کمپ ترک اعتیاد در اهواز
×

کمپ ترک اعتیاد در رامهرمز

کمپ ترک اعتیاد رامهرمز

مدت مطالعه : دو دقیقه

آدرس کمپ ترک اعتیاد رامهرمز چیست ؟ مشخصات یک کمپ ترک اعتیاد رامهرمز استاندارد کدام است و برای تشخیص آن از مراکز غیر استاندارد چه باید کرد؟

در سالهای اخیر با گسترش روز افزون اعتیاد و گرایش شدید افراد به انواع مواد مخدر صنعتی و شیمیایی، افراد بسیاری در دام اعتیاد گرفتار شده اند. بر همین اساس مراکز بسیاری در سطح کشور ایجاد شده است که البته بسیاری از آنها دارای شرایط مناسبی نیستند.

مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ سعی دارد طی مقالاتی کمکی هر چند ناچیزرا به همدردان و هموطنان گرامی در این مسیر پرپیچ و خم نماید. در این سلسله مقالات کمپ ترک اعتیاد سعی شده تا اطلاعات دقیقی در رابطه با شرایط یک مرکز درمان اعتیاد استاندارد را در اختیار علاقمندان قرار دهد.

کمپ ترک اعتیاد رامهرمز | اعتیاد و بهبودی از آن

در حقیقت اعتیاد یک بیماری کشنده و مزمن است که دارای جنبه های متفاوتی است. آنچه در مفهوم بیماری اعتیاد بیان می شود این است که اعتیاد در حقیقت شامل سه بعد متفاوت جسمی، روحی و روانی است. در حقیقت بیماری اعتیاد سه جنبه وجودی فرد را درگیر و بیمار میکند.

در ادامه به توضیح این بیماری و مراحل بهبودی از آن پرداخته شده است. لطفا تا انتها ما را همراهی بفرمایید.

مفهوم بیماری اعتیاد | کمپ ترک اعتیاد رامهرمز

بیماری اعتیاد و مفهوم آن دارای ابعاد و عوارض بسیاری است که برای درک بهتر آن به شکلی خلاصه گونه می توان گفت که اعتیاد یک نیروی مخرب در فرد است که به صورت یک کاراکتر معتادگونه احساسات، روح و روان فرد را دچار نوعی از هم گسیختگی درونی می کند و بعد جسمی آن به صورت ویار بروز می نماید.

نیروی اعتیاد یک نیروی مخرب و منفی است که فرد را از لحاظ احساسی، روحی و روانی به انحطاط و تباهی می کشاند. هنگامی یک فرد به بیماری اعتیاد مبتلا ست از لحاظ جسمی دچار یک ویار مصرف است و جسم او دائما نیاز به مصرف ماده ای دارد که فرد به آن وابسته گشته است.

در یک کمپ ترک اعتیاد رامهرمز استاندارد  فرد در دوران درمان اعتیاد خود با مفهوم بیماری اعتیاد به خوبی آشنا می شود و می تواند برای بهبودی خود از آن اقدام نماید.

اعتیاد دارای جنبه ها و عوارض گوناگونی است که بر اساس شخصیت و گرایش افراد می تواند متغیر باشد. به طور مثال اگر فرد اعتیاد به پرخوری داشته باشد این اعتیاد می تواند جسم و دستگاه گوارش فرد به شکلی جدی تحت تاثیر خود قرار دهد و انواع مشکلات قلبی و عروقی و ناراحتی های کلیوی میتواند زندگی فرد را با مخاطره روبرو نماید.

اعتیاد به شکلی پیچیده تمامی ابعاد وجودی افراد را تحت تاثیر خود قرار می دهد و می تواند زندگی فرد را به نابودی بکشاند.

درمان اعتیاد و بهبودی از عوارض آن

اما راه درمان اعتیاد چیست و چگونه می توان از این معضل جانکاه رهایی یافت؟ برای پاسخ به این پرسش باید عنوان کرد که بیماری اعتیاد یک بیماری و روند ناشناخته است که به این دلیل که فرد سابقه ای در روبرویی با آن نداشته نمی تواند برای بهبودی از ان اقدام نماید.

مهمترین و تاثیر گذار ترین راه رهایی از اعتیاد آگاهی منتقله از آموزش های دقیق و حساب شده است. به این صورت که فرد با یافتن آگاهی های لازم از بیماری اعتیاد می تواند با کمک متخصصین و افراد با تجربه در زمینه بهبودی از اعتیاد به مسیر درمانی وارد گردد و با آن به شکلی ویژه روبرو گردد.

یک کمپ ترک اعتیاد رامهرمز استاندارد نیز بر همین منوال عمل می نماید. به این معنا که فرد در دوران درمانی خود در مرکز ترک اعتیاد به آموزش و یادگیری مفصل در مورد اعتیاد خود می پردازد و می تواند در مورد اشکالاتی که اعتیادش برای او ایجاد کرده اشراف پیدا کند.

انواع آموزش‎ها و آگاهی های منتقله از این آموزش ها در یک کمپ ترک اعتیاد رامهرمز استاندارد می تواند بسیار کمک کننده و مفید باشد و کمک شایانی به فرد معتاد نماید.

شاید به جرات بتوان گفت که درمان اعتیاد به آموزش و آگاهی وابسته است و اگر شخصی به این مهم دست یابد می تواند در مسیر رهایی از اعتیاد قدم بر دارد. به همین دلیل یک کمپ ترک اعتیاد رامهرمز استاندارد باید دارای امکانات آموزشی مناسب در جهت آگاهی بخشی معتادان در حال بهبودی باشد.

امکانات کمپ ترک اعتیاد رامهرمز

همانطور که پیشتر در مقالات مرتبط با معرفی مراکز ترک اعتیاد توضیح داده شد، یک کمپ ترک اعتیاد باید دارای مشخصاتی ویژه ای باشد که بتواند مددجویان خود را در مسیر درستی قرار دهد. مهمترین این فاکتورها عبارتند از :

  • شرایط محیطی مناسب
  • شرایط روحی و عاطفی مناسب
  • امکانات آموزشی مناسب
  • امکانات رفاهی مناسب

شرایط محیطی

شرایط محیطی و فضای موجود جهت طی کردن مراحل بهبودی افراد بسیار مهم و حیاتی است و برای آنکه یک کمپ ترک اعتیاد رامهرمز بتواند شرایط اولیه مناسبی را برای بهبودی افراد اخذ نماید باید بتواند از این نظر محیطی شرایط مناسبی را احراز نماید. افراد در دوران اولیه بهبودی بسیار حساس و آسیب پذیر هستند و باید از لحاظ امکانات رفاهی و استراحت در شرایط مناسبی باشند.

فضای کافی برای استراحت و تنفس و همچنین فضای تفکیک شده برای مددجویان در مراحل مختلف بهبودی از اعتیاد بسیار می تواند به روند دردناک سم زدایی جسمی و روانی کمک نماید.

فضای یک کمپ ترک اعتیاد باید دارای مشخصات مناسبی از نظر بزرگی و پاکیزگی نظم داشته باشد تا افراد با خیالی آسوده و فارق از نگرانی بتوانند دوران اولیه بهبودی خود را سپری نمایند.

شرایط روحی و عاطفی

یکی دیگر از فاکتورهای مهم و حیاتی که باید در یک کمپ ترک اعتیاد رامهرمز مد نظر قرار بگیرد، شرایط عاطفی و روحی افراد در مرکز درمان ترک اعتیاد است.

از آنجا که اعتیاد یه بیماری روحی، روانی و حسی است و فرد بر اثر این بیماری دچار اختلالات جدی عاطفی میگردد، یک کمپ ترک اعتیاد استاندارد باید از این لحاظ دارای شرایط ایده آل و مناسبی باشد تا افراد با فراق بال بتوانند در آن رشد و نمو نمایند و در زندگی جدید بهبودی خود قرار بگیرند.

طرز برخورد پرسنل مرکز درمان ترک اعتیاد و همچنین شرایط روحی و روانی حاکم در مرکز ترک اعتیاد باید به شکلی کاملا منطبق با استانداردهای بهبودی برای افراد در حال ترک باشد که به شکلی جدی و تاثیر گذار افراد را برای ادامه مسیر بهبودی مشتاق و علاقمند نماید.

امکانات آموزشی کمپ

همانطور که پیشتر بیان شد آموزش رکن اساسی بهبودی از اعتیاد را تشکیل می دهد و افراد برای در ترک باقی ماندن به آموزش های تکمیلی و اساسی نیاز دارند. یک کمپ ترک اعتیاد رامهرمز استاندارد باید بتواند شرایط و امکانات آموزشی مناسبی را جهت مددجویان خود فراهم آورد تا آنها بتوانند در سایه این آموزش با مفهوم بیماری اعتیاد خود آشنا شوند و مراحل بهبودی خود را سپری نمایند.

وجود مشاورها و مددیارهای زبده و با تجربه و همچنین جلسات آموزشی و امکانات صوتی و تصویری برای برگزاری جلسات بهبودی در مرکز می تواند تاثیرات شگفت انگیزی در روند بهبودی افراد از اعتیاد داشته باشد.

امکانات رفاهی مرکز

یکی دیگر از فاکتورهای مهم در مسیر بهبودی افراد امکانات تفریحی و رفاهی در کمپ ترک اعتیاد رامهرمز است. افراد مددجو در یک مرکز درمان اعتیاد باید دارای امکانات رفاهی لازم و کافی باشند تا در گذراندن زمان بهبودی خود از اعتیاد دچار یکنواختی و سستی نگردند. امکانات رفاهی و تفریحی متنوعی می تواند وجود داشته باشد اما به نسبت فضا و امکانات کمپ ترک اعتیاد می تواند متغیر باشد.

امکانات تفریحی و ورزشی در یک مرکز ترک اعتیاد بسیار مهم است و می تواند به روند بهبودی افراد کمک نماید.

عزیزان و همراهان ارجمند برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین اخذ مشاوره ترک اعتیاد در زمینه بستری نمودن بیمار در کمپ ترک اعتیاد رامهرمز با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.

برچسب‎ها :

  • تماس با مشاورین
  • شرایط پذیرش
  • مدت دوره
  • هزینه دوره
جهت تماس با مشاورین مرکز می توانید با شمارۀ تلفن ۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱ تماس حاصل فرمایید، همچنین از طریق آدرس ایمیل مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ: [email protected] با ما در تماس باشید.
عزیزان مددجویی که قصد اقامت در مرکز تخصصی ترک اعتیاد را دارند می بایست با همراهی معرف خود به دفتر مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ مراجعه کنند. جهت پذیرش موارد زیر را باید به همراه داشته باشند.
1- همراه داشتن معرف با کارت شناسایی
2- همراه داشتن لوازم شخصی مورد نیاز خود
جهت اطلاعات بیشتر به صفحه شرایط پذیرش مراجعه کنید.
همراهان ارجمند برای اطلاع از دوره های درمانی در مراکز همکار لطفا با مشاورین تماس حاصل فرمایید. به طور کلی دوره های درمانی از 21 تا 28 روز متغییر است و هر مرکز بر اساس استانداردهای تعیین شده این دوره های درمانی را برگزار می کند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.
عزیزان و همراهان ارجمند باید دقت بفرمایید که هر کدام از مراکز همکار اهواز کمپ دارای شرایط و امکانات متفاوتی است و بر همین اساس هزینه دوره های درمانی در مراکز مختلف در شهرهای متفاوت کاملا متفاوت است. در نتیجه برای اطلاع دقیق از هزینه مرکز درمانی خود لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *