کمپ ترک اعتیاد در اهواز
×

معرفی کمپ ترک اعتیاد شوش


کمپ ترک اعتیاد در شوش

بهترین کمپ ترک اعتیاد شوش در کجا قرار دارد و چگونه می توان کمپ ترک اعتیاد شوش که استاندارد نیز هست را یافت؟ مشخصات یک کمپ ترک اعتیاد استاندارد کدام است و برای بستری نمودن فرد معتاد در یک مرکز ترک اعتیاد چه باید کرد؟

آنچه در مفهوم بیماری اعتیاد عنوان می شود، موضوع لاعلاج بودن و پیشروندگی آن است. به این معنا که هنگامی یک فرد به بیماری اعتیاد مبتلا می شود دیگر هرگز به حالت عادی و طبیعی گذشته خود باز نمی گردد. اعتیاد یک بیماری لاعلاج است که علائم و عوارض آن همیشگی است.

همین موضوع به شکلی پیچیده زندگی فرد و خانواده او را تحت تاثیر قرار می دهد. به این معنا که فرد برای رهای از تمامی حالات روانی و عاطفی خود ناچار است دائما ماده مخدر و یا رفتار اعتیادی خود را ادامه دهد. اعتیاد به یک ماده مخدر و یا یک رفتار اعتیاد در حقیقت مانند مسکنی عمل می کند که فرد برای نجات و خلاصی از دردهای عاطفی و روانی خود به آن نیازمند است.

به همین دلیل موضوع قطع مصرف مواد مخدر و ترک آن برای فرد می تواند بسیار دردناک و عاب آور باشد. در همین رابطه هر گونه کمک صحیح و تخصصی به روند درمان فرد از بیماری اعتیاد می تواند اثربخش و مفید باشد.

مشخصات استاندارد کمپ ترک اعتیاد شوش

یک کمپ ترک اعتیاد شوش باید دارای مشخصات و شرایط ویژه و استانداردی باشد که هنگامی که یک فرد برای درمان اعتیاد خود به آن مراجعه می کند بتواند به درستی به مسیر بهبودی از اعتیاد راهنمایی شود. در این جا به بیان مهمترین استانداردهایی که یک کمپ ترک اعتیاد شوش بابد داشته باشد پرداخته می شود.

 • ۱- شرایط محیطی استاندارد
 • ۲- شرایط روانی و عاطفی آرامش بخش
 • ۳- شرایط فیزیکی استاندارد
 • ۴- شرایط غذایی مناسب
 • ۵- شرایط تراپی و درمان استاندارد

و غیره

شرایط محیطی استاندارد در کم ترک اعتیاد

در یک کمپ ترک اعتیاد شوش یکی از مهمترین فاکتورها برای افراد در حال بهبودی شرایط محیطی استاندارد است. اما شرایط محیطی استاندارد کدام است؟

در حقیقت شرایط محیطی شامل چندین فاکتور مهم است که مهمترین آن فضایی است که یک مرکز ترک اعتیاد باید داشته باشد.

 • فضای کافی برای استراحت
 • فضای کافی و مجزا برای سرگرمی ها
 • فضای مناسب و پاکیزه برای طبخ و تهیه غذا

همانطور که ذکر شد یک کمپ ترک اعتیاد شوش باید دارای فضای باز و کافی برای بهبودی افراد باشد. همانطور که می دانیم فرد در دوران سم زدایی به شدت از لحاظ روحی و روانی تحت فشار است در نتیجه فضایی که او در آن قرار می گیرد باید حتی الامکان از این فشار و تنش بکاهد.
مرکز ترک اعتیاد باید دارای نظم و انضباط کافی باشد و خدمتگذاران و مددیاران مرکز می بایست برای برقراری نظافت و پاکیزگی و نظم محیط بکوشند.

شرایط روانی و عاطفی آرامش بخش

یکی دیگر از فاکتورهای یک کمپ ترک اعتیاد شوش مسئلۀ شرایط روحی و عاطفی مرکز است. یکی از پیچیده ترین مسائلی که یک فرد در دوران سمزدایی با آن روبروست مسئله روانی و روحی اوست. فرد به دلیل اشکالات و اختلالاتی که مصرف مواد مخدر در او ایجاد کرده در زمان سمزدایی و محرومیت مواد مخدر دچار حالات روحی و عاطفی شدیدی خواهد شد. به همین دلیل در یک کمپ ترک اعتیاد شوش استاندارد می بایست گردانندگان مرکز شرایط خوبی از لحاظ عاطفی و روانی ایجاد نمایند.

برای این منظور رفتار و برخورد مددیاران و خدمتگزاران مرکز باید کانلا دوستانه و بدور از هر گونه تنش و خشم باشد تا شرایط آرام و یاری دهنده باشد.

شرایط فیزیکی استاندارد

در یک مرکز ترک اعتیاد استاندارد شرایط و امکانات موجود در مرکز می تواند بسیار با همیت باشد. علاوه بر فضای کافی و منظم، امکانات برودتی و حرارتی برای افراد بسیار حائز اهمیت است. افراد در حال سمزدایی بسیار آسیب پذیر و شکننده هستند و برای جلوگیری از هرگونه آسیب می بایست شرایط محیطی استانداردی وجود داشته باشد. آشپزخانه مجهر و امکانات امنیتی و مراقبتهای پرسنل کمپ ترک اعتیاد می تواند بسیار اثر بخش باشد.

شرایط تراپی و درمان استاندارد

این بخش از شرایط استاندارد یک کمپ ترک اعتیاد یکی از مهمترین و تاثیر گذارترین فاکتورهایی است که در طول درمان افراد اهمیت بسزایی دارد. به این معنا که اگر یک کمپ ترک اعتیاد شوش مشاوین زبده و کارآزموده نداشته باشد نمی تواند به روند درمانی افراد کمک چندانی نماید. بر همین اساس باید دانست که حضوز مشاورین زبده و با تجربه در زمینه بهبودی از اعتیاد و اطلاعات و دانشی که در اختیار مددجویان یک مرکز ترک اعتیاد گذاشته می شود در موفقیت افراد در رهایی از اعتیاد فعال بسیار موثر است.

مراحل درمانی در یک کمپ ترک اعتیاد

 • مشاوره های شخصی
 • مشاوره های گروهی
 • لیتو گرافی
 • گروه درمانی و غیره

همانطور که در بالا اشاره شد فاکتورهای درمانی بالا باید در یک مرکز ترک اعتیاد استاندارد پیاده سازی و اجرا شود تا افرادی که قبلا تمایل به بهبودی دارند بتوانند کمک های لازم را دریافت نمایند.
ذکر این نکته لازم است که تمامی افرادی که به مراکز درمانی و ترک اعتیاد رجوع می کنند الزاما پاک نمی شوند و همیشه تنها افرادی موفق به در ترک بافی ماندن می شوند که قلبا از به مصرف مواد مخدر و تاثیرات آن خسته و نا امید شده اند. بسیاری از افرادی که به مراکز بهبودی مراجعه میکنند در صورت دریافت آگاهی های لازم و صحیح می توانند به بهبودی از اعتیاد دست یابند و در ترک باقی بمانند.

در همین رابطه مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ با داشتن کادری زبده و با تجربه در زمینه ترک اعتیاد و با حضور مشاورین حاذق خود توانسته به صدها معتاد در حال عذاب کمک نماید و آنها را از اعتیاد فعال و زندگی ویران با کمک خداوند کمک نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ترک اعتیاد تماس حاصل فرمایید.

سرفراز باشید…

5 از 1 رای

برچسب‎ها :

 • تماس با مشاورین
 • شرایط پذیرش
 • مدت دوره
 • هزینه دوره
جهت تماس با مشاورین مرکز می توانید با شمارۀ تلفن ۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱ تماس حاصل فرمایید، همچنین از طریق آدرس ایمیل مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ: [email protected] با ما در تماس باشید.
عزیزان مددجویی که قصد اقامت در مرکز تخصصی ترک اعتیاد را دارند می بایست با همراهی معرف خود به دفتر مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ مراجعه کنند. جهت پذیرش موارد زیر را باید به همراه داشته باشند.
1- همراه داشتن معرف با کارت شناسایی
2- همراه داشتن لوازم شخصی مورد نیاز خود
جهت اطلاعات بیشتر به صفحه شرایط پذیرش مراجعه کنید.
همراهان ارجمند برای اطلاع از دوره های درمانی در مراکز همکار لطفا با مشاورین تماس حاصل فرمایید. به طور کلی دوره های درمانی از 21 تا 28 روز متغییر است و هر مرکز بر اساس استانداردهای تعیین شده این دوره های درمانی را برگزار می کند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.
عزیزان و همراهان ارجمند باید دقت بفرمایید که هر کدام از مراکز همکار اهواز کمپ دارای شرایط و امکانات متفاوتی است و بر همین اساس هزینه دوره های درمانی در مراکز مختلف در شهرهای متفاوت کاملا متفاوت است. در نتیجه برای اطلاع دقیق از هزینه مرکز درمانی خود لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *