتیاد حشیش

همانطور که در مقاله ماده مخدر حشیش توضیح داده شد، این ماده محرک مانند ماری‌جوانا دارای قدرت اعتیادآوری بالایی است و سوء مصرف آن باعث ایجاد عوارض جبران ناپذیر بر سلامت جسم و روان افراد می گردد. مصرف این ماده تاثیرات مستقیمی بر سیستم عصبی و مغزی مصرف‌کننده وارد می‌کند و می‌تواند تمامی جنبه های زندگی فرد را تحت شعاع قرار داده و باعث آشفتگی های گوناگون در زندگی فرد شود.

همان طور که می دانیم ترک حشیش علاوه بر درمان های جسمانی و متوقف سازی اعتیاد جسمی نیاز به دریافت خدمات مشاوره روانشناختی دارد. افراد برای کامل نمودن فرآیند درمان خود باید با استفاده از خدمات مشاوره ای که به منظور ترک اعتیاد در مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ ارائه می‌شود، به ترک قطعی حشیش پرداخته تا از بازگشت مجدد جلوگیری به عمل آورند.

طول درمان اعتیاد به حشیش

ترک اعتیاد حشیش دارای مراحل مختلفی است که در نخستین مرحله، فرد به دفع سموم و خارج شدن اثرات حشیش از بدن نیاز دارد، تا آمادگی لازم را برای ادامه روند درمان پیدا کند. در این بین پاکسازی و سم زدایی بدن فرد به پارامترها و عوامل مختلفی بستگی دارد که می‌تواند مدت زمان درمان را تحت تاثیر قرار دهد. به طور کلی خروج ماده مخدر  THCموجود در حشیش، بین ۱۰ الی ۶۰ روز زمان می‌برد، اما پروسه درمان اعتیاد به حشیش کوتاه تر بوده و با استفاده از جلسات مشاوره ای پس از ترخیص و اتمام دوره درمانی در کمپ ترک اعتیاد می‌توان از هرگونه وسوسه و لغزش و بازگشت مجدد جلوگیری به عمل آورد.

خدمات درمان اعتیاد در مرکز مشاوره روانشناسی اهواز کمپ

درمان و ترک اعتیاد حشیش به صورت سم زدایی تدریجی در یک دوره درمانی ۲۱ روزه صورت می پذیرد  که در صورت بروز و وجود علائمی همچون هذیان گویی و مشکلات فکری و روانی نیاز است تا درمان به صورت تدریجی ادامه پیدا کند. توجه داشته باشید که تمامی مراحل درمان در کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ تحت نظارت متخصصین ترک اعتیاد مانند روان‌شناسان و روانکاوان اعتیاد می‌باشد و مددیاران مرکز با مراقبت‌های شبانه روزی علاوه بر حفظ سلامتی مددجو، شرایطی را ایجاد می‌کنند تا بهترین نتیجه از ترک اعتیاد بدون بازگشت ایجاد شود. مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ با ارائه امکانات استاندارد و مناسب، فضای درمانی مناسبی را برای افراد ایجاد نموده است. ضمناً این مرکز با همکاری کمپ ترک اعتیاد بانوان تمامی امکانات رفاهی، اقامتی و درمانی مورد نیاز را برای بانوان به عنوان بهترین مرکز ترک اعتیاد کشور ایجاد کرده است.

 

توجه داشته باشید که طول مدت درمان و ترک حشیش به عوامل مختلفی مانند نوع و دوز ماده اعتیادآور همچنین مدت زمان اعتیاد و سلامت جسمی و روانی افراد بستگی دارد که پس از انجام مشاوره های اولیه مشخص می گردد.

تماس با ما

    5/5 - (2 امتیاز)