کمپ ترک اعتیاد در اهواز
×

قدم یازدهم بهبودی


قدم یازدهم بهبودی

قدم یازدهم بهبودی چیست و چه تاثیری در روند بهبودی از اعتیاد دارد؟ برای کارکرد قدم یازدهم بهبودی چه باید کرد و به چه اطلاعاتی نیاز است؟

تیتر قدم یازدهم بهبودی

ما از راه دعا و مراقبه خواهان ارتقاء رابطه آگاهانه خود با خداوند، بدان گونه که او را درک می کردیم شده و فقط جویای آگاهی از اراده او برای خود و قدرت اجرایش شدیم.

مفهوم قدم یازدهم بهبودی

قدم یازدهم بهبودی نقطه عطفی در مسیر بهبودی است که فرد به کمک آن می تواند زندگی اش را متحول گرداند. آنچه که از تیتر قدم یازدهم پیداست این است که فرد معتاد به یک تحول عمیق روحانی برای بازگشت به زندگی نیاز دارد. یکی از مهمترین فاکتورها برای بهبودی از اعتیاد پرورش جنبه روحانی است. زیرا یک فرد معتاد به مواد مخدر و یا الکل دارای فقر عمیق معنوی و روحانی است.

بیماری اعتیاد یک بیماری مغزی و معنوی است که در آن فرد به شکلی پیچیده ارتباط معنوی خود را با خود و زندگی از دست می دهد. احساس تنهایی مزمن، احساس شرمندگی مزمن و دردهای عاطفی و حسی از مهمترین نکات این موضوع هستند.

نیروی کاذب اعتیاد

هنگامی که یم فرد با داشتن بیماری اعتیاد، برای نخستین بار به مصرف مواد مخدر اعتیاد آور روی می آورد، عشقی کاذب با نیرویی زیاد را احساس می کند. این نیروی کاذب به شکلی عمیق فرد را تحت تاثیر قرار می دهد. تمامی ترس ها و تاریکی های روحی که در اثر خلاء معنوی در شخص وجود داشته به یکباره از میان می رود.

این نیروی کاذب جایگزین کمبود احساس عشق معنوی و روحی در فرد می گردد و به همین دلیل قطع و کنترل سوئ مصرف مواد مخدر برای فرد بسیار دشوار و ناممکن می نماید.

در اینجاست که مفهوم قدم یازدهم بهبودی عیان می شود. در این گام بهبودی فرد به ارتقاء رابطه معنوی خود در زندگی اش می پردازد که بتواند از زیر بار فشار خلاء معنوی خود رهایی یابد.

گامهای بهبودی به شکلی دقیق کامل کننده وجود فرد هستند و به او برای دستیابی به یک زندگی توام با آرامش کمک می کنند.

قدم یازدهم بهبودی تمرکز بر کمک به مردم برای رسیدن به هوشیاری ، اصلاح و بهبود کیفیت زندگی آنها است. برای بسیاری از افراد در حال بهبود ، قدم یازدهم کمی چالش بر انگیز است. ممکن است شخصی که در این قدم قرار دارد، متوجه مفهوم این قدم بهبودی نگردد و اینکه چگونه می تواند این قدم را در زندگی خود به کار ببندد یا ممکن است در مورد مفهوم این قدم دچار اشتباه گردد. با این حال اگر فردی در صدد بهبودی از طریق قدم های دوازده گانه است، می بایست این قدم ها را به خوبی کار کند.

قدم یازدهم بهبودی چیست؟

قدم یازدهم بهبودی این برنامه مردم را ترغیب می کند تا به خدا نزدیک شوند و بپذیرند که او برنامه ای برای زندگی آنها دارد. یکی از اصول اساسی برنامه معتادان گمنام این است که هیچ اتفاقی به اشتباه نمی افتد. اعضا تشویق می شوند قدرت بالاتر خود را بشناسند ، به آن قدرت عالی گوش دهند و به او اجازه دهند تا به آنها در مسیر بهبودی الهام بخشد. این امر از طریق دعا و مراقبه حاصل می شود.

ارتقاء رابطه آگاهانه با خداوند به معتای بهبود روابط فردی با خداوند است. فرد معتاد از فقر معنوی عمیقی رنج می برد که فقط به دست یک نیروی برتر مرتفع میشود.

 

نکات مهم قدم یازدهم

 • اگر فرد در مورد تجربیات روحانی تجربه ای نداشته باشد، ممکن در ابتدا نتواند به خوبی مفهوم قدم یازدهم بهبودی را درک نماید. افراد معتاد ذهن بسیار بازیگوش و حرافی دارند و البته این قدم بر اساس سکوت وشنیدن ندای درونی است. ابتدا عمل شنیدن برای فرد ممکن است ساده نباشد، اما تمرین و تکرار راز موفقیت برنامه قدم های دوازده گانه است.
 •  

 • هنگامی که افراد نام خدا رو می شوند، به شکلی ناخود آگاه یاد خدا ادیان و مذاهب می افتند. در صورتیکه در طول کاکرد دوازده قدم بهبودی، فرد می آموزد که به یک نیروی برتر متوصل شود که می تواند به شکلی شخصی او را درک نماید. افراد بیمار و معتاد به دلیل داشتن خلاء معنوی نمی توانند مانند افراد دیگر با خدا ارتباط بر قرار کنند. به همین دلیل قدم های دوازده گانه به شکلی صمیمانه و ساده به افراد می آموزد که رابطه خود را با یک نیروی برتر بر قرار نمایند.
 • مفهوم دعا
 • همچنین دعا می تواند اشکال مختلفی داشته باشد. به طور کلی در قدم یازدهم بهبودی دعا به معنای نشستن روی زانوها و صحبت با نیروی برتر است. اگر این معنی دعا برای شماست و شما با آن راحت هستید، پس به این روش دعا کنید. اگر اینطور نیست، احساس بدی نکنید. محتوای دعاهای شما از نحوه بیان آنها مهمتر است. انگار که با شخص دیگری صحبت می کنید، با نیروی برتر خود صحبت کنید. در مورد آنچه شما را آزار می دهد، به او بگویید، راهنمایی بخواهید و از کمکی که در زندگی خود دریافت کرده اید تشکر و قدردانی کنید.
 •  

 • مراقبه فن گوش دادن  و شنیدن است. اگر نماز عمل صحبت کردن با نیروی برتر شما است، پس مراقبه، عمل گوش دادن به اوست. این یک رشته جسمی و روحی است که شما را ملزم به رعایت می کند. بسیاری از مردم از سکوت ناراحت هستند و برای جلوگیری از این کار هر کاری انجام می دهند. اگر این موضوع در مورد شما نیز صدق می کند، شروع مدیتیشن برای شما ممکن است چالش برانگیز باشد.  تمرین و تکرار در قدم یازدهم بهبودی بسیار مهم و حیاتی است.

 
۵ تا ۱۰ دقیقه با آرام نشستن شروع کنید. افکار برای شما پیش خواهند آمد ، اما سعی کنید آنها را نگه ندارید. بگذارید ذهن شما جاری شود و بیرون برود. به عنوان راهی برای رها کردن فکر آگاهانه ، ممکن است رعایت تنفس شما یا تمرکز روی شعله شمع مفید باشد. هدف این است که به قدرت بالاتر خود متصل شوید و به خرد گوش دهید. در مورد مراقبه کتاب ها و وب سایت های زیادی وجود دارد. ممکن است فریب دادن آنها مفید باشد.

قدم یازدهم بهبودی تغییر قابل توجهی در شیوه جهان بینی فرد ایجاد می کند.در پیاده سازی و اجرای قدم یازدهم هرگز نمی توان عجله کرد و باید برای انجام آن از افراد زبده و با تجربه در زمینه مراقبه و مدیتیشن کمک گرفت.

عزیزان و همراهان ارجمند برای دریافت مشاوره در زمینه قدم های دوازده گانه و همچنین امر بستری نموردن بیمارتان با مشاورین ما در کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ  ما تماس حاصل فرمایید.

برچسب‎ها :

 • تماس با مشاورین
 • شرایط پذیرش
 • مدت دوره
 • هزینه دوره
جهت تماس با مشاورین مرکز می توانید با شمارۀ تلفن ۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱ تماس حاصل فرمایید، همچنین از طریق آدرس ایمیل مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ: [email protected] با ما در تماس باشید.
عزیزان مددجویی که قصد اقامت در مرکز تخصصی ترک اعتیاد را دارند می بایست با همراهی معرف خود به دفتر مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ مراجعه کنند. جهت پذیرش موارد زیر را باید به همراه داشته باشند.
1- همراه داشتن معرف با کارت شناسایی
2- همراه داشتن لوازم شخصی مورد نیاز خود
جهت اطلاعات بیشتر به صفحه شرایط پذیرش مراجعه کنید.
همراهان ارجمند برای اطلاع از دوره های درمانی در مراکز همکار لطفا با مشاورین تماس حاصل فرمایید. به طور کلی دوره های درمانی از 21 تا 28 روز متغییر است و هر مرکز بر اساس استانداردهای تعیین شده این دوره های درمانی را برگزار می کند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.
عزیزان و همراهان ارجمند باید دقت بفرمایید که هر کدام از مراکز همکار اهواز کمپ دارای شرایط و امکانات متفاوتی است و بر همین اساس هزینه دوره های درمانی در مراکز مختلف در شهرهای متفاوت کاملا متفاوت است. در نتیجه برای اطلاع دقیق از هزینه مرکز درمانی خود لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.

3 دیدگاه دربارۀ “قدم یازدهم بهبودی”

 • حجت امیرلو گفت:

  با درود و سلام. آیا بدون کار کردن قدم ها هم می توان بهبودی پیدا کرد. نقش قدم یازدهم در این باره چیست؟ تشکر میکنم برای وقتتون

 • امیرحسین ارجمندی گفت:

  بسیار عالی. وبسایت بسیار عالی هستید و باید از شما به خاطر مطالبتون تشکر کنم.
  من حدود ۵ سال هست که پاک هستم و در جلسات شرکت میکنم. برای بهبودی و ارتقاء روحانی خیلی کوشش کردم ولی نمی تونم به خوبی مراقبه کنم. لطفا در رابطه با مراقبه و نحوه ارتباط با خدا توضیح بدید. خیلی ممنونم

 • حاج حسین گفت:

  سلام علیکم.
  با عرض خسته نباشید به شما مدیران وبسایت اهواز کمپ. خدا قوت و خسته نباشید. لطفا در مورد قدم یازدهم و نحوه مناجات با خدا بیشتر توضیح بدهید. با تشکر و سپاس فراوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *