کمپ ترک اعتیاد در اهواز
×

علائم بیماری اعتیاد

علائم بیماری اعتیاد کدامند؟ آیا بیماری اعتیاد تنها در افراد معتاد یا الکی وجود دارد؟ علائم بیماری اعتیاد در چه افرادی وجود دارد و به چه اشکالی بروز میکند؟
بیماری اعتیاد یکی از پیچیده ترین و پنهان ترین بیماری هاست. در ابتدا باید اذعان کرد که بیماری اعتیاد یک جرم نیست و با آن باید مانند یک بیماری مهلک و پیشرونده برخورد کرد. بیماری اعتیاد یک بیماری پیشرونده مرموز و کشنده است. علائم اعتیاد دارای گستره بسیار بالایی است و به اشکال مختلف می تواند در افراد بروز نماید. در ادامه به توضیح علائم بیماری اعتیاد و بیان مسائلی که در رابطه با شناخت این بیماریست خواهیم پرداخت.

مفهوم بیماری اعتیاد

برای آنکه با موضوعی مقابله کرد، مهمترین کاری که می بایست انجام داد، اگاهی یافتن از آن پدیده و موضوع می باشد. آگاهی پیدا کردن به معنای یافتن رابطه و اثری است که یک موضوع بخصوص بر ما می گذارد.
به عبارت دیگر دانستن اینکه ما با یک پدیده چه ارتباطی داریم و آن موضوع چگونه بر ما ثر می گذارد و از چه طریقی با ما متقابلا ارتباط برقرار کرده است، می باشد. در همین رابطه هنگامی که مفهوم بیماری اعتیاد را درک می کنیم متوجه می شویم که حقیقت بیماری اعتیاد فراتر از آنست که ما گاها تصور می کرده ایم.
با توجه به اینکه اعتیاد یک نیروی مخرب است که در روان انسان جای میگیرد، برای آگاهی یافتن از او باید وارد مباحث انسان شناسی شد و این موضوع در حقیقت کنکاش در وجود انسان را می طلبد.

ماهیت بیماری اعتیاد

ابتدا برای تشریح ماهیت بیماری اعتیاد باید عنوان کرد که بیماری اعتیاد به هیچ وجه به معنای صرف مصرف مواد مخدر و یا الکل نیست. بلکه اعتیاد یک نیروی مخرب است که افکار، ادراک و رفتار شخص را به کنترل خود در می آورد. این نیرو بعد از شکل گیری خودآگاه فرد و در حین رشد شخص در طفولیت شروع به شکل گیری در افراد می کند و در مراحل ابتدایی شکل گیری، دارای علائم بخصوصی نیست.

ماهیت بیماری اعتیاد

در علائم و عوارض بیماری اعتیاد، بخش اعظم آن از طریق محیط اطراف و خانواده به فرد منتقل می شود و اکتسابی است و بخش دیگر آن ژنتیکی است و از والدین منتقل می شود. در اصل هنوز دانشمندان بر سر این موضوع که چند درصد از بیماری اعتیاد ژنتیکی است به توافق نرسیده اند و نظری قطعی در این رابطه وجود ندارد.
در ادامه به توضیح علائم بیماری اعتیاد خواهیم پرداخت.

علائم بیماری اعتیاد

علائم بیماری اعتیاد بسیار متنوع هستند و برای شناخت آنها باید اطلاعات دقیقی از ماهیت نیروی مخرب اعتیاد داشت. اما این بیماری دارای یک سری از علائم عاطفی، شخصیتی و افکاری است که می توان آنها را در شخص تشخیص داد.
مهمترین این علائم عبارتند از :

 • خودمحوری و تکبر
 • خودشیفتگی
 • احساس ترس
 • خودکم بینی یا خودبزرگ بینی مفرط
 • خلاء روحی و احساس پوچی عمیق
 • افراط و تفریط در کارها
 • عدم قدرت تصمیم گیری
 • لذت جویی و افراط در آن<
 • اشتهای زیاد برای مصرف الکل یا مواد مخدر و نیکوتین
 • تنوع طلبی و عدم داشتن عزت کلام

و بسیاری از علائم دیگر …

علائم بیماری اعتیاد

نتیجه گیری

بیماری اعتیاد می تواند بر اساس محیط رشد شخص در شاخه های متفاوتی بروز نماید و در شخص رشد کند. به حتم یکی از بارزترین و شناخته شده ترین راه های بروز این بیماری، اعتیاد به مواد مخدر، الکل، نیکوتین، روابط جنسی، پرخوری و غیره است. این بیماری در افراد مختلف بر اساس شخصیت و ادراک و محیط زیست افراد بسیار متنوع و متفاوت است.
شاید به جرات بتوان گفت که بیماری اعتیاد در نسل بشر گسترده شده و شناخت آن بر اساس دلائل و علائم کار بسیار پیچیده ای است.

4.4 از 18 رای

برچسب‎ها :

 • تماس با مشاورین
 • شرایط پذیرش
 • مدت دوره
 • هزینه دوره
جهت تماس با مشاورین مرکز می توانید با شمارۀ تلفن ۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱ تماس حاصل فرمایید، همچنین از طریق آدرس ایمیل مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ: [email protected] با ما در تماس باشید.
عزیزان مددجویی که قصد اقامت در مرکز تخصصی ترک اعتیاد را دارند می بایست با همراهی معرف خود به دفتر مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ مراجعه کنند. جهت پذیرش موارد زیر را باید به همراه داشته باشند.
1- همراه داشتن معرف با کارت شناسایی
2- همراه داشتن لوازم شخصی مورد نیاز خود
جهت اطلاعات بیشتر به صفحه شرایط پذیرش مراجعه کنید.
همراهان ارجمند برای اطلاع از دوره های درمانی در مراکز همکار لطفا با مشاورین تماس حاصل فرمایید. به طور کلی دوره های درمانی از 21 تا 28 روز متغییر است و هر مرکز بر اساس استانداردهای تعیین شده این دوره های درمانی را برگزار می کند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.
عزیزان و همراهان ارجمند باید دقت بفرمایید که هر کدام از مراکز همکار اهواز کمپ دارای شرایط و امکانات متفاوتی است و بر همین اساس هزینه دوره های درمانی در مراکز مختلف در شهرهای متفاوت کاملا متفاوت است. در نتیجه برای اطلاع دقیق از هزینه مرکز درمانی خود لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.

8 دیدگاه دربارۀ “علائم بیماری اعتیاد”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *