کمپ ترک اعتیاد در اهواز
×

گروه درمانی مرکز اهواز کمپ


گروه درمانی در مرکز پرتو اهواز

گروه درمانی چیست و چگونه بر روی روند بهبودی افراد از بیماری اعتیاد تاثیر می گذارد؟ برای دریافت کمک از یک گروه چه باید کرد؟ مهمترین عوامل یاری کننده در یک گروه درمانی چیست؟

درمان گروهی یکی از راه هایی است که می تواند به افراد کمک کند تا سلامت روانی بیشتری را احساس کنند. روان درمانی نیازمند حداقل یک روان درمانگر حرفه ای و حداقل دو بیمار است. پویایی گروه اغلب باعث می شود تا افراد با آن حرکت کنند و سرعت بیشتری را نسبت به روان درمانی های فردی داشته باشند.
همچنین گروه یک حالت حمایتی را برای افراد ایجاد می کند تا به کمک آن افراد راحت تر خود را افشا کنند و به مشکل خود بپردازند. زمانی که هدف ما افزایش مهارت های اجتماعی و چیزهای شبیه این است، گروه درمانی می تواند کمک بسیار خوبی کند.

انواع گروه درمانی در فضای درمان

مدل های بسیاری از درمان گروهی وجود دارد. اما اکثر آن ها را می توان بر دو نوع رویکرد دسته بندی کرد، گروهی درمانی هایی که بر آموزش مبتنی هستند و گروه درمانی هایی که بر درمان مبتنی هستند.

گروه درمانی و روانشناسی تربیتی:

گروه ها درمورد موضوعی خاص اطلاعاتی را ارایه می دهند. آن ها همچنین می توانند در این نوع از گروه ها ارتباط و رفتارهای پخته تر را بیاموزند. این گروه ها معمولا توسط درمانگران کار آزموده گروه ها را هدایت می کنند و سعی در رساندن بحث ها به اهداف دارند. ارتباط بین افراد گروه نسبتا اهمیت کمتری دارد. در این نوع از گروه ها، درمانگر معمولا نقش یک معلم را ایفا می کند.

گروه درمانی پردازش محور:

این گروه ها بر تجربه گروهی هیجان ها استوار است. همزمان که گروه در حال پیگیری بحث های مختلف است، درمانگران بیشتر به عنوان یک پیش برنده ایفای نقش می کنند تا یک معلم. درمانگران می کوشند تا در مرکز توجه قرار نگیرند. اعضای گروه هستند که به عنوان پیشبرنده و فعال رفتار می کنند و درواقع درمانگر تنها یک هدایت کننده و نظم دهنده در گروه ها است. فعالیت در این گروه ها باعث بالاتر رفتن اعتماد به نفس اعضای گروه بوده و به اعضا احساس متعلق بودن دست می دهد. درواقع در این مدل گروه درمانی ها، افراد به جای رواندرمانی فردی، در گروه ها رواندرمانی می شوند و تمام صحبت ها را در گروه احساس می کنند و تعارضات خود را آنجا می یابند.

بعضی از افراد به دنبال بالا بردن مهارت های والدگری و مدیریت استرس و افزایش خلاقیت هستند، برای این دسته از افراد گروه درمانی با محور آموزشی بیشترین بازده را دارد. افراد دیگر که با مشکلات بزرگتری مثل بیماری های بدون درمان و بازنشستگی و طلاق رو به رو هستند بیشتر می توانند از مزیت های گروه درمانی با محور پردازشی استفاده کنند.

مرکز ترک اعتیاد اهواز با بهره گیری از تجربیات مشاورین و افراد زبده در زمینه اعتیاد اقدام به ایجاد جلسات گروه درمانی در مرکز خود کرده تا گامی موثر در زمینه بهبودی مددجویان خود برداشته باشد.

به امید رهایی از بیماری اعتیاد

برچسب‎ها :

  • تماس با مشاورین
  • شرایط پذیرش
  • مدت دوره
  • هزینه دوره
جهت تماس با مشاورین مرکز می توانید با شمارۀ تلفن ۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱ تماس حاصل فرمایید، همچنین از طریق آدرس ایمیل مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ: [email protected] با ما در تماس باشید.
عزیزان مددجویی که قصد اقامت در مرکز تخصصی ترک اعتیاد را دارند می بایست با همراهی معرف خود به دفتر مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ مراجعه کنند. جهت پذیرش موارد زیر را باید به همراه داشته باشند.
1- همراه داشتن معرف با کارت شناسایی
2- همراه داشتن لوازم شخصی مورد نیاز خود
جهت اطلاعات بیشتر به صفحه شرایط پذیرش مراجعه کنید.
همراهان ارجمند برای اطلاع از دوره های درمانی در مراکز همکار لطفا با مشاورین تماس حاصل فرمایید. به طور کلی دوره های درمانی از 21 تا 28 روز متغییر است و هر مرکز بر اساس استانداردهای تعیین شده این دوره های درمانی را برگزار می کند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.
عزیزان و همراهان ارجمند باید دقت بفرمایید که هر کدام از مراکز همکار اهواز کمپ دارای شرایط و امکانات متفاوتی است و بر همین اساس هزینه دوره های درمانی در مراکز مختلف در شهرهای متفاوت کاملا متفاوت است. در نتیجه برای اطلاع دقیق از هزینه مرکز درمانی خود لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *