کمپ ترک اعتیاد در اهواز
×

کمپ ترک اعتیاد اهواز


کمپ ترک اعتیاد در اهواز

بهترین کمپ ترک اعتیاد اهواز کدام است؟  آیا مرکز درمان اعتیاد در اهواز  وجود دارد؟ بزرگترین و بهترین مرکز درمان و ترک اعتیاد در اهواز چه کمپی است؟ برای پیدا کردن بهترین کمپ ترک اعتیاد چه کار باید کرد؟

برای ترک اعتیاد باید مطالب زیادی را دانست. به این دلیل که برای ترک کردن مواد مخدر و سیگار باید راه پر پیچ و خمی را طی کرد. راه‎های زیادی برای ترک اعتیاد در اهواز وجود دارد. یکی از روش‎های مرسوم و شناخته شده از طریق مراکر میان مدت و کمپ ترک اعتیاد در اهواز است.
این نکته حائز اهمیت است که هنگامی که یک فرد معتاد تصمیم به ترک مواد مخدر می‎گیرد، با دنیایی از مصائب و مشکلات طرف می‎شود. بهبودی از اعتیاد کار ساده‎ای نسیت و حتما به تخصص و تجربه نیاز دارد. این مطلب که هر فردی تصمیم به کمک به یک فرد دیگر می‎گیرد، الزاما می‎تواند به او کمک کند صحیح نیست و به تدبر بیشتری نیاز دارد. برای ترک اعتیاد به تجربیات و تخصص، همچنین به صبر و علم اعتیاد شناسی نیاز است.

مشخصات یک کمپ ترک اعتیاد اهواز استاندارد

در همین راستا باید عنوان کرد، در سالهای اخیر و با رشد و گسترش فضای بهبودی در کشور و همچنین استان خوزستان، مراکز ترک اعتیاد بسیاری اقدام به ایجاد مراکزی نمودند که به مرکز ترک اعتیاد مشهور شدند. اما متاسفانه بسیاری از این مراکز به دلیل نداشتن تخصص و تجربیات کافی در زمینه ترک اعتیاد به نتایج خوبی دست نیافتند و نه تنها نتوانستند به افراد معتاد در حال مصرف کمک کنند بلکه خود بانیان این کمپ‎ها و خانه‎های بهبودی با مسائل پیچیده‎ای روبرو شدند و باعث از دست رفتن زمان و انرژی خودشان و مددجویان دیگر شد.

برای شناخت بهتر یک کمپ ترک اعتیاد استاندارد باید با استانداردهای لازم در یک مرکز ترک اعتیاد آشنا شد. مهمترین این فاکتورهای عبارتند از :

 • شرایط محیطی
 • شزایط و امکانات روحی و عاطفی
 • شرایط و امکانات آموزشی
 • امکانات رفاهی

هر کدام از این شرایط می تواند تاثیر شگرفی در روند بهبودی افراد داشته باشد. برای درک اثر این فاکتورها به توضیح آنها پرداخته شده. امیدواریم تا انتهای مقاله ما را همراهی فرمایید.

شرایط محیطی در یک کمپ ترک اعتیاد اهواز

محیطی که در آن افراد برای گذراندن مراحل درمانی خود از اعتیاد به مواد مخدر اعتیاد آور بسر می برند، یکی از مهمترین فاکتورهای موجود در این روند است. محیط حضور، شرایط و امکانات محیطی در روند درمان تاثیر دارد. به این معنا که اگر یک کمپ ترک اعتیاد اهواز استاندارد دارای شرایط محیطی استاندارد، فضای کافی، نظافت و نظم باشد می تواند افراد را در فضای بهبودی قرار دهد.

اعتیاد یک بیماری پیشرونده است که بر تمامی اصول انسانی افراد تاثیر می گذارد. بی نظمی و آلودگی و از همه مهمتر آشفتگی های ظاهری و درونی از مهمترین علائم بیماری اعتیاد است، در نتیجه یک مرکز برای دور ساختن افراد از این عوارض خود باید دارای اصول صحیح و کافی برای اداره مرکز خود باشد.

نکته مهم در مورد محیط کمپ ترک اعتیاد اهواز، این است که افراد در سطوح مختلف درمانی باید تفکیک باشند و برای این سطوح فضای کافی وجود داشته باشد.

شرایط و امکانات روحی در مرکز ترک اعتیاد

یکی از پیچیده ترین جنبه های بیماری اعتیاد که چه در اعتیاد به مواد مخدر و چه در اعتیاد رفتاری کاملا مشترک است، مسائل و گرفتاری های روحی و روانی افراد است. میتوان گفت که بیماری اعتیاد به شکلی سخت شرایط روانی و روحی افراد را به انحطاط می کشاند.  شاید به جرات بتوان گفت که این جنبه در افراد است که چاشنی اصلی گرایش به اعتیاد در افراد را شعله ور می کند.

به همین دلیل یک کمپ ترک اعتیاد اهواز استاندارد برای ایجاد شرایط استاندارد بهبودی برای افراد ناگزیر است شرایط روحی و روانی افراد را به شکلی مطلوب و کاملا مثبت و سازنده ایجاد و نگهداری نماید. افراد مددجو در مرکز ترک اعتیاد باید از جنبه روانی و عاطفی در شرایط مطلوبی باشند تا بتوانند سختی های ترک اعتیاد را به خوبی سپری نمایند. طرز برخورد پرسنل مرکز و همچنین آموزش های افراد باید با رعایت شرایط شکننده افراد در دوران درمانی باشد.

شرایط و امکانات آموزشی

یکی دیگر از فاکتورهای مهم و اساسی در بهبودی از اعتیاد، موضوع آموزش و تعلیم و انتقال آگاهی به فرد در مورد بیماری اعتیاد است. یک مرکز ترک اعتیاد استاندارد می بایست دارای امکانات کافی و اصولی باشد. زیرا فاکتور آموزش در روند بهبودی افراد بسیار تاثیر گذار و مهم است. به جرات می توان گفت اگر آموزش و آگاهی را از افراد در حال بهبودی بگیریم دیگر درمان اعتیاد معنایی ندارد و فرد نمی تواند به مسیر خود ادامه دهد.

به این ترتیب با روشن شدن اهمیت آموزش در روند درمان فرد از اعتیاد، موضوع امکانات و شرایط آموزشی عیان می شود. بر همین اساس یک کمپ ترک اعتیاد اهواز استاندارد می بایست دارای امکانات آموزشی از جمله مشاورین اعتیاد، کتاب های آموزشی، جلسات و میتینگ های آموزشی و غیره داشته باشد.

امکانات رفاهی و تفریحی

اما همانطور که فاکتورهای دیگر در روند بهبودی افراد از اعتیاد موثر و مهم است، امکانات رفاهی و تفریحی نیز بخش کامل کننده این مسیر است. هنگامی که یک فرد در حال ترک اعتیاد و وابستگی جسمی خود به مواد مخدر، از لحاظ فکری و عاطفی بسیار تحت فشار است. برای کاهش این فشارها و کمک به فرد معتاد در حال بهبودی می بایست شرایطی فراهم شود که در دوران درمانی خود در کمپ ترک اعتیاد اهواز، با فشار کمتری سپری کند.

انواع سرگرمی ها مانند پینگ پونگ و ورزش های سبک دیگر، محل استراحت دلباز و پاکیزه، نشریات بهبودی و غیر می تواند این مسیر را برای مددجو هموارتر نماید.

برای توضیح بیشتر در زمینه مراکز ترک اعتیاد می‎توان بیان کرد که هنگامی یک کمپ میان مدت ترک اعتیاد یا همان کمپ ترک اعتیاد در اهواز، بر اساس علوم اعتیاد شناسی، تجربه و تخصص در زمینه ترک اعتیاد و بر اساس استانداردهای موجود پایه‎گذاری می‎شود این مهم دست یافتنی می‎شود که کمک به فرد معتاد به مواد مخدر و الکل است.

در مورد مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ

در همین راستا یکی از بهترین کمپ ترک اعتیاد در اهواز، مرکز ترک اعتیاد است که با سابقۀ بیش از ۱۰ سال توانسته است با ایجاد یک فضای بی نظیر بهبودی و محیطی با مساحتی بیش از ۵۰۰ متر، محیطی را برپا کند که معتادان و وابستگان بسیاری در طی این بیش از یک دهه بتواند در محیطی امن و شاد بهبودی خود را آغاز کنند و بتوانند برای بار دیگر به آغوش خانواده و اجتماع خود باز گردند.

در همین راستا باید عنوان کرد که در میان مراکز ترک اعتیاد میان مدت، کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ یکی از زیباترین، تمیزترین و شادترین مراکز ترک اعتیاد در اهواز است که با فضایی مناسب و شایسته توانسته به مددجویان و معتاد و وابستگان به مواد مخدر، شیشه و الکل کمک‎های بسیاری کند.

عزیزان و همراهان ارجمند جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره در زمینه بستری نمودن فرد بیمارتان با ما تماس حاصل فرمایید.

سرفراز باشید…

برچسب‎ها :

 • تماس با مشاورین
 • شرایط پذیرش
 • مدت دوره
 • هزینه دوره
جهت تماس با مشاورین مرکز می توانید با شمارۀ تلفن ۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱ تماس حاصل فرمایید، همچنین از طریق آدرس ایمیل مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ: [email protected] با ما در تماس باشید.
عزیزان مددجویی که قصد اقامت در مرکز تخصصی ترک اعتیاد را دارند می بایست با همراهی معرف خود به دفتر مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ مراجعه کنند. جهت پذیرش موارد زیر را باید به همراه داشته باشند.
1- همراه داشتن معرف با کارت شناسایی
2- همراه داشتن لوازم شخصی مورد نیاز خود
جهت اطلاعات بیشتر به صفحه شرایط پذیرش مراجعه کنید.
همراهان ارجمند برای اطلاع از دوره های درمانی در مراکز همکار لطفا با مشاورین تماس حاصل فرمایید. به طور کلی دوره های درمانی از 21 تا 28 روز متغییر است و هر مرکز بر اساس استانداردهای تعیین شده این دوره های درمانی را برگزار می کند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.
عزیزان و همراهان ارجمند باید دقت بفرمایید که هر کدام از مراکز همکار اهواز کمپ دارای شرایط و امکانات متفاوتی است و بر همین اساس هزینه دوره های درمانی در مراکز مختلف در شهرهای متفاوت کاملا متفاوت است. در نتیجه برای اطلاع دقیق از هزینه مرکز درمانی خود لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.

14 دیدگاه دربارۀ “کمپ ترک اعتیاد اهواز”

 • سعید گفت:

  آدرس دقیق کمپ را بگذارید ، چون فقط نوشتید اهواز ، امانیه بقیه اش را ننوشتید ممنون

  • مدیر سایت گفت:

   با درود
   دوست گرامی وب سایت اهواز کمپ با چندین شعبه در سراسر کشور همکاری دارد و امکان درج تمامی آدرسها در سایت وجود ندارد.
   برای دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد تماس حاصل فرمایید.
   از حسن توجهتون بسیار سپاسگذاریم.

 • حسن مروانی گفت:

  در صورت امکان مراحل ترک و مدارا با مددجویان را مختصر توضیح دهید

  • مدیر سایت گفت:

   جناب مروانی درود بر شما
   ترک اعتیاد شامل مراحل درمانی متنوع و پیچیده است که توضیح دقیق آن مستلزم زمان و مجال بسیاری است. اما به طور کاملا خلاصه میشه عنوان کرد که ترک اعتیاد شامل دو مرحله کلی و اساسی بهبودی و بازیابی است.
   اول : بهبودی که شامل قطع مصرف و سم زدایی فیزیکی فردی است که در آن جسم فرد سم زدایی می گردد.
   دوم : بازیابی است که شامل درمانهای تکمیلی روحی روانی و حسی است. در این مرحله تمرکز بر روی مشکلات عاطفی و درونی فرد است و با استفاده از تکنیک های کار آمد فرد شروع به تغییر رشد روحی می نماید.

   برای طرح سوال و مسئلتان از شما سپاسگذاریم…

 • اشکان گفت:

  سلام و خسته نباشید
  میخواستم بدونم کمپ شما کجای اهواز هست؟؟
  آیا شما نیرو برای بردن شخص از خانه دارید یا خیر؟

  • مدیر سایت گفت:

   درود بر شما دوست گرامی
   پاسخ شما خیر است. مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تنها افرادی را پذیرش می کند که تمایل به ترک دارند و به صورت اجباری افراد را بستری نمی کند.
   آدرس مرکز ترک اعتیاد هم در منطقه امانیه اهواز است. سرفراز باشید…

 • علی مزرعه گفت:

  با سلام شما برا فردی که مصرف شیشه دارد وچند بار ترک کرده و دوباره برگشته چه برنامه ای داریدع

  • مدیر سایت گفت:

   علی جان سلام
   منظورتون از برنامه چی هست. بازگشت به مصرف مجدد به دلایل زیادی اتفاق میافته. اگر بیشتر توضیح بدید می تونیم دقیق تر توضیح بدیم براتون.

   • یوسف امیری گفت:

    سوال از محضرتون داشتم آیا این درسته که اعتیاد به مصرف شیشه درمان پذیر نیست؟! واگر جوابتان منفی است چه برنامه ای واسه ترک درنظر میگیرید چون مع الاسف برادر اینجانب گرفتار این معضل شدند و بنده به شدت نگران حالش هستم

    • مدیر سایت گفت:

     با درود به شما جناب امیری
     پاسخمون خیر هست. گرچه اعتیاد یک بیماری پیشرونده و کشنده است اما امکان بهبودی و توقف آن وجود دارد. در هر شکل و نوعی می توان گفت که امکان بهبودی از آن وجود دارد و این صحیح نیست که بگوییم اعتیاد به یک نوع ماده مخدر را نمی توان متوقف ساخت.

     روش درمانی که سالهاست به شکلی موثر نتایج درخشانی ارائه کرده روش درمانی دوازده قدم است که میلیون معتاد به مواد مخدر و الکل به کمک آن بهبودی و رهایی از اعتیاد را تجربه کرده اند. برای اطلاعات بیشتر به مقاله بهبودی از اعتیاد مراجعه فرمایید.

   • علی مزرعه گفت:

    منظورم اینه که ما داداشی داریم چند بار ترک می کنه ولی متاسفانه بعد از دو سه ماه یا کمی بیشتر دوباره برمی گرده ولی تا حالا یکبار هم کمپ نرفته منظور از برنامه آیا واقعا میشه برای این فرد کاری کرد

    • مدیر سایت گفت:

     بله علی جان به طور حتم در صورتی که خود فرد بیمار همکاری کنه قطعا راه بهبودی براش وجود داره. فقط مطلب مهم و کاربردی اینه که مرکزی را برای بهبودی برادرت انتخاب کنید که شرایط استاندارد بهبودی را برای افراد بیمار داشته باشه. کمپ ترک اعتیاد در اهواز زیاد هست اما مرکز بستری ترک اعتیاد اهواز کمپ یکی از بهبترین و استانداردترین مراکز بهبودی در استان خوستان است. برای کسب اطلاعات بیشتر می تونید با مشاورین مرکز تماس بگیرید. با سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *