کمپ ترک اعتیاد در اهواز
×

روش های ترک کردن مواد مخدر

انواع روش‎های ترک کردن مواد مخدر چیست؟ چه اشتباهاتی در مورد ترک کردن مواد مخدر وجود دارد؟ آیا برای ترک کردن مواد مخدر به روش‎ خاصی نیاز است؟ روش صحیح ترک کردن مواد مخدر چیست؟

در دنیای امروز با گسترش و فراگیر شدن سوء مصرف مواد مخدر، ترک کردن مواد مخدر و بهبودی از اعتیاد یکی از مهمترین دغدغه‎های بشر امروز است. همیشه این مطب برای انسان سوال بوده که آیا برای ترک کردن مواد مخدر به روش خاصی نیاز است یا خیر؟ برای تشریح بیشتر موضوع لطفا به ادامۀ مطلب توجه فرمایید.

انواع روش‎های ترک کردن مواد مخدر چیست؟

در دنیا روش‎های بسیاری برای ترک مواد مخدر وجود دارد. اما نکتۀ حائز اهمیت آن است که ترک کردن مواد مخدر، موضوع اصلی و پیچدۀ ترک مواد مخدر نیست. بلکه چگونگی در ترک مواد مخدر باقی ماندن موضوع بسیار مهم این مشکل است.

اعتیاد یک بیماری پیشرونده و کشنده است که هنگامی که یک فرد به این بیماری دچار می‎شود، بیماری اعتیادش تا زمان مرگ با او می‎ماند. برای ترک مواد مخدر به یک بینش صحیح و کارآمد نیاز است که از طریق برنامه‎های دوازده قدمی می‎توان به آن دست یافت.

در مراحل درمانی و ترک کردن مواد، بخش سم زدایی جسمی، تقریبا یکی از ساده‎ترین مراحلی است که فرد معتاد با آن روبرو می‎شود. برای آنکه یک فرد در درمان و بهبودی از بیماری اعتیاد خود موفق باشد باید تمامی مراحل درمانی را به درستی و با پشتکار طی کند و این مقدور نیست مگر با دریافت آگاهی‎های لازم در رابطه با بهبودی از اعتیاد.

آیا برای ترک کردن مواد مخدر به روش‎ خاصی نیاز است؟

همانطور که پیشتر توضیح داده شد، جهت ترک اعتیاد به مواد مخدر روش‎های متنوعی وجود دارد. اما نکته مهم این است که شرایط یک فرد تعیین کنندۀ نهایی روش مذکور می‎باشد. بدین شکل که اگر فردی در تنهایی به سر می‌برد و افرادی برای کمک به او در دوران نقاحت او وجود ندارد بهتر از مراکز و کمپ‎های ترک اعتیاد و بهبودی که برای کمک به معتادان ایجاد شده‎اند استفاده کند. اما این نکته حائز اهمیت است که این کمپ‎ها و مراکز ترک اعتیاد میان مدت باید دارای شرایط استاندارد و همچنین تخصص و عشق لازم برای کمک به یک معتاد باشند. در غیر اینصورت مراحل درمانی اولیۀ شخص معتاد بسیار دردناک و طولانی خواهد شد.

امیدواریم این نوشته توانسته باشد کمک کوچکی در راستای بهبودی و ترک اعتیاد مواد مخدر، کرده باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان و همچنین تعیین وقت قبلی برای بستری بیمارتان با ما از طریق صفحه تماس با ما و یا از طریق شماره مشاورین مرکز ۰۹۲۲۴۷۱۵۱۴۱ تماس حاصل فرمایید.

برچسب‎ها :

  • تماس با مشاورین
  • شرایط پذیرش
  • مدت دوره
  • هزینه دوره
جهت تماس با مشاورین مرکز می توانید با شمارۀ تلفن ۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱ تماس حاصل فرمایید، همچنین از طریق آدرس ایمیل مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ: [email protected] با ما در تماس باشید.
عزیزان مددجویی که قصد اقامت در مرکز تخصصی ترک اعتیاد را دارند می بایست با همراهی معرف خود به دفتر مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ مراجعه کنند. جهت پذیرش موارد زیر را باید به همراه داشته باشند.
1- همراه داشتن معرف با کارت شناسایی
2- همراه داشتن لوازم شخصی مورد نیاز خود
جهت اطلاعات بیشتر به صفحه شرایط پذیرش مراجعه کنید.
همراهان ارجمند برای اطلاع از دوره های درمانی در مراکز همکار لطفا با مشاورین تماس حاصل فرمایید. به طور کلی دوره های درمانی از 21 تا 28 روز متغییر است و هر مرکز بر اساس استانداردهای تعیین شده این دوره های درمانی را برگزار می کند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.
عزیزان و همراهان ارجمند باید دقت بفرمایید که هر کدام از مراکز همکار اهواز کمپ دارای شرایط و امکانات متفاوتی است و بر همین اساس هزینه دوره های درمانی در مراکز مختلف در شهرهای متفاوت کاملا متفاوت است. در نتیجه برای اطلاع دقیق از هزینه مرکز درمانی خود لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *