کمپ ترک اعتیاد در اهواز
×

۵ روش ارتباط موثر با افراد | مهارت ارتباط موثر با دیگران

۵ روش ارتباط موثر با افراد

۵  روش ارتباط موثر با افراد که می‌تواند ارتباطات موثری را برای ما ایجاد نماید کدام است؟ آیا روش هایی برای ایجاد ارتباط موثر با اطرافیان وجود دارد که به ما آسیب نرساند؟ ۵ روش ارتباط موثر با افراد که باید در زندگی خود آنها را بیاموزیم کدامند؟

مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ با ارائه اطلاعات جامعی در مورد روش های عشق ورزیدن به اطرافیان سعی کرده تا به شما همراهان ارجمند و همیشگی خود روش‎های ارتباط موثر با افراد را بیاموزد. اگر تمایل دارید که در مورد این روش ها بدانید و با آنها بیشتر آشنا شوید، لطفاً این مقاله را تا انتها مطالعه بفرمایید.

۵ روش ارتباط موثر با افراد

اگر می خواهید مردم از کنار شما بودن، لذت ببرند و شما را حقیقتاً دوست داشته باشند، باید بدانید که مواردی وجود دارد که باید آنها را در نحوه ایجاد ارتباط با اطرافیان خود بیاموزید، تا هنگامی که در کنار شما هستند و اوقات خود را با شما سپری می‌کنند بتوانند احساسات خوشایند و موثی را تجربه نمایند. این روش ارتباط برقرار کردن می تواند برای آنها دوست داشتنی باشد.

 

هنگامی که ما نحوه صحیح عشق ورزیدن و ۵ روش ارتباط موثر با افراد را می آموزیم، روابط ما با افراد خانواده و اطرافیان ما بهبود خواهد یافت و می‌تواند تاثیرات مثبت و مهمی را بر ما و روابط ما ایجاد نماید.

 

نکته مهم این است که اهمیتی ندارد که ما در زندگی به چه چیزی رسیده ایم و یا از نظر فیزیکی و مالی چه چیزهایی را به دست آورده ایم، بلکه میزان و نحوه روابط ما با اطرافیان که در زندگی ما حضور دارند، تعیین می‌کند که سطح زندگی ما و کیفیت آن چیست؟

روابط معنادار

در حقیقت توانایی به دست آوردن و همچنین حفظ روابط معنادار، نشانه‌ای از یک زندگی با کیفیت  و موفق است. در همین رابطه داشتن دوستان خوب و روابط سالم و سازنده به ما کمک می‌کند تا دستاوردهای خود را افزایش داده و از آن لذت ببریم.

 

یکی دیگر از تاثیرات مثبت و سازنده معاشرت سازنده و موثر با افراد دیگر و یادگیری ۵ روش ارتباط موثر با افراد که البته رابطه ای صمیمانه و دوستانه با شما دارند و مشتاقند که وقت خود را با شما سپری کنند این است که، اینگونه روابط می تواند تاثیرات مثبت و سازنده بر روی ذهن و بدن شما و نحوه کارکرد درونی آن بگذارد. در حقیقت روابط سازنده با اطرافیان می تواد بیشتر از آنچه ما تصور می کنیم دارای فواید و تاثیرات باشد.

بسیاری از ما علاقه داریم تا ارتباطات خود را با دوستان و اطرافیان گسترش دهیم اما بسیاری از اوقات نمی دانیم که چگونه این عشق و ارتباط را ایجاد نماییم. از طرفی افرادی وجود دارند که دائماً دوستان جدیدی پیدا می کنند و می توانند روابط خود را در زندگی گسترش دهند. در حقیقت این افراد جزو افراد موفق هستند، زیرا چگونگی و کیفیت ارتباطات ما بر روی میزان موفقیتمان در زندگی تاثیر بسزایی دارد.

 

از طرف دیگر افرادی هستند که به دفعات زیاد ارتباطات جدید را در زندگی خود وارد و خارج می‌کنند اما، به نظر نمی رسد که این افراد بتوانند اتصالات محکم عاطفی را با دیگران برقرار کنند.

تلاش زیاد

یادگیری ۵ روش ارتباط موثر با افراد و ایجاد ارتباطات جدید و استحکام بخشیدن به آن یک متد سازنده و مشخص نیاز دارد. بسیاری از اوقات از نحوه برقرار کردن ارتباطات خود در زندگی نتایج مثبتی را دریافت نمی کنیم، زیرا تصور می کنیم که ما مسئول خوشبخت کردن دیگران هستیم و برای آن باید تلاش زیادی کنیم. در صورتی که معنا و مفهوم یک ارتباط موثر و سازنده چیز دیگری است.

 

به طور مثال ما فکر می‌کنیم که باید برای اطرافیانمان هدایای گران قیمت بخریم تا آنها احساس خوشبختی یا دوست داشته شدن از جانب ما را تجربه نمایند.  و هنگامی که متوجه می شویم با تمام کارهایی که در رابطه من با آنها انجام داده‌ایم و تلاش هایی که برای بهبود روابط خود با اطرافیان داشته‌ایم آنها به اندازه کافی خوشحال نیستند عصبانی می شویم.

هدایا باعث خوشحالی می شوند؟

به جرات می‌توان گفت که خرید هدایا و چیز ها برای خوشحال کردن مردم و اطرافیان ما کارایی چندانی ندارد. بیشتر اوقات یا شاید به جرأت بتوان گفت همیشه مردم می‌خواهند دیده و پذیرفته شوند. در این صورت است که ما احساس می‌کنیم مورد علاقه و توجه اطرافیان قرار گرفته ایم.

 

این یک حقیقت انکار ناپذیر است که ما به عنوان یک انسان به طور کلی از هر چیزی که باعث ایجاد درد در ما می شود اجتناب و دوری کنیم و در مقابل به سوی هر چیز یا هر شخصی که در ما ایجاد احساسات خوب می کند جذب می شویم.

 

به طور کلی افرادی که باعث احساس نزدیکی و قرابت و دلبستگی در افراد پیرامون خود می شوند روابط انسانی و عاطفی بهتری نسبت به دیگر افراد دارند و می توان نتیجه گرفت که ۵ روش ارتباط موثر با افراد را به خوبی آموخته اند. نکته مهم در این رابطه این است که ما چگونه می توانیم هنگامی که افراد دیگر در کنار ما هستند به شکلی عمل کنیم که احساسات خوشایندی در آنها شکل بگیرد.

۵ روش ارتباط موثر با افراد | مردم خودشان باشند!

در حقیقت هر چه کاری کنیم که مردم هنگامی که با ما هستند بیشتر بتوانند خودشان باشند، احساس بهتری خواهند داشت. یکی از مهمترین پدیده هایی که ما در طول زندگی با آن روبرو هستیم. برای آنکه بتوانیم با صلح در کنار دیگران زندگی کنیم، بسیاری اوقات باید خود و احساساتمان را پنهان کنیم و بر روی آن یک ماسک خوش رنگ و خوش چهره قرار بدهیم.

 

شاید به جرات بتوان گفت که اگر ما از این ماسک متنفر نباشیم ولی احساس رضایت هم نمی‌کنیم. اما برای داشتن روابط حسنه با اطرافیان و اجتماع ها از آن استفاده می کنیم. به طور مثال باید هنگام ورود به محل کار خود از این ماسک استفاده کنیم.

 

ماسک ها همیشه با ما همراه هستند و برای هر موقعیتی یک ماسک جداگانه و منحصر به فرد مورد استفاده قرار می گیرد. اما نکته بسیار مهم در رابطه با داشتن روابط موثر با اطرافیان این است که بتوانیم به شکلی عمل کنیم که فضای میان ما و اطرافیان ما به شکلی ایجاد شده باشد که اشخاص بتوانند خود اصیل خود باشند و بدون ماسک در کنار ما با آرامش لحظات را سپری کنند.

 

اگر واقعاً می‌خواهید که افراد در کنار شما لذت ببرند و واقعاً شما را دوست داشته باشند و بودن با شما را به ارتباطات دیگر ترجیح ، باید مواردی را در شخصیت خود ایجاد کرده باشید که باعث شود دیگران عاشق شما و زمانی که با شما سپری می‌کنند باشند که این از طریق یادگیری ۵ روش ارتباط موثر با افراد محقق می شود و بدون داشتن آگاهی کافی در رابطه با آن ممکن نیست.

 

در ادامه به تشریح و توضیح ۵ روش ارتباط موثر با افراد برای ایجاد روابط ارزشمند و موثر در زندگیتان را به شما معرفی می کنیم.

۵ روش ارتباط موثر با افراد

در ادامه به توضیح و تشریح دقیق تر این روش های ارتباط موثر خواهیم پرداخت. لطفا با ما همراه باشید.

۱- مشخصات آنها را بپذیرید!

این جمله ای که هیچکس کامل نیست واقعاً حقیقت دارد. در حقیقت چیزی به نام کمال وجود ندارد و همه ما با نقایص شخصیتی خود روبرو هستیم. شاید بتوان گفت که هیچ کس جز خود ما نمی داند که ما هم مانند دیگران دارای نقایصی هستیم و نمی‌توانیم از دیگران انتظار کامل بودن را داشته باشیم.

 

هنگامی که دیگران ایرادات ما را به ما گوشزد می کنند یا آن را علنی می کنند، ما به صورت ناخودآگاه در مقابل آن مقاومت می کنیم. در مقابل وقتی دیگران متوجه می‎شوند که ما ایرادات آنها را می‌دانیم و آنها احساس کوچک بودن یا ناکارآمدی نمی کنند، این حالت باعث می‌شود که با ما احساس امنیت کنند و این موضوع می‌تواند باعث بهبود روابط ما با آنها شود و این یکی از ۵ روش ارتباط موثر با افراد است.

 

با این حال اگر نقائص شخصیتی افراد بر روی شما تاثیرات منفی می‌گذارد، باید شما در مورد آن با اطرافیان خود صحبت کنید. اما اگر فرد قصد توهین و آزار به شما را نداشته و موضوع شخصی بوده و ارتباطی با شما ندارد، شما نباید خود را درگیر اشکالات آن فرد بکنید.

 

علاوه بر این ایجاد یک فضای امن که در آن دیگران می‌توانند خودشان باشند و مشکلات و معضلات خود را بدون واهمه بیان کنند، در این صورت می توانید مطمئن باشید که این رابطه می تواند به سمت بهبود حرکت نماید.

۲- از آنها تعریف کنید! | ۵ روش ارتباط موثر با افراد


۵ روش ارتباط موثر با افراد

مردم بیشتر از آنکه اعمال درست انجام دهند، غالباً می‌شنوند که اشتباه کرده اند. اما هنگامی که با کلمات می توانیم به آنها این احساس خوب بودن را منتقل نماییم می‌توانیم آنها را تشویق کنیم که با ما بیشتر وقت بگذرانند.

 

در حقیقت شما باید به دیگران بگویید از رفتار و کردار آنها راضی هستید و البته نباید به دروغ این کار را انجام دهید و به این شکل آنها را تشویق و تایید نماید. هنگامی که ما از افراد پیرامون خود تعریف و تمجید می کنیم آنها را به شکلی مورد تایید خود قرار داده‌ایم و این موضوع می‌تواند باعث تشویق آنها برای بروز رفتارهای سازنده شود.

 

هنگامی که فردی با شما رفتار سازنده ای دارد باید حتماً از او تعریف کنید و به او یادآوری کنید که این رفتار او را بسیار دوست می دارید. در حقیقت کلمات تاثیر بسیار شگفت انگیزی بر روحیه اطرافیان ما دارد و اینکه ما از کلمات خود برای ایجاد احساس خوب در دیگران استفاده می‌کنیم، می‌تواند بسیار موثر باشد.

 

کلام شما بر روی افراد می‌تواند تاثیرات چشمگیری داشته باشد زیرا هنگامی که ما از کلمات برای تایید مثبت و تمجید از رفتار مثبت اطرافیان استفاده می‌کنیم، این طرز برخورد ما می تواند تاثیرات شگرفی بر روی احساسات اطرافیان ما بگذارد. و این یکی از ۵ روش ارتباط موثر با افراد است که باید آموخته شود.

 

در نتیجه به خاطر داشته باشید ما با نحوه برخورد مان با اطرافیان می توانیم بر روی احساسات و عواطف آنها تاثیرات شگرفی بگذاریم و این موضوع هم می‌تواند سازنده باشد و هم مخرب.

نکته:

باید به خاطر داشته باشیم که احساسات ما قابلیت انتقال به دیگران را دارند، یعنی اگر ما از آنچه که هستیم احساس رضایت می کنیم و نسبت به خود احساس خوبی داریم، می توانیم این احساسات را به دیگران نیز منتقل کنیم. از طرف دیگر نحوه برخورد و کلمات ما می تواند تاثیرات مخربی بر روی احساسات اطرافیان ما بگذارد و در نتیجه باید به خاطر داشته باشیم که نحوه گویش و استفاده از کلمات در ایجاد روابط حسنه و موثر می تواند بسیار موثر باشد.

۳- انتشار دهندۀ خوبی ها باشید!

در بسیاری از اوقات ما سعی می کنیم که اصول انسانی و عاطفی را نسبت به اعضای خانواده و عزیزان خود به خوبی رعایت کنیم. اما آیا این کار را در رابطه با دیگران و در اجتماع نیز انجام می دهیم. آیا یک اشاعه دهنده انرژی مثبت با کلمات جادویی و انگیزه بخش در اجتماع و روابط گسترده تر در آن هستیم؟

 

به هر روی بسیاری از افراد عموما از تکنیک های ارتباط سازنده و ۵ روش ارتباط موثر با افراد با اطرافیان خود در اجتماع استفاده نمی‌کنند و به شکلی برای انجام آن راحت نیستند. اما نکته مهم آن است که باید در روابط اجتماعی خود نیز از این قواعد برای ایجاد روابط موثر و حسنه نیز استفاده کنیم. زیرا روابط در زندگی ما چه از لحاظ مالی و چه از لحاظ اجتماعی بسیار موثر هستند و می توانند تاثیرات شگرفی بر روی زندگی ما ایجاد نمایند.

 

اگر در یک گروه فعالیت می کنید می توانید با نشان دادن یک رابطه خوب و خاص با یک دوست این رفتار را در آن گروه اشاعه دهید و باعث شوید تا اعتماد افراد دیگر را نیز نسبت به خود جلب کنید و این می‌تواند به عنوان یک تکنیک موثر در ایجاد روابط حسنه و موثر برای شما کارایی بسیاری داشته باشد.

۴- درباره موضوعات خوشحال کننده صحبت کنید!

احساس خوشبختی مانند یک دارو عمل می کند. اگر افراد در اوقاتی که با شما سپری می کنند، احساسات خوبی را تجربه نمایند، می توانند نسبت به آن معتاد شوند.

 

به جرأت می توان گفت که همه افراد به دنبال احساسات خوب هستند. در نتیجه هنگامی که شما با رفتار و گفتار خودتان بر روی اطرافیان تاثیر مثبت می‌گذارید و باعث می‌شوید که آنها تجربیات بهتری نسبت به خود و احساساتشان داشته باشند، به طور حتم آنها شما را مجددا جستجو خواهند کرد و تمایل دارند که با شما مجددا ارتباط برقرار کنند.

 

در حقیقت افراد می خواهند زمان بیشتری را با شما سپری کنند تا از شادی و هیجان بیشتری برخوردار شوند.

 

هنگامی که شما بر روی مسائلی تمرکز می کنید که باعث خوشحالی اطرافیانتان می شود می تواند این احساس را در آنها شکل دهد که بودن در کنار شما احساس خارق‌العاده‌ای به آنها می‌دهد در نتیجه اطرافیان شما تمایل بیشتری برای سپری کردن زمان با شما را از خود نشان می دهند و این یکی از ۵ روش ارتباط موثر با افراد است که باید مد نظر قرار داده شود.

۵- مانند یک نورافکن باشید!

یکی از مهمترین موضوعاتی که در رابطه با ایجاد ارتباطات اجتماعی و عاطفی موثر وجود دارد این است که، افراد بسیاری وجود دارند که هرگز نه به خوبی دیده می شوند و نه شنیده. در بسیاری از اوقات این احساس با افراد وجود دارد که هیچ کس به آنها گوش نمی دهد و آنها تنها هستند. این موضوع می تواند دلایل بسیاری داشته باشد. زیرا افراد در اجتماع در بسیاری از اوقات قواعد ایجاد روابط حسنه را نمی دانند و نمی‌توانند ارتباط موثری با اطرافیان خود برقرار کنند.

 

افراد در اجتماع به یکدیگر گوش نمی دهند، زیرا مشغله های ذهنی بسیاری دارند و به این موضوع اهمیت نمی دهند. در نتیجه در بسیاری از اوقات افراد که مورد توجه قرار نمی گیرند به شدت تشنه توجه هستند.

 

برای اینکه بتوانید مانند یک نورافکن عمل نمایید باید تمام تمرکز و توجه خود را به گوش دادن به افراد صرف کنید. در حقیقت گوش دادن با دقت و با تمرکز بدون قطع کردن صحبت طرف مقابل یکی از بهترین راه ها برای نشان دادن عشق است.

 

علاوه بر این وقتی به شخصی به طور کامل توجه می کنید و به صحبت های او گوش می دهید در حقیقت در حال دادن اعتبار عاطفی به او هستید. این رفتار شما باعث می‌شود احساس ارزش و قدردانی شخص مقابل ایجاد شود، در نتیجه تمایل پیدا می‌کند که بیشتر به شما نزدیک شود.

کلام آخر

روش های زیادی وجود دارند که باعث میشوند افراد در کنار ما احساس شگفت‌ انگیزی پیدا کنند. اما غالباً ما شکایت می‌کنیم که ایجاد ارتباط با دیگران کار سختی است. اما باید فضای دوست داشتنی ایجاد کنیم که دیگران بتوانند احساس پذیرش و عشق را از طرف ما دریافت کنند. این نکته حائز اهمیت است زیرا افراد به سوی اشخاصی که فضای شادی و تایید را از جانب آنها نسبت به خود دریافت می‌کنند، جذب می شوند. در حقیقت اینها جزو ۵ روش ارتباط موثر با افراد بود که برای افزایش کارایی روابط خود می بایست از آنها به بهترین وجه ممکن استفاده نمایید.

 

عزیزان و همراهان ارجمند برای دریافت اطلاعات بیشتر و اخذ مشاوره در زمینه بستری نمودن فرد معتاد در یکی از مراکز همکار کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ لطفاً با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.

سرفراز باشید…

لطفا به این نوشته امتیاز بدهید!

برچسب‎ها :

  • تماس با مشاورین
  • شرایط پذیرش
  • مدت دوره
  • هزینه دوره
جهت تماس با مشاورین مرکز می توانید با شمارۀ تلفن ۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱ تماس حاصل فرمایید، همچنین از طریق آدرس ایمیل مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ: [email protected] با ما در تماس باشید.
عزیزان مددجویی که قصد اقامت در مرکز تخصصی ترک اعتیاد را دارند می بایست با همراهی معرف خود به دفتر مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ مراجعه کنند. جهت پذیرش موارد زیر را باید به همراه داشته باشند.
1- همراه داشتن معرف با کارت شناسایی
2- همراه داشتن لوازم شخصی مورد نیاز خود
جهت اطلاعات بیشتر به صفحه شرایط پذیرش مراجعه کنید.
همراهان ارجمند برای اطلاع از دوره های درمانی در مراکز همکار لطفا با مشاورین تماس حاصل فرمایید. به طور کلی دوره های درمانی از 21 تا 28 روز متغییر است و هر مرکز بر اساس استانداردهای تعیین شده این دوره های درمانی را برگزار می کند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.
عزیزان و همراهان ارجمند باید دقت بفرمایید که هر کدام از مراکز همکار اهواز کمپ دارای شرایط و امکانات متفاوتی است و بر همین اساس هزینه دوره های درمانی در مراکز مختلف در شهرهای متفاوت کاملا متفاوت است. در نتیجه برای اطلاع دقیق از هزینه مرکز درمانی خود لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *