کمپ ترک اعتیاد در اهواز
×

کمپ ترک اعتیاد ایذه


کمپ ترک اعتیاد ایذه

بهترین کمپ ترک اعتیاد ایذه کدام است و چه نام دارد؟ برای یافتن یک کمپ ترک اعتیاد ایذه استاندارد چه باید کرد و به چه اطلاعاتی نیاز داریم؟

کمپ ترک اعتیاد ایذه استاندارد دارای چه مشخصاتی است و باید دارای چه امکاناتی باشد که بتوانیم فرد بیمارمان را در آن بستری نماییم؟

پاسخ دقیق و اصولی به این سوالات می تواند راهگشای بسیاری از مشکلات هموطنان ارجمند خوزستانی ما باشد. از آنجا که اعتیاد یک بیماری خانمان سوز و پیشرونده است و بسیاری از خانواده به طرق مختلف با این بیماری دست به گریبانند، لازم است تا اطلاعات جامع و صحیحی در رابطه با این بیماری کشنده و راههای بهبودی از آن را بیان داریم تا شاید هر چند کم بتوانیم از آلام خانواده های درد کشیده بکاهیم.

امیدواریم که این نوشتار بتواند در این مسیر حرکت نماید. لطفا تا انتهای مقاله ما را همراهی بفرمایید.

اعتیاد چیست و نقش کمپ ترک اعتیاد در این میان کدام است؟

در حقیقت اعتیاد یک بیماری مزمن و پیشرونده است که فرد را از لحاظ روحانی و روانی در معرض تباهی و انحطاط قرار می دهد. مفهوم بیماری اعتیاد یک حقیقت بکر و ثابت شده است که برای شناخت آن به سالهای زیادی نیاز بوده است. به جرات می توان گفت که در مسیر شناخت بیماری اعتیاد و بهبودی از اعتیاد سختی های بسیاری وجود داشته است.

اما نقش کمپ ترک اعتیاد در مسیر بهبودی افراد از اعتیاد کدام است؟ برای پاسخ به این سوال باید در مورد مطالب متفاوتی سخن گفته شود. از آنجا که اعتیاد یک بیماری ناشناخته و پیشرونده و مزمن است باید نکات بسیاری در مورد حقیقت آن دانسته شود.

 

اعتیاد یک بیماری چند بعدی است که برای درمان و بهبودی از آن باید به شکلی دقیق و آگاهانه به هر سه بعد آن پرداخته شود. مشکلات روحی و عاطفی در یک فرد بیمار و معتاد یکی از مهمترین مسائلی است که فرد می بایست با آن روبرو شود و برای بهبودی از آن اقدام نماید.

 

در همین راستا، یک کمپ ترک اعتیاد ایذه استاندارد باید برای کمک به مددجویان خود و بازگرداندن آنها به مسیر بهبودی از اعتیاد و باید با دقت بر روی مشکلات روحی و روانی افراد در بستری در مرکز اقدام نماید. همانطور که اعتیاد به اشکال متنوعی بسط پیدا کرده است، بهبودی از آن و راههای درمان آن نیز دارای اشکال و متدهای متنوعی گشته است.

 

در حقیقت درمان بیماری اعتیاد به متدهای خاصی محدود نمی شود و تقریبا برای هر نوع اعتیاد چه اعتیاد مصرفی و چه اعتیاد رفتاری متدهای خاصی وجود دارد. اگرچه در همه این اعتیادها یک اصل مهم و غیر قابل انکار وجود دارد و آن اصول روحانی قدم های دوازده گانه بهبودی است.

 

در نتیجه می توان گقت که یک کمپ ترک اعتیاد ایذه استاندارد یکی از مهمترین بخش ها در آن ارائه متدهای درمانی استاندارد برای بهبودی افراد از اعتیاد است.

 

شرایط یک کمپ ترک اعتیاد ایذه استاندارد

اگر در یک کمپ ترک اعتیاد ایذه استاندارد شرایط لازم برای ترک افراد محیا نباشد، مرکز ترک اعتیاد نمی تواند به روند بهبودی افراد کمک شایانی نماید.بهبودی از اعتیاد یک  فرآیند پیچیده و جدی است که برای محقق ساختن آن به تلاش و تخصص و تجربه نیاز است.

برای فراهم نمودن شرایط استاندارد در یک کمپ ترک اعتیاد باید شرایط زیر را فراهم نمود:

  • شرایط و امکانات رفاهی استاندارد
  • شرایط روحی و روانی
  • ایجاد فضای مورد نیاز برای افراد در مرکز
  • فراهم آوردن امکانات آموزشی مورد نیاز

این موارد جزو اولین و مهمترین امکاناتی است که یک کمپ ترک اعتیاد ایذه استاندارد برای احراز شرایط ایده آل می بایست احراز نماید. در ادامه به توضیح و تشریح این امکانات و شرایط پرداخته خواهد شد.

 

شرایط و امکانات رفاهی کمپ ترک اعتیاد

در یک کمپ ترک اعتیاد ایذه استاندارد، شریط محیطی مرکز نقش مهمی در بهبودی افراد دارد. اعتیاد یک بیماری مزمن و پیشرونده است که فرد را از طریق جنبه های مختلف تحت تاثیر قرار می دهد. هنگامی که یک فرد قصد قطع مصرف می کند اولین عارضه ها در مورد جسم و فیزیک بروز می کند در نتیجه فرد برای شروع روند ببودی ابتدا باید در مکانی قرار بگیرد که دارای شرایط مناسبی از لحاظ فضا و مکان است.

فضا در یک کمپ ترک اعتیاد بسیار مهم و حیاتی است و از فاکتورهای تاثیر گذار است. به علاوه پاکیزگی و نظم در محیط از دیگر فاکتورهاست که باید مد نظر قرار بگیرد. افراد هنگامی که در یک محیط استاندارد از لحاظ نظم و دقت و اصول قرار میگیرند ناخودآگاه احساس آرامش می کنند و می توانند با تنش های قطع مصرف راحت تر روبرو گردند.

 

شرایط روحی و روانی مرکز ترک اعتیاد

در یک کمپ ترک اعتیاد ایذه استاندارد که سعی دارد شرایط مناسبی برای ترک کردن افراد را فراهم نماید، یکی از مهمترین فاکتورها برای ترک افراد شرایط روحی و عاطفی است که در مرکز حاکم است.

هنگامی که در یک کمپ ترک اعتیاد ایذه روحی و روانی مناسبی وجود ندارد، افراد برای بهبودی خود از اعتیاد دچار مشکلاتی می گردند. به جرات می توان گفت که پیچیده ترین بخش اعتیاد مربوط به جنبه روحی و عاطفی آن است که فرد در دوران اولیه ترک بسیار آسیب پذیر و شکننده است.

مهمترین بخش بهبودی نیز مربوط به جنبه روانی و روحی است و فرد برای دریافت بهبودی ناگزیر به دریافت کمک های روحی است که اطرافیان او می توانند در اختیارش قرار دهند.

در نتیجه فضای روحی و روانی حاکم بر محیط یک کمپ ترک اعتیاد ایذه می تواند بسیار تاثیر گذار و حیاتی جلوه نماید. نحوه برخورد مددیاران و پرسنل کمپ ترک اعتیاد و همچنین فضای احساسی و عاطفی در مرکز مستقیما بر روان افراد مددجو تاثیر می گذارد.

فضای موجود یک مرکز ترک اعتیاد

بهبودی از اعتیاد دارای مراحل متفاوتی است که فرد برای رهایی از اعتیاد ناگزیر است این مراحل اولیه و تاثیر گذار را به خوبی و با دقت و کمک طی نماید. نخستین مرحله، سم زدایی جسمی و فیزیکی است. در این مرحله فرد برای ترک اعتیاد خود مستقیما از لحاظ جسمی و فیزیکی وارد مرحله درمان می گردد.

 

این مرحله شامل سم زدایی و بازیابی جسم فرد از مصرف مواد مخدر است. فرد برای درمان در این مرحله به سکوت و آرامش بسیاری نیاز دارد و فضای استراحت و خواب او بسیار مهم است.

در یک کمپ ترک اعتیاد ایذه استاندارد فضای سم زدایی باید از فضاهای دیگر مجزا باشد و دارای شرایط مناسبی از لحاظ پاکیزگی و نظم باشد.

در یک مرکز ترک اعتیاد باید فضاهای درمانی از هم به شکلی مناسب مجزا باشند و هر بخش از بخش های دیگر تفکیک و جدا باشد.

امکانات آموزشی در یک کمپ ترک اعتیاد

این حقیقت که آموزش و آگاهی از اعتیاد جزو لاینفک بهبودی از اعتیاد است، غیر قابل انکار است. اعتیاد یک بیماری چند بعدی است که مهمترین راه درمانی آن از طریق آموزش و آگاهی می باشد.

آموزش نقش بسیار مهمی در فرآیند بهبودی افراد دارد و تاثیرات آن غیر قابل انکار است. در یک کمپ ترک اعتیاد ایذه اگر آموزش های صحیح و استاندارد در رابطه با بهبودی از اعتیاد ارائه شود، فرد می تواند از دام اعتیاد نجات یابد. آموزش ها و متدهای کمکی بسیاری در این زمینه وجود دارد که فرد برای رهایی از بیماری هولناک اعتیاد به آنها نیاز دارد.

 

گروه درمانی و مشاوره تخصصی اعتیاد از مهمترین بخش های این فرآیند است که فرد به حتم باید آنها را به شکلی صحیح دریافت نماید.

کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ با برخورداری از کادری زبده و ماهر و با فراهم آوردن شرایط بهبودی توانسته طی سالهای گذشته به تعداد بسیاری از معتادان کمک نماید.

عزیزان و همراهان ارجمند برای دریافت اطلاعات بیشتر و کسب مشاوره در زمینه ترک اعتیاد و بهبودی از آن لطفا با ما تماس حاصل فرمایید.

 

برچسب‎ها :

  • تماس با مشاورین
  • شرایط پذیرش
  • مدت دوره
  • هزینه دوره
جهت تماس با مشاورین مرکز می توانید با شمارۀ تلفن ۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱ تماس حاصل فرمایید، همچنین از طریق آدرس ایمیل مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ: [email protected] با ما در تماس باشید.
عزیزان مددجویی که قصد اقامت در مرکز تخصصی ترک اعتیاد را دارند می بایست با همراهی معرف خود به دفتر مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ مراجعه کنند. جهت پذیرش موارد زیر را باید به همراه داشته باشند.
1- همراه داشتن معرف با کارت شناسایی
2- همراه داشتن لوازم شخصی مورد نیاز خود
جهت اطلاعات بیشتر به صفحه شرایط پذیرش مراجعه کنید.
همراهان ارجمند برای اطلاع از دوره های درمانی در مراکز همکار لطفا با مشاورین تماس حاصل فرمایید. به طور کلی دوره های درمانی از 21 تا 28 روز متغییر است و هر مرکز بر اساس استانداردهای تعیین شده این دوره های درمانی را برگزار می کند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.
عزیزان و همراهان ارجمند باید دقت بفرمایید که هر کدام از مراکز همکار اهواز کمپ دارای شرایط و امکانات متفاوتی است و بر همین اساس هزینه دوره های درمانی در مراکز مختلف در شهرهای متفاوت کاملا متفاوت است. در نتیجه برای اطلاع دقیق از هزینه مرکز درمانی خود لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *