کمپ ترک اعتیاد در اهواز
×

کمپ ترک اعتیاد در اهواز باهنر | بهترین کمپ ترک اعتیاد در اهواز

کمپ ترک اعتیاد در اهواز باهنر

زمان مطالعه : ۵ دقیقه

بهترین کمپ ترک اعتیاد در اهواز باهنر چه نام دارد و دارای چه مشخصاتی است. بهترین کمپ ترک اعتیاد در اهواز کدام مرکز ترک اعتیاد است و چگونه می توان آن را یافت؟ مهمترین شرایطی که یک مرکز ترک اعتیاد استاندارد باید احراز نماید کدام است و چگونه می توان آن را تشخیص داد؟

کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ با ارائه و جمع آوری اطلاعات دقیقی در رابطه با یک مرکز ترک اعتیاد استاندارد دیگر در شهر اهواز سعی کرده تا مطالبی را که شما همراهان ارجمند به آن نیاز دارید را در اختیارتان قرار دهد تا بتوانید با خیالی آسوده به موضوع درمان فرد معتاد خود بپردازید. اگر تمایل دارید در مورد کمپ ترک اعتیاد در اهواز باهنر بیشتر بدانید لطفا این مقاله را تا انتها مطالعه بفرمایید.

معرفی کمپ ترک اعتیاد در اهواز باهنر

در طی سالهای گذشته و با شکل گیری مراکز ترک اعتیاد و  همچنین گسترش مراکز درمانی بر پایه اصول درمانی و بهبودی جدید و کارآمد، مراکز ترک اعتیاد میان مدت شکل گرفتند که توانسته اند به بسیاری از معتادین و افراد

دربند اعتیاد کمک نمایند. اما این کمک ها و متدهای درمانی استفاده شده در طی سال های گذشته دارای کم و کاستی‌هایی نیز بوده است که در بسیاری از اوقات نتوانسته است نتایج موثری را ایجاد نماید. اما این موضوع به این دلیل بوده است که تجربیات درمانی در طی دهه های گذشته در زمینه اعتیاد و درمان آن بسیار محدود بوده است که با گذشت زمان و با شکل گیری مراکز نظارتی در کشور و افزایش تخصص و تجربه در زمینه بهبودی از اعتیاد به مرور شرایط آن به شکلی کارآمد بهبودی پیدا کرد.

 

از آنجا که روند بهبودی افراد از بیماری اعتیاد دارای جنبه های مختلف و ابعاد پیچیده درونی است، وجود متدهای درمانی کارساز و کارآمد که دارای پیشینه تجربی و تخصصی کافی نیستند، نمی‌توانند روند درمانی افراد را با با موفقیت همراه نمایند.

انواع اعتیاد

اعتیاد به انواع مواد مخدر و گسترش و تنوع انواع مواد اعتیاد آور و محرک به شکل صنعتی و شیمیایی باعث شده تا افراد از لحاظ درونی، روانی، جسمی و روحی دچار اختلالات پیچیده‌ای گردند و همین موضوع در روند درمان آنها از اعتیاد فعال، تاثیرات مخرب بسیاری را ایجاد می کند. در نتیجه برای بهبودی از اعتیاد به انواع مواد مخدر و محرک و همچنین اعتیاد های رفتاری دیگر می بایست چندین عامل مهم در روند بهبودی مورد توجه قرار گیرد تا افراد بتوانند به درمان خود ادامه داده و با موفقیت اعتیاد را از زندگی خود حذف نمایند.

 

اما این شرایط و عوامل کدامند و چگونه می توانند به افراد در روند بهبودی و درمان کمک نمایند؟ در ادامه همین مطلب به تشریح و توضیح این عوامل و معرفی کمپ ترک اعتیاد در اهواز باهنر خواهیم پرداخت تا شما همراهان ارجمند به شکلی موثر با این عوامل آشنا شده و با دیدی باز نسبت به انتخاب مرکز درمانی خود برای فرد معتادتان اقدام نمایید.

کمپ ترک اعتیاد در اهواز باهنر | مراکز تخصصی ترک اعتیاد


کمپ ترک اعتیاد در اهواز باهنر

همانطور که پیشتر توضیح داده شد پس از سالها تجربه در زمینه بهبودی از اعتیاد، سازمان‌های نظارتی کشور  سعی کردند تا پروتکل‌های درمانی و روشهای استاندارد درمانی را به مراکز ترک اعتیاد انتقال داده و بر اساس این استانداردها شرایطی را ایجاد کنند تا مراکز درمانی بتوانند شرایط لازم را برای کمک به افراد معتاد ایجاد نمایند.

 

اما این استانداردها و شرایط به شکلی هستند که برای افراد معتاد می توانند موقعیت هایی را ایجاد نمایند که افراد بتوانند روند درمانی خود را به شکلی موثر و مفید پشت سرگذاشته و بهبودی موفقی را تجربه نمایند.

 

نکته مهم در رابطه با بیماری اعتیاد این است که این ناخوشی روحی روانی به شکلی پیچیده افراد را تحت تاثیر قرار داده و دارای جنبه های متعددی است که برای درمان آن می بایست به طور همزمان بر این جنبه ها متمرکز شد. در ادامه به تشریح این جنبه ها خواهیم پرداخت و شما با ماهیت بیماری اعتیاد بیشتر آشنا شده و بر اساس آن می توانید اطلاعات مهمی را در جهت درمان و بهبودی اعتیاد به دست آورید.

بهترین کمپ ترک اعتیاد در اهواز | بیماری اعتیاد؛ علائم و عوارض

اما آنچه که در مقاله علائم بیماری اعتیاد صحبت شده است بخشی از ماهیت این بیماری خوفناک را بیان کرده که با مراجعه به آن می توانید اطلاعات بیشتری را در این زمینه به دست آورید. اما اعتیاد یک بیماری کشنده و پیشرونده است که افراد را به شکل پیچیده تحت تاثیر قرار داده و از جنبه های مختلف می تواند زندگی افراد را به انحطاط بکشاند که مهمترین آنها عبارتند از :

 • جنبه جسمی
 • جنبه روانی
 • جنبه روحی

در ادامه به جزئیات و جنبه‌های مختلف بیماری اعتیاد  و معرفی کمپ ترک اعتیاد در اهواز باهنر که یک فرد را تحت تاثیر قرار می دهد خواهیم پرداخت.

کمپ ترک اعتیاد در اهواز باهنر | جنبه جسمی اعتیاد


کمپ ترک اعتیاد در اهواز باهنر

این بخش از بیماری اعتیاد که دارای علائم و عوارض فیزیکی و ظاهری نیز می باشد یکی از مباحثی است که باید به دقت مورد بررسی و توجه قرار گیرد. در حقیقت این بخش از اعتیاد، زندگی افراد را تحت تاثیر قرار می دهد، فرد به شکل پیچیده تحت تاثیر این جنبه قرار می‌گیرد. از مهم ترین نکاتی که در این جنبه از اعتیاد وجود دارد پدیده آلرژی یا ویار می باشد که فرد را به شکل بیمارگونه ای تحت تاثیر خود قرار می دهد.

پدیده ویار؛ آلرژی به مواد مخدر

در رابطه با پدیده مخرب ویار که یکی از پیچیده ترین مباحثی است که یک فرد معتاد با آن روبرو است، این حقیقت را نمی توان نادیده گرفت که اعتیاد مجموعه‌ای است از حالات و تحولات فیزیکی، شیمیایی، روحی و روانی که فرد را به صورت پیوسته و دائمی تحت تاثیر قرار می دهد و زندگی او را از حیطه اختیار و کنترل او خارج می‌کند.

 

به جرأت می‌توان گفت که اعتیاد به دلیل وجود ابعاد مختلف درونی و عاطفی به یک بیماری و ناخوشی لاعلاج و البته پیچیده تبدیل شده است که برای درمان آن نیاز به تخصص، تجربه و اطلاعات بسیار زیادی است که در کمپ ترک اعتیاد در اهواز باهنر قابل دسترس است. در همین رابطه می‌توان گفت که درمان اعتیاد به هیچ وجه به صورت یک اتفاق نیست و باید به صورت یک پروسه درمانی به آن نگاه کرد.

 

جنبه جسمی اعتیاد به شکل پیچیده و بیمارگونه، سیستم عصبی و روانی فرد را نیز تخریب کرده و آثار مخربی را بر زندگی او و اطرافیانش اعمال می کند. حالات معتاد گونه ای که فرد به صورت دائمی و مخرب تجربه می‌کند باعث تداوم اعتیاد در زندگی اش می گردد. در این رابطه می توان گفت که همه افراد دچار آلرژی شیمیایی نسبت به مواد مخدر و یا رفتارهای تحریک کننده و محرک دیگر مانند انواع اعتیاد های رفتاری نیستند و واکنش جسمی، روانی و روحی افراد نسبت به مصرف مواد مخدر، الکل یا رفتارهای معتادگونه دیگر کاملا متفاوت است.

 

برای توضیح این مطلب می توان گفت که واکنش افراد نسبت به مصرف مواد مخدر یا الکل می تواند کاملاً متفاوت باشد و افرادی که دچار بیماری اعتیاد نیستند، واکنش‌های بسیار کمتری نسبت به مصرف مواد مخدر یا الکل از خود نشان می دهند.

علائم جنبه جسمی اعتیاد

در حقیقت افرادی که قابلیت مصرف مواد مخدر را ندارند دارای حالات و واکنشهای شدیدی نسبت به مصرف مواد مخدر هستند در نتیجه برای درمان به کمک های کمپ ترک اعتیاد در اهواز باهنر نیاز دارند. به این معنا که هنگامی که از مواد مخدر یا الکل استفاده می کنند به شدت تحت تاثیر آن قرار می گیرند و دچار نوعی خماری روانی دائمی می گردند.

 • احساس درد و خماری دائمی
 • احساس خلا جسمی، روانی در صورت مصرف نکردن
 • اشتهای شدید مصرف مواد مخدر یا الکل
 • عدم کنترل رفتاری برای جلوگیری از مصرف مواد
 • نیاز دائمی و شدید جسمی و روانی فرد به مصرف مواد مخدر

همانطور که گفته شد اینها تنها حالاتی از جنبه جسمی اعتیاد در افراد است که به شکل پیچیده‌ای فرد را مجبور می‌کند تا به مصرف موادمخدر خود ادامه دهد. در حقیقت با وجود این حالات فرد کنترلی بر روی مصرف خود نداشته و توانایی کنترل کردن مصرف مواد مخدر یا متوقف سازی آن را به سرعت از دست می دهد.

 

طبیعی است که در چنین حالات و وضعیتی فرد برای متوقف سازی اعتیاد خود نیاز به کمک های تخصصی و حرفه‌ای دارد تا بتواند از طریق کمک های گروهی و جمعی به درمان و بهبودی خود برسد.

 

استفاده از کمک های تخصصی یک مرکز ترک اعتیاد مانند کمپ ترک اعتیاد در اهواز باهنر می تواند در روند درمانی افراد بسیار موثر بوده و فرد می‌تواند دوران درمانی و سم زدایی خود را به راحتی سپری نماید.

کمپ ترک اعتیاد در اهواز باهنر | جنبه روانی اعتیاد


کمپ ترک اعتیاد در اهواز باهنر

این بخش از اعتیاد یکی از پیچیده ترین ابعادی است که فرد معتاد با آن روبرو است. به جرات می‌توان گفت که اعتیاد یک بیماری و ناخوشی روحی و روانی است. اما بخش روانی بیماری اعتیاد که به شدت تحت تاثیر قرار داده و زندگی و اداره آن را از دستور خارج می کند شامل علائم و علائم مختلفی است که بهترین آن عبارتند از :

 • اشتغال فکری و وسوسه دائمی
 • انواع انحرافات فکری
 • ایجاد دیدگاه های منفی شدید
 • ایجاد دید تونلی و تک بعدی
 • توهم های شنیداری و گفتاری
 • مالیخولیا و خودآزاری شدید
 • شدت یافتن ترس و وحشت
 • وجود اضطراب دائمی

اما اینها تنها بخشی از علائمی است که یک فرد معتاد از لحاظ روانی با آن روبرو است و مشکلات عدیده و اختلالات روانی و شخصیتی دیگری وجود دارند که مشکلات همراه و ارتباط میان اعتیاد و بیماری های روانی را در فرد مشخص می کنند.

 

در حقیقت دلیل پیچیدگی بیماری اعتیاد این است که چندین عامل بیمارگونه در کنار یکدیگر قرار می گیرند و باعث می شوند که فرد از چندین جنبه و بعد مختلف تحت تأثیر قرار گرفته و به طور کامل اختیار زندگی خود را از دست بدهد.

 

بخش روانی بیماری اعتیاد همان جنبه از این ناخوشی است که هرگز درمان نمی‌شود و به شکل مزمن در فرد باقی می ماند. اگر فردی بخواهد بهبودی خود را ادامه دهد مجبور است تا به صورت روزانه بر روی این جنبه خود کار کرده و در ارتباط مستقیم با بیماری خود باقی بماند، در غیر این صورت پس از مدتی به اعتیاد بازگشته و دچار اختلالات گذشته خواهد شد.

بیماری پیشرونده

باید بدانیم که اعتیاد یک بیماری پیشرونده است که فرد را از جنبه های مختلف تحت تاثیر قرار می دهد. در نتیجه لازم است فرد معتاد برای دریافت بهبودی و متوقف سازی اعتیاد فعال خود از کمک های تخصصی یک مرکز ترک اعتیاد مانند کمپ ترک اعتیاد در اهواز باهنر بهره مند شده تا بتواند آموزش های لازم را در این زمینه دریافت کنند.

جنبه روحی بیماری اعتیاد در فرد معتاد

این بخش از اعتیاد یکی دیگر از ابعاد پیچیده اعتیاد است که فرد را به شکلی مزمن تحت تاثیر قرار داده و اختیار زندگی را از دستان او خارج می کند. از آنجا که اعتیاد یک بیماری روحی، روانی است، این بخش می تواند تاثیرات مخربی به شکل جدی و پیچیده در زندگی فرد ایجاد نماید. مشکلات روحی و روانی افراد با این بیماری می تواند بسیار جدی و کشنده باشد.

مهمترین علائم و عوارض جنبه روحی اعتیاد

همانطور که گفته شد اعتیاد دارای عوارض و علائم مختلف و متعددی است که در زندگی افراد می‌تواند متفاوت جلوه کند اما برخی از مهمترین آنها عبارتند از:

 • احساس تنهایی شدید
 • وجود اضطراب دائمی
 • احساس خلاء مزمن و پیشرونده
 • عدم توانایی ایجاد رابطه معنوی
 • عدم احساس تعلق به زندگی

این علائم و عوارض تقریبا به طور یکسان در همه افراد دچار اعتیاد وجود دارد اما میزان و شدت آن می‌تواند متفاوت بوده و بر اساس آسیب های روحی و روانی که فرد در طول دوران زندگی دیده است می تواند متغیر باشد. در حقیقت فردی که سال‌ها درگیر اعتیاد بوده است می تواند دچار این علائم و عوارض باشد و زندگی او نسبت به میزان تخریب های روحی و روانی تجربه شده در زندگی می‌تواند متفاوت باشد.

 

اما برای یک مرکز ترک اعتیاد مانند مرکز ترک اعتیاد زنان در اهواز که قصد دارد به یک فرد با این بیماری هولناک کمک نماید شرایط و استانداردهایی وجود دارد که می‌تواند به افراد در روند بهبودی کمک‌های موثری نماید. در ادامه به تشریح و توضیح این شرایط و امکانات خواهیم پرداخت که یک مرکز ترک اعتیاد مانند کمپ ترک اعتیاد در اهواز باهنر باید داشته باشد تا بتواند به بهترین شکل ممکن به مددجویان خود کمک نماید.

شرایط و امکانات استاندارد مرکز بستری اعتیاد


کمپ ترک اعتیاد در اهواز باهنر

همانطور که گفته شد اعتیاد دارای ابعاد و جنبه‌های مختلفی است که افراد را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد. برای دریافت کمک و همچنین متوقف سازی اعتیاد فعال در زندگی افراد به شرایط و امکانات تخصصی و درمانی استانداردی نیاز است تا افراد بتوانند در این مسیر پیچیده با موفقیت و سربلندی به بهبودی برسند.

برخی از مهم‌ترین امکاناتی که یک مرکز درمانی باید احراز نماید تا بتواند استانداردهای لازم را کسب کند عبارتند از :

 • شرایط و امکانات رفاهی
 • شرایط و امکانات روحی و روانی
 • شرایط و امکانات تخصصی آموزشی
 • شرایط و امکانات محیطی و فیزیکی

شرایط و امکانات رفاهی مرکز درمانی

همانطور که پیشتر گفته شد بیماری اعتیاد یک بیماری و ناخوشی روحی، روانی و چندبعدی است که افراد  را به شدت تحت تاثیر قرار داده و آنها را از لحاظ درونی و عاطفی تخریب می کند. فرد پس از سال‌ها اعتیاد به دلیل آثار تخریبی اعتیادش از لحاظ روحی، روانی و جسمی در شرایط بسیار نامساعدی قرار دارد در نتیجه این بسیار مهم است که فرد بتواند در محیطی قرار بگیرد که با کمک شرایط تخصصی و درمانی بتواند دوران درمانی و نقاهت خود را با موفقیت سپری کند.

 

در همین رابطه امکانات و شرایطی که از لحاظ رفاهی در یک مرکز درمانی وجود دارد می تواند تاثیر بسزایی در روند بهبودی افراد از اعتیاد داشته باشد. در همین رابطه کمپ ترک اعتیاد در اهواز باهنر توانسته با ایجاد شرایط مناسب و استاندارد رفاهی برای مددجویان خود شرایطی را ایجاد نماید تا افراد بتوانند روند درمانی خود را به خوبی سپری کنند.

امکاناتی که باید در یک مرکز استاندارد درمانی وجود داشته باشد می تواند متغیر باشد اما مهم ترین آنها عبارتند از:

 • کتابخانه های استاندارد برای مددجویان
 • وجود وسایل ورزشی مناسب
 • وجود امکانات صوتی تصویری مناسب برای سرگرمی
 • ایجاد فضای لازم برای هواخوری ورزش و استراحت

این امکانات تنها بخشی از شرایطی است که یک مرکز ترک اعتیاد استاندارد مانند کمپ ترک اعتیاد در اهواز برای مددجویان خود فراهم کرده تا آنها بتوانند دوران درمانی خود را با فراغ خاطر و خیال آسوده سپری نماید.

شرایط و امکانات روحی و روانی مرکز

یکی دیگر از شرایط و امکاناتی که یک مرکز بستری ترک اعتیاد باید برای مددجویان خود فراهم کرده باشد شرایط و امکاناتی است که افراد از لحاظ روحی و روانی دارای آرامش کافی و امکانات تخصصی لازم برای رشد و ارتقاء خود از لحاظ شخصیتی و عاطفی داشته باشند.

 

همانطور که می‌دانیم افراد در اثر مصرف مواد مخدر و سالها اعتیاد فعال از لحاظ روحی، روانی و شخصیتی دچار آسیب‌های فراوان می شوند. در نتیجه هنگامی که در کمپ ترک اعتیاد در اهواز باهنر بستری می‌شوند، باید از امکانات مناسب درمانی که شرایط روحی و عاطفی آنها را ترمیم می کند بهره مند گردند.

 

اعتیاد به مواد مخدر و همچنین عوارض و علائم آن سبب می‌شود تا افراد از لحاظ روحی بسیار تحت فشار بوده و در نتیجه برای گذراندن و سپری نمودن دوران اولیه بهبودی نیاز به کمک های تخصصی و پشتیبانی های عاطفی و روحی مناسب داشته باشند.

 

در همین رابطه رفتار حرفه‌ای و تخصصی گردانندگان مجموعه درمانی می تواند بسیار حائز اهمیت باشد. اگر در یک مرکز درمانی شرایط روحی، روانی و عاطفی مناسبی وجود داشته باشد و از جانب گردانندگان و پرسنل مرکز شرایطی فراهم شود که افراد بتوانند با آرامش اوقات خود را سپری نمایند، می توانند نتایج مثبت و درخشانی در رابطه با بهبودی از اعتیاد به دست آورند.

 

در همین رابطه بسیار اهمیت دارد که افراد بتوانند از شرایط مناسب روحی، روانی و عاطفی بهره‌مند شوند تا بتوانند با مشکلات روحی و روانی خود که در اثر اعتیاد در آنها ایجاد شده است مقابله کرده و دوران اولیه درمانی خود را با موفقیت سپری کنند.

کمپ ترک اعتیاد در اهواز باهنر | شرایط و امکانات تخصصی

یکی دیگر از عوامل مهم در روند بهبودی افراد از اعتیاد وجود امکانات تخصصی و آموزشی است. به جرأت می‌توان گفت که موضوع آموزش یکی از مهمترین فاکتورهای درمانی در روند بهبودی افراد از اعتیاد است. در حقیقت بدون وجود آموزش های لازم و کافی برای افراد و معتادین در حال بهبودی روند درمانی شکل نخواهد گرفت و افراد نمی توانند از اعتیاد خود بهبود یابند.

 

به سادگی می توان گفت که بهبودی افراد از اعتیاد و رهایی آنها از اعتیاد فعال به موضوع آموزش گره خورده است و افراد بدون آموزش های لازم و کافی نمی توانند طعم رهایی از اعتیاد را بچشند.

 

اما مهمترین شرایط و امکاناتی که یک مرکز درمانی مانند کمپ ترک اعتیاد در اهواز باهنر باید در اختیار مددجویان خود قرار دهد عبارتند از :

 • جلسات آموزشی فردی و گروهی و برگزاری منظم آنها در مرکز
 • جلسات و کلاس‌های آموزشی دوازده‌گانه بهبودی
 • جلسات تخصصی کاردرمانی و روان‌درمانی در مرکز
 • جلسات مشاوره های فردی و گروهی برای مددجویان

در حقیقت هر کدام از کلاس های آموزشی که برای افراد و مددجویان مقیم در مرکز ترک اعتیاد برگزار می شود می تواند تاثیر بسزایی در روند درمانی آنها داشته باشد. افراد با دریافت آموزش‌ها می توانند بهبودی خود را تکمیل کرده و در مسیر آن قدم بردارند.

جلسات آموزشی فردی و گروهی

جلسات فردی و گروهی به فرد کمک می کند که با حالات بیمارگونه اعتیاد مقابله کرده و از مصرف مجدد دور بماند. جلسات آموزشی و مشاوره ای که در کمپ ترک اعتیاد در اهواز باهنر برگزار می شود کمک می کند تا افراد با اطلاعات منتقله از طریق مشاور خود به خوبی با ماهیت بیماری اعتیاد آشنا شده و روند درمانی خود را ادامه داده و نتایج مثبت و ایده آلی را به دست آورند.

جلسات بهبودی دوازده قدم

شاید به جرات بتوان گفت که بخشی جداناپذیر درمان و بهبودی افراد از اعتیاد اصول دوازده گانه معتادان گمنام است که به افراد زیادی در طول قرن گذشته کمک کرده که با اعتیاد خود روبرو شده و از آن رهایی یابند. در یک مرکز ترک اعتیاد برگزاری مرتب جلسات و کمک گرفتن از اصول قدم های دوازده گانه در روند بهبودی افراد از اعتیاد بسیار موثر بوده و می تواند نتایج بسیار روشنی را برای افراد ایجاد نماید.

 

در صورتی که گردانندگان یک مرکز ترک اعتیاد دارای تخصص های مورد نیاز در زمینه درمان و بهبودی افراد از اعتیاد باشند، می دانند که استفاده از اصول دوازده قدم در روند درمانی افراد بسیار حائز اهمیت بوده و یک بخش لاینفک از روند درمانی افراد و مددجویان است.

 

در همین راستا کمپ ترک اعتیاد در اهواز باهنر سعی کرده تا با ایجاد فضای درمانی و بهبودی و همچنین برگزاری مرتب جلسات ۱۲ گانه به افراد و مقیمان خود کمک نماید تا با استفاده از اصول این برنامه بتوانند روند درمانی خود را با موفقیت ادامه دهند و پس از مرخصی از مرکز درمانی نیز بتوانند پاکی خود را حفظ کرده و در روند درمانی و بهبودی خود باقی بمانند.

 

استفاده از روند کاردرمانی و آموزش آن به مددجویان در مسیر بهبودی، افراد می آموزند تا با یک حرفه مناسب آشنا شده و آن را ادامه دهند. روند درمانی افراد و بهبودی از اعتیاد دارای مراحل و روش های گوناگونی است که افراد برای رسیدن به آن باید با تلاش خود، آن را با جدیت ادامه دهند و هرگز در به اجرا درآوردن اصول درمانی و بهبودی سهل انگاری و کم کاری نکنند.

 

موضوع اعتیاد بسیار جدی و غیرقابل انکار است و افراد برای درمان و بازگشت به زندگی لازم است تا با جدیت روند درمانی خود را ادامه دهند.

شرایط و امکانات محیطی در مرکز درمانی

یکی دیگر از فاکتورهای مهم در یک مرکز ترک اعتیاد مانند کمپ ترک اعتیاد در اهواز باهنر، وجود فضای مناسب محیطی در مرکز است. این فاکتور یکی از مهم‌ترین امکاناتی است که می‌تواند در روند درمانی افراد بسیار موثر بوده و تاثیرات چشمگیری را در بهبودی آنها ایجاد نماید. در نتیجه لازم است تا یک مرکز ترک اعتیاد دارای امکانات محیطی مناسب برای افراد و مددجویان خود باشد تا بتواند به مقیمان خود در این مسیر کمک نماید.

 

اما شرایط محیطی یک مرکز درمانی باید دارای مشخصات به‌ خصوصی باشد تا بتواند استانداردهای لازم را ایجاد نماید که برخی از مهمترین این امکانات عبارتند از :

 • وجود فضای باز و تفکیک شده برای اقامت
 • وجود فضاهای تفکیک شده درمانی در مدل های مختلف
 • وجود امکانات حرارتی و برودتی استاندارد در مرکز
 • وجود استانداردهای لازم بهداشتی و محیطی در مرکز
 • وجود فضاهای تفکیک شده تفریحی برای اقامت مددجویان

وجود فضای لازم و تفکیک شده در مراکز ترک اعتیاد می‌تواند بسیار موثر بوده و به افراد درروند بهبودی و درمان کمک شایانی نماید. در حقیقت افراد در روند درمانی خود نیاز به شرایط و امکاناتی دارند تا بتوانند دوران خود را با موفقیت سپری کنند. به طور مثال افرادی که در دوران اولیه سم زدایی به سر می‌برند لازم دارند تا در یک محیط آرام به استراحت پرداخته و دوران سخت اولیه را پشت سر بگذارند.

دوران اولیه بهبودی

اما افرادی که این دوران اولیه را سپری کرده اند لازم دارند تا به امور درمانی و آموزشی خود بپردازند، در نتیجه تفکیک کردن فضاهای موجود در مرکز ترک اعتیاد می‌تواند بسیار حائز اهمیت بوده و تاثیر چشمگیری در روند درمانی افراد داشته باشد.

 

شرایط و امکانات محیطی در یک مرکز درمانی مانند کمپ ترک اعتیاد در اهواز باهنر می‌تواند به افراد کمک کرده تا دوران درمانی خود را در محیط گرم و صمیمی طی کرده و با موفقیت به روال طبیعی زندگی بدون مواد و اعتیاد بازگردند.

روند درمانی در کمپ ترک اعتیاد در اهواز باهنر

افراد در کمپ ترک اعتیاد در اهواز باهنر دارای یک رویه ای مشخص درمانی هستند که بر اساس استانداردهای لازم می باشد. در این مرکز درمانی پروتکل های درمانی به خوبی تعریف شده اند و افراد از بدو ورود تا لحظه‌ای که از آن خارج می شوند یک روند درمانی مشخص را طی کرده و به اطلاعات و تجربیات لازم برای بازیابی خود دسترسی پیدا می‌کنند.

به جرأت می توان گفت افرادی که دوره های درمانی خود را به صورت یک پکیج کامل ۳ تا ۶ دوره ای پشت سر می گذارند با موفقیت از مرکز خارج شده و می‌توانند به روند درمانی خود در زندگی شخصی ادامه دهند و از بازگشت به اعتیاد جلوگیری به عمل آورند.

 

افراد در این مرکز درمانی زیر نظر متخصصین می‌آموزند که چگونه روند درمانی خود را آغاز کرده و آن را تداوم بخشند و از آن محافظت و مراقبت نمایند و از بازگشت به اعتیاد به شکلی موثر جلوگیری کنند.

 

همانطور که می دانیم اعتیاد یک بیماری پیشرونده است و افراد باید آموزش های لازم را دریافت کرده تا بتوانند درمان خود را ادامه دهند. لازم است بدانیم که کمک گرفتن از متخصصین در یک مرکز درمانی مانند کمپ ترک اعتیاد در اهواز باهنر می تواند بسیار حائز اهمیت بوده و به آنها در رسیدن به موفقیت کمک کند.

کمپ ترک اعتیاد در اهواز باهنر؛ سخنی با خانواده ها

خانواده های عزیز باید بدانند که پروسه درمانی افراد بسته به نوع مصرف و میزان تخریبی که در دوران اعتیاد فعال در زندگی خود داشته اند ممکن است متغیر باشد. در همین رابطه خانواده ها باید از این موضوع آگاه باشند که نباید در روند درمانی افراد معتاد خود عجله کرده و قبل از اتمام دوره های درمانی کامل آنها را مرخص نمایند.

 

اکنون که شرایط کمک های تخصصی برای افراد مبتلا به اعتیاد فراهم شده است لازم است خانواده ها با آگاهی های لازم در مسیر بهبودی عزیزانشان قدم بردارند و از کمکهای تخصصی کمپ ترک اعتیاد در اهواز باهنر استفاده نمایند. باید بدانید که بهبودی از اعتیاد به مواد مخدر یا الکل نیاز به صبر و بردباری دارد. روند درمان افراد از اعتیاد می تواند بسیار آهسته باشد و بر اساس نوع ماده مخدری که مصرف کرده اند ممکن است دوره های بیشتری برای درمان نیاز باشد، در نتیجه به هیچ وجه افراد را پیش از دوره های درمانی به صورت کامل و بر اساس راهنمایی هایی که مشاورین به شما میدهند از مرکز خارج نکنید.

 

اعتیاد به مواد مخدر کاملا یک بیماری پیچیده است که برای درمان آن نیاز به کمک های تخصصی و آموزشهای پیوسته و طولانی مدت دارد. با اطمینان این مطلب را عنوان می‌کنیم که اگر کسی اصول درمانی و بهبودی را به درستی دنبال کند و در به اجرا در آوردن آنها سهل انگاری نکند، به طور حتم می‌تواند بیماری اعتیاد را متوقف کرده و به یک زندگی سالم و شاد باز گردد.

کلام آخر

همانطور که در طول این نوشتار توضیح داده شد اعتیاد یک بیماری چند بعدی است که تاثیرات مخرب زیادی بر جسم روح و روان فرد وارد می آورد، در نتیجه برای ترک اعتیاد و توقف بیماری اعتیاد در زندگی افراد لازم است تا کمک های تخصصی و آموزش‌های لازم به افراد منتقل شود. به جرأت می‌توان گفت که بهبودی از اعتیاد امکان پذیر است اما یک اتفاق نیست بلکه یک پروسه درمانی است که دارای طول درمان می باشد.

به یاد داشته باشید که موفقیت در این مسیر مستلزم تلاش، پشتکار و پیگیری مداوم است.

عزیزان و همراهان ارجمند برای دریافت اطلاعات بیشتر و اخذ مشاوره رایگان در زمینه ی بستری نمودن فرد معتاد در یکی از مراکز همکار کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ لطفاً با مشاورین مرکز ترک اعتیاد تماس حاصل فرمایید.

سرفراز باشید …

برچسب‎ها :

 • تماس با مشاورین
 • شرایط پذیرش
 • مدت دوره
 • هزینه دوره
جهت تماس با مشاورین مرکز می توانید با شمارۀ تلفن ۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱ تماس حاصل فرمایید، همچنین از طریق آدرس ایمیل مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ: [email protected] با ما در تماس باشید.
عزیزان مددجویی که قصد اقامت در مرکز تخصصی ترک اعتیاد را دارند می بایست با همراهی معرف خود به دفتر مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ مراجعه کنند. جهت پذیرش موارد زیر را باید به همراه داشته باشند.
1- همراه داشتن معرف با کارت شناسایی
2- همراه داشتن لوازم شخصی مورد نیاز خود
جهت اطلاعات بیشتر به صفحه شرایط پذیرش مراجعه کنید.
همراهان ارجمند برای اطلاع از دوره های درمانی در مراکز همکار لطفا با مشاورین تماس حاصل فرمایید. به طور کلی دوره های درمانی از 21 تا 28 روز متغییر است و هر مرکز بر اساس استانداردهای تعیین شده این دوره های درمانی را برگزار می کند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.
عزیزان و همراهان ارجمند باید دقت بفرمایید که هر کدام از مراکز همکار اهواز کمپ دارای شرایط و امکانات متفاوتی است و بر همین اساس هزینه دوره های درمانی در مراکز مختلف در شهرهای متفاوت کاملا متفاوت است. در نتیجه برای اطلاع دقیق از هزینه مرکز درمانی خود لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *