کمپ ترک اعتیاد در اهواز
×

معتاد کیست


معتاد کیست

معتاد کیست و چه خصوصیاتی دارد؟ برای توصیف دقیق یک معتاد و وابسته به مواد مخدر نیاز به چه خصوصیاتی داریم؟ آیا معتاد شخص به خصوصی است و دارای مشخصات جداگانه ای از دیگر افراد اجتماع می باشد؟ معتاد کیست؟ چگونه می توان بدون قرض ورزی و با حسن نیت این معظل بزرگ اجتماع را توصیف کرد؟ آیا معتاد یک مجرم است؟

معتاد کیست

واژه معتاد یکی از پیچیده ترین کلمات و صفاتی است که به یک فرد می توان نسبت داد. دلیل این موضوع آن است که خود بیماری اعتیاد یک مفهوم پیچیده دارد. اعتیاد برای بسیاری از انسانها کاملا ناشناخته است و هنگامی که یک فرد در یک خانواده به این بیماری مبتلا می گردد، آن خانواده به صرافت یافتن مفهوم معتاد کیست می افتد.

اما در حقیقت معتاد کیست و چه مشخصاتی دارد و چگونه می توان با این بیماری مهلک و کشنده روبرو شد و آن را درمان کرد. در ادامه به توضیح و تشریح علائم بیماری اعتیاد خواهیم پرداخت تا شما همراهان ارجمند با مفهوم اعتیاد بیشتر آشنا شوید.

مشخصات یک فرد معتاد

همانطور که در مقاله مفهوم بیماری اعتیاد توضیح داده شد، اعتیاد یک بیماری مخرب و پیشرونده است که فرد را از نظر احساسی، روانی و روحی به انحطاط و نیستی می شکاند.

هنگامی که فرد به این بیماری مزمن و لاعلاج مبتلا می شود، به شکلی کاملا مرموزانه با اطرافیان خود دچار تضاد و تفاوت حسی و روحی می گردد. این بیماری دارای چندین جنبه است که هر کدام از این جنبه ها می تواند زندگی فرد را به نیستی بکشاند.

افرادی که با این بیماری دست به گریبانند، دچار اختلالات عاطفی و روحی می گردند و از نظر شخصیتی دچار از هم گسیختگی می گردند. اعتیاد یک بیماری پیشرونده و کشنده است و تاثیرات مخرب بسیاری بر روی افراد می گذارد.

علائم بیماری اعتیاد

همانطور که در مقاله بیماری اعتیاد توضیح داده شده اعتیاد دارای نشانه های بسیاری است و فرد برای شناخت کامل این بیماری نیاز به تحقیق و آموزش های مفصل دارد. آنچه بسیار حائز اهمیت است، آگاهی از نوع عملکرد این بیماری است و فرد برای رهایی از آن نیاز به آموزش های بسیار دارد.

مهمترین نواقص شخصیتی در یک فرد بیمار عبارتند از :

 • خودمحوری و تکبر
 • خودشیفتگی
 • احساس ترس
 • خودکم بینی یا خودبزرگ بینی مفرط
 • خلاء روحی و احساس پوچی عمیق
 • افراط و تفریط در کارها
 • عدم قدرت تصمیم گیری
 • لذت جویی و افراط در آن<
 • اشتهای زیاد برای مصرف الکل یا مواد مخدر و نیکوتین
 • تنوع طلبی و عدم داشتن عزت کلام

اما مهمترین تعریفی که از یک فرد معتاد وجود دارد را می توان به این شکل عنوان نمود:

اکثر انسان ها براى جواب دادن به این سئوال احتیاج به فکر کردن ندارند و جوابش را خوب میدانند! زمانى که تمام زندگى و فکر و ذکر یک انسان به نوعى در مواد مخدر خلاصه می شود. همیشه یا مشغول گرفتن و مصرف کردن آن می باشد و یا به دنبال راه تهیه اش مى گردد. زندگى مى کند که مصرف کند و مصرف مى کند که زندگى کند. خیلى ساده معتاد، زن یا مردى است که زندگیش را مواد مخدر کنترل می کند. آنها کسانى هستند که در چنگال یک بیمارى مزمن و پیشرونده گرفتارند و همیشه عاقبتى چون زندان، تیمارستان و مرگ در انتظارشان است.

این تعریف از فرد معتاد به مواد مخدر است که بر گرفته از نشریات جلسات ۱۲ قدمی معتادان گمنام می باشد. شاید به جرات بتوان گفت که این تعریف یکی از ساده ترین و دقیق ترین تعاریف است که از زندگی یک معتاد و وابسته به مواد مخدر شده است.

تعریف بیماری اعتیاد

برای روشن شدن مفهوم بیماری اعتیاد به مقالات آموزشی بسیاری نیاز است، اما از آنجا که این بیماری یک بیماری ناشناخته و مرموز است، برای طی این مسیر به راهنمایی و هدایت افراد زبده و با تجربه نیاز است.

بیماری اعتیاد در حقیقت یک نیروی مخرب است که فرد را از لحاظ احساسی، روانی، روحانی و جسمی به انحطاط و تباهی می کشاند. اعتیاد یک بیماری پیشرونده و کشنده است که در صورت تداوم در وجود و زندگی فرد، او را از پای در خواهد آورد.

ابتلا به این بیماری به شکلی موروثی است اما می تواند اکتسابی هم باشد. مهمترین عامل اعتیاد در ابتدا محیط خانواده است و پس از آن فضای اجتماعی، دوستان و غیره در شکل گیری و قوت آن دخیل هستند.

در مورد اعتیاد و چگونگی عملکرد آن و عوارض آن در مقالات بسیاری در وبسایت مرکز ترک اعتیاد صحبت شده است که به شما همراهان ارجمند پیشنهاد می کنیم که با دقت مطالب وبسایت را مطالعه بفرمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره در زمینه ترک اعتیاد لطفا با مشاورین کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.

سرفراز و پیروز باشید…

برچسب‎ها :

 • تماس با مشاورین
 • شرایط پذیرش
 • مدت دوره
 • هزینه دوره
جهت تماس با مشاورین مرکز می توانید با شمارۀ تلفن ۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱ تماس حاصل فرمایید، همچنین از طریق آدرس ایمیل مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ: [email protected] با ما در تماس باشید.
عزیزان مددجویی که قصد اقامت در مرکز تخصصی ترک اعتیاد را دارند می بایست با همراهی معرف خود به دفتر مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ مراجعه کنند. جهت پذیرش موارد زیر را باید به همراه داشته باشند.
1- همراه داشتن معرف با کارت شناسایی
2- همراه داشتن لوازم شخصی مورد نیاز خود
جهت اطلاعات بیشتر به صفحه شرایط پذیرش مراجعه کنید.
همراهان ارجمند برای اطلاع از دوره های درمانی در مراکز همکار لطفا با مشاورین تماس حاصل فرمایید. به طور کلی دوره های درمانی از 21 تا 28 روز متغییر است و هر مرکز بر اساس استانداردهای تعیین شده این دوره های درمانی را برگزار می کند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.
عزیزان و همراهان ارجمند باید دقت بفرمایید که هر کدام از مراکز همکار اهواز کمپ دارای شرایط و امکانات متفاوتی است و بر همین اساس هزینه دوره های درمانی در مراکز مختلف در شهرهای متفاوت کاملا متفاوت است. در نتیجه برای اطلاع دقیق از هزینه مرکز درمانی خود لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.

5 دیدگاه دربارۀ “معتاد کیست”

 • تینا محمودی گفت:

  سلام خسته نباشید. آیا اعتیاد قابل درمان هست یا خیر؟ کسی که فقط چند بار مواد مصرف کرده هم یک معتاد است یا نه؟

 • سیامک گفت:

  با سلام میشه بیشتر در مورد افراد معتاد توضیح دهید؟ با سپاس فراوان

  • مدیر سایت گفت:

   با درود
   اعتیاد یکی از پیچیده ترین بیماری ها که تاریخ آن به پیدایش انسان بر میگردد. برای پاسخ به شما دوست گرامی می تونیم بگیم که اعتیاد به اشکال مختلف در افراد بروز می کند. بیش از ۱۰۰ نوع اعتیاد در سراسر دنیا وجود دارد که اعتیاد به مواد مخدر و الکل از معروفترین اعتیادهاست. برای آشنایی بیشتر با بیماری اعتیاد به مقاله مفهوم بیماری اعتیاد رجوع فرمایید.

 • EllCync گفت:

  great idea. this article so useful!!!

 • Great article. Good to understand for everyone.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *