کمپ ترک اعتیاد در اهواز
×

آموزش مهارت های زندگی

آموزش مهارت های زندگی

4.6 از 25 رای

آموزش مهارت های زندگی به چه معناست؟ آیا برای داشتن یک زندگی موفق نیاز به مهارت خاصی است؟ آیا برای چشیدن طعم خوشبخی و زندگی سالم و پایدار نیاز به آموزش مهارت های زندگی است؟ مهارت های زندگی کدامند و آیا همه افراد در سطوح مختلف اجتماعی می توانند آنها را بیاموزند؟
اینها سوالاتی است که هر انسان جویای موفقیت، لازم است در مورد آن جستجو و کنکاش نماید. هرگز یک زندگی موفق، یک زندگی شانسی و اتفاقی نبوده است. در طول تاریخ بشر، هیچ انسان توانمند و موفقی بیان نکرده که موفقیتش به شکلی معجزه آسا و به یکباره برایش محقق شده، بلکه برعکس تمامی این افراد اذعان داشته اند که موفقیت آنها حاصل تلاش و پشتکار آنها بوده که توام با آموختن مهارت های زندگی شکل گرفته است.

تاثیر کمبود مهارت های زندگی

آیا این سخن که کمبود آموزش مهارت های زندگی در روند زندگی یک فرد تاثیر می گذارد صحیح است؟ آیا مهارت های زندگی باعث می شود که فردی از مسیر صحیح زندگی خارج نگردد؟ آیا روند تکامل انسان از کودکی تا بلوغ در آیندۀ زندگی او تاثیر گذار است؟
واژه مهارت های زندگی یا همان Life Skills موضوعی حیاتی در روند زندگی انسانهاست. آموزش مهارت های زندگی جزو لاینفک ضروریات یک زندگی موفق و پایدار است. اما آیا آموزش مهارت های زندگی با چنین جایگاه ویژه ای در زندگی یک فرد می تواند بی تاثیر باشد؟

در پاسخ به این سوال باید گفته شود که طبق پژوهش های به عمل آمده، بسیاری از مشکلات روانی و اختلالات عاطفی در اصل ریشه های روانی اجتماعی یا همان Sychosocial دارند، که در این پژوهش ها مشخص شده که سه عامل مهم در این بخش، رایطه تنگاتنگی با سوء مصرف مواد مخدر و الکل دارد.

این سه عامل شامل :
۱- پایین بودن عزت نفس
۲- ناتوانی در بیان احساسات
۳- فقدان یا کمبود مهارت های ارتباطی

بر اساس پژوهش های دیگری که در سال ۱۹۸۷ میلادی بر روی 1600 دانش آموز انجام شد، مشخص گردید که سوء مصرف دارو با استرس ارتباط تنگاتنگی دارد. در ادامه همین پژوهش ها مشخص شد که اعتیاد به مواد مخدر در مراحل ابتدایی، با ناتوانی در برقراری ارتباط با والدین و همسالان رابطه مستقیم دارد. اما در پژوهش های مشابه دیگری نیز مشخص شد که پایین بودن عزت نفس با سوء مصرف مواد مخدر، الک و بزهکاری های اجتماعی رابطه نزدیکی دارد.

مهارت های زندگی

سازمان بهداشت جهانی، تعریف منحصر به فردی را در رابطه با مهارت های زندگی ارائه کرد که عبارتست از :

مهارتهای روانی – اجتماعی که به ما کمک می‌کنند با نیازها و چالش‌های زندگی روزمره بهتر کنار بیاییم.

این سازمان، مهارتهای زندگی را به شکل زیر فهرست و دسته بندی می‌کند:

 • تصمیم گیری و حل مسئله
 • تفکر خلاقانه و تفکر نقادانه
 • مهارت ارتباطی و مهارت مدیریت رابطه
 • خودآگاهی و همدلی
 • مدیریت احساسات و هیجانات و مدیریت استرس

آموزش مهارت های زندگی

اما در همین رابطه در کمپ بهبودی و ترک اعتیاد گلبانگ رهایی اهواز در مسیر بهبودی مددجویان سعی می شود تا آموزش های لازم جهت بازیابی افراد و بازگشت به زندگی سالم تحقق یابد و این عزیزان بتوانند با داشتن ابزارها و مهارت های لازم برای روبرویی با زندگی خویش عمل نمایند.

 • تماس با مشاورین مرکز
 • شرایط پذیرش مددجو
 • مدت دوره درمان
 • هزینه دورۀ درمان
 • دربارۀ ما
جهت تماس با مشاورین مرکز می توانید با شمارۀ تلفن 09352759771 تماس حاصل فرمایید، همچنین از طریق آدرس ایمیل مرکز ترک اعتیاد پرتو : [email protected] با ما در تماس باشید.
عزیزان مددجویی که قصد اقامت در مرکز تخصصی ترک اعتیاد پرتو را دارند می بایست با همراهی معرف خود به دفتر مرکز ترک اعتیاد پرتو مراجعه کنند. جهت پذیرش موارد زیر را باید به همراه داشته باشند.
1- همراه داشتن معرف با کارت شناسایی
2- همراه داشتن لوازم شخصی مورد نیاز خود
جهت اطلاعات بیشتر به صفحه شرایط پذیرش مراجعه کنید.
طول دوره درمان مددجویان عزیز 28 روز می باشد که بر اساس روند بهبودی افراد می تواند متفاوت باشد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه دوره درمان در مرکز تخصصی ترک اعتیاد پرتو مراجعه فرمایید.
هزینۀ یک دوره درمانی در مرکز ترک اعتیاد پرتو اهواز 850,000 تومان می باشد.
مرکز ترک اعتیاد و بهبودی از مواد مخدر پرتو یکی از مراکز خصوصی بهبودی از اعتیاد است که با ایجاد فضایی دوستانه سعی در کمک رساندن به افراد وابسته به مواد مخدر و الکل را دارد که در شهر اهواز با تجربه چندین ساله و تحت نظر سازمان بهزیستی در حال کمک رسانی به مددجویان این مرکز می باشد.

3 دیدگاه دربارۀ “آموزش مهارت های زندگی”

 • قاسم گفت:

  سلام مرسی از مطالب کاربردی در مورد مهارت های زندگی که درمورد عزت نفس پابین.

  • مدیر سایت گفت:

   بسیار سپاسگذاریم جناب قاسم گرامی برای حسن توجهتون. لطفا ما را به دوستانتان معرفی بفرمایید و از ارائه پیشنهادات و نظراتتون دریغ نفرمایید

 • مدیر سایت گفت:

  آموزش مهارت های زندگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *