کمپ ترک اعتیاد در اهواز
×

کمپ ترک اعتیاد آخر آسفالت اهواز

کمپ ترک اعتیاد آخر آسفالت اهواز

بهترین کمپ ترک اعتیاد آخر آسفالت اهواز کدام است؟ برای شناخت یک کمپ استاندارد در اهواز به چه اطلاعاتی نیاز داریم؟ آیا مراکز ترک اعتیاد در اهواز دارای استانداردهای لازم هستند؟ مهمترین شرایط یک کمپ ترک اعتیاد آخر آسفالت اهواز که دارای استانداردهای لازم است، چیست؟

مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ با ارائه اطلاعات جامعی در مورد مراکز درمانی سعی کرده تا مراکزی را که دارای استانداردهای لازم برای بستری نمودن افراد و مددجویان دارا هستند را به شما همراهان ارجمند معرفی نماید. برای دسترسی به این اطلاعات لطفاً این مقاله را تا انتها مطالعه فرمایید.

معرفی کمپ ترک اعتیاد آخر آسفالت اهواز

همانطور که می دانیم طی سالیان گذشته مراکز درمانی بسیاری در سطح کشور به وجود آمده است که مسئولیت اصلی آنها ارائه خدمات درمانی در رابطه با بهبودی و ترک اعتیاد به انواع مواد مخدر اعتیادآور و همچنین اعتیاد به الکل می باشد.

برای آنکه این مراکز درمانی بتوانند به مددجویان و معتادین و بیماران اعتیاد کمک‌های تخصصی لازم را برسانند، باید دارای شرایط استانداردی باشند که طبق پروتکل های درمانی اعتیاد ایجاد شده است. در همین رابطه کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ سعی کرده تا مهمترین شرایط و ضوابط را برای این گونه مراکز درمانی استاندارد جمع آوری کرده و در اختیار خانواده‌ها و بیماران اعتیاد قرار دهد.

از آنجا که اعتیاد یک بیماری روحی، روانی و البته پیشرونده و کشنده است، برای رهایی از آن به استانداردهای تخصصی و درمانی مناسب نیاز است. در غیر این صورت افراد نمی توانند مراحل درمانی خود را به بهترین شکل ممکن طی کرده و موفق شوند اعتیاد را از زندگی خود حذف نمایند.

در طی سالیان گذشته و با ورود جلسات و قدم های دوازده گانه بهبودی به کشورمان، مراکز درمانی بسیاری مانند کمپ ترک اعتیاد آخر آسفالت اهواز شروع به فعالیت در کشور کردند. بعدها با گسترش اعتیاد در سطح کشور و ورود انواع مواد محرک صنعتی مانند شیشه نیاز به یکپارچه سازی و استاندارد سازی در این مراکز درمانی بیشتر احساس شد.

در نتیجه به مرور زمان مراکز تخصصی درمانی زیر نظر سازمان بهزیستی کل کشور شروع به ایجاد پروتکل‌ها و پلتفرم های درمانی مناسب برای فعالیت های درمانی خود نمودند که بعدها به تایید سازمان بهزیستی کشور نیز رسید. اینگونه فعالیت ها که سازمان بهزیستی کل کشور شروع به پیاده سازی آن نمود، تاثیر بسزایی بر روند درمانی و نحوه فعالیت مراکز ترک اعتیاد در اهواز و سایر نقاط کشور ایجاد نمود.

مهمترین شرایط استاندارد سازی

اما این شرایط استاندارد که برای مراکز درمانی طبق پروتکل های سازمان بهزیستی تعریف شده بودند چیستند؟ یک مرکز ترک اعتیاد برای احراز شرایط استاندارد باید دارای چه امکانات و شرایطی باشد؟

در ادامه به تشریح و توضیح این موارد و شرایط خواهیم پرداخت تا شما همراهان ارجمند به بهترین شکل ممکن با آنها آشنا شوید و بتوانید در مورد بهبودی از اعتیاد افراد خانواده تان بهتر تصمیم بگیرید و بتوانید نتایج درخشان و تاثیرگذاری را به دست آورید.

شرایط و امکانات یک مرکز ترک اعتیاد استاندارد مانند کمپ ترک اعتیاد آخر آسفالت اهواز کدام است؟ آیا شرایط به خصوصی در این رابطه وجود دارد که یک مرکز ترک اعتیاد باید آن را احراز نماید.

در پاسخ به این سوالات باید گفت شرایطی وجود دارد که یک مرکز را می‌تواند در زمره مراکز درمانی استاندارد و قابل اعتماد قرار دهد. زیرا هنگامی که یک فرد در یک مرکز ترک اعتیاد بستری می‌شود شرایط بسیار سخت و ویژه ای را پشت سر می‌گذارد که اگر در آن مرکز امکانات لازم و تخصص‌های کافی در رابطه با کمک به آن فرد وجود نداشته باشد فرد مذکور نمی تواند نتایج مثبتی را به دست آورد.

همانطور که گفته شد اعتیاد یک بیماری چند بعدی است که برای درمان از آن نیاز به تخصص و همچنین امکانات درمانی استاندارد است. هنگامی که یک فرد پس از سال‌ها اعتیاد به مواد مخدر و تاثیرات مخرب آن تصمیم به قطع مصرف و بهبودی از اعتیاد می گیرد، از لحاظ روانی و عصبی شرایط بسیار دردناک و سختی را پشت سر می گذارد. در نتیجه بدون حضور امکانات لازم و کافی و همچنین تخصص های مورد نیاز به این فرد نمی توان کمک‎های موثری نمود.

کمپ ترک اعتیاد آخر آسفالت اهواز | بهبودی از اعتیاد چیست؟

برای توضیح بیشتر این موضوع باید بدانیم که اساساً بیماری اعتیاد چیست. در حقیقت برای شناخت بیشتر آن باید با مفهوم بیماری اعتیاد آشنا شویم. می توان گفت که اعتیاد یک بیماری سه بعدی شامل جنبه های روحی، روانی و جسمی می باشد که در اثر مصرف مواد مخدر و یا انواع اعتیاد های رفتاری دیگر تمامی جنبه های وجودی یک فرد را در اعتیاد درگیر و مبتلا می‎کند.

هنگامی که یک فرد تصمیم به قطع مصرف مواد مخدر و یا فرآیند اعتیاد های رفتاری دیگر می گیرد، باید به شکل موازی و همزمان بر هر سه جنبه اعتیاد و بیماری خود کار کند. در غیر این صورت امکان موفقیت او بسیار کاهش می‌یابد و نمی‌توانند رهایی از اعتیاد را در زندگی خود تجربه نمایید.اما این سه جنبه را چگونه می توان در مسیر بهبودی قرار داد؟

جنبه جسمی بیماری اعتیاد

شاید به جرات بتوان گفت که جنبه جسمی بیماری اعتیاد در حقیقت ساده‌ترین بخش از این بیماری است، که می‌توان آن را متوقف ساخت. هر فرد معتاد نحوه قطع مصرف و درمان بخش جسمی اعتیاد خود را به خوبی یاد می گیرد.

اما این همه ماجرا نیست و ترک کردن تنها یک بخش بسیار کوچک از بیماری اعتیاد و بهبودی از آن است که فرد در کمپ ترک اعتیاد آخر آسفالت اهواز می آموزد. نکته حائز اهمیت در مورد بهبودی از اعتیاد باقی ماندن در ترک و جلوگیری از بازگشت به آن است که مهم ترین چیزی است که یک فرد معتاد با آن روبرو می باشد.

جنبه جسمی بیماری اعتیاد را می توان به یک نوع آلرژی و حساسیت جسمی به مصرف مواد مخدر و الکل تشبیه کرد. در حقیقت فرد معتاد نسبت به ماده مخدر آلرژی دارد و هنگامی که برای نخستین بار مواد مخدر بر سیستم عصبی و مغز او تاثیر می گذارد فرد قدرت اختیار خود را در مقابل مصرف کردن یا نکردن آن ماده مخدر از دست می‌دهد و مصرف مواد مخدر تبدیل به یک ویار پیچیده در جسم و سیستم عصبی او می‌شود که امکان جلوگیری از آن را ندارد.

ترک جسمی!

برای  ترک جسمی ماده مخدر یا الکل لازم است تا فرد از مصرف مواد مخدر مصرفی خود جلوگیری به عمل آورده و آن را به طور کامل متوقف نماید. در این بین هنگامی که یک فرد در یک مرکز تخصصی ترک اعتیاد مانند کمپ ترک اعتیاد زنان در اهواز بستری می‌شود به او کمک های لازم برای قطع مصرف کامل ماده مصرفی رسانده می شود و می تواند به سادگی از کمک های تخصصی استفاده کند و ماده مصرفی خود را بدون دغدغه ترک نماید.

در چنین حالتی افراد در مراکز درمانی مانند کمپ ترک اعتیاد آخر آسفالت اهواز تحت مراقبت های ویژه می توانند مصرف ماده مخدر خود را متوقف کرده و روند بهبودی خود را آغاز نمایند. در حقیقت سم‌زدایی جسمی از مواد مخدر اولین ‌مرحله و شاید ساده ترین مرحله در مراحل ترک اعتیاد باشد. زیرا ریشه اصلی بیماری اعتیاد و مشکلات ناشی از آن در جنبه‌های دیگر فرد پنهان و مستتر شده است که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت.

جنبه روانی بیماری اعتیاد

یکی دیگر از جنبه های پیچیده بیماری اعتیاد که جزو بخش های لاعلاج این بیماری است، همین جنبه روانی است. هنگامی که یک فرد شروع به مصرف ماده مخدر یا الکل می کند به مرور زمان سیستم عصبی و روانی خود را به شکلی پیچیده دچار تغییر و تحولاتی می کند که بازگشت از آن بسیار مشکل می‌شود.

در حقیقت فرد با مصرف مواد مخدر و یا حتی اعتیادهای رفتاری دیگر، مهمترین بخش مغز خود را که مربوط به سیستم پاداش آن می‌باشد را دچار تغییر و تحولات و نارسایی هایی می کند که البته این نارسایی‌ها بر روان فرد تاثیرات مخربی خواهد گذاشت. این فرد دیگر مانند گذشته خود حتی نمی تواند مانند یک انسان بدون مواد مخدر زندگی کند.

در چنین حالتی زندگی او بدون ماده مخدر یا الکل بسیار مشکل و دردناک خواهد شد. در همین رابطه فرد از لحاظ روانی دچار وسوسه های دائمی خواهد شد و قدرت تمرکز خود و سیستم پاداش خود را از دست می دهد تا جایی که بدون مصرف ماده مخدر نمی تواند به زندگی ادامه دهد. در نتیجه چنین فردی با این اشکالات پیچیده روانی نمی تواند مانند یک انسان به زندگی خود ادامه داده و دائماً و به صورت اجبار گونه باید مواد مخدر مصرف کند.

کمک های روانی به مددجویان

هنگامی که این فرد در یک مرکز ترک اعتیاد مانند کمپ ترک اعتیاد آخر آسفالت اهواز بهره‌مند می‌شود می‌تواند وسوسه‌ها و مشکلات روانی خود را با کمک روانشناسان و مددکاران به خوبی پشت سر گذاشته و از مصرف مجدد مواد مخدر جلوگیری به عمل آورد.

این کمک ها می توانند تاثیرات بسیار مفیدی بر روند درمانی فرد از لحاظ روانی را برای او ایجاد نمایند، در نتیجه اگر این فرد در یک مرکز تخصصی ترک اعتیاد حضور داشته باشد می‌تواند با کمک متخصصین از فشارهای روانی، وسوسه، اشتغال فکری، انحرافات فکری معتادگونه، توهم و دیگر آسیب‌های روانی اعتیاد دور بماند.

جنبه روحی بیماری اعتیاد

مصرف انواع مواد مخدر و یا الکل می تواند آسیب های جدی روانی، روحی و البته جسمی به افراد وارد آورد. برخی از انواع مواد مخدر به گونه‌ای عمل می‌کنند که فرد از حالت طبیعی به طور کامل خارج می‌شود و آسیب‌های جدی مغزی و عصبی میبیند.

در چنین حالتی افراد برای بهبودی از اعتیاد لازم است ماهها و حتی سال ها تحت نظر قرار بگیرند تا بتوانند به مرور زمان به روال عادی زندگی خود بازگردند. در حقیقت جنبه روحی و روانی بیماری اعتیاد یکی از پیچیده ترین موضوعاتی است که یک فرد پس از شروع به بهبودی خود از اعتیاد با آن روبرو می شود.

این جنبه از اعتیاد می تواند آسیب های جدی به فرد وارد کند، در نتیجه افراد باید از کمک های تخصصی و درمانی مناسب در یک مرکز ترک اعتیاد مانند کمپ ترک اعتیاد آخر آسفالت اهواز بهره‌مند شوند.

شرایط و امکانات کمپ ترک اعتیاد آخر آسفالت اهواز

برای آنکه یک مرکز ترک اعتیاد دارای استانداردهای لازم باشد و بتواند به مددجویان خود کمک نماید، باید شرایط و امکاناتی را فراهم آورده باشد که افراد در آن بتوانند به ‌راحتی دوران درمانی خود را سپری کنند.

در همین رابطه مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ با ارائه اطلاعات دقیقی در رابطه با شرایط و امکانات لازم سعی کرده تا اطلاعات و مواردی را در اختیار شما بگذارد که بتوانید با دید باز مرکز ترک اعتیاد خود را انتخاب نمایید.

مهمترین شرایطی که یک مرکز باید احراز نماید عبارتند از:

 • شرایط و امکانات محیطی
 • شرایط و امکانات رفاهی
 • شرایط و امکانات آموزشی
 • شرایط و امکانات عاطفی

هر کدام از این شرایط و امکانات می‌تواند در روند بهبودی افراد تاثیر بسزایی داشته باشند. به شکلی که افراد با کمک هر کدام از آنها می‌توانند، با یکی از مشکلات بیماری اعتیاد خود روبه‌رو شوند و آن را به سلامت سپری نمایند. افراد برای بستری شدن در یک مرکز ترک اعتیاد نیاز دارند تا شرایط مناسبی را از لحاظ جسمی، روحی و روانی تجربه نمایند.

زیرا هنگامی که یک فرد در حال ترک جسمی اعتیاد خود میباشد، از نظر جنبه های مختلف دیگر تحت فشار می باشد، در نتیجه امکاناتی که در یک مرکز درمانی وجود دارد می‌تواند به او در گذراندن این دوران سخت کمک نماید.

شرایط و امکانات محیطی

همانطور که پیشتر گفته شد امکانات محیطی یک مرکز مانند کمپ ترک اعتیاد آخر آسفالت اهواز می تواند تاثیرات بسزایی در روند درمانی افراد داشته باشد. در نتیجه هر چه امکانات محیطی مرکز بهتر و کامل تر باشد بیشتر می تواند به مددجویان خود کمک نماید. مهم‌ترین این امکانات و شرایط عبارتند از :

 • وجود فضای مناسب برای استراحت
 • وجود فضاهای تفکیک شده درمانی برای افراد در مراحل مختلف درمانی
 • وجود امکانات برودتی و حرارتی مناسب
 • وجود استانداردهای لازم محیطی از لحاظ بهداشتی و سلامت
 • وجود امکانات  مناسب برای استراحت افراد شامل تخت خواب های مجزا و کمدهای لباس و وسایل شخصی به صورت مجزا

هر کدام از این امکانات محیطی می تواند دغدغه های دیگر را برای افراد و مددجویان و همچنین پرسنل یک مرکز ترک اعتیاد کاهش دهد و روند بهبودی افراد را تسهیل بخشیده و کمک شایانی به روند درمانی مددجویان نماید.

شرایط و امکانات رفاهی

همانطور که پیشتر در شرایط محیطی توضیح داده شد، وجود امکانات رفاهی و فضای لازم برای استراحت افراد در دوران اقامت در مرکز درمانی می تواند تاثیر بسزایی بر روند درمانی آنها داشته باشد. در حقیقت افراد برای گذراندن دوران درمانی خود نیاز دارند تا امکانات رفاهی مناسبی را در دوران خود دریافت کنند که شامل امکانات آموزشی و رفاهی مناسب مانند کتابخانه، امکانات ورزشی های و سرگرمی های دیگر می باشد.

شاید به جرات بتوان گفت که در یک مرکز درمانی که امکانات رفاهی مناسب و استانداردی وجود دارد، بسیاری از افراد می‌توانند مراحل درمانی خود را به شکل بهتری سپری نمایند. هنگامی که افراد دوران درمانی خود را سپری می‌کنند نیاز دارند تا امکانات رفاهی مناسبی را تجربه نمایند، زیرا از لحاظ روانی و روحی شرایط مناسبی ندارند و سرگرمی ها و حتی بازی های سبک می تواند به آنها در گذراندن و سپری نمودن این دوران سخت کمک نماید.

در همین رابطه کمپ ترک اعتیاد آخر آسفالت اهواز سعی کرده تا شرایط و امکانات رفاهی مناسبی را برای مددجویان خود فراهم آورد که شامل بازی ها و سرگرمی های سبک و همچنین کامل نمودن کتابخانه برای افراد می باشد. شرایط محیطی در این مرکز بسیار مناسب و استاندارد است و افراد بدون دغدغه خاطر می‌توانند مراحل درمانی و تخصصی خود را در این مرکز سپری نمایند.

شرایط و امکانات آموزشی

شاید به جرات بتوان گفت که یکی از مهمترین فاکتورها در بهبودی افراد از اعتیاد موضوع آموزش می باشد. در حقیقت آموزش و آگاهی از عوارض بیماری اعتیاد و نحوه برخورد با چالش های پیش رو که فرد پس از ترک اعتیاد خود با آن روبرو می باشد، موضوع بسیار مهمی است و نباید آن را نادیده گرفت.

در چنین شرایطی که آموزش نقش کلیدی در روند بهبودی افراد دارد، شرایط و امکاناتی که یک مرکز ترک اعتیاد برای مددجویان خود فراهم می آورد بسیار مهم است. امکانات آموزشی ممکن است خیلی پیچیده و دور از دسترس نباشد اما استفاده صحیح از آموزش و آگاهی بخشی به مددجویان تاثیرات بسیار مهمی بر آنها می گذارد.

آموزش هایی که در یک مرکز ترک اعتیاد وجود دارند عبارتند از:

 • جلسات فردی و گروهی
 • جلسات آموزشی دوازده قدمی
 • ارائه آموزش های تخصصی در رابطه با ترک اعتیاد

امکانات آموزشی در یک مرکز ترک اعتیاد شامل محیط‎های آموزشی مناسب و همچنین برگزاری منظم جلسات آموزشی برای افراد و مددجویان می باشد. هنگامی که یک فرد برای ترک اعتیاد در کمپ ترک اعتیاد آخر آسفالت اهواز بستری می‌شود و امکانات مناسبی برای آموزش او مهیا شده است. در چنین حالتی فرد در کنار دریافت کمک های روحی و روانی از جلسات و مشاوره های تخصصی فردی و گروهی بهره‌مند می‌شود و می‌تواند دوران درمانی خود را با موفقیت سپری کرده و در این دوران می تواند از لحاظ روحی، شخصیتی و روانی رشد کند.

نکته :  ۶

نکته حائز اهمیت در این رابطه این است که افراد باید در نظر داشته باشند که روند درمان و مدت زمان درمان خود را به طور کامل در دوره های سه تا شش ماهه طی کنند تا بتوانند از آموزش های لازم برخوردار شوند.

همانطور که گفته شد بهبودی از اعتیاد یک پروسه طولانی مدت است و فرد با دوره های کوتاه مدت به نتیجه نخواهد رسید. در نتیجه برای دریافت کمک های لازم باید افراد کوشش کنند دوره های درمانی خود را کامل کرده تا بتوانند به سلامت به زندگی خود بازگردند.

کمپ ترک اعتیاد آخر آسفالت اهواز | شرایط و امکانات عاطفی

این موضوع یکی از پیچیده ترین مسائلی است که افراد در دوران بهبودی خود از اعتیاد با آن روبرو هستند. در حقیقت افراد پس از قطع مصرف با مشکلات عاطفی و روحی بسیاری روبرو می شوند و این یکی از چالش‎های سخت در دوران اولیه بهبودی است.

در چنین شرایط سخت و پیچیده ای شرایط و امکاناتی که در یک مرکز درمانی مانند کمپ ترک اعتیاد آخر آسفالت اهواز مهیا شده است، می تواند بسیار کمک کننده باشد. امکاناتی که مرکز ترک اعتیاد در اختیار مددجویان خود قرار می‌دهد می‌تواند به آنها در سپری نمودن دوران سخت اولیه بهبودی و سم زدایی کمک نماید.

نحوه برخورد و رفتار پرسنل مرکز درمانی بسیار اهمیت دارد. افراد در این دوران بسیار شکننده و آسیب پذیر هستند در نتیجه تخصص گردانندگان و پرسنل مرکز درمانی می تواند بسیار کمک کننده باشد. نحوه برخورد، میزان صمیمیت و رفتار محترمانه پرسنل با مددجویان به آنها کمک می کند تا با شرایط سخت و دردناک خود راحت‌تر کنار بیایند و این دوران را سپری نمایند.

در حقیقت شرایط روحی و روانی که در یک مرکز ترک اعتیاد حاکم است می تواند به افراد این اطمینان خاطر را بدهد که آنها می‌توانند به مرکز درمانی اعتماد کنند و از آنها کمک بگیرند. در چنین حالتی مراکز درمانی استاندارد و پرسنل آنها سعی می کنند تا با روش های مناسب با افراد و مددجویان مرکز برخورد نمایند.

عزیزان و همراهان ارجمند برای دریافت مشاوره در زمینه بستری نمودن فرد معتاد خود در یکی از مراکز همکار مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ لطفا با مشاورین مرکز تماس حاصل فرمایید.

سرفراز باشید …

تصاویر مرکز ترک اعتیاد آخر آسفالت اهواز

برچسب‎ها :

 • تماس با مشاورین
 • شرایط پذیرش
 • مدت دوره
 • هزینه دوره
جهت تماس با مشاورین مرکز می توانید با شمارۀ تلفن ۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱ تماس حاصل فرمایید، همچنین از طریق آدرس ایمیل مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ: [email protected] با ما در تماس باشید.
عزیزان مددجویی که قصد اقامت در مرکز تخصصی ترک اعتیاد را دارند می بایست با همراهی معرف خود به دفتر مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ مراجعه کنند. جهت پذیرش موارد زیر را باید به همراه داشته باشند.
1- همراه داشتن معرف با کارت شناسایی
2- همراه داشتن لوازم شخصی مورد نیاز خود
جهت اطلاعات بیشتر به صفحه شرایط پذیرش مراجعه کنید.
همراهان ارجمند برای اطلاع از دوره های درمانی در مراکز همکار لطفا با مشاورین تماس حاصل فرمایید. به طور کلی دوره های درمانی از 21 تا 28 روز متغییر است و هر مرکز بر اساس استانداردهای تعیین شده این دوره های درمانی را برگزار می کند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.
عزیزان و همراهان ارجمند باید دقت بفرمایید که هر کدام از مراکز همکار اهواز کمپ دارای شرایط و امکانات متفاوتی است و بر همین اساس هزینه دوره های درمانی در مراکز مختلف در شهرهای متفاوت کاملا متفاوت است. در نتیجه برای اطلاع دقیق از هزینه مرکز درمانی خود لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.

5 دیدگاه دربارۀ “کمپ ترک اعتیاد آخر آسفالت اهواز”

 • سمانه جلیلی گفت:

  با سلام و خسته نباشی.
  همسر من اعتیاد به شیشه دارد. لطفا راهنمایی کنید چطور می تونم کمکش کنم؟ سن همسرم ۴۲ سال هست و ۸ سال هست که اعتیاد داره به شیشه. ممنون

  • مدیر سایت گفت:

   با درود خانم جلیلی گزامی.
   اعتیاد به شیشه یکی از مهلک ترین اعتیاد ها هست و برای ترک اعتیاد این ماده محرک باید حتما از کمک های تخصصی و یک مرکز ترک اعتیاد استاندارد که دارای شرایط مناسب بهبودی برای افراد هست استفاده کنید. برای درمان و بهبودی همسرتون باید از طریق مشاورین کمپ ترک اعتیاد اهواز اقدام کنید تا راهنمایی های لازم در این باره را در اختیارتون قرار بدهند.
   آرزوی تندرستی و شادی براتون داریم….

 • حمید رسولی گفت:

  سلام و درود. برادری دارم که چندین بار در مراکز ترک اعتیاد بستری شده ولی نتیجه نگرفتیم. ایشان شیشه و هروئین مصرف میکنه و ۲۸ ساله هست. لطفا راهنمایی کنید چطور باید کمکش کنیم که برگشت نداشته باشه و بتونه پاک بمونه.

 • recep ivedik izle گفت:

  Thank you ever so for you article post. Want more. Denys Marijn Hutchings

 • türkçe izle گفت:

  A round of applause for your blog article. Thanks Again. Elayne Ryon Buchheim

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *