کمپ ترک اعتیاد در اهواز
×

ترک اعتیاد حشیش در خانه | بهترین روش های ترک حشیش

ترک اعتیاد حشیش در خانه

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

کمپ ترک اعتیاد اهواز : ترک اعتیاد حشیش در خانه چطور انجام میشود؟ برای ترک اعتیاد حشیش در خانه چه باید کرد به چه اطلاعاتی نیاز داریم؟ بهترین روش های درمان اعتیاد به شیشه در خانه چیست؟

مرکز ترک اعتیاد اهواز با ارائه اطلاعات دقیقی در رابطه با ترک اعتیاد به حشیش سعی کرده تا مطالب مهمی در این رابطه را در اختیار شما همراهان ارجمند قرار دهد. اگر تمایل دارید در این رابطه بیشتر بدانید لطفا ما را تا انتهای مقاله همراهی بفرمایید و در انتهای آن ما را از نظرات و پیشنهادات تان مطلع بفرمایید.

بسیاری از افراد به دنبال ترک اعتیاد حشیش در خانه هستند، زیرا برای بستری شدن در مراکز درمان اعتیاد مشکلاتی دارند و امکان بستری شدن را ندارند. اما هنگامی که افراد به صورت خودجوش و خودسرانه سعی در ترک اعتیاد خود می‌کنند، به دلیل نداشتن اطلاعات کافی با شکست مواجه می‌شوند.

اما با رشد در زمینه علم اعتیاد، روشهایی ایجاد شده تا افراد بتوانند به صورت سرپایی و بدون بستری شدن ماده مصرفی خود را قطع کرده و به بهبودی و درمان خود دست پیدا کنند. نکته مهم در رابطه با ترک اعتیاد این است که فرد باید صبور باشد و به دنبال نتایج زودرس نباشد. در همین رابطه اگر فردی به صورت اصولی روند درمان خود را در خانه زیر نظر یک متخصص و مشاور اعتیاد انجام دهد می تواند با دریافت کمک های تخصصی اعتیاد خود را متوقف کرده و به بهبودی و درمان خود دسترسی پیدا کند.

ترک اعتیاد حشیش در خانه | شناخت اعتیاد حشیش

همانطور که در مقاله ماده مخدر حشیش توضیح داده شد، این ماده یکی از انواع مواد اعتیاد آور است که از صمغ گیاه شاهدانه به دست می آید. اما از گیاه شاهدانه مواد دیگری نیز تولید می شود که ماده مخدر گل می باشد، که از سرشاخه های این گیاه به دست می آید. در گیاه شاهدانه و مواد مخدری که از آن به دست می‌آیند ماده‌ای به نام تی اچ سی وجود دارد که تاثیرات بسیار مخربی بر فرد می‌گذارد و منجر به وابستگی های شدید جسمی، روانی و همچنین بروز علائم مختلفی نظیر توهم می گردد.

 

توهم ایجاد شده توسط ماده مخدر حشیش باعث می شود تا این ماده جزو مواد توهم‌زا رده بندی شود. یکی از عوارض مصرف حشیش این است که فرد پس از چندین بار مصرف دچار نوعی مقاومت جسمی و روانی شده و اثر آن بر بدن کاهش می یابد. به همین دلیل فرد برای به دست آوردن حالات نئشگی اولیه مجبور است میزان مصرف خود را افزایش دهد که می‌تواند به مرور زمان اعتیاد را در او تشدید نماید.

ترک اعتیاد حشیش در خانه

بسیاری از افراد به دنبال روشهای آسان تری برای ترک اعتیاد به حشیش هستند. زیرا ترک اعتیاد در خانه برای بسیاری از افراد مطلوب تر است. به این دلیل که فرد در خانه احساس آرامش و امنیت بیشتری می کند و کمتر با برچسب های منفی از جانب اطرافیان خود مواجه می گردد.

 

از طرف دیگر مراکز درمان استاندارد که دارای شرایط مناسب درمانی هستند می توانند روش مناسبتری برای افرادی باشند که دچار اعتیاد های سنگین می باشند. اما اگر شرایط کمپ ترک اعتیاد دارای استانداردهای لازم نباشد می تواند افراد را وحشت زده کرده و از دریافت کمک از مراکز درمانی محروم نماید.

 

نکاتی وجود دارد که باید برای ترک اعتیاد حشیش در خانه مد نظر قرار گرفته شود. این نکات می توانند بسیار موثر بوده و روند درمان افراد در خانه را سهولت بخشند. مهمترین آنها عبارتند از :

  • ترک اعتیاد تحت نظر یک متخصص
  • تغییر در سبک زندگی
  • شناخت عوامل برانگیزاننده
  • ترک تدریجی

ترک اعتیاد تحت نظر مشاور اعتیاد

افراد که می خواهند ترک اعتیاد حشیش را در خانه انجام دهند باید حتما تحت نظر یک متخصص و مشاور زبده اعتیاد قرا گیرند. قبل از اینکه تصمیم به شروع ترک اعتیاد در خانه کنید لازم است تا با یک مشاور ترک اعتیاد صحبت کنید و یک برنامه درمانی مناسب با شرایط جسمی و روانی خود از او دریافت نمایید. اینکه تحت نظر یک متخصص اعتیاد باشید، از این لحاظ اهمیت دارد که به شما کمک می کند تا از آثار روانی زیانباری که مصرف حشیش برای شما ایجاد کرده است دور بمانید و بتوانید مسیر خود را با سلامت ادامه داده و به موفقیت دست یابید.

 

در حقیقت نادیده گرفتن آثار مخرب اعتیاد به حشیش می تواند احتمال ابتلا به انواع اختلالات روانی نظیر اختلالات اضطرابی، افسردگی و یا حتی روان‌پریشی نظیر اسکیزوفرنی را پس از مدتها قطع مصرف نیز در افراد افزایش دهد.

 

در رابطه با ترک اعتیاد حشیش در خانه، در صورتیکه مشکلاتی دارید و نمی توانید به صورت حضوری به مراکز ترک اعتیاد مراجعه کنید می توانید از گزینه مشاوره تلفنی ترک اعتیاد استفاده کرده و ارزیابی های روانی دقیقی از وضعیت روانی و جسم و همچنین شناسایی مشکلات و ارائه برنامه درمانی برای رفع آنها در مسیر ترک اعتیاد را به دست آورید.

ترک اعتیاد حشیش در خانه | تغییر سبک زندگی


ترک اعتیاد حشیش در خانه

به طور کلی اعتیاد به مواد مخدر سبک زندگی افراد را به شکل بیمارگونه ای تغییر می دهد. به طور مثال معاشرت با افرادی که خود اعتیاد دارند و یا خالی بودن برنامه زندگی از فعالیت‌های ورزشی یک زندگی و سبک افسرده و بیمارگونه را به افراد تحمیل می‌کند و همین عوامل می‌تواند به صورت ناخودآگاه فرد را به به سمت مصرف دوباره سوق می دهد.

 

در همین رابطه شما باید سبک زندگی و ابعاد زندگی خود را تغییر داده و تلاش کنید تا در کنار گذاشتن مواد مخدر تغییرات مثبت را در سایر ابعاد زندگی خود به وجود آورید. به طور مثال برای اوقات فراغت خود برنامه ریزی درستی ایجاد کنید، زیرا احتمال لغزش در زمان های بیکاری تا حد زیادی افزایش پیدا می کند.

شناخت عوامل برانگیزاننده

عوامل و محرک های درونی و بیرونی می توانند منجر به ایجاد وسوسه مصرف در فرد گردند. در همین رابطه ناتوانی در مقابله با این محرک‌ها فرآیند ترک اعتیاد حشیش در خانه را طولانی و دشوار کرده و فرد را خسته می کند.

 

در حقیقت هر چیزی که شما را به یاد مصرف می‌اندازد را شناسایی کنید و از پیرامون خود آنها را دور نماید. همچنین ممکن است ارتباط با افرادی که قبلاً در کنار آنها از مواد مصرف می کرده اید نیز برای شما وسوسه انگیز باشد، در نتیجه لازم است تا در ارتباطات خود با اطرافیان تجدید نظر کرده و مراقب باشید.

 

دقت داشته باشید هر چقدر وسوسه کمتری داشته باشید فرایند ترک اعتیاد با سرعت بیشتری طی خواهد شد، در همین رابطه استفاده از کمک های یک درمانگر می‌تواند به شما بسیار کمک کننده باشد.

ترک تدریجی

اگر مصرف روزانه زیادی دارید بهتر است بدانید که ترک ناگهانی آن می‌تواند عوارض روانی زیادی از جمله اضطراب شدید، بیقراری، تحریک پذیری، احساس افسردگی و غیره را در شما ایجاد نماید، به همین دلیل باید بدانید این علائم می توانند به قدری شدید باشند که منجر به منصرف شدن شما از ادامه روند ترک اعتیاد شوند.

 

در نتیجه لازم است تا در این شرایط مقدار مصرف حشیش خود را به‌ تدریج کاهش داده تا علائم ترک اعتیاد کاهش یابند و احتمال باقی ماندن شما در روند ترک اعتیاد نیز بیشتر گردد. در مورد ترک تدریجی و مقدار مصرف حتماً باید با مشاور ترک اعتیاد خود در تماس باشید.

تاثیر خدمات روانشناسی و ترک در خانه

ترک اعتیاد حشیش در خانه می تواند امکان پذیر باشد، اما در صورتی می‌تواند با موفقیت همراه باشد که به صورت خودسرانه انجام نگیرد علاوه بر این اگر به صورت خودسرانه ترک انواع مواد مخدر صورت گیرد ممکن است با مشکلاتی همراه باشد. به همین دلیل توصیه می گردد تحت نظارت یک فرد متخصص در خانه را شروع کنید.

مشاور ترک اعتیاد به بررسی شرایط شما می پردازد و می تواند بهترین روش را برای شما در نظر بگیرد و به شما معرفی نماید. همچنین با کمک یک فرد متخصص می‌توانیم برآیند ترک را با موفقیت به اتمام رسانده و از بازگشت مجدد به اعتیاد جلوگیری نمایید. در همین رابطه متخصصان و مشاورین ترک اعتیاد مرکز ترک اعتیاد اهواز در خدمت شما هستند تا در این زمینه شما را یاری نمایند.

سوالات متداول

آیا ترک حشیش با متادون امکان پذیر است؟

متادون هیچ تاثیری بر ترک اعتیاد حشیش در خانه ندارد و مصرف خودسرانه آن می‌تواند اعتیاد جدید با مشکلات جدی تر را ایجاد نماید.

عزیزان و همراهان ارجمند برای دریافت اطلاعات بیشتر و اخذ مشاوره رایگان در زمینه بستری نمودن فرد معتاد در یکی از مراکز همکار کمپ ترک اعتیاد اهواز و همچنین اخذ مشاوره ترک اعتیاد برای ترک اعتیاد تلفنی در منزل لطفاً با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.

سرفراز باشید …

لطفا به این نوشته امتیاز بدهید!

برچسب‎ها :

  • تماس با مشاورین
  • شرایط پذیرش
  • مدت دوره
  • هزینه دوره
جهت تماس با مشاورین مرکز می توانید با شمارۀ تلفن ۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱ تماس حاصل فرمایید، همچنین از طریق آدرس ایمیل مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ: [email protected] با ما در تماس باشید.
عزیزان مددجویی که قصد اقامت در مرکز تخصصی ترک اعتیاد را دارند می بایست با همراهی معرف خود به دفتر مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ مراجعه کنند. جهت پذیرش موارد زیر را باید به همراه داشته باشند.
1- همراه داشتن معرف با کارت شناسایی
2- همراه داشتن لوازم شخصی مورد نیاز خود
جهت اطلاعات بیشتر به صفحه شرایط پذیرش مراجعه کنید.
همراهان ارجمند برای اطلاع از دوره های درمانی در مراکز همکار لطفا با مشاورین تماس حاصل فرمایید. به طور کلی دوره های درمانی از 21 تا 28 روز متغییر است و هر مرکز بر اساس استانداردهای تعیین شده این دوره های درمانی را برگزار می کند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.
عزیزان و همراهان ارجمند باید دقت بفرمایید که هر کدام از مراکز همکار اهواز کمپ دارای شرایط و امکانات متفاوتی است و بر همین اساس هزینه دوره های درمانی در مراکز مختلف در شهرهای متفاوت کاملا متفاوت است. در نتیجه برای اطلاع دقیق از هزینه مرکز درمانی خود لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *