کمپ ترک اعتیاد در اهواز
×

۷ اصل موفقیت و خوشبختی | آموزش اصول موفقیت

۷ اصل موفقیت و خوشبختی

مدت مطالعه : ۳ دقیقه

۷ اصل موفقیت و خوشبختی کدامند و چگونه می توان به آنها دسترسی پیدا کرد؟ مهمترین اصول موفقیت و خوشبختی چیست و چگونه باید آنها را در زندگی به کار بست؟ آموزش اصول موفقیت چگونه می تواند در رسیدن به موفقیت و شادی موثر واقع شود؟

کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ سعی کرد تا اطلاعات جامعی را در رابطه با ۷ اصل موفقیت و خوشبختی خوشبختی را در اختیار شما همراهان ارجمند قرار دهد اگر تمایل دارید در این رابطه بیشتر بدانید لطفاً تا انتهای مقاله ما را همراهی بفرمایید.

۷ اصل موفقیت و خوشبختی

همانطور که در مقاله ۱۵ روش زندگی شاد و موفق گفته شد و همچنین در رابطه با آموزش اصول موفقیت می توان گفت که انتظار از دیگران یکی از مهمترین فاکتورها در بروز ناامیدی در زندگی افراد است.

در حقیقت داشتن انتظار بیش از حد از دیگران می‌تواند باعث افول کیفیت روابط ما در زندگی گردد و در مقابل، کاهش وابستگی به دیگران و تعیین انتظارات خود در یک محدوده مشخص و تعیین شده می تواند احساس ارزش و رضایت را در ما افزایش داده و باعث بهبود روابط ما با دیگران گردد. در حقیقت اتکا به خویشتن باعث کاهش ناامیدی در افراد می گردد و باعث افزایش احساس آزادی شخصی برای افراد پیرامون ما و خود ما می گردد. به این وسیله می توانیم با استفاده از ۷ اصل موفقیت و خوشبختی که باعث تقویت روحیه و شخصیت ما می شود به موفقیت و شادی برسیم.

 

در ادامه به تشریح و توضیح اصول موفقیت و خوشبختی خواهیم پرداخت. این اصول در افزایش اعتماد به نفس و همچنین خودباوری نقش تعیین کننده ای دارد و می توانند به ما در رسیدن به موفقیت و خوشبختی کمک نمایند. نکته مهم در رابطه با این اصول این است که دانستن اصول موفقیت باعث دستیابی به آن نیست بلکه، افراد برای رسیدن به موفقیت باید به صورت عملی این اصول را در زندگی خود به کار برند تا بتوانند به آن چه در زندگی می خواهند برسند.

مهم‌ترین اصول هفتگانه موفقیت

 • داشتن خود آگاهی
 • تایید و تصدیق شخصی
 • ارزشمند بودن برای خود
 • خودکفایی داشتن
 • داشتن عزت نفس
 • پذیرش خویشتن
 • داشتن عشق به خود

در حقیقت هر کدام از این ویژگی ها می تواند به ما در رسیدن به موفقیت و خوشبختی کمک های شایانی نماید. همانطور که گفته شد این اصول کاملاً عملی هستند و باید به صورت عینی در زندگی پیاده سازی و تمرین شوند تا به مرور زمان باعث دگرگونی کیفیت و حالات وجودی ما گردند که در نتیجه آن ارتقاء شخصیتی و روحی در ما اتفاق افتد.

شناخت ۷ اصل موفقیت و خوشبختی

درا دامه به تشریح و توضیح آموزش اصول موفقیت خواهیم پرداخت. لطفا با ما همراه شوید.

۱- خود آگاهی داشته باشید!

فاکتور خود آگاهی یکی از مهمترین عوامل در داشتن درک صحیح از احساسات و نحوه بروز آن است.  هنگامی که فردی از خود آگاهی لازم برخوردار است نسبت به تمایلات عاطفی خود در موقعیت های مختلف اشراف دارد و نسبت به نحوه بروز احساسات و عواطف خود می‌تواند مدیریت لازم را داشته باشد. در چنین حالتی فرد می داند که کدام یک از شرایط می توانند تاثیرات مخربی بر احساسات او داشته باشند و یا او را نسبت به چیزی تحریک نمایند، در نتیجه قادر است تا مسائل را با دقتی معقول و منطقی پیش بینی نماید.

 

همانطور که در مقاله ۵۰ عادت افراد موفق اما هنگامی که یک فرد دارای خودآگاهی لازم نیست به صورت غیر طبیعی و کاملا ناخودآگاه تمایل به بروز عصبانیت و یا نشان دادن ترس بیش از حد دارد و نسبت به موقعیت ها واکنش نشان می دهد. در چنین حالتی فرد اصطلاحا بر روی پوست تخم مرغ حرکت می کند و ذهن و احساسات خود را پیش بینی نکرده و نمی تواند نسبت به موقعیت های زندگی عملکرد مناسبی از خود نشان دهد.

ذهن خوانی

از ۷ اصل موفقیت و خوشبختی یاد میگیریم که در چنین حالتی افراد دیگر نمی توانند ذهن ما را بخوانند و یا از واکنش های ما مراقبت کنند. داشتن باور به اینکه دیگران مسئول احساسات و روحیه ما هستند می‌تواند بسیار مخرب باشد و تاثیرات بدی را بر روند زندگی ما وارد می آورد. در چنین حالتی باید بدانیم که اطرافیان ما نمی توانند احساسات ما را پیش بینی کنند. ما باید به طور منظم و موثر ارتباط خود را با دیگران حفظ کنیم و بر اساس افکار و احساسات منفی خود وارد روابط با دیگران نشویم. می توانیم نیرو های ذهنی و درونی خود را متمرکز کرده و در مسیر موفقیت با دقت حرکت کنیم.

 

به جرأت می‌توان گفت که افرادی که دارای خود آگاهی های لازم و موثر نسبت به خود و احساسات درونی خود هستند می توانند استعدادها و توانایی‌های درونی خود را متمرکز کرده و در مسیر صحیحی از آن استفاده نمایند. در نتیجه با کاهش موضوعات مخرب و منفی در زندگی طبیعی است که روند رسیدن به موفقیت ساده تر می گردد و افراد می‌توانند به سادگی در مسیر موفقیت و خوشبختی خود قرار بگیرند.

۲- آموزش اصول موفقیت؛ خود را تایید و تصدیق کنید!

اگر فردی به طور مداوم به دنبال تایید دیگران باشد و نسبت به تایید اطرافیان خود وابستگی داشته باشد، همیشه برای داشتن احساس خوب و ایجاد آن باید منتظر اطرافیان خود باقی بماند و این جزو  عادات افراد موفق  نیست. اما واقعیت ۷ اصل موفقیت و خوشبختی این است که اطرافیان ما دارای مشکلات و احساسات آزار دهنده خود هستند و همیشه نمی توانند نقش تایید کننده را برای ما بازی کنند. در نتیجه لازم است افراد بدون وابستگی به اطرافیان خود و بدون آنکه منتظر تایید آنها برای داشتن احساس خوب باشند، بتوانند افکار احساسات و ایده‌های خود را تایید کرده و نسبت به آنها متعهد باشند.

 

افرادی که در زندگی خود به دنبال تایید و تامین انتظارات دیگران هستند نیز نمی توانند به درستی در مسیر موفقیت حرکت کرده و به آن دست یابند. افراد برای رسیدن به موفقیت باید از روند هایی که باعث می شود تا همیشه مجبور باشند چیزی را به دیگران ثابت کنند و انتظارات آنان را برآورده نمایند، دوری کنند. هرچه بیشتر بتوانید خود و تصمیماتتان را تایید کنید و منتظر تایید و توافق دیگران نباشید بیشتر می توانید در زندگی خود موفق باشید.

 

نکته مهم در رابطه با آموزش اصول موفقیت این است که موفقیت خود را به موفقیت دیگران گره نزنید و از حسادت در مورد روند پیشرفت دیگران دوری کنید.

 

استقلال در اخذ تصمیمات و همچنین موضوعاتی که برای موفقیت شما لازم است می تواند به شما در رسیدن به موفقیت کمک کرده و دسترسی به خوشبختی را هموار نماید. افراد وابسته به نظر دیگران نمی توانند به درستی در مسیر حرکت کرده و به موفقیت و خوشبختی دست یابند.

۳- برای خود ارزش قائل باشید!

نکته مهم در ۷ اصل موفقیت و خوشبختی این است که شما باید آنچه را که هستید دوست بدارید و برای خود ارزش قائل باشید. این نکته بسیار مهم است که شما به خاطر دیگران و نظر آنها تغییر نکنید و به دنبال احساس شایستگی از طرف دیگران نباشید. هنگامی که فردی برای زندگی خود و آنچه که در وجودش دارد به اندازه کافی ارزش قائل نمی‌شود و به دلیل نظر دیگران سعی در تغییر خود دارد، نمی تواند به درستی در مسیر موفقیت حرکت نماید.

 

در مسیر موفقیت داشتن ارتباطاتی که به شما انرژی کافی برای ادامه مسیر و ثابت قدم بودن را می دهند بسیار ارزشمند است و نشانه این است که شما برای خود ارزش قائل هستید. در مقابل ارتباط با افراد منفی و منفی باف که باعث می‌شوند انرژی شما تخلیه شده و شما را تخریب می کنند نشانه آن است که شما برای خود و وجودتان ارزش قائل نیستید و خود را دوست ندارید.

 

به یاد داشته باشید که مهم نیست شما چقدر خوب هستید، همیشه افرادی وجود دارند که هنگامی که با آنها ارتباط برقرار می کنید به شما انرژی لازم را برای بهتر شدن و سخت کار کردن را انتقال می دهند. ارزش خود را به درستی درک کنید و هرگز برای بهتر شدن از دیگران رقابت نکنید. زیرا موفقیت نتیجه عملکرد شما در زندگی تان است و نگرش تان می‌تواند بر این موضوع تأثیر بسزایی داشته باشد.

۴- خودکفایی داشته باشید!


۷ اصل موفقیت و خوشبختی

نکته مهم در ۷ اصل موفقیت و خوشبختی این است که فرد باید احساس موفقیت، وظیفه شناسی و مسئولیت پذیری را در خود زنده نگاه دارد و به دیگران امیدوار نباشد. برای رسیدن به موفقیت لازم است بدانید که برای کنترل دیگران و هدایت آنها هرگز تلاش نکنید و جدا از تغییر دادن دیگران خودداری کنید.

برای رسیدن به موفقیت لازم است روی تغییراتی که باید در زندگی و وجودتان ایجاد کنید تمرکز کنید تا به اعتماد به نفس و خود کفایی مطلوب دسترسی پیدا کنید. از اینکه منتظر بمانید تا شخص دیگر شما را به سطح موفقیت مورد نظرتان برساند خودداری کنید. باید بدانید که از زندان بدبختی با پاهای خودتان می بایست خارج شوید و نمی توانید از دیگران انتظار داشته باشید. در مقابل از احساسات و انتظارات غیر واقعی خود از دیگران آگاه باشید و از آن جلوگیری کنید.

 

هرچه بیشتر نیاز و انتظار کمتری از دیگران داشته باشید، کار و تعامل شما با آنها راحت تر خواهد بود و انرژی شما ذخیره خواهد شد و صرف امور مهم زندگی و کارتان خواهد شد. برای رسیدن به موفقیت لازم است به انرژی شخصی خودتان متکی باشید و از اتکای بی دلیل به دیگران خودداری کنید.

۵- عزت نفس داشته باشید! | ۷ اصل موفقیت و خوشبختی

در رابطه با ۷ اصل موفقیت و خوشبختی، افراد واقعاً قدرتمند هرگز توضیح نمی دهند که چرا شایسته احترام هستند. آنها به راحتی با کسانی که به آنها احترام نمی گذارند در گیر نمی شوند. مردم فقط در حدی که شما به خودتان احترام می گذارید به شما احترام خواهند گذاشت. نکته مهم در رابطه با رسیدن به موفقیت این است که اعتماد به نفس و موفقیت شخصی از طریق خودسازی و یادگیری لحظه به لحظه شما حاصل می شود.

 

یکی از مهمترین موضوعاتی که می تواند به شما کمک کند این است که یاد بگیرید نه بگویید. مهم این است که بر اساس سیگنال های درونی خود و ندای درونی خود و بر اساس شرایطی که بر پایه ظرفیت ها و توانایی های شما ایجاد شده اند عمل نمایید. برای افزایش عزت نفس باید مرزهای لازم را برای داشتن احترام به خود تعیین کنید و از آنها مراقبت نمایید.

 

اگر انتظار داشته باشید که افراد و اطرافیان شما بدون آنچه که شما برای خود قائل هستید به شما احترام بگذارند رنج خواهید کشید. موضوع مهم آن است که شما به آنچه که هستید ایمان داشته باشید و تمایل به عمل کردن و کوشش کردن برای رسیدن به موفقیت را در خود زنده نگه دارید. هرگز کارهایی را که خودتان می‌توانید انجام دهید از دیگران نخواهید که برای شما انجام دهند، زیرا عزت نفس شما را به شدت کاهش خواهد داد و موقعیت شادی و موفقیت را از شما خواهد ربود.

۶- خویشتن پذیری داشته باشید!

برای رسیدن به موفقیت و استفاده از آموزش اصول موفقیت لازم است تا خودتان را همانگونه که هستید و با همه کمبودهایی که احساس می کنید بپذیرید. نکته مهم این است که ما انسان هستیم و هرگز نمی توانیم انتظار داشته باشیم که هیچ نقصی در وجودمان احساس نکنیم. اگر دیدگاه ما چنین باشد که به انسانها به عنوان موجودات غیر کامل نگاه کنیم، می‌توانیم برخی از خصلت های آنها را بپذیریم و کمتر عصبانی شویم، در نتیجه انرژی مان ذخیره می شود.

 

در همین رابطه باید بر رشد شخصی خود تمرکز کنید و به دنبال ایراد های خود نباشید و آنها را بزرگ نکنید. به این ترتیب می توانید روش هایی را برای داشتن زندگی هیجان انگیز، موفق و شاد کشف کنید و آنها را در زندگی خود پیاده سازی نمایید.

اگر آنچه را که هستید را با کمال میل بپذیرید و از آنچه که هستید خوشحال باشید، نیاز به کنترل دیگران را از دست می دهید و می توانید با زندگی و افراد پیرامون خود یک تعامل سازنده و سالم داشته باشید. هنگامی که توقع بیش از حد را از دیگران متوقف می کنید، می توانید نسبت به زندگی قدردان باشید و برای رسیدن به اهدافتان بیشتر تمرکز کنید و به خود و نیروی شخصیتان وابسته باشید.

 

هنگامی که یک فرد خویشتن پذیری لازم در مورد خود و توانایی‌هایش را به ندارد، نمی تواند در مسیر موفقیت و خوشبختی گام بردارد. در این راه لازم است تا تکنیک‌های خویشتن پذیری و ۷ اصل موفقیت  را بیاموزید و در مورد خود و زندگی خود اطلاعات بیشتری را به دست آورید. با ارتقاء شخصی و آگاهی خود در رابطه با خویشتن پذیری می توانید از این خصلت شگفت‌انگیز در زندگی خود بهره مند شوید.

۷- آموزش اصول موفقیت؛ به خود عشق ورزید!

یکی دیگر از نکات مهم در رابطه با ۷ اصل موفقیت و خوشبختی این است که شما بیاموزید زندگی بسیار چالش انگیز است و هر چیزی که بیرون از شماست موقتی است. نسبت به پدیده های بیرونی وابسته نباشید و تنها ویژگی های خوب خود را در آغوش بگیرید و نسبت به ویژگی های چالش برانگیز تان آگاه باشید و در لحظه پیشرفت خود را ادامه دهید.

 

در این راه رشد شخصی باید به صورت مداوم صورت گیرد و دوگانگی ها و پیچیدگی های درونی شما می تواند شما را برای دیگران الهام بخش و موثر جلوه دهد. زندگی برای جلب رضایت دیگران خودپسندانه است و باعث می‌شود تا شما وجود حقیقی تان را نادیده بگیرید. نکته مهم در این رابطه این است که شما باید بدانید در زندگی جسارت شما بر اساس میزان توانایی تان برای غلبه بر ناملایمات و ناامنی ها اندازه گیری می شود نه اینکه تا چه حد از آنها اجتناب می‌کنید.

 

وقتی به اندازه کافی از خود آگاهی برخوردار هستید می توانید اعمال و تصمیمات خود را در حال انجام داده و نسبت به آنها اشراف و آگاهی داشته باشید. میزان فروتنی شما و افزایش آن باعث می شود تا درک عمیق تری نسبت به خود، دیگران و انسانیت داشته باشید و بر روی رشد خود تمرکز بیشتری کنید و اینکه چگونه می توانید با تغییر خود و رشد شخصی و درونی خود موفق تر باشید.

 

احساس کنترل و اعتماد به نفس شما به طرز چشمگیری افزایش خواهد یافت و به شما کمک می کند تا در جنبه های مختلف درونی و بیرونی رشد کنید. افرادی که نسبت به چالش های زندگی از خود هراس نشان نمی‌دهند و حاضر می‌شوند که با آن روبرو شده و نسبت به رشد و موفقیت خود متعهد باقی می مانند می توانند به موفقیت دست یابند.

نتیجه گیری

همه ۷ اصل موفقیت و خوشبختی با جهانی به نام خود آغاز می شود. زیرا شما تنها کسی هستید که می توانید این ویژگی‌ها را در خود شناسایی کرده و آنها را ارتقا دهید. افراد یا موقعیت های دیگر به ندرت دقیقاً همان چیزی هستند که شما می‌خواهید و انتظار دارید. در نتیجه بهترین راه برای رسیدن به موفقیت این است که دلبستگی به کمال را کنار بگذارید و میان شادی، موفقیت و رضایت خاطر درون خود و توقع از دیگران تفکیک قائل شوید و این دو را از هم جدا کنید، زیرا توقع از دیگران نقطه مقابل موفقیت و احساس شادی و خوشبختی می باشد.

در حقیقت می توان گفت که اتکا به خویشتن و رشد شخصی و تمرکز بر آنچه که در درون ما اتفاق می‌افتد رابطه مستقیمی با رسیدن به موفقیت و خوشبختی دارد.

سرفراز باشید …

برچسب‎ها :

 • تماس با مشاورین
 • شرایط پذیرش
 • مدت دوره
 • هزینه دوره
جهت تماس با مشاورین مرکز می توانید با شمارۀ تلفن ۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱ تماس حاصل فرمایید، همچنین از طریق آدرس ایمیل مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ: [email protected] با ما در تماس باشید.
عزیزان مددجویی که قصد اقامت در مرکز تخصصی ترک اعتیاد را دارند می بایست با همراهی معرف خود به دفتر مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ مراجعه کنند. جهت پذیرش موارد زیر را باید به همراه داشته باشند.
1- همراه داشتن معرف با کارت شناسایی
2- همراه داشتن لوازم شخصی مورد نیاز خود
جهت اطلاعات بیشتر به صفحه شرایط پذیرش مراجعه کنید.
همراهان ارجمند برای اطلاع از دوره های درمانی در مراکز همکار لطفا با مشاورین تماس حاصل فرمایید. به طور کلی دوره های درمانی از 21 تا 28 روز متغییر است و هر مرکز بر اساس استانداردهای تعیین شده این دوره های درمانی را برگزار می کند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.
عزیزان و همراهان ارجمند باید دقت بفرمایید که هر کدام از مراکز همکار اهواز کمپ دارای شرایط و امکانات متفاوتی است و بر همین اساس هزینه دوره های درمانی در مراکز مختلف در شهرهای متفاوت کاملا متفاوت است. در نتیجه برای اطلاع دقیق از هزینه مرکز درمانی خود لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *