کمپ ترک اعتیاد در اهواز
×

ماده مخدر دستمال

ماده مخدر دستمال

زمان مطالعه : ۱ دقیقه

مرکز ترک اعتیاد اهواز : ماده مخدر دستمال چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ نحوه مصرف ماده دستمال چگونه است و چه عوارضی دارد؟ آیا دستمال اعتیاد آور است و میزان شیوع آن چقدر است؟

کمپ ترک اعتیاد اهواز با جمع‌آوری اطلاعات دقیق در رابطه با این ماده مخدر سعی کرده تا مطالب مهمی را در اختیار شما همراهان ارجمند قرار دهد. اگر تمایل دارید در این رابطه بیشتر بدانید لطفاً ما را تا انتهای این مقاله همراه بفرمایید و در انتهای آن ما را از نظرات و پیشنهادات تان مطلع بفرمایید.

امروزه با گسترش مواد صنعتی و شیمیایی انواع گوناگونی از مواد مخدر آزمایشگاهی تولید می شود

که یکی از انواع آن ماده مخدر دستمال می باشد که یک ماده صنعتی است که اغلب طیف جوان و کم درآمد جامعه به سمت مصرف آن گرایش پیدا می کنند. این ماده مخدر تاثیرات مخرب بسیاری بر سیستم عصبی افراد می گذارد به همین دلیل لازم است مطالب بیشتری را در رابطه با این ماده مخدر بیاموزیم.

ماده مخدر دستمال چیست؟

این ماده مخدر یکی از جدیدترین انواع مواد صنعتی و مخدر موجود در بازار است که به آن NPC نیز گفته می شود. کانابینوئید موجود در این ماده مخدر باعث تاثیرات توهم زایی شدیدی می شود، اما باید بدانیم که این ماده از انواع طبیعی آن مانند حشیش و ماری جوانا بسیار قویتر است، زیرا کانابینوئیدهای موجود در آن به صورت آزمایشگاهی ساخته می‌شوند و دوز آنها به صورت مصنوعی افزایش می‌یابد.

 

به همین دلیل اثرات مخرب این ماده مخدر تا حدود ۸۰ درصد بیشتر از حشیش است و عوارض مخرب بیشتری را به بار می‌آورد. اما از مشکلات این ماده مخدر این است که این ماده بسیار ارزان است و قشر ضعیف جامعه با اندک پولی می توانند آن را تهیه کنند، به همین دلیل به راحتی به آن معتاد می شوند. شکل ظاهری این ماده مخدر مانند دستمال مرطوب آرایشی زنانه می باشد به همین دلیل جابجایی آن نیز برای افراد ساده می باشد.

نحوه مصرف ماده مخدر دستمال

مخدر دستمال یک ماده توهم زا است که بر روی کاغذ در ابعاد یک سانتی متر قرار داده می شود که مصرف کنندگان با قرار دادن آن در سیگار آن را استفاده می‌کنند. گاهی آن را خورد کرده پس از ترکیب با توتون آن را مصرف می‌کنند. مصرف دستمال می‌تواند باعث شود فرد، تمامی مهارت های خود را از دست بدهد. از طرف دیگر این ماده در مهمانی ها به صورت عطر و یا بخور مورد استفاده قرار می گیرد و یکی از انواع مواد توهم زا می باشد.

افراد در معرض خطر اعتیاد به دستمال

همانطور که پیشتر گفته شد، دستمال یکی از ارزان‌ترین انواع مواد مخدر موجود در بازار است که با قیمتی بسیار ارزان به فروش می رسد. این مسئله باعث می‌شود تا اقشار فقیر و کم‌درآمد جامعه به سمت آن کشیده شوند که در نتیجه آن آسیب پذیری بالاتری در برابر آن خواهند داشت. همچنین جوانان و نوجوانان به دلیل روحیه هیجان طلبی و لذت جویی تحت تاثیر این ماده قرار می گیرند و به سادگی می توانند آن را تهیه کنند.

میزان شیوع ماده مخدر دستمال


ماده مخدر دستمال

به طور کلی آمار دقیقی در مورد میزان شیوع این ماده مخدر وجود ندارد، اما می توان تخمین زد که مصرف آن از ماری جوانا، گل و حشیش کمتر است با این حال به دلیل ارزان بودن آن باید اطلاعات کافی در مورد خطرات ناشی از مصرف آن به عنوان یک تهدید مهم علیه جامعه وجود داشته باشد، زیرا می‌تواند خطر اعتیاد در میان جوانان را به شدت افزایش دهد.

نحوه ترک اعتیاد به دستمال

همانطور که می دانیم، دستمال به دلیل تاثیرات مخربی که دارد به شدت اعتیاد آور بوده و باعث وابستگی های شدید جسمی و روانی در افراد گردد. به همین دلیل ترک این ماده مخدر مانند سایر مواد توهم زا می باشد که البته بیش از هر چیزی به درمانهای روانشناختی نیاز دارد. به همین خاطر برای ترک و سم زدایی آن به کمک های تخصصی مشاورین متخصص اعتیاد که در این حیطه دارای تجربیات و تخصص کافی هستند نیاز است تا افراد بتوانند با کمک آنها عوارض روانی ناشی از اعتیاد به این ماده مخدر را در شرایط کنترل شده قرار دهند و از وسوسه های احتمالی بعدی جلوگیری به عمل آورند.

سوالات متداول

آیا ماده مخدر دستمال مانند شیشه است؟

اثرات این ماده مخدر شباهت زیادی به موادی نظیر آمفتامین ‌ها و شیشه دارد که اثراتی نظیر افزایش فعالیت سیستم عصبی مرکزی و بروز توهم های شنیداری و دیداری دارد.

آیا دستمال مانند ماری جوانا از گیاه خاصی ساخته می شود؟

این ماده یک نوع ماده مخدر صنعتی است که در آزمایشگاه تولید می‌شود و اثرات به مراتب شدیدتری نسبت به ماری جوانا دارد.

آیا دستمال جذب پوستی نیز دارد؟

بله متاسفانه بسیاری از فروشندگان ماده مخدر دستمال را به جای دستمال مرطوب به افراد معمولی می‌فروشند تا آنها را درگیر اعتیاد به این ماده مخدر کنند. به همین خاطر لازم است تا در خرید محصولات بهداشتی دقت شود و از خرید محصولاتی با برندهای ناآشنا جداً خودداری شود.

عزیزان و همراهان ارجمند برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در زمینه بستری نمودن فرد معتاد در یکی از مراکز همکار کمپ ترک اعتیاد اهواز و همچنین اخذ مشاوره روانشناسی تلفنی ترک اعتیاد در منزل با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.

سرفراز باشید …

لطفا به این نوشته امتیاز بدهید!

برچسب‎ها :

  • تماس با مشاورین
  • شرایط پذیرش
  • مدت دوره
  • هزینه دوره
جهت تماس با مشاورین مرکز می توانید با شمارۀ تلفن ۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱ تماس حاصل فرمایید، همچنین از طریق آدرس ایمیل مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ: [email protected] با ما در تماس باشید.
عزیزان مددجویی که قصد اقامت در مرکز تخصصی ترک اعتیاد را دارند می بایست با همراهی معرف خود به دفتر مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ مراجعه کنند. جهت پذیرش موارد زیر را باید به همراه داشته باشند.
1- همراه داشتن معرف با کارت شناسایی
2- همراه داشتن لوازم شخصی مورد نیاز خود
جهت اطلاعات بیشتر به صفحه شرایط پذیرش مراجعه کنید.
همراهان ارجمند برای اطلاع از دوره های درمانی در مراکز همکار لطفا با مشاورین تماس حاصل فرمایید. به طور کلی دوره های درمانی از 21 تا 28 روز متغییر است و هر مرکز بر اساس استانداردهای تعیین شده این دوره های درمانی را برگزار می کند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.
عزیزان و همراهان ارجمند باید دقت بفرمایید که هر کدام از مراکز همکار اهواز کمپ دارای شرایط و امکانات متفاوتی است و بر همین اساس هزینه دوره های درمانی در مراکز مختلف در شهرهای متفاوت کاملا متفاوت است. در نتیجه برای اطلاع دقیق از هزینه مرکز درمانی خود لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *