کمپ ترک اعتیاد در اهواز
×

انواع کمپ ترک اعتیاد

انواع کمپ ترک اعتیاد

انواع کمپ ترک اعتیاد برای ترک مواد مخدر کدامند؟ برای ترک کردن مواد مخدر در کمپ ترک اعتیاد چه باید کرد؟ بهترین کمپ ترک اعتیاد در کمپ ترک اعتیاد به مواد مخدر کدام است؟
برای آشنایی با انواع کمپ ترک اعتیاد باید در مورد این مکان‎ها اطلاعات بیشتری بدست بیاوریم تا در انتخاب آنها برای ترک اعتیاد خود و یا عزیزانمان با دقت بیشتری اتخاذ عمل کنیم.

تاریخچه انواع کمپ ترک اعتیاد در ایران

در ابتدای شکل‎گیری کمپ‏‎های ترک اعتیاد و مراکز بازپروری، معتادان مددجو، ابتدا پس از پذیرش با نظارت مددکاران دورۀ درمانی خود را سپری می‎کردند. در مورد معتادان تنها مانده، مددکاران، خانواده معتاد را شناسایی می‌کردند و آنها را در جریان وضع فرد بیمار قرار می‌دادند.

مددجویان بعد از گذراندن دوره ترک اعتیاد اولیه و مرحله سم‌زدایی، وقتی از این اتاق خارج می‌شدند هم‌ زمان با شرکت در دوره‌ها و جلسات ترک اعتیاد دوازده قدمی با نظارت مددیاران در کارگاه‌های مهارت‌آموزی مشغول به فعالیت می‌شدند.

برنامه‌های دوازده قدم مجموعه‌ای از اصول هستند که اقدامات لازم برای بهبودی از اعتیاد به مواد مخدر، اجبار به مصرف، و اعتیادهای رفتاری را در اختیار شخص قرار می‌دهد. برنامه‎های ۱۲ قدم معالجات تخصصی پزشکی نیست، بلکه بهبودی از طریق بر اساس تجربیات معتادان در حال بهبودی است که مبتلا به بیماری اعتیاد بوده و موفق به یافتن راه‎حلی در جهت بهبودی شده‌اند.

 

 

انواع کمپ ترک اعتیاد

برای توضیح بیشتر باید عنوان کرد که کمپ‎های ترک اعتیاد در ۲ شکل کلی در ایران وجود دارند.

۱- انواع کمپ ترک اعتیاد خصوصی

۲- انواع کمپ‎های ترک اعتیاد دولتی و عمومی

در انواع کمپ‎های عمومی شرایطی فراهم می‎شود و هر فردی معتادی که جا و مکانی برای اسکان ندارد می‎تواند در این مراکز یا به اصطلاح گرمخانه‎ها به صورت موقت و شبانه اسکان گزیند.

اما در نوع کمپ‎های خصوصی چنین نیست. بلکه فرد معتاد به همراهی یکی از اعضای درجه یک خانواده باید با در دست داشتن کارت شناسایی برای ثبت نام و بستری شدن در این کمپ‎ها اقدام نماید.

در این کمپ‎ها افراد کارتن خواب نباید بستری شوند و باید به مراکز عمومی مراجعه کنند. اما در همین کمپ‎های خصوصی مراکزی وجود دارند که تاییدیه سازمان بهزیستی  را ندارند و متاسفانه از تخصص و تجربه کافی در این زمینه بهره‎مند نیستند و در نهایت باعث از دست رفتن موقعیت‎های ترک اعتیاد برای افراد معتاد به مواد مخدر و همچنین آسیب‎های بیشتر به این افراد می‎شوند.

لازم به ذکر است، برای بستری نمودن فرد معتاد خود باید از نحوه پرستاری و تجهیزات انواع کمپ ترک اعتیاد و شرایط و ضوابط این کمپ‎ها به خوبی اطلاع حاصل کنید که فرد معتاد شما بتواند بهترین نتیجه را از ترک اعتیاد خود بگیرد.

در انواع کمپ ترک اعتیاد باید به فرد معتاد در دوران نقاحت و ترک جسمی خود، آموزش‎های لازم مهارت‎های زندگی، شناخت مفهوم بیماری اعتیاد  و همچنین آشنایی و آموزش زندگی پس از ترک اعتیاد، داده شود تا فرد معتاد بتواند با خلاء قطع مصرف مواد مخدر روبرو شود.

در میان انواع کمپ ترک اعتیاد، مرکز ترک اعتیاد پرتو  در اهواز، مرکز تخصصی ترک شیشه وردیج در تهران و همچنین کلینیک تخصصی پارس با سابقه‎ای بلند مدت توانسته‎اند این شرایط را بخوبی برای مددجویان خود فراهم آورند. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان، می‎توانید از طریق صفحه تماس با ما و همچنین شماره تماس ما ۰۹۲۲۴۷۱۵۱۴۱، اقدام به برقراری تماس با مشاورین ما بفرمایید.

برچسب‎ها :

  • تماس با مشاورین
  • شرایط پذیرش
  • مدت دوره
  • هزینه دوره
جهت تماس با مشاورین مرکز می توانید با شمارۀ تلفن ۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱ تماس حاصل فرمایید، همچنین از طریق آدرس ایمیل مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ: [email protected] با ما در تماس باشید.
عزیزان مددجویی که قصد اقامت در مرکز تخصصی ترک اعتیاد را دارند می بایست با همراهی معرف خود به دفتر مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ مراجعه کنند. جهت پذیرش موارد زیر را باید به همراه داشته باشند.
1- همراه داشتن معرف با کارت شناسایی
2- همراه داشتن لوازم شخصی مورد نیاز خود
جهت اطلاعات بیشتر به صفحه شرایط پذیرش مراجعه کنید.
همراهان ارجمند برای اطلاع از دوره های درمانی در مراکز همکار لطفا با مشاورین تماس حاصل فرمایید. به طور کلی دوره های درمانی از 21 تا 28 روز متغییر است و هر مرکز بر اساس استانداردهای تعیین شده این دوره های درمانی را برگزار می کند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.
عزیزان و همراهان ارجمند باید دقت بفرمایید که هر کدام از مراکز همکار اهواز کمپ دارای شرایط و امکانات متفاوتی است و بر همین اساس هزینه دوره های درمانی در مراکز مختلف در شهرهای متفاوت کاملا متفاوت است. در نتیجه برای اطلاع دقیق از هزینه مرکز درمانی خود لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *