کمپ ترک اعتیاد در اهواز
×

۵۰ عادت افراد موفق بخش اول

۵۰ عادت افراد موفق

۵۰ عادت افراد موفق کدام است؟ افراد موفق چه می کنند و برای آن که عادات افراد موفق را بدانیم به چه اطلاعاتی نیاز داریم؟ آیا افراد موفق دارای عادات به خصوصی هستند و عادات آنها با افراد دیگر متفاوت است؟

مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ با جمع آوری اطلاعات دقیقی در رابطه با ۵۰ عادت افراد موفق سعی کرده تا اطلاعات مهمی را در این زمینه در اختیار شما هموطنان ارجمند قرار دهد. برای آنکه به اطلاعات جامعی در رابطه با این موضوع دسترسی پیدا کنید لطفاً تا انتهای مقاله ما را همراهی بفرمایید.

افراد موفق چه عاداتی دارند؟

اگر می خواهید در زندگی موفق شوید، باید عادات خود را تغییر دهید؛ زیرا افکار ما به عادات ما تبدیل خواهد شد و به مرور این عادات کیفیت و روند زندگی ما را شکل می دهند. در نتیجه برای آنکه بتوانیم زندگی خود را از حالت شکست خارج کنیم، لازم است عادات خود را مانند افرادی که توانسته اند زندگی خود را تغییر دهند و تغییرات مثبت و چشمگیری را در زندگی خود به وجود آورند در بیاوریم.

 

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که افراد موفق چه کاری را در زندگی خود انجام می دهند و برای آنکه فردی به یک زندگی موفق دسترسی پیدا کند چه کارهایی را باید انجام دهد؟

 

در ادامه در این مقاله سعی شده است تا نکاتی را که در مورد ۵۰ عادت افراد موفق برای کمک به شما جمع آوری شود و شما با استفاده از این نکات می توانید زندگی خود را به صورت روزانه تغییر دهید و تاثیرات مثبت و مهمی را به مرور زمان در آن مشاهده کنید.

۵۰ عادت افراد موفق چیست و چگونه انجام می شود؟

هنگامی که در رابطه با عادات صحبت می‌کنیم به طور حتم می دانیم که همه عادات سازنده و مثبت نیستند و گاهاً عادت های بد و الگوهای رفتاری منفی وجود دارند که می توانند ما را از رسیدن به آرزوها و ایده‌آل‌های زندگیمان دور کنند. در مقابل عادت های خوب و سازنده وجود دارند که می توانند به ما کمک کنند تا به اهداف خود برسیم.

 

در همین رابطه باید بدانیم افرادی که در زندگی خود موفق هستند، عادت‌هایی را به طور منظم در خود ایجاد و تقویت می کنند و اعمالی را به طور منظم انجام می‌دهند که افراد دیگر آن را انجام نمی دهند و یا حتی از انجام دادن آن سر باز می زنند.

 

بنابر این اگر عادت ها و رفتار ما تا این حد بر روی زندگی و کیفیت آن تاثیر می گذارند چرا نباید آنها را در زندگی خود به کار گیریم و خود را در میان افراد موفق قرار دهیم ؟

 

در اینجا کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ سعی کرده که مهمترین عادات افراد موفق که در میان آنها رایج است را با شما عزیزان در میان بگذارد لطفاً به این لیست کامل توجه بفرمایید:

۱- آنها روز را زود شروع می کنند!

یکی از ۵۰ عادت افراد موفق این است که زود از رخت خواب بلند می شوند، زیرا این رفتار به آنها احساس اعتماد به نفس بیشتری می دهد و به آنها کمک می‌کند تا از قبل برای کارهای روزمره خود برنامه ریزی کنند. این افراد با مشارکت در ورزش های گروهی و برنامه ریزی برای فعالیت های روزمره از زمان ابتدایی روز خود استفاده می کنند.

 

سحرخیزی اهمیت بسیار زیادی دارد و به همین دلیل اکثر مدیر عامل های شرکت های بزرگ با برندهای معروف عادت دارند تا صبح زود از خواب بیدار ‌شوند. این عادت تاثیرات شگرفی بر روند و کارایی افراد می گذارد و هرگز نباید از تاثیرات آن دور ماند.

۲- آنها به مراقبه ارزش می‌نهند!

مراقبه و مدیتیشن فواید جسمی و روحی بسیاری دارد و باعث از بین رفتن استرس در افراد و مدیریت اضطراب آنها می‌شود. این تکنیک، خودآگاهی را در افراد افزایش می‌دهد و فواید روحی، روانی و عاطفی بسیاری را در زندگی افراد ایجاد می کند. بسیاری از افرادی که در زندگی به موفقیت دست یافته اند مزایای بی شماری از مراقبه را کشف کرده اند. آنها هر روز برای مدیتیشن وقت می‌گذارند، زیرا این تکنیک حافظه آنها را بهبود می‌بخشد و مزایای بسیار زیادی را برای آنها فراهم می آورد.

۳- آنها عاشق خواندن هستند!

مطالعه دائمی یکی دیگر از ۵۰ عادت افراد موفق می باشد که می تواند هوشمندی افراد را تقویت کند. طبق تحقیقات انجام شده توسط دانشگاه های و دانشمندان علوم اعصاب مشخص شده که خواندن یک کتاب عملکرد مغز را بهبود می بخشد و می تواند فواید بسیاری برای افراد را ایجاد نماید.

 

یکی از رایج ترین عادات افراد موفق، مطالعه است. بیشتر افراد موفق عادت به مطالعه  دارند، زیرا با مطالعه به طور دائمی توانایی‌های خود را به‌روز می‌کنند و می‌توانند هر روز چیز جدیدی یاد بگیرند، در نتیجه تصمیمات و افکار بهتری نسبت به موضوعات مرتبط با زندگی شخصی و کاری خود داشته باشند. یکی از مهمترین چیزهایی که افراد غیر موفق دارند این است که در مقابل تغییر و رشد مقاومت نشان می دهند و برای ارتقاء دانش خود زمان و انرژی صرف نمی کنند.

۴- آنها وقت خود را صرف تفکر متمرکز می‌کنند!

تفکر متمرکز هوشمندانه ترین حالت ذهنی است و یکی از هوشیارترین حالاتی است که افراد در ذهن خود تجربه می کنند و این موضوع یکی دیگر از ۵۰ عادت افراد موفق است. زیرا این موضوع به شما اجازه می دهد تا در بهترین حالت خود بر روی مسائل تمرکز کنید و از حواس پرتی به دور بمانید.

اکثر افراد موفق به طور منظم افکار متمرکز را برای حدود ۳۰ دقیقه در طی روز در مورد جنبه های اساسی مانند سلامتی، روابط، تجارت و غیره تجربه می کنند تا بتوانند همه چیز را به روش بهتری تجزیه و تحلیل کنند و ممکن است برای هر کدام استراتژی جدید و بهتری را طراحی نمایند.

 

طبق مطالعاتی که انجام شده است سکوت ذهنی می تواند باعث تولید سلول های جدید در مغز افراد شود که مسئول یادگیری و حافظه هستند. بنابراین با تمرین تفکر متمرکز می توانید راه حل های بهتری پیدا کنید، زیرا ذهن شما در آن زمان، استرس کمتری را تجربه می کند.

۵- آنها روزانه ورزش می‌کنند!

یکی از سوالات مهمی که در رابطه با موفقیت وجود دارد این است که اگر افراد برای استرس و مقابله با آن برنامه ای ندارند، چگونه می‌توانند جزو افراد موفق باشند. این یکی از مهمترین موضوعاتی است که برای موفقیت باید به آن پرداخته شود.

طبق تحقیقات انجمن اضطراب و افسردگی آمریکا در ۷۰ درصد بزرگسالان این کشور، استرس وجود دارد و یکی از مهمترین دلایلی است که باعث می‌شود افراد موفق روزانه به ورزش بپردازند، زیرا آنها می‌دانند که اگر  به صورت مداوم در استرس بمانند و آن را تجربه کنند نمی توانند بهترین عملکرد خود را ارائه دهند. در نتیجه ورزش یکی از ۵۰ عادت افراد موفق می باشد که ان را به طور منظم در برنامه زندگی خود انجام می دهند.

 

در حقیقت انجام ورزش به صورت روزانه و یا حداقل ۴ تا ۵ بار در هفته می‌تواند کمک شایسته‌ای به میزان حافظه و وضوح ذهنی در افراد کند. به علاوه می تواند باعث افزایش خلاقیت در افراد گردد و در نتیجه برای آن که جزو افراد موفق باشید باید به طور مرتب ورزش کنید و حافظه و قدرت یادگیری خود را از این طریق افزایش دهید.

۶- آنها با افراد مشابه خود ارتباط برقرار می کنند!


50 عادت افراد موفق

یکی از موضوعات مهم برای تجربه موفقیت این است که با افراد موفق دیگر در تماس باشید و رابطه های نزدیک و دوستانه داشته باشد. زیرا این موضوع می تواند تاثیر بسزایی در میزان موفقیت شما داشته باشد و انگیزه شما را برای تداوم موفقیت حفظ کند. به همین دلیل است که افراد موفق ترجیح می‌دهند بین افراد مثبت و با انگیزه دیگر باقی بمانند و با آنها ارتباط برقرار کنند.

زیرا این موضوع را می‌دانند که تفکرات اطرافیان ما می توانند تاثیر مستقیمی بر روند فکری ما داشته باشد. باید گفته شود که یکی از ۵۰ عادت افراد موفق این است که مواجهۀ خود را با افراد منفی و ناموفق، محدود می کنند، زیرا معتقدند که اینگونه روابط می تواند تاثیر منفی بر شخصیت آنها بگذارد.

۷- آنها هدف گرا هستند!

یکی از عادات بسیار مثبت و سازنده تعیین اهداف است، زیرا میزان انرژی شما را برای کار و تلاش افزایش می‌دهد و وضوح بیشتری را در تصمیم‌گیری‌های شما ایجاد می کند. تقریباً هر فرد موفقی دوست دارد اهداف کوتاه مدت تعیین کند، زیرا می‌داند که ایجاد اهداف کوتاه مدت و دستیابی به آنها با موفقیت، به آنها کمک می کند تا به هدف های بزرگ تر و بلند مدت‎تر نزدیک‌تر شوند.

۸- آنها اهداف خود را تعقیب می کنند!

افراد موفق به فلسفه رئیس خود بودن و داشتن کار و بیزینس شخصی  اعتقاد راسخ دارند. زیرا می‌دانند که تجارت‌های شخصی به جای کار برای دیگران و تحقق رویاهای دیگران باعث آزادی حرفه‌ای می شود در نتیجه، بسیاری از افراد موفق دارای تجارت های شخصی هستند و خود مالک آن می باشند. آنها هرگز برای دیگران کار نمی‌کنند و انرژی، توانایی، خلاقیت و  استعدادهای خود را در اختیار دیگران برای رسیدن به اهدافشان نمی‌گذارند. یکی از ۵۰ عادت افراد موفق که باید مدنظر قرار گیرد این موضوع است که آنها به دنبال اهداف خود هستند و برای خود کار می‌کنند.

 

افراد موفق، وقت خود را برای تحقق رویاهای دیگران صرف نمی کنند. در حقیقت آنها اهداف خود را تعیین می‌کنند و برای دستیابی به آن سخت تلاش می‌کنند. زیرا می‌دانند که برای تحقق رویاهای دیگران نباید وقت خود را صرف کنند و در این صورت آنها نمی‌توانند به آنچه در زندگی خود می‌خواهند برسند و برای آن برنامه‌ریزی کنند.

۹- آنها استانداردهای بالایی دارند!

تا آنجا که به استاندارد مربوط می‌شود، همه حق انتخاب دارند، اما افراد موفق در مورد استانداردهای خود سازش نمی کنند. آنها استانداردهای خود را بالا می‌برند و نسبت به آن متعهد می‌شوند و به خوبی برای رسیدن به آن و دستیابی به نتایج حاصل از آن تلاش می کنند.

۱۰- آنها خواب کافی دارند!

داشتن خواب خوب برای موفقیت در زندگی بسیار ضروری است زیرا تمامی امکانات ما برای رسیدن به موفقیت مغز ماست در نتیجه برای آن بتوانیم آن را تقویت کنیم و افکار سازنده و حافظه بهتری داشته باشیم باید به اندازه کافی بخوابیم افراد موفق اهمیت خواب کافی را می دانند به همین دلیل ترجیح می دهند روزانه مقدار کافی بخوابند تا بتوانند خود را برای کار با کیفیت بالا آماده  کنند. در حقیقت خواب و استراحت به میزان کافی یکی از ۵۰ عادت افراد موفق است.

۱۱- آنها به منبع درآمد واحد اعتماد ندارند!

افراد موفق همیشه در جهت ایجاد چندین جریان درآمدزا تلاش می‌کنند، زیرا آنها می‌دانند که اتکاء کامل به یک منبع درآمد هرگز نمی‌تواند ثبات مالی را برای آنها فراهم آورد. در نتیجه آنها به طور معمول حدود ۳ تا ۵ جریان درآمدزا برای خود ایجاد می‌کنند تا لازم نباشد وقت زیادی را برای مقابله با بحران های مالی تلف کنند.

۱۲- از چیزهایی که باعث اتلاف وقت می شود خودداری می‌کنند!

برای هر فرد موفق وقت و زمان مانند پول است. آنها عادت دارند که وقت خود را آگاهانه صرف کنند. زیرا می دانند برای هر روز فقط یک میزان مشخص زمان دارند که باید برای موفقیت به طور موثر از آن استفاده کنند. آنها ترجیح می‌دهند به جای اتلاف وقت در پیمایش صفحات اینترنت، از وقت خود در مواردی که باعث بهره وری بیشتر می‌شود استفاده کنند.

۱۳- آنها سابقه وظایف روزانه خود را حفظ می‌کند!

یکی از ۵۰ عادت افراد موفق این است که می دانند که انجام کارها و اولویت آنها برای رسیدن به موفقیت بسیار مهم است. به همین دلیل افراد موفق عادت دارند فعالیت های خود را در یک نرم‌افزار خاص نگهداری می‌کنند تا بتوانند دستاوردهای روزانه خود را ردیابی کنند. این روش به آنها کمک می‌کند تا با کارهای اساسی که انجام آنها می‌تواند بسیار ضروری باشد، در ارتباط باقی بمانند.

۱۴- آنها روز را با کارهای کوچک معنی دار آغاز می‌کنند!

یکی از بهترین روش هایی که افراد موفق دارند این است که، آنها کارها را از کوچک به بزرگ دسته بندی می کنند. هنگامی که روز خود را شروع می کنند ابتدا کار های کوچک معنی دار را انجام می‌دهند. این امر انگیزه کافی برای ادامه روز را برای آنها فراهم می کند و اعتماد به نفس آنها را برای انجام کارهای بزرگتر و پیچیده تر افزایش می دهد.

۱۵- آنها به مشکلات به عنوان هدیه نگاه می کنند!

بسیاری از افراد هنگامی که با مشکلی روبرو می شود از ادامه مسیر منصرف می گردند. زیرا توانایی مقابله با این مشکلات را ندارند. اما افراد موفق داستان دیگری دارند. آنها این مشکلات را فرصتی برای بهبود می‌دانند و از این مشکلات عبرت می گیرند تا در آینده از آنها جلوگیری کنند.

۱۶- آنها از سلامتی خود مراقبت می کنند!

افراد موفق معتقدند که بدن سالم باعث ایجاد ذهن و عقل سالم می‌شود. آنها می‌دانند که با خوردن غذاهای ناسالم نمی‌توانند سلامتی خود را حفظ کنند و ممکن است از راه موفقیت دور شوند. در نتیجه افراد موفق یک رژیم غذایی متعادل را در پیش می گیرند تا متناسب و پر انرژی باقی بمانند و هر کاری را که می‌خواهند بتوانند انجام بدهد.

۱۷- آنها اقدامات فوری انجام می دهند

یکی از مهمترین عادت های سازنده داشتن برنامه ریزی دقیق و تعیین اولویت ها می باشد. اما این موضوع می تواند بلا استفاده باشد، اگر در زمان مناسب اقدامات مناسب صورت نپذیرد، به سادگی می توان تمامی برنامه ها را از بین برد. زیار اقدامات فوری بسیار با اهمیت هستند و نباید آن را از قلم انداخت.

افراد موفق در مقایسه با سایر افراد وقت زیادی را برای تصمیم‌گیری سر نمی کنند زیرا می دانند و داشتن سرعت عمل و دقت یکی از عناصر اصلی موفقیت است که می تواند برای رسیدن به موفقیت به فرد کمک نماید.

۱۸- آن ها نگرش مثبت دارند!

نگرش مثبت تنها باعث افزایش اعتماد به نفس و توانایی های فردی می شود بلکه می تواند باعث افزایش انرژی و انگیزه افراد برای تحقق اهداف عمل نماید.از نظر افراد موفق نگرش مثبت یکی از مهمترین دلایل موفقیت زیرا این نوع نگرش به فرد قدرت کافی را می دهد و سپس شرایط دشوار برآید و تسلیم نشود.

۱۹- آنها مردم گرا هستند!

داشتن رابطه خوب با دیگران برای افراد موفق اهمیت زیادی دارد زیرا آنها می‌دانند که خوشبختی واقعی در زندگی به داشتن روابط خوب با دیگران و اطرافیان حاصل می شود در نتیجه آنها روابط خود را گسترش می دهند و سعی می کنند با رفتار مثبت برخورد نمایند.

افراد موفق دائماً در حال افزایش صبر، عطوفت و مهربانی هستند و از این طریق روابط خود را با دیگران و اطرافیان خود را افزایش می‌دهند و بهبود می‌بخشند زیرا می دانند که به این شکل تبدیل به یک انسان شگفت انگیز خواهند شد و این موضوع برای موفقیت بسیار اهمیت دارد.

۲۰- آنها شکست را می‌پذیرند و دوباره شروع می‌کنند!

افراد موفق هرگز در گذشته زندگی نمی‌کند زیرا نحوه تفکر آنها به دنبال چیزهای جدید است پدیده‌های جدید را تجربه کنند و از اشتباه های خود نمی ترسند و به جای آن از آن یاد می‌گیرند و در حقیقت این نگرش آنها کمک می‌کند و ترسی از شکست نداشته باشند و بتوانند آزمایش‌های جدیدی در مورد زندگی خود انجام دهند.

عزیزان و همراهان ارجمند برای دریافت اطلاعات بیشتر و همچنین اخذ مشاوره در زمینه بستری نمودن فرد معتاد در یکی از مراکز همکار کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ لطفا با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.


50 عادت افراد موفق

سرفراز باشید …

لطفا به این نوشته امتیاز بدهید!

برچسب‎ها :

 • تماس با مشاورین
 • شرایط پذیرش
 • مدت دوره
 • هزینه دوره
جهت تماس با مشاورین مرکز می توانید با شمارۀ تلفن ۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱ تماس حاصل فرمایید، همچنین از طریق آدرس ایمیل مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ: [email protected] با ما در تماس باشید.
عزیزان مددجویی که قصد اقامت در مرکز تخصصی ترک اعتیاد را دارند می بایست با همراهی معرف خود به دفتر مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ مراجعه کنند. جهت پذیرش موارد زیر را باید به همراه داشته باشند.
1- همراه داشتن معرف با کارت شناسایی
2- همراه داشتن لوازم شخصی مورد نیاز خود
جهت اطلاعات بیشتر به صفحه شرایط پذیرش مراجعه کنید.
همراهان ارجمند برای اطلاع از دوره های درمانی در مراکز همکار لطفا با مشاورین تماس حاصل فرمایید. به طور کلی دوره های درمانی از 21 تا 28 روز متغییر است و هر مرکز بر اساس استانداردهای تعیین شده این دوره های درمانی را برگزار می کند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.
عزیزان و همراهان ارجمند باید دقت بفرمایید که هر کدام از مراکز همکار اهواز کمپ دارای شرایط و امکانات متفاوتی است و بر همین اساس هزینه دوره های درمانی در مراکز مختلف در شهرهای متفاوت کاملا متفاوت است. در نتیجه برای اطلاع دقیق از هزینه مرکز درمانی خود لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.

3 دیدگاه دربارۀ “۵۰ عادت افراد موفق بخش اول”

 • علی زندگانی گفت:

  با سلام و احترام
  آیا همه افراد می تونن به روش افراد موفق زندگی کنند؟ آیا این امکان وجود داره که فردی با همه مشکلاتی که در زندگی داشته به موفقیت و شادی برسه؟ لطفا در مورد این موضوع توضیح بدید و بیشتر راهنمایی کنید. پیشاپیش از کمک و راهنماییهاتون تشکر می کنم

  • مدیر سایت گفت:

   با درود جناب زندگانی گرامی.
   ازینکه به مطالب سایت مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ دقت می فرمایید بسیار خرسندیم. در پاسخ به شما می تونیم بگیم به طور حتم چنین است. هر فرد دارای استعدادهای درونی متعددی است که اگر در مسیر رشد و تعالی نیروهای درونی اش گام بر دارد مطمئنا می تونه به خواسته و اهدافش برسد. برای اینکار به خرد و خود شناسی نیاز داره و باید در مسیر تغییر و دگرگونی شخصیتی و درونی حرکت نماید. شاید در ظاهر خیلی سخت و پیچیده به نظر برسه ولی واقعا چیزی در زندگی وجود ندارد که افراد بخواهند و به آن نرسند. در حقیقت می توان گفت که این قانون زندگی است. فقط کافی است که هر شخص بخواهد و برای شناخت خود انرژی و زمان لازم را برای اینکار صرف نماید.

   شما بخواهید تا اجابت شود.

   پیروز باشید …

 • john wick گفت:

  Excellent web site. Plenty of helpful information here. Arlen Hasty Pember

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *