کمپ ترک اعتیاد در اهواز
×

عوارض نوشیدن الکل طبی | عوارض مصرف الکل اتیلیک طبی

عوارض نوشیدن الکل طبی

زمان مطالعه : دو دقیقه

کمپ ترک اعتیاد اهواز : مهمترین عوارض نوشیدن الکل طبی چیست؟ عوارض مصرف الکل اتیلیک کدام است و چگونه میتوان از آن پیشگیری کرد؟ الکل طبی چیست و چه تاثیراتی بر بدن می گذارد؟

مرکز ترک اعتیاد اهواز با جمع آوری اطلاعات مهمی در رابطه با عوارض نوشیدن الکل طبی سعی کرده تا مطالب مهمی را در این رابطه در اختیار شما همراهان ارجمند قرار دهد. اگر تمایل دارید در این رابطه بیشتر بدانید، لطفاً ما را تا انتهای مقاله همراهی بفرمایید و در انتهای آن ما را از نظرات و پیشنهادات تان مطلع بفرمایید.

امروزه استفاده از الکل طبی به دلایل مختلف و به این دلیل که از این ماده برای ضدعفونی کردن استفاده میشود در میان مردم بیشتر شده است و برخی افراد گرایش به استفاده خوراکی آن را دارند که البته دارای عوارض جبران‌ناپذیری نیز می باشد.

برخی از این آسیب ها عبارتند از آسیب به شبکیه چشم، کوری و مرگ که از مهمترین عوارض و آسیب‌های ناشی از مصرف الکل طبی می باشد.

عوارض نوشیدن الکل طبی | الکل طبی چیست؟

در بسیاری از اوقات افراد تفاوت میان الکل ها را نمی شناسند و انواع مختلف آن را به جای یکدیگر مورد استفاده قرار می دهند. این در حالی است که الکل دارای انواع مختلفی است که هرکدام دارای ساختار شیمیایی متفاوتی با دیگر انواع آن می‌باشد.

 

به طور کلی الکل ها شامل انواع مواد مانند اتانول، متانول و اتیلن گلیکول می‌باشند. الکل های طبی معمولاً شامل ۶۰ درصد اتانول به اضافه مواد شیمیایی دیگر هستند که آنها را غیر خوراکی کرده و باعث می‌شود افراد در اثر مصرف آن دچار عوارض شدیدی شوند که در ادامه این نوشتار به عوارض نوشیدن الکل طبی خواهیم پرداخت.

 

سایر الکل ها مانند متانول و یا اتیلن گلیکول به عنوان الکلهای صنعتی شناسایی می‌شوند که دارای مواد بسیار سمی هستند و مصرف خوراکی آنها می‌تواند منجر به مسمومیت های شدید و حتی مرگ گردد.

 

علاوه بر این افراد با استنشاق اتیلن‌گلیکول نیز ممکن است دچار مسمومیت شوند و از لحاظ سلامتی به خطر بیفتند.

عوارض نوشیدن الکل طبی


عوارض نوشیدن الکل طبی

در برخی موارد از اتانول یا همان الکل سفید به عنوان یک ماده الکلی برای نوشیدن استفاده می شود، به همین دلیل تولید کننده های الکل های طبی برای جلوگیری از این امر نوعی مواد شیمیایی دیگر تحت عنوان دتانیوم بنزوات به آن اضافه می کنند تا به این ترتیب اتان را به ماده غیرخوراکی و در عین حال ضدعفونی کننده تبدیل کنند.

 

در برخی موارد دیگر ممکن است مقادیری از الکل صنعتی نیز به این نوع از الکل طبی افزوده شود که می تواند بسیار خطرناک باشد. افرادی که بدون آگاهی این مواد را به صورت خوراکی مصرف می‌کنند دچار عوارض شدیدی خواهند شد که مهمترین آنها عبارتند از :

  • اختلالات بینایی
  • ناراحتی‌های گوارشی
  • تنگی نفس
  • اغما و مرگ

در ادامه به تشریح و توضیح هرکدام از این عوارض خواهیم پرداخت تا شما را با جزئیات بیشتری از آن آشنا کنیم.

اختلالات بینایی

یکی از رایج ترین عوارض نوشیدن الکل طبی بروز مشکلات بینایی است که از جمله آنها می‌توان به آسیب دیدگی شدید شبکیه و کوری چشم اشاره کرد. این مشکلات معمولاً در پی مصرف مقادیر متانول در محلول الکل طبی ایجاد می شود که متاسفانه برگشت ناپذیر است و فرد را تا آخر عمر درگیر خواهد کرد.

عوارض گوارشی

مصرف الکل های طبی می‌تواند باعث ایجاد مسمومیت های شدید در افراد گردد که باعث بروز ناراحتی های گوارشی در افراد می گردد. افرادی که از الکل های طبی استفاده می کنند پس از نوشیدن آن دچار حالت تهوع، اسهال و استفراغ می‌شوند و در صورت شدت یافتن این مشکلات فرد مقادیر زیادی آب از دست خواهد داد و نیاز به فوریتهای پزشکی پیدا خواهد نمود.

عوارض نوشیدن الکل طبی | مشکلات تنفسی

مصرف و نوشیدن الکل طبی باعث تضعیف مرکز تنفس در سیستم عصبی افراد و مغز می گردد و می تواند باعث ایجاد مشکل در نفس کشیدن افراد شود. در نهایت این مسئله با کاهش میزان سطح اکسیژن خون و مغز باعث ایجاد اختلال در هوشیاری و بروز اغما در افراد گردد.

بروز اغما و مرگ

پیشتر توضیح داده شد که مصرف و نوشیدن الکل طبی می‌تواند باعث کاهش سطح هوشیاری مغز گردد و تحت تاثیر آن اغما و مرگ. به همین دلیل افراد باید از مصرف و نوشیدن هرگونه الکل طبی به صورت خوراکی اجتناب کرده و از آن پرهیز نمایند.

سوالات متداول؛ عوارض نوشیدن الکل طبی

تفاوت ماده اتانول با متانول چیست؟

اتانول همان الکل سفید می باشد که در نوشیدنی های الکلی وجود دارد و از آن برای تهیه محلول های ضد ضدعفونی کننده نیز استفاده می‌کنند، اما متانول الکل چوب است که نوعی الکل صنعتی می باشد که البته بسیار سمی بوده و استفاده خوراکی آن به شدت خطرناک می باشد که متاسفانه بسیاری از فروشندگان غیر قانونی الکل به دلیل ارزان بودن متانول از آن برای تهیه مشروبات الکلی استفاده می‌کنند که باعث ایجاد عوارض مرگبار در افراد می گردد.

 

عزیزان و همراهان ارجمند برای دریافت اطلاعات بیشتر و اخذ مشاوره رایگان در زمینه بستری نمودن فرد معتاد در یکی از مراکز همکار مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ لطفاً با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.

 

سرفراز باشید …

برچسب‎ها :

  • تماس با مشاورین
  • شرایط پذیرش
  • مدت دوره
  • هزینه دوره
جهت تماس با مشاورین مرکز می توانید با شمارۀ تلفن ۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱ تماس حاصل فرمایید، همچنین از طریق آدرس ایمیل مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ: [email protected] با ما در تماس باشید.
عزیزان مددجویی که قصد اقامت در مرکز تخصصی ترک اعتیاد را دارند می بایست با همراهی معرف خود به دفتر مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ مراجعه کنند. جهت پذیرش موارد زیر را باید به همراه داشته باشند.
1- همراه داشتن معرف با کارت شناسایی
2- همراه داشتن لوازم شخصی مورد نیاز خود
جهت اطلاعات بیشتر به صفحه شرایط پذیرش مراجعه کنید.
همراهان ارجمند برای اطلاع از دوره های درمانی در مراکز همکار لطفا با مشاورین تماس حاصل فرمایید. به طور کلی دوره های درمانی از 21 تا 28 روز متغییر است و هر مرکز بر اساس استانداردهای تعیین شده این دوره های درمانی را برگزار می کند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.
عزیزان و همراهان ارجمند باید دقت بفرمایید که هر کدام از مراکز همکار اهواز کمپ دارای شرایط و امکانات متفاوتی است و بر همین اساس هزینه دوره های درمانی در مراکز مختلف در شهرهای متفاوت کاملا متفاوت است. در نتیجه برای اطلاع دقیق از هزینه مرکز درمانی خود لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *