کمپ ترک اعتیاد در اهواز
×

مصرف شیر برای ترک اعتیاد | توصیه هایی برای ترک اعتیاد

مصرف شیر برای ترک اعتیاد

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

کمپ ترک اعتیاد اهواز : مصرف شیر برای ترک اعتیاد چه تاثیراتی دارد و چگونه بر روند درمان افراد و سم زدایی از اعتیاد تاثیر می گذارد؟ آیا مصرف شیر برای ترک اعتیاد لازم است؟ مصرف شیر برای ترک اعتیاد چه کمکی به افراد معتاد به مواد مخدر می کند؟

مرکز ترک اعتیاد اهواز با جمع‌آوری اطلاعات دقیقی در رابطه با موضوع ترک اعتیاد سعی کرده تا مطالب مهمی را در رابطه با تغذیه و تأثیر آن بر روند ترک اعتیاد را در اختیار شما همراهان ارجمند قرار دهد. اگر تمایل دارید در این رابطه بیشتر بدانید لطفاً ما را تا انتهای این مقاله همراهی بفرمایید و در انتهای آن ما را از نظرات و پیشنهادات تان مطلع بفرمایید.

بسیاری از متخصصان و مشاوران ترک اعتیاد مصرف شیر برای ترک اعتیاد را تجویز و توصیه می‌کنند. اما همیشه این سوال مطرح بوده که آیا تغذیه می تواند بر روند ترک اعتیاد تاثیر مثبتی داشته باشد؟ برای ترک اعتیاد چه نوع رژیم های غذایی به افراد توصیه می گردد؟

اما نکته مهم این است که برای مقابله با مشکلات پس از ترک جسمی اعتیاد و مصرف مواد مخدر حتماً باید از متخصصین اعتیاد کمک گرفت و طبق دستورات او مراحل درمانی را طی کرد. در همین رابطه در این مقاله سعی شده تا به شرح فواید مصرف شیر برای ترک اعتیاد بپردازیم تا در کنار یک سبک زندگی سالم بتوان به روند ترک اعتیاد افراد کمک کرد.

تاثیرات مصرف شیر برای ترک اعتیاد


شیر برای ترک اعتیاد

نکته مهم این است که برای مقابله با مشکلات پس از ترک جسمی اعتیاد و مصرف مواد مخدر حتماً باید از متخصصین اعتیاد کمک گرفت و طبق دستورات او مراحل درمانی را طی کرد. در همین رابطه در این مقاله سعی شده تا به شرح فواید مصرف شیر برای ترک اعتیاد بپردازیم تا در کنار یک سبک زندگی سالم بتوان به روند ترک اعتیاد افراد کمک کرد.

همان طور که می دانیم شیر به دلیل دارا بودن خواص سم زدایی می تواند بر بدن تاثیرات  سازنده ای داشته باشد و در همین رابطه می‌توان در ترک اعتیاد از آن استفاده کرد. اما بسیاری از افراد که در حال سم زدایی و ترک جسمی اعتیاد به مواد مخدر هستند به دلیل وجود مشکلات گوارشی و جسمی متعددی که دارند ممکن است با هضم شیر مشکل داشته باشند.

 

همان طور که می دانیم مصرف و اعتیاد به انواع مواد مخدر یا الکل افراد را دچار نوعی سوء تغذیه و مشکلات گوارشی و جسمی می‌کند. افراد معتاد و مصرف کننده مواد به دلیل بی‌توجهی به رژیم غذایی خود به مرور زمان دچار مشکلات متعدد گوارشی می‌گردند که از مهم‌ترین این اختلالات می‌توان به

  • یبوست
  • اسهال
  • مشکل در هضم غذا
  • کاهش اشتها

اشاره نمود.

اما هنگامی که یک فرد مبتلا به اعتیاد به مواد مخدر تصمیم به قطع مصرف مواد می‌گیرد، باید تغییرات جدیدی را در سبک زندگی خود ایجاد کند که در آن نه تنها مصرف مواد را متوقف می‌کند، بلکه باید بتواند تاثیرات مخربی را که اعتیاد در طی سالهای متمادی بر زندگی و وجود او وارد کرده را نیز ترمیم و تصحیح نماید.

نکته

در همین رابطه مصرف شیر برای ترک اعتیاد از جمله غذاهای مفید است که می‌تواند در مورد بازسازی قوای جسمی و سم زدایی بدن از مواد مخدر کمک‌های موثری نماید که برخی از آنها عبارتند از :

  • ترمیم بافت های درونی
  • اثرات سم زدایی

در ادامه به تشریح و توضیح دقیق تر این تاثیرات خواهیم پرداخت تا شما را با جزئیات بیشتر آن آشنا کنیم.

ترمیم بافت ها و اندام های داخلی

یکی از مهم ترین اختلالات و آسیب هایی که مصرف مواد مخدر بر بدن می‌گذارد، آسیب به بافت ها و اندام های داخلی و همچنین اختلال در کارکرد سیستم گوارشی و عصبی می باشد. در نتیجه افرادی که اقدام به ترک اعتیاد می کنند برای جبران این آسیب ها نیاز به یک برنامه غذایی مغذی و سرشار از پروتئین شیر دارند. در حقیقت پروتئین موجود در شیر می تواند به میزان زیادی به ترمیم بافت های آسیب دیده کمک نماید.

 

می‌توان گفت که مصرف شیر برای ترک اعتیاد دارای تاثیرات مستقیم و غیرمستقیم زیادی در این زمینه می باشد و فرد برای بازیابی توانایی‌های سابق خود نیاز دارد تا با استفاده از رژیم غذایی مناسب به ترمیم آسیب ها و اختلالات ایجاد شده در دوران اعتیاد فعال بپردازد تا بتواند میزان موفقیت خود را در مسیر درمان و بهبودی افزایش دهد. به این ترتیب شیر با تاثیر بر اندام های آسیب دیده و تقویت بدن فرد می‌تواند ترک اعتیاد را تسهیل نماید.

تاثیرات سم زدایی شیر

بسیاری از متخصصین عقیده دارند که شیر می‌تواند در دفع سموم از بدن تاثیر گذار باشد. در حقیقت پروتئین های موجود در شیر در دستگاه گوارش به عناصر سمی وصل شده و منجر به دفع آنها از بدن می‌گردند. به همین دلیل لازم است افرادی که در دوران ترک اعتیاد و سم زدایی به سر می‌برند، برای سهولت سم زدایی بدن به صورت روزانه در رژیم غذایی شان از شیر استفاده کرده و فرآیند سم زدایی را با سرعت و کیفیت بالاتری به انجام رساند.

توصیه هایی در مورد مصرف شیر برای ترک اعتیاد

نکته مهم در رابطه با مصرف شیر برای ترک اعتیاد این است که بدن افراد در دوران اولیه سم زدایی و ترک جسمی در جذب مواد غذایی ضعیف عمل می‌کند، در نتیجه زمان بیشتری برای هضم مواد غذایی نیاز دارد. به همین دلیل روند شیر خوردن در افرادی که به تازگی قطع مصرف کرده اند باید به چند وعده تقسیم شود تا تاثیر بیشتری را بر بدن آنها بگذارد.

 

به این ترتیب بهتر است تا یک و نیم لیوان شیر را در سه وعده غذایی مصرف کرد تا تاثیر و میزان جذب شیر را افزایش دهید. اما رعایت این نحوه مصرف مواد غذایی را باید در مورد وعده های غذایی دیگر نیز به اجرا گذاشت. مطالعات نشان می دهد که افراد در حال ترک اعتیاد در وعده‌های مختلف و متناوب غذایی میزان بیشتری از ویتامین و پروتئین را می توانند جذب کنند، از طرف دیگر وجود غذاهای سبک و پر ویتامین در روند درمان و بهبودی افراد می توانند تاثیرات بسزایی داشته باشد.

تاثیر خدمات روانشناسی بر ترک اعتیاد

نکته مهم این است که ترک اعتیاد دارای یک فرآیند پیچیده جسمی و روانی است و می‌تواند فشار زیادی را به افراد تحمیل نماید. به همین دلیل بسیار ضروری است که افراد برای موفقیت در روند درمانی خود از مشاورین اعتیاد و افراد زبده و با تجربه کمک بگیرند. در همین رابطه مشاورین ترک اعتیاد می توانند به افراد کمک کنند تا با موفقیت این مسیر پر پیچ و خم را پشت سر گذاشته و راه های مقابله با مصرف مجدد را بیاموزند.

 

از طرف دیگر مشاورین ترک اعتیاد می توانند به شما کمک کنند تا رابطه خود را با خانواده و اطرافیان بهبود بخشیده و اعتماد آنان را مجدداً به دست بیاورید. در همین رابطه مشاورین ترک اعتیاد مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ آماده هستند تا در هر کجا که هستید به صورت تلفنی در زمینه مصرف شیر برای ترک اعتیاد و دیگر زمینه ها یاریتان کنند.

 

عزیزان و همراهان ارجمند برای دریافت اطلاعات بیشتر و اخذ مشاوره ترک اعتیاد و بستری نمودن فرد معتاد در یکی از مراکز همکار کمپ ترک اعتیاد اهواز و یا دریافت مشاوره ترک اعتیاد به صورت تلفنی و در منزل، لطفاً با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.

 

سرفراز باشید …

  • تماس با مشاورین
  • شرایط پذیرش
  • مدت دوره
  • هزینه دوره
جهت تماس با مشاورین مرکز می توانید با شمارۀ تلفن ۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱ تماس حاصل فرمایید، همچنین از طریق آدرس ایمیل مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ: [email protected] با ما در تماس باشید.
عزیزان مددجویی که قصد اقامت در مرکز تخصصی ترک اعتیاد را دارند می بایست با همراهی معرف خود به دفتر مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ مراجعه کنند. جهت پذیرش موارد زیر را باید به همراه داشته باشند.
1- همراه داشتن معرف با کارت شناسایی
2- همراه داشتن لوازم شخصی مورد نیاز خود
جهت اطلاعات بیشتر به صفحه شرایط پذیرش مراجعه کنید.
همراهان ارجمند برای اطلاع از دوره های درمانی در مراکز همکار لطفا با مشاورین تماس حاصل فرمایید. به طور کلی دوره های درمانی از 21 تا 28 روز متغییر است و هر مرکز بر اساس استانداردهای تعیین شده این دوره های درمانی را برگزار می کند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.
عزیزان و همراهان ارجمند باید دقت بفرمایید که هر کدام از مراکز همکار اهواز کمپ دارای شرایط و امکانات متفاوتی است و بر همین اساس هزینه دوره های درمانی در مراکز مختلف در شهرهای متفاوت کاملا متفاوت است. در نتیجه برای اطلاع دقیق از هزینه مرکز درمانی خود لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *