کمپ ترک اعتیاد در اهواز
×

کمپ ترک اعتیاد اهواز ادهم | معرفی کمپ ترک اعتیاد ادهم در اهواز

کمپ ترک اعتیاد ادهم در اهواز

بهترین کمپ ترک اعتیاد اهواز ادهم چه مشخصاتی دارد و کدام است؟ برای یافتن یک مرکز ترک اعتیاد استاندارد در اهواز چه باید کرد؟ مشخصات کمپ ترک اعتیاد ادهم در اهواز چیست و چگونه مرکزی است؟

در مقاله پیش رو مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ با جمع‌آوری اطلاعات دقیقی در رابطه با  یکی دیگر از شعبات همکار اهواز کمپ سعی کرده تا اطلاعات لازم در زمینه بستری نمودن فرد معتاد در مرکز درمانی را در اختیار شما همراهان ارجمند قرار دهد. اگر تمایل دارید در رابطه با مرکز درمانی کمپ کمپ ترک اعتیاد اهواز ادهم بیشتر بدانید لطفاً این مقاله را تا انتها مطالعه فرمایید.

کمپ ترک اعتیاد ادهم در اهواز

در طی سال‌های گذشته و بر اساس گسترش اعتیاد در سراسر دنیا و همچنین در سطح کشور نیاز به استفاده از مراکز تخصصی ترک اعتیاد مانند کمپ ترک اعتیاد اهواز ادهم بسیار مشهود بوده است. در همین رابطه و بر اساس نیاز کشور و با ورود جلسات و قدمهای دوازده گانه در کشور در طی سالیان گذشته مراکز تخصصی ترک اعتیاد در کشور به وجود آمد.

 

اما شرایطی که یک مرکز ترک اعتیاد برای کمک به مددجویان و افراد معتاد باید فراهم کرده باشد بسیار مهم و تخصصی هستند. در همین رابطه در مقاله پیش رو شرایط استاندارد بر اساس پروتکل های درمانی اعتیاد را در اختیار شما همراهان ارجمند قرار دهیم.

 

نکات بسیاری وجود دارد که افراد برای بستری نمودن فرد معتاد خود در کمپ ترک اعتیاد باید به آن توجه داشته باشند زیرا اعتیاد یک بیماری روحی، روانی و جسمی است که البته پیشرونده می باشد که درمان و رهایی از آن نیاز به کمک های تخصصی و استاندارد دارد. اگر فرد در محیط درمانی شرایط مورد نیاز را نداشته باشد نمی تواند مراحل درمانی خود را به درستی طی کرده و به نتایج  موثر برسد.

 

آنچه که بسیار مهم است و باید مد نظر قرار گرفته شود این است که در سالیان گذشته به دلیل کمبود تجربیات کافی در زمینه درمان اعتیاد، روند درمانی افراد با مشکلات عدیده‌ای روبرو بوده است اما پس از افزایش اطلاعات و تجربیات در زمینه درمان اعتیاد و ایجاد پروتکل‌های درمانی استاندارد شرایطی به وجود آمد تا افراد بتوانند در مراکز ترک اعتیاد استاندارد مانند کمپ ترک اعتیاد اهواز ادهم بستری شده و روند درمانی خود را به درستی طی نمایند.

 

در ادامه به توضیح تشریح شرایط استاندارد مراکز درمانی خواهیم پرداخت، لطفاً تا انتها ما را همراهی بفرمایید.

 

مهمترین شرایط یک مرکز درمانی

اما شرایط استانداردی که یک مرکز درمانی برای ارائه خدمات درمانی به مددجویان خود باید فراهم کرده باشد کدام است؟ آیا شرایط به خصوصی وجود دارد که یک مرکز ترک اعتیاد باید آن را مورد توجه قرار دهد تا بتواند به روند درمانی افراد و مددجویان خود بیشترین کمک ها را برساند؟

 

این موضوع و پاسخ به این سوالات می تواند گره گشای بسیاری از خانواده ها و افراد معتاد آنها باشد، زیرا اعتیاد یک موضوع کاملاً پیچیده و یک ناخوشی چند بعدی است که برای درمان آن به کمک های تخصصی نیاز است و فرد برای موفقیت و گذشت از چالشهای پیش رو در رهایی از اعتیاد لازم است تا کمک های تخصصی و پیشرفته ای را در این زمینه دریافت نماید.

 

در همین رابطه اگر یک کمپ ترک اعتیاد دارای شرایط لازم برای کمک به افراد مددجوی خود نباشد و  تخصص لازم در زمینه بهبودی از اعتیاد را در اختیار مددجویان خود قرار ندهد، افراد نمی توانند از مسیر پر پیچ و خمه رهایی از اعتیاد به سلامت عبور کنند و به نتایج درخشان برسند.

 

پس از سالها تجربه در زمینه ترک اعتیاد، سازمان های نظارتی بر روند درمانی افراد مبتلا به اعتیاد به انواع مواد مخدر یا محرک توانستند پروتکل‌های درمانی استانداردی را برای مراکز درمانی تبیین و تعریف نمایند تا مراکز بتوانند بر اساس آنها شرایط ایده آل و استانداردی را فراهم نمایند تا افراد بتوانند روند درمانی موثری را برای درمان اعتیاد خود تجربه نمایند.

شرایط استاندارد سازی کمپ ترک اعتیاد اهواز ادهم

پروتکل های درمانی تعریف شده دارای بندها و تبصره هایی هستند که باعث می‌شود مراکز بتوانند شرایط مناسبی را برای روند درمانی افراد ایجاد نمایند. شرایط درمانی استاندارد می تواند افراد را در مسیر صحیح درمانی قرار دهند و باعث می شوند تا آنها کمک های تخصصی و امکاناتی را دریافت کنند که بتوانند مراحل سخت و پیچیده درمانی را با موفقیت پشت سر بگذارند. مهمترین این شرایط عبارتند از :

 • شرایط و امکانات محیطی و فیزیکی
 • شرایط و امکانات درمانی روحی و روانی
 • شرایط و امکانات آموزشی و تخصصی
 • شرایط و امکانات رفاهی و تفریحی

 

اما چرا شرایط و استاندارد سازی یک مرکز درمانی مانند کمپ ترک اعتیاد اهواز ادهم بسیار اهمیت دارد؟ در ادامه با پاسخ به این پرسش به مطالب مهمی اشاره خواهد شد که باید مد نظر قرار گیرد.

بیماری اعتیاد و عوارض آن

اعتیاد یک بیماری پیشرونده و کشنده است که یک فرد را از سه جنبه مختلف جسمی، روانی و روحی به شدت تحت تاثیر قرار می دهد و می تواند فرد را در این جنبه ها به شدت تخریب کرده و زندگی او را به تباهی و انحطاط بکشاند. هنگامی که یک فرد برای سالیان متمادی از مواد مخدر یا محرک استفاده می کند از لحاظ روحی، روانی و جسمی به شدت تحلیل رفته و دچار تخریب های شدید درونی و ظاهری می گردد.

 

در چنین حالتی فرد به شدت از لحاظ فکری و روحی آسیب های جدی می بیند، در نتیجه برای درمان و دریافت بهبودی از اعتیاد نیاز به کمک های تخصصی روحی، روانی و جسمی دارد. در چنین حالتی افراد برای بهبودی خود نیاز دارند تا به طور همزمان بر سه جنبه بیماری خود کار کرده و روند درمانی و بهبودی را طی نمایند.

 

اما مهمترین جنبه های اعتیاد چیست و چطور می توان بر آنها احاطه پیدا کرد و روند درمانی آن را کامل نمود؟

جنبه جسمی بیماری اعتیاد

همانطور که گفته شد اعتیاد یک بیماری چند بعدی است که اولین و مشخص ترین تاثیرات مخرب آن بر  جنبه جسمی افراد می باشد. مصرف مواد مخدر و یا محرک مانند ماده مخدر شیشه می‌تواند تاثیرات مخرب بسیاری بر سیستم عصبی و جسمی فرد وارد آورد و گاهی تاثیرات به قدری شدید هستند که فرد برای بهبودی از آنها لازم است سال ها پروسه درمانی خود را دنبال کند.

 

اعتیاد به مواد مخدر دارای یک جنبه ویرانگر است که فرد پس از فعال شدن بیماری اعتیاد در خود با این پدیده روبرو می شود که به آن پدیده ویار میگویند. در این پدیده فرد پس از اولین بار مصرف دیگر قادر به کنترل کردن مصرف خود نیست و اختیار متوقف سازی یا ادامه دادن مصرف را از دست می دهد. از لحاظ روانی و جسمی دچار نوعی خماری روانی و پیوسته خواهد شد و قدرت کنترل و انتخاب را از دست می‌دهد.

 

یکی از مهمترین دلایل پیش روندگی بیماری اعتیاد نیز همین پدیده است. زیرا فرد باید به طور مرتب و دائمی مواد مخدر مصرف نماید در نتیجه به مرور زمان میزان مصرف و حد مقاومت جسم او نسبت به ماده مخدر مصرفی افزایش پیدا کرده و اعتیاد به شکلی بیمارگونه شدت می‌یابد و فرد تمامی قدرت خود را برای مقابله با آن از دست میدهد.

 

مصرف مواد مخدر آثار مخرب بسیاری بر جسم و روان فرد وارد می آورد و در نتیجه هنگامی که یک فرد تصمیم می‌گیرد ماده مخدر خود را متوقف نماید روند درمانی خود را شروع ‌کند با مشکلات عدیده جسمی و فیزیکی روبه‌رو می‌شود.

نکته :

در چنین حالتی مراکز ترک اعتیاد مانند کمپ ترک اعتیاد اهواز ادهم باید از لحاظ جسمی بتواند به مددجویان خود کمک های لازم را برساند و از طریق متد های درمانی شناخته شده و استاندارد استفاده نماید تا افراد بتوانند دوران سم زدایی اولیه را با موفقیت پشت سر بگذارند.

ترک جسمی مواد مخدر

در حقیقت اولین مرحله و یکی از مراحل مهم درمانی در روند درمانی افراد از اعتیاد ترک جسمی و سم زدایی می باشد. افراد برای آنکه بتوانند مراحل درمانی خود را به طور کامل سپری نمایند باید مصرف مواد مخدر را به طور کامل و قطعی متوقف نمایند. برای این کار لازم است تا فرد از کمک های تخصصی در رابطه با قطع مصرف و سم زدایی از آن استفاده نماید.

 

در غیر این صورت این افراد ممکن است با خطرات متعددی مواجه شوند. در چنین حالتی مراکز ترک اعتیاد با فراهم آوردن امکانات لازم و افراد متخصص در زمینه ترک اعتیاد می‌توانند به مددجویان خود کمک نمایند تا مراحل سخت جسمی را با موفقیت پشت سر بگذارند.

 

اعتیاد به مواد مخدر می تواند فرد را از لحاظ جسمی به مرحله تباهی و نیستی بکشاند در نتیجه دریافت کمک های تخصصی در زمینه ترک جسمی اعتیاد می تواند بسیار مهم و ضروری باشد.

جنبه روانی در بیماری اعتیاد

یکی دیگر از جنبه های آسیب دیده در اعتیاد جنبه روانی و فکری افراد است. مصرف مواد مخدر به تنهایی می تواند آثار مخرب جبران ناپذیری را بر سیستم عصبی و روانی افراد وارد آورد. افراد پس از سالها مصرف از لحاظ روانی به شدت آسیب می بینند و دچار حالات و توهمات شدیدی می گردند.

 

در همین رابطه مصرف مواد محرک مانند شیشه و آمفتامین می تواند آثار جبران ناپذیری را بر سیستم عصبی افراد وارد آورد در نتیجه برای رهایی از اعتیاد به انواع مواد مخدر لازم است تا کمک های تخصصی در زمینه روانی به افراد رسانده شود.

 

فرد پس از سالها مصرف دچار حالات پیچیده روانی می گردد که برای درمان عوارض آن باید مراحل مختلف درمانی را طی نماید.

مهمترین عوارض مصرف مواد مخدر از لحاظ روانی

همان طور که گفته شد مصرف مواد مخدر و محرک می تواند آثار تخریبی بسیاری بر روان افراد وارد آورد که مهمترین آنها عبارتند از :

 • انحرافات فکری شدید
 • توهم دیداری و شنیداری
 • دید تونلی
 • وسوسه و اشتغال فکری شدید
 • از بین رفتن تمرکز
 • ایجاد اختلالات روانی متعدد
 • اسکیزوفرنی
 • خودآزاری و مالیخولیا

آنچه که گفته شد بخشی از صدمات شدیدی است که مصرف مواد مخدر بر روان افراد وارد می آورد. شاید به جرات بتوان گفت که این تنها بخشی از صدماتی است که مصرف انواع مواد محرک بر سیستم عصبی افراد وارد می آورد. در نتیجه برای درمان از این صدمات شدید لازم است تا فرد در کمپ ترک اعتیاد اهواز ادهم کمک های تخصصی لازم را دریافت کند تا با انواع مشکلات روانی خود پس از ترک جسمی روبرو گردد و به مسیر درمانی خود با موفقیت ادامه دهد.

کمک های روانی به مددجویان مرکز

هنگامی که افراد برای دریافت کمک های تخصصی در یک مرکز درمانی مانند کمپ ترک اعتیاد شوشتر اقدام می کنند، از لحاظ روانی، فکری و روحی شرایط مناسبی ندارند. در چنین حالتی روانشناسان و مددکاران مرکز می‌توانند به آنها در سپری کردن دوران سخت اولیه کمک نمایند.

 

در چنین حالتی مراکز تخصصی ترک اعتیاد که دارای امکانات و رفاهیات لازم برای کمک به معتادین هستند می‌توانند به آنها در ترمیم آسیب های روحی، روانی کمک های شایانی برسانند.

 

کمپ ترک اعتیاد اهواز ادهم با فراهم آوردن شرایط مناسب و تخصصی برای رساندن کمک های لازم از لحاظ روانی و آمادگی لازم را برای کمک به مددجویان خود دارد.

جنبه روحی در بیماری اعتیاد

یکی از پیچیده ترین بخش های موجود در اعتیاد به مواد مخدر و اعتیاد به الکل جنبه روحی آن است. افرادی که به مصرف مواد مخدر یا الکل مبادرت می ورزند اغلب دارای ناراحتی های زمینه ای شخصیتی و روانی هستند، زیرا ارتباط نزدیکی میان مشکلات روانی و اعتیاد به مواد مخدر وجود دارد.

 

مقاله پیشنهادی در این زمینه : ارتباط میان اعتیاد و بیماری های روانی

 

اما این همه ماجرا نیست و مصرف مواد مخدر و الکل خود می تواند دلیلی بر افزایش اختلالات روحی و روانی در افراد باشد. حالات روحی، روانی در اثر مصرف مواد محرک می‌تواند بسیار تشدید شود و فرد را از کنترل خود خارج نماید.

 

آسیب های روحی و روانی در اعتیاد می تواند بسیار گسترده باشد در نتیجه هنگامی که یک فرد در مرکز درمانی بستری می شود برای دریافت کمک های تخصصی لازم است از مشاورین و متخصصین این امر کمک بگیرد.

مهمترین آثار و آسیب های روحی اعتیاد در افراد عبارتست از :

 • احساس تنهایی شدید
 • احساس ترس و وحشت
 • احساس خلا و کمبود
 • نداشتن‌ رابطه معنوی عمیق
 • عدم احساس تعلق

آثاری که اعتیاد بر افراد وارد می آورد و می تواند آنها را به شدت تشدید نماید.

 

در چنین حالتی افراد با این مشکلات روحی برای تسکین دردهای خود دائماً مجبور هستند مصرف مواد مخدر خود را افزایش دهند. در نتیجه آسیب هایی که مصرف مواد مخدر بر فرد وارد کرده روزانه افزایش پیدا کرده و فرد برای بهبودی از آنها لازم است تا کمک های تخصصی مورد نیاز را دریافت نماید.

 

در چنین حالتی کمپ ترک اعتیاد اهواز ادهم با فراهم آوردن شرایط مناسبی برای مددجویان خود سعی کرده تا به آنها بیشترین کمک های ممکن را برساند تا افراد بتوانند روند درمانی خود را با موفقیت پشت سر بگذارند.

شرایط و امکانات کمپ ترک اعتیاد اهواز ادهم

در ادامه به توضیح و تشریح شرایط و امکاناتی خواهیم پرداخت که یک مرکز درمانی استاندارد درمانی باید آنها را فراهم کرده باشد تا بتواند به مددجویان خود کمک های لازم را برساند. همانطور که پیشتر گفته شد اعتیاد یک بیماری چند جانبه ای است که برای درمان آن نیاز به کمک های تخصصی در زمینه های مختلف می باشد.

 

در همین رابطه به مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ با ارائه اطلاعات دقیقی در رابطه با مراکز درمانی استاندارد و مجاز سعی کرده تا اطلاعات مورد نیاز شما همراهان را در اختیارتان قرار دهد تا بتوانید مرکز ترک اعتیاد خود را با خیالی آسوده انتخاب نمایید و نتایج موثری را که انتظار دارید دریافت کنید.

مهمترین شرایطی که یک مرکز ترک اعتیاد باید برای استاندارد سازی داشته باشد عبارتند از :

 • شرایط و امکانات فیزیکی و محیطی
 • شرایط و امکانات آموزشی و تخصصی
 • شرایط و امکانات روحی روانی و عاطفی
 • شرایط و امکانات رفاهی

همانطور که پیشتر گفته شد هر کدام از این جنبه ها و شرایط می‌تواند در مسیر بهبودی افراد از اعتیاد موثر باشد و باعث ارتقاء نتایج به دست آمده شود. در همین رابطه کمپ ترک اعتیاد اهواز ادهم سعی کرده تا با ایجاد این شرایط استاندارد به روند درمانی افراد کمک نماید.

شرایط و امکانات فیزیکی و محیطی

همان طور که می دانیم یک مرکز درمانی استاندارد باید دارای فضای مناسب برای اقامت افراد و مددجویان خود باشد تا بتواند به آنها خدمات و سرویس های مورد نیاز را در فضایی منظم و استاندارد ارائه نماید. در چنین حالتی که فضای مناسب محیطی برای مددجویان فراهم شده باشد می توان انتظار داشت که مراحل دیگر درمانی نیز برای آنها امکان پذیر باشد و آنها بتوانند مراحل درمانی خود را با موفقیت سپری کنند.

مهمترین شرایط محیطی و فیزیکی

 • وجود فضای مناسب برای استراحت مددجویان
 • ایجاد فضاهای تفکیک شده درمانی برای اقامت آنها
 • وجود امکانات حرارتی و برودتی مناسب و استاندارد
 • وجود استانداردهای لازم بهداشتی و محیطی
 • وجود فضاهای تفکیک شده برای اقامت افراد

همانطور که پیشتر توضیح داده شد هر کدام از این شرایط می‌تواند برای ایجاد فضاهای مناسب درمانی برای افراد موثر باشد و به آنها در طی نمودن مراحل پیشرفته درمانی کمک نماید در نتیجه نمی توان این شرایط را نادیده گرفت و با بی توجهی با آن برخورد نمود.

شرایط و امکانات آموزشی و تخصصی | کمپ ترک اعتیاد اهواز ادهم

به جرات می توان گفت که آموزش یکی از مهم ترین فاکتور های موجود در روند بهبودی افراد از اعتیاد است. شاید بتوان گفت که هیچ چیز به اندازه آموزش نمی تواند افراد را از اعتیاد نجات بخشد در نتیجه شرایط و امکاناتی که یک مرکز درمانی مانند کمپ ترک اعتیاد اهواز ادهم برای مددجویان خود فراهم می کند تا آنها آموزش های لازم در زمینه اعتیاد را دریافت کنند می تواند موثر باشد.

 

آموزش نقش کلیدی در روند درمانی افراد از اعتیاد دارد و می‌تواند آگاهی‌های لازم در زمینه اعتیاد را در اختیار مددجویان یک مرکز قرار دهد.

مهمترین شرایطی که یک مرکز درمانی برای مددجویان خود از لحاظ آموزشی و تخصصی فراهم می کند عبارتند از :

 • جلسات فردی و گروهی
 • جلسات آموزشی دوازده قدمی
 • جلسات آموزشی تخصصی و تربیتی

مراحل درمانی و آموزشی باید به طور مرتب در یک مرکز برگزار شود تا مددجویان با نظم و انضباط بتوانند در کلاسهای خود شرکت کنند. وجود فضاهای آموزشی تفکیک شده و همچنین وجود مشاورین و مدد یاران حاضر در مرکز می‌تواند مشاوره های تخصصی فردی و گروهی را به مددجویان ارائه نماید در نتیجه افراد می توانند از لحاظ روحی شخصیتی و روانی رشد کرده و مراحل درمانی خود را با موفقیت سپری نمایند.

پروسه درمانی در کمپ ترک اعتیاد

نکته حائز اهمیت در مورد جلسات آموزشی این است که افراد پس از بستری شدن در مرکز ترک اعتیاد مانند کمپ ترک اعتیاد اهواز ادهم باید مراحل درمانی و زمان دوره های خود را به طور کامل سپری کنند تا نتایج به دست آمده موثر و اثربخش باشد. افراد پس از بستری شدن نباید برای مرخص شدن از مرکز عجله کنند. در حقیقت درمان اعتیاد یک اتفاق نیست و مانند یک پروسه است که روند آن بستگی به مراحل اولیه سپری شده دارد.

 

اگر فردی مراحل درمانی اعتیاد خود را به طور کامل با دوره‌های کامل و منسجم طی نماید می تواند آگاهی و بینش کافی برای مقابله با اعتیاد را بدست آورده و پس از بیرون رفتن از مرکز می‌تواند به بهبودی خود ادامه دهد.

 

از آنجا که اعتیاد یک بیماری پیشرونده است افراد باید آموزش های لازم را ببینند تا ابزارهای کافی برای روبرویی با اعتیاد خود به دست آورند و از بازگشت به اعتیاد دور بمانند و بتوانند بهبودی خود را به بهترین شکل ممکن ادامه دهند.

شرایط و امکانات روحی روانی و عاطفی

همان طور که گفته شد فردی که درگیر اعتیاد است از لحاظ روحی روانی دارای مشکلات عدیده‌ای است که مصرف مواد مخدر و اعتیاد آن را به شدت تشدید کرده است. اگر فردی دوران درمانی خود را به نحوی شایسته سپری نکند و از امکانات و شرایط روحی و عاطفی مناسبی برخوردار نباشد نمی تواند به روند درمانی خود از اعتیاد ادامه دهد. اعتیاد یک ناخوشی روحی روانی است که پیشرونده و لاعلاج است.

 

افرادی که در یک مرکز ترک اعتیاد بستری می‌شوند در مراحل اولیه درمانی دچار اختلالات و ناراحتی های شدیدی هستند. در نتیجه لازم است در یک مرکز درمانی مانند کمپ ترک اعتیاد اهواز ادهم از لحاظ روحی و روانی شرایط متعادل و آرامی را سپری کنند تا بتوانند با مشکلات عدیده خود با انرژی بیشتری روبرو شوند.

 

اعتیاد به مواد مخدر آسیب‌های جدی روحی و روانی به فرد وارد می‌کند در نتیجه و پرسنل درمانی در مرکز ترک اعتیاد با رفتار خود و نحوه برخوردی که با مددجویان دارند می‌توانند به آنها از لحاظ روحی و عاطفی کمک‌های موثری را برسانند.

 

در چنین شرایطی نحوه برخورد و احترام متقابل در میان مددجویان و پرسنل تخصصی مرکز می تواند بسیار موثر و دلگرم‌کننده باشد. رفتار حرفه‌ای که در یک کمپ ترک اعتیاد وجود دارد می‌تواند مددجویان را در ادامه مسیر مشتاق و پر انرژی نگاه دارد و به آنها این انگیزه را بدهد که آنها می‌توانند به روند درمانی خود ادامه دهند و در این مسیر موفق باشند.

پرسنل درمانی

در نتیجه لازم است تا پرسنل تخصصی در یک مرکز ترک اعتیاد دارای تخصص و بینش و دانش کافی برای برخورد با افراد معتاد و درحال بهبودی باشند. در همین زمینه کمپ ترک اعتیاد اهواز ادهم با کادر متخصص خود و وجود مشاورین و متخصصین در زمینه اعتیاد توانسته شرایط مناسبی را برای مددجویان خود فراهم آورد تا آنها را در مسیر پر پیچ و خم و بهبودی از اعتیاد به شکلی شایسته کمک و یاری رساند.

 

در حقیقت شرایط روحی و عاطفی موجود در یک کمپ ترک اعتیاد می‌تواند تاثیرات مهم و درخشانی و روند درمانی افراد داشته باشد و به هیچ وجه نمی توان این فاکتور را نادیده گرفت. اعتیاد به مواد مخدر به شکل ویژه ای افراد را تخریب کرده و آثار تخریبی بسیاری بر روح و روان افراد می گذارد در نتیجه نحوه برخورد و ساماندهی مرکز ترک اعتیاد می‌تواند بسیار حائز اهمیت باشد و افراد را در ادامه روند درمانی کمک کند.

شرایط و امکانات رفاهی در مرکز درمانی

یکی دیگر از فاکتورهای بسیار مهم در روند درمانی افراد  موضوع امکانات و شرایط رفاهی در مرکز ترک اعتیاد است. از آنجا که مصرف مواد مخدر آسیب‌های جدی به سیستم عصبی افراد وارد می آورد لازم است تا هنگامی که افراد در یک مرکز درمانی بستری می شوند، شرایط رفاهی و سرگرمی های مناسب و تفریحی برای آنها فراهم شده باشد.

افراد و مددجویان یک مرکز پس از طی کردن دوران اولیه سم زدایی، دوران نقاهت و درمانی خود را سپری می‌کنند. در این زمان افراد بسیار آسیب پذیر و بیقرار هستند در نتیجه امکانات و شرایطی که مرکز ترک اعتیاد برای سرگرمی و تفریح آنها فراهم می‌آورد می‌تواند بسیار حائز اهمیت و کمک کننده باشد.

 

در حقیقت فرد پس از سالها مصرف مواد مخدر تنها هم بازی و وسیله بازی خود را از دست داده است در نتیجه می‌تواند بسیار بی قرار و پریشان باشد. در همین زمینه کمپ ترک اعتیاد اهواز ادهم میتواند با فراهم آوردن امکانات سالم تفریحی به او کمک کند تا اوقات سخت اولیه را با موفقیت سپری کرده و آمادگی لازم را پیدا کند تا مراحل پیشرفته درمانی خود را دنبال نماید.

 

مهم ترین وسایل و شرایطی که یک مرکز ترک اعتیاد برای ایجاد امکانات تفریحی می تواند از آنها نام ببرد عبارتند از :

 • ایجاد یک کتابخانه کامل
 • فراهم نمودن وسایل ورزشی و تفریحی سبک
 • فراهم آوردن امکانات صوتی و تصویری سرگرم کننده
 • ایجاد فضای لازم برای هواخوری و استراحت

همانطور که گفته شد این وسایل و امکانات می‌توانند به افراد و مددجویان در سپری نمودن دوران سخت سم‌زدایی و بهبودی اولیه کمک‌های شایانی بنماید. در همین رابطه مرکز ترک اعتیاد اهواز ادهم با ارائه و ایجاد این امکانات و شرایط تفریحی توانسته است فضای مناسبی برای بهبودی افراد را فراهم بیاورد و به مددجویان خود کمک نمایند.

کلام آخر

همانطور که پیشتر گفته شد همه امکانات و فاکتورهایی که ذکر شده است می تواند کمک شایانی داشته باشد و هیچ کدام از این فاکتورها را نمی توان نادیده گرفت. در حقیقت مجموعه این فاکتورها در کنار یکدیگر می تواند یک محیط درمانی مناسب را برای افراد ایجاد کرده تا بتوانند با معضل اعتیاد و ناخوشی کشنده خود روبرو شوند.

 

اعتیاد یک بیماری پیشرونده و کشنده است و نمی‌توان آن را دست کم گرفت و در نتیجه حتماً برای دریافت کمک از یک مرکز درمانی شرایط و امکانات آن باید بدرستی سنجیده شود زیرا این شرایط می‌تواند در عین سادگی بسیار مهم و حیاتی باشند.

 

عزیزان و همراهان ارجمند برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه و بستری نمودن فرد معتاد در یکی از مراکز ترک اعتیاد مانند کمپ ترک اعتیاد اهواز ادهم لطفاً با مشاورین مرکز اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.

سرفراز باشید …

تصاویر مرکز ترک اعتیاد اهواز ادهم

لطفا به این نوشته امتیاز بدهید!

برچسب‎ها :

 • تماس با مشاورین
 • شرایط پذیرش
 • مدت دوره
 • هزینه دوره
جهت تماس با مشاورین مرکز می توانید با شمارۀ تلفن ۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱ تماس حاصل فرمایید، همچنین از طریق آدرس ایمیل مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ: [email protected] با ما در تماس باشید.
عزیزان مددجویی که قصد اقامت در مرکز تخصصی ترک اعتیاد را دارند می بایست با همراهی معرف خود به دفتر مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ مراجعه کنند. جهت پذیرش موارد زیر را باید به همراه داشته باشند.
1- همراه داشتن معرف با کارت شناسایی
2- همراه داشتن لوازم شخصی مورد نیاز خود
جهت اطلاعات بیشتر به صفحه شرایط پذیرش مراجعه کنید.
همراهان ارجمند برای اطلاع از دوره های درمانی در مراکز همکار لطفا با مشاورین تماس حاصل فرمایید. به طور کلی دوره های درمانی از 21 تا 28 روز متغییر است و هر مرکز بر اساس استانداردهای تعیین شده این دوره های درمانی را برگزار می کند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.
عزیزان و همراهان ارجمند باید دقت بفرمایید که هر کدام از مراکز همکار اهواز کمپ دارای شرایط و امکانات متفاوتی است و بر همین اساس هزینه دوره های درمانی در مراکز مختلف در شهرهای متفاوت کاملا متفاوت است. در نتیجه برای اطلاع دقیق از هزینه مرکز درمانی خود لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.

2 دیدگاه دربارۀ “کمپ ترک اعتیاد اهواز ادهم | معرفی کمپ ترک اعتیاد ادهم در اهواز”

 • امین حیایی گفت:

  سلام و خسته نباشید. لطفا در مورد شرایط این مرکز درمان اعتیاد بیشتر توضیح بدید. ممنونم برای وبسایت اهواز کمپ که اطلاعات خوبی را به ما میده. ممنونم

  • مدیر سایت گفت:

   با درود جناب حیایی
   کمپ ترک اعتیاد اهواز با همکاری بهترین مراکز ترک اعتیاد در خوزستان توانسته به افراد بسیاری در زمینه بهبودی از اعتیاد کمک کنه. در صورتی که تمایل دارید از شرایط مراکز همکار اهواز کمپ اطلاعات بیشتری دریافت کنید لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد تماس بگیرید.
   اما خلاصه امکانات درمانی در مراکز همکار اهواز کمپ شامل ارائه خدمات مشاوره و روان درمانی به بیماران و مقیمان مرکز، برگزاری جلسات درمانی گروهی و فردی و همچنین جلسات آموزشی مهارتهای زندگی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *