کمپ ترک اعتیاد در اهواز
×

مراکز ترک اعتیاد در اهواز

مراکز ترک اعتیاد در اهواز

بهترین مراکز ترک اعتیاد در اهواز کدامند؟ برای یافتن بهترین مراکز ترک اعتیاد در شهر اهواز به چه اطلاعاتی نیاز داریم؟ آیا مراکز ترک اعتیاد در اهواز دارای استانداردهای مناسب برای ترک اعتیاد افراد هستند؟ آیا در شهر اهواز مرکز ترک اعتیاد زنان وجود دارد؟ بهترین مراکز ترک اعتیاد زنان در اهواز کدام است؟

اینها سوالاتی هستند که پاسخ دقیق و صحیح به آنها می تواند راهگشای بسیاری از هم وطنان گرامی باشد. در همین رابطه مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ با جمع‌آوری اطلاعات دقیقی در رابطه با مراکز ترک اعتیاد در اهواز سعی کرده تا در این مسیر قدمی هر چند کوچک برای کمک به خانواده‌های معتادین و افراد گرفتار در دام اعتیاد بردارد. لطفاً تا انتهای مقاله ما را همراهی بفرمایید.

مراکز ترک اعتیاد در اهواز

همانطور که می‎دانید اعتیاد یکی از پیچیده ترین معضلاتی است که خانواده های بسیاری را در سراسر جهان گرفتار خود ساخته است. در همین رابطه بسیاری از افراد و همچنین خانواده های آنها برای رهایی از این معضل به دنبال راه حلی برای نجات جان خود و عزیزانشان هستند.

بیماری اعتیاد یکی از بغرنج ترین ناخوشی های چند وجهی است که می‌تواند زندگی افراد و خانواده های آنها را به ورطه نابودی بکشاند. اما آنچه حائز اهمیت است نحوه کمک رسانی به افرادی است که به دنبال کمک می‌گردند. در این رابطه راه و متدهای بسیاری مانند مراکز ترک اعتیاد در اهواز در دهه های اخیر به وجود آمده که بسیاری از آنها توانسته است بر این مشکل خانمان‌سوز چیره شود.

اما با این که روش های بسیاری برای کمک به افراد معتاد به وجود آمده است بسیاری از آنها دارای مشکلاتی هستند و در برخی از موارد این روشها و متدهای درمانی نمی توانند کمک های لازم و مورد نیاز را به برخی افراد با شرایط به خصوص ارائه نمایند.

از آنجا که ماهیت بیماری اعتیاد یک ناخوشی چند وجهی روحی و روانی است در نتیجه باید کمک هایی که به فرد معتاد در زمینه بهبودی از اعتیاد می شود بر اساس شرایط جسمانی و روانی او باشد. به زبان ساده تر این کمک ها باید کاملاً تخصصی و استاندارد باشند تا بتوانند بر اساس شرایط روانی فرد، به او کمک نمایند.

اما یک مرکز ترک اعتیاد استاندارد باید شرایط لازم و کافی را برای کمک به معتادان و افراد در بند اعتیاد دارا باشد، در غیر این صورت نتایجی که حاصل می شود چندان رضایت بخش نخواهد بود. در اینجا به توضیح بیشتری در این رابطه خواهیم پرداخت.

شکل گیری مراکز درمانی در ایران

با گسترش علائم بیماری اعتیاد و ساخت انواع مواد مخدر کشنده صنعتی و شیمیایی جدید و شیوع بیش از پیش آن در میان نوجوانان و جوانان، روش ها و متدهای بسیاری برای کمک به این افراد به وجود آمد.

یکی از این روش‎ها که بسیار تاثیر گذار بوده است وارد ایران شد. این روش به نام روش قدم های دوازده گانه شهرت یافت. در حقیقت این متد به نام معتادان گمنام که یک انجمن غیر انتفاعی از زنان و مردانی تشکیل شده که از بیماری اعتیاد رنج فراوان برده اند و برای کمک به هم با کمک قدمهای دوازده گانه دور هم جمع شده اند. پس از آن که قدمهای دوازده گانه وارد ایران شد، با نتایج درخشانی روبرو گردید و به افراد معتاد بسیاری در کشور ما کمک نمود.

 

مراکز درمانی مانند مراکز ترک اعتیاد در اهواز که بر اساس اصول قدم های دوازده گانه شروع به فعالیت کردند توانستند به معتادان در حال عذاب کمک نمایند. اما به دلیل نبود تخصص های ویژه و درمانی اعتیاد در بسیاری از موارد این مراکز درمانی با شکست مواجه می شدند و به دلیل نبود نظارت های تخصصی بر فعالیت این مراکز درمانی، مشکلات عدیده ای به وجود آمد.

 

آن چیزی که بسیار اهمیت دارد این است که همین تجربیات بعدها زمینه ساز پیشرفت و تجربه های تخصصی در رابطه با بهبودی و درمان افراد معتاد گشت. پس از آن که سازمان های درمانی کشور شروع به نظارت بر روند فعالیت این مراکز کردند و آنها را سازماندهی نمودند رویه های درمانی در کشور بسیار پیشرفت کرد و توانست از مراحل ابتدایی و غیرحرفه‌ای عبور کند.

به این ترتیب مراکز درمانی ترک اعتیاد بسیاری در سطح کشور به وجود آمد که می توانستند به افراد معتاد کمک های تخصصی ارائه نمایند و آنها را در مسیر بهبودی از اعتیاد یاری دهند.

مراکز ترک اعتیاد در اهواز | امکانات تخصصی


مراکز ترک اعتیاد در اهواز

یک مرکز ترک اعتیاد در اهواز باید دارای چه نوع امکاناتی باشد که بتواند به بیماران و مددجویان خود کمک نماید؟ در اینجا به تشریح و توضیح این امکانات و شرایط خواهیم پرداخت. مرکز ترک اعتیاد استاندارد مانند مرکز ترک اعتیاد تی سی آبادان و یا مرکز ترک اعتیاد زنان در اهواز باید دارای شرایط محیطی، آموزشی و رفاهی مناسبی برای کمک رساندن به مددجویان خود باشد. در غیر این صورت نمی تواند امکاناتی را که یک فرد برای درمان خود به آن نیاز دارد را در اختیار او قرار دهد.

از آنجا که اعتیاد به مواد مخدر تاثیرات مخرب بسیاری بر سیستم عصبی و روانی افراد می گذارد، هنگامی که یک شخص در تصمیم به ترک اعتیاد می گیرد و قطع مصرف مواد مخدر می‌کند، شرایط روحی و روانی او بسیار آسیب پذیر و متلاطم است. در نتیجه برای رسیدن به آرامش کافی برای ادامه مسیر پر درد و رنج اولیه پس از ترک جسمی، باید از شرایط جسمی، روانی و روحی مناسبی برخوردار باشد.

هر کدام از این جنبه ها برای التیام یافتن، نیاز به امکانات تخصصی بخصوصی دارد. هنگامی که یک فرد در یک مرکز درمانی مانند مراکز ترک اعتیاد در اهواز بستری می شود، باید از امکانات رفاهی و آموزشی مناسب برخوردار باشد. در این راستا مراکز درمان بستری اعتیاد که دارای استانداردهای لازم برای بستری نمودن افراد معتاد را دارند، می ‌توانند به این افراد و مددجویان کمک نمایند.

امکانات مرکز

مهمترین امکانات تخصصی یک مرکز ترک اعتیاد در اهواز که دارای استانداردهای لازم است که باید احراز نماید شامل موارد زیر است:

 • امکانات و شرایط محیطی استاندارد
 • امکانات و شرایط آموزشی استاندارد
 • امکانات و شرایط رفاهی استاندارد

در حقیقت هر کدام از این شرایط و امکانات می توانند بخشی از روند درمانی افراد از اعتیاد باشند. از آنجا که اعتیاد یک بیماری کشنده و پیشرونده است افراد برای درمان خود نیاز به امکانات و شرایط ویژه ای دارد. زیرا این افراد با بیماری کشنده و پیشرونده ای روبرو هستند که اگر به صورت صحیح و تخصصی با آن برخورد نشود نمی ‌تواند از آن بهبود پیدا کنند.

امکانات و شرایط محیطی استاندارد

اولین خصیصه ای که هر مرکز درمانی استاندارد باید آن را احراز نماید، وجود استانداردهای لازم برای ایجاد یک محیط مناسب درمانی می باشد. به این معنا که در یک مرکز ترک اعتیاد در اهواز که دارای شرایط محیطی مناسب و فضای کافی برای درمان و بهبودی افراد نباشد، نمی‌تواند مراحل بعدی و تخصصی دیگر را به خوبی احراز نماید.
وجود فضای کافی در یک مرکز درمانی و البته استانداردهای مدیریتی و بهداشتی می تواند تاثیر بسزایی در مراحل اولیه افراد از بهبودی از اعتیاد ایفا نماید.
در نتیجه باید عنوان شود شرایط اولیه و محیطی باید به خوبی احراز گردد که مهمترین آنها عبارتند از:

 • وجود فضاهای آموزشی استاندارد
 • وجود استانداردهای بهداشتی و درمانی
 • وجود فضاهای کافی برای استراحت
 • شرایط قضایی استاندارد
 •  وجود امکانات رفاهی و تفریحی

یکی دیگر از موضوعات مطروحه در مراکز ترک اعتیاد در اهواز وجود شرایط مناسب روحی و عاطفی برای افراد است که در صورتی که افراد نتوانند شرایط ایده آلی از این نظر را تجربه نمایند، ممکن است در ادامه روند درمانی خود با مشکلاتی روبرو شوند و نتایج راضایت بخشی را تجربه ننمایند.

مراکز ترک اعتیاد در اهواز | امکانات و شرایط آموزشی استاندارد

شاید به جرأت بتوان گفت یکی از مهمترین موضوعاتی که در روند درمانی افراد از اعتیاد مطرح است موضوع آموزش می باشد. در حقیقت آموزش جزء لاینفک روند درمانی افراد از اعتیاد است. می ‌توان گفت که بهبودی از اعتیاد بدون آموزش تقریباً غیر ممکن است.

با بیان این حقایق در مورد اهمیت آموزش و بدیهی است که مراکز ترک اعتیاد در اهواز استاندارد باید دارای امکانات مناسب آموزشی باشند تا بتوانند در مسیر و روند بهبودی افراد به آنها کمک نمایند. وجود فضاهای مناسب و تفکیک شده آموزشی در یک مرکز و برگزاری جلسات مشاوره فردی و گروهی به طور مرتب و انتقال آگاهی در دوران اولیه بهبودی می تواند تاثیر بسزایی در بهبود افراد اعتیاد به الکل و مواد مخدر دیگر باشد.

امکانات شرایط رفاهی استاندارد

یکی از موضوعاتی که در روند بهبودی افراد بسیار مهم است و نبود آن می‌تواند تاثیرات مخربی در روند بهبودی افراد داشته باشد وجود امکانات رفاهی مناسب است. هنگامی که یک فرد در یک مرکز ترک اعتیاد بستری می شود باید شرایط و امکانات رفاهی و زیستی را دریافت نماید. مراکزی که دارای امکانات رفاهی مناسب برای مددجویان خود نیستند نمی ‌توانند به شکلی صحیح به آنها کمک نمایند. در نتیجه بسیار اهمیت دارد که افراد بتوانند پس از بستری شدن در یک مرکز درمانی میان مدت امکانات رفاهی استاندارد دسترسی داشته باشند که مهمترین آنها عبارتند از:

 • امکانات غذایی مناسب
 • شرایط بهداشتی استاندارد
 • امکانات حرارتی و برودتی مناسب
 • وجود امکانات آموزشی صوتی و تصویری
 • رعایت پروتکل های درمانی و رفاهی
 • وجود مددیاران و مشاورین زبده

 

لیست مراکز همکار اهواز کمپ

عزیزان و همراهان ارجمند برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه ترک اعتیاد و بستری نمودن فرد معتاد در یکی از مراکز همکار وبسایت اهواز کمپ لطفا با مشاورین مرکز تماس حاصل فرمایید.

برچسب‎ها :

 • تماس با مشاورین
 • شرایط پذیرش
 • مدت دوره
 • هزینه دوره
جهت تماس با مشاورین مرکز می توانید با شمارۀ تلفن ۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱ تماس حاصل فرمایید، همچنین از طریق آدرس ایمیل مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ: [email protected] با ما در تماس باشید.
عزیزان مددجویی که قصد اقامت در مرکز تخصصی ترک اعتیاد را دارند می بایست با همراهی معرف خود به دفتر مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ مراجعه کنند. جهت پذیرش موارد زیر را باید به همراه داشته باشند.
1- همراه داشتن معرف با کارت شناسایی
2- همراه داشتن لوازم شخصی مورد نیاز خود
جهت اطلاعات بیشتر به صفحه شرایط پذیرش مراجعه کنید.
همراهان ارجمند برای اطلاع از دوره های درمانی در مراکز همکار لطفا با مشاورین تماس حاصل فرمایید. به طور کلی دوره های درمانی از 21 تا 28 روز متغییر است و هر مرکز بر اساس استانداردهای تعیین شده این دوره های درمانی را برگزار می کند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.
عزیزان و همراهان ارجمند باید دقت بفرمایید که هر کدام از مراکز همکار اهواز کمپ دارای شرایط و امکانات متفاوتی است و بر همین اساس هزینه دوره های درمانی در مراکز مختلف در شهرهای متفاوت کاملا متفاوت است. در نتیجه برای اطلاع دقیق از هزینه مرکز درمانی خود لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *