کمپ ترک اعتیاد در اهواز
×

کمپ ترک اعتیاد خصوصی


کمپ ترک اعتیاد خصوصی

کمپ ترک اعتیاد خصوصی چیست؟ انواع کمپ ترک اعتیاد خصوصی در تهران کدامند؟ برای ترک اعتیاد شیشه در کدام کمپ ترک اعتیاد خصوصی یا غیر خصوصی  باید بستری شویم؟ بهترین کمپ ترک اعتیاد خصوصی در تهران برای ترک شیشه کدام است؟ تاریخچه کمپ ترک اعتیاد خصوصی چیست؟

یکی از مشکلات و معضلات بشر امروز مسئلۀ اعتیاد به مواد مخدر، الکل و نیکوتین است. در حقیقت اعتیاد به مواد مخدر یک بیماری است که به قدمت تاریخ بشر همراه او بوده است. اکنون انسان با پیشرفت‎ های چشمگیری که در همه زمینه‎ها داشته توانسته حتی برای اعتیاد نیز راه‎حل‎های مناسبی را بیابد یکی از این راه حل‎ها کمپ ترک اعتیاد خصوصی است برای کمک به معتادان در حال عذاب است. یکی دیگر از این پیشرفت‎ها در مورد اعتیاد، آگاهی یافتن از ماهیت اعتیاد و نحوه تاثیر گذاری بر این پدیدۀ کشنده است.

یکی از مهمترین راهکارهایی که برای درمان اعتیاد پیدا شد موضوع کمک‎های گروهی و درمان گروهی افراد معتاد است. در همین رابطه مراکز ترک اعتیادی بر همین مبنا ایجاد شد که با استفاده از اصولی درمانی، ایمان مدار، پرهیز مدار که بر اساس تئوری پیشنهادی آقای فروهر- ت ایجادشده بود، شروع به فعالیت کردند.
در همین راستا اولین مراکز میان مدت و کمپ‎های ترک اعتیاد، توسط جمعیت خیره تولد دوباره شروع به کار و پذیرش معتادان کردند. اما شایان ذکر است که این مراکز به سرعت تکثیر شدند و به اشکال مختلفی ایجاد شدند.

اولین نوع از کمپ ترک اعتیاد خصوصی که در تهران شروع به فعالیت کردند، به سرعت تکثیر و تکرار شدند و در شهرهای مختلف و شهرستان‎ها شروع به فعالیت مستقل کردند. اما یکی از مشکلاتی که این خانه‎های بهبودی و یا کمپ ترک اعتیاد خصوصی داشتند عدم آگاهی و تجربه کافی در امر بهبودب بود. تا آنجا که در اکثر این خانه های بهبودی و کمپ ترک اعتیاد خصوصی، مسائل و معضلات بیشماری بوجود آمد و باعث مشکلات جدیدی در مسیر کمک به معتادان در حال عذاب و مصرف مواد مخدر بوجود آورده بود.

مشخصات یک کمپ ترک اعتیاد خصوصی ایده‎آل چیست؟

یکی از مهمترین دغدغه‎های افراد و خانواده‎های آنها، موضوع کیفیت کمپ ترک اعتیادی است که فرد بیمارشان قصد بستری شدن در آن را دارد. یک مرکز ترک اعتیاد که به کمپ ترک اعتیاد و یا خانه بهبودی معروف است باید از لحاظ کمی و کیفی دارای مشخصات برجسته‎ای برای افراد مددجوی خود باشد.

اگر یک کمپ ترک اعتیاد فضای مناسب و دلبازی نداشته باشد و افراد از لحاظ امکانات اسکان موقت خود در مرکز ترک اعتیاد دچار کاستی باشند به حتم مراحل ترک اعتیاد آنها به درستی سپری نخواهد شد. پس امانات ظاهری یک کمپ از لحاظ جای اسکان، نظافت، نظم و قواعد فیزیکی باید در شرایط مناسب و ایده آلی باشد.

ثانیا، یکی دیگر از فاکتورهای بسیار مهم در شرایط ایده‎آل یک کمپ ترک اعتیاد خصوصی، شرایط روحی، روانی و عاطفی حاکم بر فضای کلی کمپ ترک اعتیاد خصوصی است. در توضیح بیشتر این موضوع باید عنوان شود که اگر یک مرکز ترک اعتیاد  دارای شرایط معنوی لازم از لحاظ عاطفی و روحی مناسب نباشد نمی‎تواند پاسخگوی نیازهای عاطفی و روانی یک معتاد در حال بهبودی باشد. در کمپ ترک اعتیادی که خدمتگزاران و مددیاران آن دارای میزان بهبودی و تجربه نسبی هستند و خود با اصول ۱۲ قدمی آشنا هستند و دارای تجربیات زندل بهبودی در زندگی خود می‎باشند به حتم شرایط بسیار بهتری برای کمک به معتادان دیگر را دارا می‎باشند.

یکی از مهمترین فاکتورها در زمینۀ عاطفی و روحی برای معتادان در حال ترک، تجربه بانیان خدمتگزاران کمپ ترک اعتیاد خصوصی می‎باشد. از آنجا که بیماری اعتیاد یک بیماری پیشرونده و کشنده است، به حتم برای درمان و بهبودی از آن به تجربیات و تخصص زیادی نیاز است و این موضوع را نباید دست کم گرفت.

عزیزان و همراهان گرامی جهت دریافت اطلاعات بیشتر و اخذ مشاوره رایگان می توانید از طریق تلفن تماس مشاورین کمپ ترک اعتیاد خصوصی اهواز ۰۹۲۲۴۷۱۵۱۴۱ و یا از طریق صفحه تماس با ما اقدام فرمایید.

برچسب‎ها :

  • تماس با مشاورین
  • شرایط پذیرش
  • مدت دوره
  • هزینه دوره
جهت تماس با مشاورین مرکز می توانید با شمارۀ تلفن ۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱ تماس حاصل فرمایید، همچنین از طریق آدرس ایمیل مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ: [email protected] با ما در تماس باشید.
عزیزان مددجویی که قصد اقامت در مرکز تخصصی ترک اعتیاد را دارند می بایست با همراهی معرف خود به دفتر مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ مراجعه کنند. جهت پذیرش موارد زیر را باید به همراه داشته باشند.
1- همراه داشتن معرف با کارت شناسایی
2- همراه داشتن لوازم شخصی مورد نیاز خود
جهت اطلاعات بیشتر به صفحه شرایط پذیرش مراجعه کنید.
همراهان ارجمند برای اطلاع از دوره های درمانی در مراکز همکار لطفا با مشاورین تماس حاصل فرمایید. به طور کلی دوره های درمانی از 21 تا 28 روز متغییر است و هر مرکز بر اساس استانداردهای تعیین شده این دوره های درمانی را برگزار می کند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.
عزیزان و همراهان ارجمند باید دقت بفرمایید که هر کدام از مراکز همکار اهواز کمپ دارای شرایط و امکانات متفاوتی است و بر همین اساس هزینه دوره های درمانی در مراکز مختلف در شهرهای متفاوت کاملا متفاوت است. در نتیجه برای اطلاع دقیق از هزینه مرکز درمانی خود لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.

2 دیدگاه دربارۀ “کمپ ترک اعتیاد خصوصی”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *