کمپ ترک اعتیاد در اهواز
×

۱۵ روش زندگی شاد و موفق

۱۵ روش زندگی شاد و موفق

۱۵ روش زندگی شاد و موفق کدام است و مهمترین نشانه های آن چیست؟ چگونه زندگی شادی داشته باشیم و برای داشتن آن به چه اطلاعاتی نیاز داریم و چه کارهایی را باید انجام دهیم؟ آیا روش هایی برای داشتن یک زندگی شاد و عالی وجود دارد؟

در مقاله پیش رو مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ با جمع آوری اطلاعات دقیقی در مورد روش های ایجاد یک زندگی شاد سعی کرده تا اطلاعات جامعی را در این زمینه در اختیار شما همراهان ارجمند اهواز کمپ قرار دهد. اگر تمایل دارید از این روش ها اطلاعات یابید لطفا تا این مقاله را مطالعه بفرمایید.

چگونه زندگی شادی داشته باشیم!

این سوالات از مهمترین و چالش برانگیز ترین سوالات زندگی هر فردی می‌تواند باشد. در حقیقت همه انسانها به دنبال یک زندگی شاد و موفق هستند، البته در بسیاری از موارد افراد موفق نمی شوند که به یک چنین زندگی دسترسی پیدا کنند، زیرا از ۱۵ روش زندگی شاد و موفق اطلاعی ندارند.

 

برای بسیاری از ما اتفاق افتاده است که با آن که می دانیم در زندگی بر روی چه چیزهایی باید متمرکز شویم اما در بسیاری اوقات متوجه شده ایم که خود زندگی و شرایط آن از این موضوع ممانعت به عمل می آورد.

 

با آنکه در بسیاری اوقات زندگی دارای جنبه های زیبایی است اما در بسیاری از موارد دیگر زندگی چالش برانگیز است در زندگی می شود. در همین رابطه جای تعجب نیست که بسیاری از ما نتوانیم بر روی مسائل مهم زندگی تمرکز داشته باشیم.

زیرا قوۀ تمرکز مانند یک جریان برق‌آسا عمل می‌کند و اگر در زندگی با چالش های دیگری روبرو شویم ممکن است به سرعت آن را از دست بدهیم. در نتیجه می‌توان گفت که میزان موفقیت و خوشبختی ما رابطه تنگاتنگی با تمرکز ما در زندگی دارد.

۱۵ روش زندگی شاد و موفق

در همین رابطه خیلی از افراد عادت می کنند که به جنبه‌های منفی زندگی خود توجه کنند. آنها به چیزهایی که نمی خواهند یا چیزهایی که آنها را تحت فشار قرار می‌دهد و ناراحت می‌کند توجه می کنند. اگر می خواهید بدانید که شما جزء این افراد هستید یا خیر باید به نتایج زندگی خود نگاهی بیندازید. آیا آنچه را که در نظر داشته اید با موفقیت انجام داده اید یا خیر؟ آیا به میزان کافی خوشحال هستید یا خیر؟

 

در همین رابطه اگر در زندگی خود چیزهایی را می بینید که دوست ندارید در نتیجه وقت آن رسیده است که ۱۵ روش زندگی شاد و موفق بشناسید و به دیگر موضوعات حواس پرت کن و غیر ضروری زندگی خود توجه نکنید و به دنبال آن زندگی شاد و موفقی که در انتظار شماست بروید.

از مهمترین عادات افراد موفق و شاد این است که در زندگی خود حواس‌ پرتی کمتری نسبت به بقیه افراد دارند و از موضوعات غیر ضروری در زندگی خود به شدت پرهیز می کنند.

 

مرکز اهواز کمپ با برشمردن این روشها سعی کرده تا به مخاطبین ارجمند خود برای آغاز حرکت به سوی یک زندگی شاد و موفق کمک نماید که مهمترین آنها عبارتند از:

 • مراقبت از ذهن
 • ماهیت زندگی بد نیست
 • پرورش دادن افکار مثبت
 • پرورش شفقت
 • جلوگیری از بدبختی بیشتر
 • تعریف موفقیت
 • کاهش توقع
 • تسلط بر خود
 • افراد منفی
 • شجاعت
 • خارق العاده بودن
 • روش شخصی زندگی
 • اعتقاد به بهترین ها
 • خودشناسی
 • معنوی بودن
نکته :

اما آیا دانستن این ۱۵ روش زندگی شاد و موفق به ما کمک می‌کند تا یک زندگی موفق و شاد را تجربه نماییم و یا به چیزهای بیشتری برای رسیدن به موفقیت و شادی در زندگی نیاز است؟

 

آنچه که حائز اهمیت است این است که دانستن این تیترها نمی تواند تاثیر شگرفی بر زندگی ما ایجاد نماید اما دانستن معنا و مفهوم هر کدام از آنها و همچنین درک مفاهیمی که در این موضوعات مستتر شده است می توان به یک زندگی شاد و موفق دسترسی پیدا کرد.

 

می‌توان گفت این موضوعات موضوعات پیچیده ای نیستند اما فهمیدن آنها پیدا کردن درک درستی از معنای آنها می تواند به ما در رسیدن به یک زندگی ایده آل کمک نماید.

۱- مواظب ذهن خود باشید!

شاید این موضوع برای بسیاری از ما غیر قابل درک باشد اما نشانه داشتن یک زندگی کاملا شاد و عالی ارتباطی با میزان روابط و یا پول ما ندارد. بلکه زندگی شاد ارتباط مستقیمی با کیفیت احساساتی که در زندگی تجربه میکنیم دارد که البته این احساسات به صورت روزانه می توانند منفی و آزاردهنده باشند مانند سرخوردگی، ترس، عصبانیت یا دلسوزی به حال خود که البته باید بدانیم که به طور حتم این احساسات از ایجاد یک زندگی موفق و شاد جلوگیری می کنند و باید از آنها بپرهیزیم.

 

در حقیقت پرورش یافتن اشتیاق در ما، احساس شادی و قدردانی و همچنین وجود برکت در زندگی بدون در نظر گرفتن مشکلاتی که در زندگی ایجاد می شوند، همان چیزی است که منجر به ایجاد یک زندگی ایده آل و سراسر شادی می‎شود. می‌توان گفت داشتن یک ذهنیت خارق‌العاده می تواند به شما یک زندگی ارزنده هدیه بدهد و این یکی از ۱۵ روش زندگی شاد و موفق می باشد.

۲- زندگی فی نفسه بد نیست!

می توان گفت که زندگی فی نفسه نه خوب است و نه بد. آن چیزی که بسیار مهم است و باید آن را بدانیم این است که زندگی یک هدیه و فرصت است و اینکه چه میزان از خوبی یا پلشتی در آن وجود دارد، بستگی به ما دارد. اگر ما افرادی هستیم که مرتباً از اشتباهات و طرز فکر های ناصحیح خود پیروی می کنیم، نمی توانیم انتظار داشته باشیم که نتایج درخشان را در زندگی خود تجربه نماییم.

 

به یاد داشته باشید که برای داشتن یک زندگی موفق لازم است تا خود را در مسیری قرار دهیم که با استفاده از اطلاعات و آگاهی با مسائل روزمره زندگی روبرو شویم. آنچه که باید دانسته شود این است که هیچ کس جز ما نمی تواند برای زندگی ما کاری انجام دهد، در نتیجه باید بتوانیم با شجاعت از قلب خود پیروی کنیم به طوری که بتوانیم بفهمیم که چه چیزی برای ما بهتر است.

۳- روزانه افکار مثبت را انتخاب کنید!

یکی دیگر از ۱۵ روش زندگی شاد و موفق، داشتن افکار مثبت و انتخاب آن است که به شکلی یک هنر است. در حقیقت هر روز صبح باید از خودمان بپرسیم بزرگ‌ترین فکری که امروز می توانم داشته باشم چیست؟

 

نکته مهم در رابطه با افکار سازنده این است که فرد نباید به سمت خیال‌پردازی حرکت کند. به سادگی می‌توان گفت که داشتن این طرز تفکر که من شگفت انگیز هستم و امروز می توانم با مسائل زندگی هم به خوبی کنار بیایم می‌تواند باعث ایجاد افکار مثبت و سازنده در ذهن فرد گردد. تمرین روزانه افکار مثبت و عالی در رابطه با خودباوری و اعتماد به نفس می تواند بر روی ما تاثیرات مهم و شگفت‌انگیزی بگذارد و هرگز نباید از آن غافل شد.

۴- شفقت را پرورش دهید!

با افراد نیازمند به کمک ارتباط سازنده برقرار کنید و سعی کنید تا آنها را در مشکلاتشان یاری کنید. در بسیاری از اوقات افراد از دیگر افراد ضعیف جامعه رو برمی‌گردانند. زیرا می ترسند آسیب ببینند و یا مورد سوء استفاده قرار بگیرند.

اما مطالعات نشان داده است که هر چه سعادت بیشتری را برای دیگران به ارمغان بیاوریم و به آنها کمک کنیم، احساس خوشبختی بیشتری در ما به وجود خواهد آمد و کیفیت احساسی و عاطفی ما افزایش می‌یابد. به یاد داشته باشید عشق و شفقت هدیه دهندگان و گیرندگان را شفا می دهد و به آنها آرامش می بخشد.

۵- در بدبختی غوطه ور نشوید!

ارتباط با افرادی که به شما نور و روشنایی را هدیه می دهند و شما را تشویق می‌کنند می‌تواند بسیار موثر باشد و در عوض اگر یا افراد منفی و مسموم در ارتباط باشید و به داستان های منفی آنها گوش دهید و در همه اشتباهات جهان غوطه ور شوید نباید انتظار داشته باشید که زندگی مثبتی را تجربه نمایید و این یکی از ۱۵ روش زندگی شاد و موفق است.

 

یکی از عادتهای افراد موفق این است که با افراد منفی گرا و بدبین که باعث مسمومیت ذهنی افراد دیگر در پیرامون خود می شوند، ارتباط برقرار نمی کنند و از آنها دوری می کنند.

 

در حقیقت می توان گفت که زمان شما محدود است و نباید آن را هدر داد. زمانی که صرف تفکر و صحبت در مورد نعمتهای زندگی می شود می تواند تاثیرات چشمگیری داشته باشد. از طرف دیگر، اگر این زمان را برای موضوعات بی ارزش و منفی صرف کنیم، نتایج ما رضایت بخش نخواهند بود. در نتیجه وقت خود را فقط در چیزهایی سرمایه گذاری کنید که می تواند به شما احساس ارزش و بودن را انتقال بدهد.

۶- موفقیت را برای خود تعریف کنید!


۱۵ روش زندگی شاد و موفق

در حقیقت موفقیت برای هر فرد یک چیز منحصر به فرد و جداگانه است و طبق خواسته ها و ایده آل های او تعریف می شود. موفقیت برای یک شخص ممکن است به معنای داشتن پول زیاد باشد، اما برای افراد دیگر ممکن است چنین نباشد و چیزهای دیگر در او احساسات تاثیرگذاری را ایجاد نمایند.

 

می توان گفت شیوه هایی که ما در زندگی انتخاب می کنیم که باعث خوشحالی ما می شود، می تواند با دیگران کاملا متفاوت باشد. چیزهایی را که می تواند چشم انداز زیبا و موثری را برای زندگیتان ایجاد نمایند را ترسیم کنید و در جهت آن قدم بردارید.

 

در حقیقت می توان گفت که باید تمام توجه ما به کارهایی باشد که امروز انجام میدهیم و نباید به مسائلی که در گذشته برای ما اتفاق افتاده و حاصل شده است توجه کنیم.

۷- تسلط کامل را فراموش کنید!

اگر به سختی تلاش می کنید تا به تمام جزئیات زندگی خود مسلط شوید در حقیقت در حال آماده شدن برای رسیدن به ناامیدی و شکست هستید. در حقیقت هنگامی که چنین طرز فکری در ما شکل می‌گیرد شروع میکنیم به تمرکز کردن به چیزهای بی ارزش در زندگی خود و از جستجو کردن و دنبال کردن مسائل مهم که باید تمام انرژی و تمرکز ما صرف آن شود غافل می شویم.

 

می توان گفت که ما برای داشتن یک زندگی موفق و شاد باید اصول موفقیت را تمرین کنیم. برای آینده خود چشم انداز داشته باشید و اقدامات الهام بخش را در زندگی خود انجام دهیم. به این معنا که تا زمانیکه یک چشم انداز روشن از آینده خود برایتان مسجل نشده نمی توانید اقدامی موثر با نگرش مثبت را در زندگی خود پیاده سازی کنید.

۸- طوری رفتار کنید که گویی آنچه را میخواهید دارید!

بسیاری از افراد دارای یک ذهنیت قربانی هستند. بدین شکل که خیلی ساده می‌پذیرند که چیزهایی را که می خواهند را نمی توانند به دست آورند. در حقیقت این یک ذهنیت قربانی است و از باور کافی نبودن و طاقت فرسا بودن پیروی می کند. در چنین حالتی فرد خودباوری خود را از دست می دهد و نمی‌تواند با اندیشه مثبت و سازنده کافی بودن و قابل انجام بودن احساسات خود را تقویت کند. خودباوری یکی از مهم‌ترین خصلت هایی است که می تواند به افراد برای رسیدن به موفقیت کمک نماید.

۹- از افراد مسموم دوری کنید!

افرادی که در پیرامون خود اشخاص منفی باف و مسموم دارند، نمی‌توانند جزو افراد موفق و خوشبخت قرار بگیرند. افراد مسموم اطراف ما اجازه نمی دهند که احساسات خوب و سازنده داشته باشیم. در نتیجه برای داشتن یک زندگی شاد و موفق از این گونه افراد دوری کنید. یکی از ۱۵ روش زندگی شاد و موفق این است که ارتباطات خود را با افراد مثبت و سازنده که به ما احساس قدرت و شادی می‌دهند را افزایش دهیم.

از صحنه خارج شوید!

از مسیر خود دور نشوید، اما گاهی لازم است که از صحنه خارج شویم و به خود وقت دهیم تا نفس تازه کنیم. گاهی اوقات لازم است که تعجب های بی هدف را تجربه کنیم. زیر درخت یا در یک باغ بنشینیم و فضایی را ایجاد کنیم تا بتوانیم به ارزشها و حقیقت خود ارتباط برقرار کنیم.

۱۰- شجاعت به خرج دهید!

آنقدر شجاع باشید که به شهود خود بتوانید گوش دهید. این راهنمایی روح ماست و خود برتر ماست که با ما سخن می‌گوید و اگر به آن گوش دهیم معجزه می تواند اتفاق بیفتد. هر استرس یا هر احساس بی ارزش یا فقدان باورمندی که شما را در بر می گیرد، ابتدا از درون شما ایجاد شده است. پس به احساسات درونی خود که سعی دارند شما را راهنمایی کنند گوش فرا دهید.

۱۱- خارق العاده بودن را انتخاب کنید!

تصمیم بگیرید که چه چیزی را برای زندگی خود می خواهید و در چه صورتی زندگی شما خارق العاده خواهد بود. سپس بر روی آن تمرکز کنید و ثابت قدم بمانید. در حقیقت شروع یک سفر به سمت یک زندگی خارق العاده، شجاعت می خواهد. شما باید آنقدر جسور باشید که مسیر خود را انتخاب کنید و آنقدر قوی باشید که بتوانید آن را دنبال کنید.

۱۲- روش خود را برای زندگی داشته باشید!

هر تصمیمی که می گیرید و هر انتخابی که در زندگی خود دارید میتواند باعث رشد و شکل‌گیری زندگی شما شود. در حقیقت می توان گفت که ۸۰ درصد زندگی شما به نحوه مدیریت ذهنیت خود شما بستگی دارد.

از امروز آنچه را که در گذشته برای شما اتفاق افتاده است را فراموش کنید و منتظر یک زندگی درخشان که انتظار شما را می‌کشد باشید. می‌توان گفت که شما در هر شرایطی توانایی یافتن فرصت های جدید را دارید. انتخاب کنید و موضوعاتی که شما را آزار میدهند را از آنچه که واقعاً هستند بدتر نبینید.

 

این یکی از نکات مهم است که بسیاری از مشکلات که در زندگی برای ما اتفاق می افتند از آنچه که ما درباره آن‌ها قضاوت میکنیم، بسیار ساده تر هستند. این یکی از ۱۵ روش زندگی شاد و موفق است.

۱۳- به چیزهای بزرگ اعتقاد داشته باشید!

اگر اهداف شما کوچک هستند، نمی توانید انتظار دستاوردهای بزرگ را داشته باشید. در حقیقت اهداف بزرگ ما و میزان و چگونگی آنها تعیین می کنند که ما به چه چیزهایی خواهیم رسید، اما نکته مهم آن است که آیا ما برای داشتن اهداف بزرگتر حاضریم بها و انرژی لازم را صرف رسیدن به آن کنیم یا خیر؟

 

ایده های بزرگ و برنامه های بزرگ اغلب نیاز به انرژی بسیار بیشتری نسبت به اهداف کوچکتر دارند. به یاد داشته باشید که میزان هوش و خلاقیت تان برای یافتن راه های رسیدن به موفقیت می‌تواند بسیار موثر باشد.

۱۴- به یاد داشته باشید که شما کی هستید!

هرگز فراموش نکنید که برای تحقق اهداف تان شما تنها کسی هستید که می توانید آن را برآورده کنید. در حقیقت میزان تلاش و پشتکار شما و استفاده از متد های صحیح برای داشتن یک زندگی شاد و موفق بسیار اهمیت دارد و این یکی از ۱۵ روش زندگی شاد و موفق است.

 

دروغ های دیگران را باور نکنید و از انرژی های منفی و سیگنال های مخربی که افراد مسموم در اطراف تان ایجاد می‌کنند دور بمانید. باید به خود یادآور شوید که شما از توانایی های خارق العاده ای برخوردار هستید و برای داشتن یک زندگی موفق و کامل طراحی شده اید و هر کس به جز این به شما چیزی بگوید در حال دروغگویی به شماست.

۱۵- معنوی باشید!

داشتن یک دید معنوی و عمیق که دارای مفهوم و باطن است می تواند به شما در رسیدن به موفقیت کمک نماید. اگر هنگامی که می خواهید کارهای خود را انجام دهید به محدودیت های فعلی خود نگاه کنید تحت تاثیر این محدودیت ها قرار خواهید گرفت. در نتیجه اجازه ندهید که این طرز تفکر غیر معنوی شما را متوقف کند.

 

طرز تفکر منفی که بر اساس کاستی و کمی است را رها کنید و دائما به خود بگویید من می توانم این کار را انجام دهم و توانایی آن در من وجود دارد. باید بدانید که این قدرت شماست و این حالت طبیعی شماست که به آنچه که می خواهید برسید.

 

نکته دیگر در رابطه با احساسات این است که بپذیرید که شما همان چیزی هستید که می خواهید باشید و تا زمانی که این احساس در شما کاملاً طبیعی شود شما نمی توانید واقعیت فعلی رویاهای آینده خود را تماشا کنید. هر کدام از این موارد یکی از ۱۵ روش زندگی شاد و موفق است که باید آن را به خوبی بیاموزید و در مسیر آن گام بر دارید.

 

عزیزان و همراهان ارجمند برای دریافت مشاوره تخصصی در زمینه بستری نمودن فرد معتاد در یکی از مراکز همکار کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ لطفاً با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.

سرفراز باشید…

لطفا به این نوشته امتیاز بدهید!

برچسب‎ها :

 • تماس با مشاورین
 • شرایط پذیرش
 • مدت دوره
 • هزینه دوره
جهت تماس با مشاورین مرکز می توانید با شمارۀ تلفن ۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱ تماس حاصل فرمایید، همچنین از طریق آدرس ایمیل مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ: [email protected] با ما در تماس باشید.
عزیزان مددجویی که قصد اقامت در مرکز تخصصی ترک اعتیاد را دارند می بایست با همراهی معرف خود به دفتر مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ مراجعه کنند. جهت پذیرش موارد زیر را باید به همراه داشته باشند.
1- همراه داشتن معرف با کارت شناسایی
2- همراه داشتن لوازم شخصی مورد نیاز خود
جهت اطلاعات بیشتر به صفحه شرایط پذیرش مراجعه کنید.
همراهان ارجمند برای اطلاع از دوره های درمانی در مراکز همکار لطفا با مشاورین تماس حاصل فرمایید. به طور کلی دوره های درمانی از 21 تا 28 روز متغییر است و هر مرکز بر اساس استانداردهای تعیین شده این دوره های درمانی را برگزار می کند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.
عزیزان و همراهان ارجمند باید دقت بفرمایید که هر کدام از مراکز همکار اهواز کمپ دارای شرایط و امکانات متفاوتی است و بر همین اساس هزینه دوره های درمانی در مراکز مختلف در شهرهای متفاوت کاملا متفاوت است. در نتیجه برای اطلاع دقیق از هزینه مرکز درمانی خود لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *