کمپ ترک اعتیاد در اهواز
×

مشکلات جنسی بعد از ترک اعتیاد | رفتارهای بعد از ترک اعتیاد

مشکلات جنسی بعد از ترک اعتیاد

زمان مطالعه : دو دقیقه

مشکلات جنسی بعد از ترک اعتیاد چیست و چگونه به وجود می آید؟ برای برطرف کردن مشکلات رفتارهای بعد از ترک اعتیاد چه راهکارها و روش هایی وجود دارد و چگونه می‌توان از آنها استفاده کرد؟

کمپ ترک اعتیاد اهواز با جمع آوری اطلاعات در رابطه با مشکلات جنسی افراد معتاد پس از ترک اعتیاد سعیکرده تا مطالب مهمی را در این رابطه در اختیار شما همراهان ارجمند قرار دهد. اگر تمایل دارید در این رابطه بیشتر بدانید لطفاً این مقاله را تا انتها مطالعه بفرمایید. در انتهای مطلب لطفا ما را از نظرات و پیشنهاداتتان مطلع بفرمایید.

 

ترک اعتیاد هر نوع ماده مخدر بسته به ویژگیهای آن ماده مخدر یا محرک ممکن است چالش‌های متفاوتی را برای فردی ایجاد نماید. یکی از مهمترین تاثیرات مخرب مصرف مواد مخدر ایجاد اختلالات در عملکرد جنسی فرد می باشد که ممکن است این اختلالات در روند ترک اعتیاد تشدید گردند.

متاسفانه به دلیل به وجود آمدن این گونه اختلالات جنسی در دوران ترک اعتیاد، فرد به فکر مصرف مجدد می‌افتد، در حالی که روش‌هایی وجود دارد که این مشکلات را بعد از ترک اعتیاد می‌تواند تا حد زیادی برطرف نماید.

مصرف مجدد به دلیل مشکلات جنسی بعد از ترک اعتیاد

متاسفانه بسیاری از افراد به دلیل مشکلات جنسی بعد از ترک اعتیاد که برای آنها اتفاق می‌افتد مانند زود انزالی یا کاهش میل جنسی مجدداً به مصرف روی می آورند. مصرف مواد مخدر به دلیل خاصیت آرام بخشی و تسکین دهندگی که باعث از بین رفتن تنش و اضطراب حین رابطه جنسی می گردد می تواند انزال را به تاخیر بیاندازد. به همین دلیل بسیاری از مصرف کنندگان مواد مخدر تصور می کنند که قدرت جنسی آنها در اثر مصرف افزایش پیدا کرده است. البته این بازخورد می‌تواند رابطه جنسی طولانی و غیر طبیعی مردان را تقویت کند.

 

از طرف دیگر مصرف کنندگان مواد محرک مانند شیشه نیز دچار لذت و برانگیختگی جنسی شدیدی می شوند، در نتیجه گرایش بیشتری به مصرف و ادامه مصرف خود پیدا می‌کنند.  متاسفانه مصرف کنندگان مواد مخدر هنگامی که اثرات مواد بر کیفیت روابط جنسی شان را مشاهده میکنند، دیگر تصمیم جدی برای ترک اعتیاد نمی‌گیرند. در حالیکه مصرف مواد مخدر در طولانی مدت تاثیرات مخرب بسیاری را بر عملکرد جنسی آنها وارد می کند.

 

اگر افراد از تاثیرات مخرب و طولانی مدت مصرف مواد مخدر بر عملکرد جنسی اطلاع داشته باشند به طور حتم از این روش برای بالا بردن کیفیت روابطشان استفاده نخواهند کرد. می توان گفت که پس از مدت کوتاهی فرد برای رسیدن به لذت اولیه مجبور است دوز مصرف خود را به شدت بالا برده تا بتواند عملکرد جنسی بهتری را با مصرف مواد مخدر تجربه نماید و همین موضوع باعث بالا رفتن اعتیاد و گرفتاری در این بیماری می گردد.

تاثیر اعتیاد بر مشکلات جنسی بعد از ترک اعتیاد

یکی از شایع ترین عوارض مصرف مواد مخدر مشکلات جنسی بعد از ترک اعتیاد یا اصطلاحاً پژمردگی جنسی می باشد که فرد پس از یک دوره طولانی مدت مصرف مواد به مرور زمان میل جنسی خود را از دست میدهد. این عارضه پس از مصرف انواع مواد مخدر مانند ترامادول، تریاک یا ماده مخدر شیشه مشاهده می شود. به دلیل وجود خاصیت آرام بخشی شدید این گونه مواد است که می‌تواند بیش از اندازه سیستم عصبی فرد را تضعیف کرده و نوع خاموشی جنسی را ایجاد نماید.

توجه به مسائل جنسی در زمان ترک اعتیاد

پس از آن که فرد مصرف مواد خود را قطع میکند، به مرور زمان میل جنسی او به حالت عادی باز می‌گردد اما ممکن است در بسیاری از مواقع میزان و کیفیت رابطه جنسی پس از سال‌ها اعتیاد کاهش پیدا کند و فرد دچار زود انزالی گردد.

 

این موضوع می‌تواند تاثیرات بدی بر روابط جنسی افراد بگذارد زیرا ممکن است آنها به رابطه طولانی مدت عادت کرده باشند و این مسئله می‌تواند برای آنها موضوعی ناخوشایند باشد، در نتیجه در بسیاری از اوقات افراد پس از ترک اعتیاد برای راضی نگه داشتن شریک جنسی خود ممکن است وسوسه شده و به مصرف مجدد مواد روی آورند.

 

در چنین حالتی مراقبت بعد از ترک اعتیاد و مقابله با وسوسه اهمیت بسیار زیادی پیدا می‌کند و افراد باید از بهبودی خود در برابر چنین موضوعاتی محافظت کرده و به سادگی به مصرف مجدد باز نگردند.

 

در ادامه به تشریح و توضیح روشهایی خواهیم پرداخت که به شما کمک می کند تا مشکلات جنسی بعد از ترک اعتیاد را تا حد بسیاری کاهش داده و به سلامت دوران درمانی خود را طی کنید و به بهبودی خود ادامه دهید.

راهکارهایی برای درمان مشکلات جنسی بعد از ترک اعتیاد


مشکلات جنسی بعد از ترک اعتیاد

همانطور که پیش‌تر در مورد مشکلات جنسی بعد از ترک اعتیاد توضیح داده شد، یکی از عوارض اعتیاد به مواد مخدر کاهش شدید میل جنسی است که یکی از مشکلات عمده معتادین در حال بهبودی نیز می باشد. در همین رابطه برخی راهکارها وجود دارد که می تواند بسیار کمک کننده باشد و افراد پس از ترک اعتیاد با رعایت این نکات می توانند توانایی جنسی خود را دوباره باز یابند که برخی از آنها عبارتند از :

  • حرکت آرام و بدون عجله
  • محدودیت در رابطه جنسی
  • صحبت درباره احساسات

حرکت آرام و بدون عجله

یکی از مهمترین نکاتی که همه متخصصین متفق ‌القول درباره آن به افراد توصیه می‌کنند این است که در دوران بهبودی برای از سرگیری روابط جنسی و یا برقراری رابطه های جدید جنسی نباید عجله کرد و حتماً با مشاورین و راهنمایی گروه های خود یاری باید عمل شود.

 

در بسیاری از برنامه‌های درمانی برای مشکلات جنسی بعد از ترک اعتیاد برقراری رابطه جنسی برای فرد حتی تا یک سال ممکن است مضر باشد زیرا این باور وجود دارد که ایجاد رابطه جنسی زودهنگام پس از قطع مصرف مواد مخدر می تواند منجر به وسوسه و عود مجدد بیماری و مصرف گردد. در چنین حالتی هنگامی که افراد به تازگی مواد مخدر خود را قطع می کنند حتماً باید با مشاوره و راهنمایی یک متخصص اعتیاد روابط خود را آغاز کرده تا بتوانند به روند درمان و بهبودی خود ادامه دهند.

رابطه جنسی محدود

افرادی که به تازگی اعتیاد خود را متوقف کرده اند، لازم است تا از برقراری رابطه جنسی کامل خودداری کنند. زیرا ممکن است این کار برای آنها مشکل ایجاد نماید، در نتیجه بهتر است از روش های عاطفی و جنسی دیگر مانند ماساژ عاطفی، حمام حباب و استمنا متقابل استفاده کنند، در این مواقع تحریک شریک جنسی توسط درمانجویان مرد بدون دخول و بوسیله نوازش جنسی و تحریک با دست می‌تواند رضایت جنسی همسران را بالا برده و از نارضایتی آنها از شرایط جدید بکاهد.

مشارکت درباره احساسات

در میان گذاشتن احساسات با شریک جنسی در رابطه با مشکلات جنسی بعد از ترک اعتیاد که با احساس شرم و گناه همراه هستند می‌تواند کمک کننده باشند و قابلیت درک متقابل و همدلی را در زوجین افزایش دهد. صحبت درباره احساسات می‌تواند باعث کاهش اضطراب و استرس ناشی از روابط ناموفق در افراد گردد و خود این موضوع می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد و روابط را به مرور زمان بهبود بخشد.

روش صحیح حل مشکلات جنسی بعد از ترک اعتیاد

مشکلات جنسی بعد از ترک اعتیاد و مشکلات روحی روانی دیگر در صورتیکه درمان نگردد می تواند فرد را در معرض خطر عود مجدد اعتیاد قرار دهد. به همین دلیل لازم است تا با استفاده از روش های روان درمانی مناسب و استاندارد توسط متخصصین روانشناس یا روانپزشک در زمینه اختلالات جنسی، درمان های مورد نیاز به فرد معتاد در حال بهبودی انتقال داده شود.

 

مهمترین اختلالاتی که پس از ترک اعتیاد باید به آنها توجه شود، مشکلات عمومی انزال زودرس و اختلال نعوظ در مردان و همچنین بی میلی جنسی در زنان می باشد که باید حتماً مورد بررسی و درمان قرار گیرد.

مرکز مشاوره ترک اعتیاد اهواز

مشکلات جنسی یکی از شایع ترین مشکلاتی است که مدت ها پس از ترک اعتیاد نیز ممکن است فرد را آزار دهد. اما نکته مهم در این رابطه این است که این مشکلات قابل حل و درمان هستند و با کمک های تخصصی روان شناسان و متخصصین می‌توانیم آنها را به حداقل برسانیم. مرکز مشاوره ترک اعتیاد اهواز با کمک های تخصصی در زمینه اعتیاد به معتادان در مراکز تخصصی ترک اعتیاد و همچنین خدمات مشاوره از طریق تلفن می تواند یاری بخش شما در این زمینه ها باشد.

عزیزان و همراهان ارجمند برای دریافت مشاوره ترک اعتیاد در زمینه بستری نمودن فرد معتاد در یکی از مراکز همکار مرکز ترک اعتیاد اهواز لطفاً با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.

 

سرفراز باشید …

برچسب‎ها :

  • تماس با مشاورین
  • شرایط پذیرش
  • مدت دوره
  • هزینه دوره
جهت تماس با مشاورین مرکز می توانید با شمارۀ تلفن ۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱ تماس حاصل فرمایید، همچنین از طریق آدرس ایمیل مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ: [email protected] با ما در تماس باشید.
عزیزان مددجویی که قصد اقامت در مرکز تخصصی ترک اعتیاد را دارند می بایست با همراهی معرف خود به دفتر مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ مراجعه کنند. جهت پذیرش موارد زیر را باید به همراه داشته باشند.
1- همراه داشتن معرف با کارت شناسایی
2- همراه داشتن لوازم شخصی مورد نیاز خود
جهت اطلاعات بیشتر به صفحه شرایط پذیرش مراجعه کنید.
همراهان ارجمند برای اطلاع از دوره های درمانی در مراکز همکار لطفا با مشاورین تماس حاصل فرمایید. به طور کلی دوره های درمانی از 21 تا 28 روز متغییر است و هر مرکز بر اساس استانداردهای تعیین شده این دوره های درمانی را برگزار می کند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.
عزیزان و همراهان ارجمند باید دقت بفرمایید که هر کدام از مراکز همکار اهواز کمپ دارای شرایط و امکانات متفاوتی است و بر همین اساس هزینه دوره های درمانی در مراکز مختلف در شهرهای متفاوت کاملا متفاوت است. در نتیجه برای اطلاع دقیق از هزینه مرکز درمانی خود لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *