کمپ ترک اعتیاد در اهواز
×

مهمترین عادات افراد موفق بخش دوم

مهمترین عادات افراد موفق

مهمترین عادات افراد موفق کدامند؟ آیا افراد موفق دارای عادات و رفتارهای بخصوصی هستند و یا مانند سایر مردم زندگی و رفتار می کنند؟ مهمترین عادات افراد موفق را چگونه می توان در زندگی عملی کرد؟ جدول برنامه روزانه افراد موفق چیست و چه کارهایی را انجام می دهند؟

 

مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ در بخش نخست این مقاله ۵۰ عادت افراد موفق را برشمرد و به معرفی برخی از مهمترین عادات افراد موفق پرداخت. در این مقاله نیز به ادامه این عادات و رفتارهای افراد موفق که می توانند بسیار تاثیر گذار باشند پرداخت شده است. لطفا تا انتهای مقاله ما را همراهی بفرمایید.

 

کمپ ترک اعتیاد اهواز کمپ با ارائه اطلاعات جامعی در رابطه با مهمترین عادات افراد موفق در زندگیشان سعی کرده تا داده‌های مهمی را در این رابطه در اختیار شما همراهان انجمن قرار دهد لطفاً برای اطلاع از این داده ها و عادات مهم که می توانند تاثیرات بسیار مهمی بر روی زندگیتان داشته باشند این مقاله را تا انتها مطالعه بفرمایید.

مهمترین عادت افراد موفق چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

همانطور که بخش اول این مقاله توضیح داده شد برای اینکه فردی به موفقیت برسد باید در زندگی خود روش و متدهای صحیحی را اتخاذ نماید. این موضوع که بسیاری تصمیم می گیرند که درزندگی خود رشد کنند اما هیچ برنامه خاصی ندارند.

۲۱- آنها به روال خود پایبند!

یکی از مهمترین عادات افراد موفق که وجود دارد این است که اگر یک برنامه روزانه به صورت پیوسته دنبال نشود، نمی تواند توان کافی برای رسیدن به موفقیت را برای افراد ایجاد نماید. افراد موفق برای روال ها و متدهایی که در زندگی و کار خود دارند وقت صرف می‌کنند و در پیروی از آنها کوشا هستند و به آنها به شکل ویژه اهمیت می‌دهند. آنها می‌دانند که این روال ها علاوه بر تاثیرات مهم و شگرف بر ساختار زندگی آنها باعث صرفه جویی در وقت و کارایی آنها نیز می شود.

۲۲- آنها ریسک پذیر هستند!

برای دستیابی به چیزهای خارق العاده در زندگی لازم است ریسک‌های حساب شده‌ای انجام پذیرد. زیرا تا هنگامی که یک فرد چیزهای جدید را در زندگی خود امتحان نکند، نمی تواند از انجام کارهای بزرگ در زندگی برآید و همیشه همه چیز به صورت یک رویا باقی می‌ماند. مهمترین موضوع در این رابطه این است که افراد موفق هرگز از ریسک کردن نمی ترسند، زیرا می دانند که با فراهم آوردن فرصت های مختلف زندگی، آنها پاداش خود را دریافت خواهند کرد.

۲۳- آنها به جزئیات توجه می کنند!

توجه به جزئیات می‌تواند باعث بهبود کارها شود. بسیاری از مردم به دلیل اینکه توجه به جزئیات ممکن است، هزینه و وقت برای آنها داشته باشد آنها را نادیده می‌گیرند. اما افراد موفق معمولاً توجه کافی به این کیفیات را دارند زیرا آنها نمی‌خواهند که کارها را بارها و بارها تکرار کنند و وقت و هزینه ارزشمند خود را تلف نمایند. در نتیجه یکی از مهمترین عادات افراد موفق برای انجام کارها، دقت عمل فوق‌العاده صرف می‌کنند  جزئیات را مد نظر قرار می‌دهند تا از اشتباه های غیرضروری جلوگیری کنند.

۲۴- آنها به توانایی های خود اطمینان دارند!

برای داشتن نگرش مثبت، اعتماد به نفس و خود باوری یک نکته بسیار ضروری است. این موضوع نه تنها به بهبود عملکرد شما کمک می کند، بلکه به شما این امکان را می دهد در محیط های اجتماعی احساس آرامش و کارایی بیشتری داشته باشید. افراد موفق قبل از رسیدن به موفقیت به روش ها و توانایی های خود اعتماد می‌کنند، آنها اعتماد به نفس را بر اثر تمرین و تکرار و افزایش دانش و اطلاعات خود به دست می آورند. این موضوع به آنها کمک می‌کند تا اهداف بزرگ زندگی خود را با خیالی آسوده به دست آورند.

۲۵- آنها احساسات خود را هوشمندانه مدیریت می‌کند!

قدرت ذهنی در افراد نقش عمده ای در خودسازی دارد. زیرا به ما کمک می‌کند تا چالش‌ها را به فرصت تبدیل کنیم، تا بتوانیم از رضایت بیشتری در زندگی خود برخوردار شویم. افراد موفق از نظر ذهنی افراد قوی هستند. آنها به وضوح می دانند که احساساتشان چه تاثیری در رفتارها و افکارشان خواهد گذاشت در نتیجه از احساسات خود مراقبت می کنند و به طور پیوسته آنها را مدیریت می‌کنند تا به صورت ناصحیح در دام احساسات خود قرار نگیرند و این خصلت یکی از مهمترین عادات افراد موفق است.

۲۶- آنها ارتباط برقرار کنندگان خوبی هستند!

اگر میخواهید در لیست افراد موفق قرار بگیرید می بایست مهارت ارتباطی خود را باید افزایش دهید و در این زمینه تبدیل به یک فرد با مهارت های ویژه شوید. این موضوع نه تنها به شما کمک می کند تا دیدگاه دیگران را درک کنید، بلکه به شما این امکان را می دهد که به راحتی درک شوید. افراد موفق از مزایای داشتن مهارت ارتباطی به خوبی آگاه هستند. آنها به طور مداوم روی این مهارت کار می‌کنند تا با گذشت زمان در آن خبر شوند.

۲۷- آنها برای تنهایی ارزش قائلند!

یکی از مهمترین موضوعاتی که وجود دارد این است که تنهایی می تواند فرصت هایی را برای شما فراهم کند که خودتان را کشف کنید. زیرا فضای تفکر عمیقی را ایجاد می‌کند. افراد موفق دوست دارند مدتی را در آرامش به سر ببرند، زیرا می دانند که این روش راهی برای افزایش کارایی برای روبرویی با مشکلات است و بهره‌وری آن‌ها را در کار افزایش می‌دهد.

۲۸- آنها بر روی خود کنترل دارند!

خودکنترلی باعث بهبود تمرکز و توانایی در تصمیم گیری را فراهم می آورد. این عادت یکی از مهمترین عادات افراد موفق است که توانایی زیادی برای رسیدن به موفقیت را ایجاد می کند. افراد موفق این موضوع را به خوبی می‌دانند و اکثر آنها سعی می کنند تا زمان محدودی را صرف چیزهایی کنند که وسوسه انگیز است. افراد موفق این چنین موضوعات را در روند کلی زندگی و کار خود را مدیریت می کنند و بوسیله آن از تنش دور می مانند. در حقیقت افراد موفق انسانهای لذت جویی نیستند و به دنبال لذات و احساسات زودگذر نمی‌روند و این یکی از مهمترین عادات افراد موفق است.

۲۹- آنها وشظیفه شناس هستند!

وظیفه شناس بودن یکی از قسمتهای بسیار با اهمیت است که می‌تواند تغییرات مثبت زیادی را در زندگی شما ایجاد کند. هنگامی که کسی به کار خود ادامه می دهد احساس رضایت در او افزایش پیدا می‌کند و باعث می‌شود که از سلامتی خود مراقبت کرده و زندگی بهتری را تجربه نماید.

 

افراد  موفق دوست دارند وظیفه شناس باشند، زیرا این کار آنها را قادر می سازد در حالی که با سخت ترین موانع زندگی روبرو می شوند، اهداف خود را تعیین کرده و برای رسیدن به آن تلاش کنند.

۳۰- آنها یک ایده روزانه ایده آل ایجاد می کنند!

داشتن برنامه روزانه برای یک زندگی موفق بسیار ضروری است زیرا این برنامه می تواند به شما در رسیدن به اهداف دیگر کمک نماید.

افراد موفق با ایجاد شکاف های زمانی و تطبیق آن با همه وظایف بر اساس اولویت یک متد و برنامه روزانه را در کل ۲۴ ساعت خود ایجاد می‌کنند که البته این موضوع می‌تواند بسیار حائز اهمیت باشد و یکی از مهمترین عادات افراد موفق می باشد.

۳۱- آنها تعادل را در زندگی حفظ می کنند!

داشتن یک زندگی متعادل برای سلامتی و زندگی در این دنیای مدرن بسیار ضروری است این رویه نه تنها روحیه شما را بهبود می بخشد، بلکه باعث کاهش استرس نیز می‌شود. افراد موفق تعادل کاملی را بین کار و زندگی خود برقرار می‌کنند زیرا می دانند که لازم است مدتی از زندگی پرمشغله خود فاصله بگیرند و با قدرت و انرژی بیشتری به ادامه آن بپردازند.

۳۲- آنها فرصت های بی فایده را نادیده می گیرند!

هنگامی که یک فرد اهداف خود را ایجاد می کند و برای رسیدن به آن وظایف زیادی خواهد داشت  اما در این بین ممکن است کارها و فرصت هایی به وجود بیاید یا ایجاد شود که برای هدف اصلی شما هیچ فایده ای ندارد.

در چنین حالاتی بهترین راه برای مقابله با این فرصت های بلااستفاده حذف کردن آنها می باشد. کاری که افراد موفق انجام می دهند این است که آنها وقت و انرژی خود را صرف کارهای غیرضروری آنها را از رسیدن به اهدافشان دور می کند، نمی کنند و این از مهمترین عادات افراد موفق است.

۳۳- آنها همیشه به دنبال راه حل هستند!

بسیاری از افراد عادت دارند که در صورت عدم توانایی در دستیابی به آنچه که می خواهند، استدلال می کنند و دلیل تراشی می‌کنند که چرا به موفقیت دست پیدا نکرده اند و به این طریق آن را نادیده می گیرند.

 

اما این موضوع در مورد افراد موفق متفاوت است. آنها بسیار سخت کار می کنند تا راه حل مناسب را برای مشکل خود پیدا کنند، حتی اگر برای دیگران غیر ممکن به نظر برسد.

جدول برنامه روزانه افراد موفق کدام است؟

بسیاری از افراد برای رسیدن تلاش بسیاری می کنند ولی واقعا بدون داشتن یک برنامه دقیق رسیدن به موفقیت بسیار سخت و پیچیده خواهد شد. در ادامه به تشریح این برنامه بیشتر خواهیم پرداخت.

۳۴- آنها بازی سرزنش را بازی نمی کنند!

بسیاری از افراد به راحتی مسئولیت اشتباهات خود را متوجه دیگران می‌دانند و دیگران را مقصر همه مشکلات پیش آمده تصور می کنند. اما افراد موفق درگیر این چنین بازی ها نمی شوند و دیگران را سرزنش نمی کنند. زیرا می‌دانند که این صفت اتلاف وقت است. آنها به جای سرزنش سایر افراد، اشتباهات خود را می‌پذیرند و از آن عبرت نمی‌گیرند تکرار آنها در زندگی خودداری کنند و این از مهمترین عادات افراد موفق است.

۳۵- آنها یادگیری مداوم را تحسین می کنند!

یادگیری مداوم یک رویکرد بسیار تاثیرگذار است و باعث می‌شود که روش‌های جدید برای مقابله با مسائل مشکلات به سادگی پیدا شود. این رویکرد می‌تواند با کسب مهارت های جدید شما را برای تمامی تغییرات غیر منتظره در زندگی آماده کند. افراد موفق معتقدند که یادگیری می تواند باعث رشد شخصی و شخصیتی شود به همین دلیل آنها وقت زیادی را صرف یادگیری چیزهای جدید می‌کنند تا بهره‌وری بیشتری پیدا کنند.

۳۶- آنها با شهامت با روز بعد روبرو می شوند!

نکته مهم این است که موفقیت به صورت روزانه نیست. گاهی اوقات ممکن است مشکلاتی در راه شما به وجود آید، اما آنچه حائز اهمیت است این است که شما نگرش مثبتی را در ذهن در مورد آنچه می خواهید داشته باشید. این موضوع و این گونه نگرش می‌تواند به شما کمک کند تا موانع عظیمی را پشت سر بگذارید.

 

افراد موفق به دلیل داشتن یک روز بد همه چیز را متوقف نمی کنند. آنها معتقدند که این بخشی از زندگی است و روز بعد با انرژی و انگیزه بیشتری کارها را شروع می کنند و این یکی از مهمترین عادات افراد موفق است.

۳۷- آنها چالش ها را می پذیرند!

چالش ها بخشی از زندگی افراد است. اما غلبه بر آنها در زندگی یک فرد موفق با سایر افراد ممکن است متفاوت باشد. افراد موفق بر این عقیده هستند که هیچ چیز هرگز مانند برنامه ریزی های قبلی باقی نمی‌ماند.

ممکن است چالش‌هایی به وجود آید و مشکلاتی در مسیر پیشرفت شکل بگیرد، اما آنها با تمام شهامت خود با موقعیت‌های غیر منتظره کنار می‌آیند و تلاش می‌کنند تا آن را مرتفع کنند و در این روش با سایر افراد متفاوت هستند و این از مهمترین عادات افراد موفق است.

۳۸- آنها از منطقه امن عادتها خارج می شوند!

بسیاری از مردم زندگی در منطقه امن عادت ها را به هر چیز دیگری ترجیح می‌دهند و به این شکل اجازه می‌دهند تا فرصت‌های بسیاری در زندگی از دست برود. اما افراد موفق، زندگی در منطقه امن عادتهای خود را انتخاب نمی کنند. آنها خود را به چالش می کشند تا بتوانند به اوج عملکرد خود برسند و بهترین عملکرد خود را ارائه دهند.

۳۹- آنها می‌دانند که پول همه چیز نیست!

بسیاری از افراد معتقدند که موفقیت فقط با پول بدست می آید. آنها تمام تلاش خود را برای یافتن راه های ثروتمند شدن به کار می گیرند، زیرا معتقدند که موفقیت در سایه پولدار شدن است. اما افراد موفق می دانند که تنها ثروتمند شدن نیست که باعث کسب موفقیت می شود، زیرا بسیاری موارد دیگر نیز وجود دارند که باعث یک زندگی موفق می شوند.

۴۰- آنها از تنبلی دوری می کنند!

یکی از فاکتورهای مهم کاهش بهره وری تنبلی است. به همین دلیل افراد موفق هرگز با تنبلی زندگی نمی کنند و تمام تلاش خود را می‌کنند تا کارها را به موقع یا حتی قبل از موعد به پایان برسانند و این یکی از مهمترین عادات افراد موفق است.

اما این بدان معنا نیست که آنها در زندگی هیچ آرامشی ندارند، آنها از وقت با دوستان و خانواده خود لذت می برند، اما همچنان فعال باقی می‌مانند و در صورت لزوم هوشمندانه به کار خود ادامه می‌دهند.

۴۱- آنها به بازخورد ها اهمیت می دهند!

بازخوردها می‌توانند مثبت یا منفی باشند، اما نحوه واکنش افراد در برابر آنها پتانسیل موفقیت آنها را مشخص می‌کند. افراد موفق در معرض انتقادهای سازنده خود را قرار می دهند، زیرا معتقدند که این فرصت ها به آنها کمک می‌کند تا زندگی روابط و تصمیمات خود را بهبود بخشند و مانند افراد دیگر بازخورد منفی به واکنش‌ها نشان می‌دهند.

۴۲- آنها به دنبال میانبر نیستند!

بسیاری از افراد به دنبال یک راه حل سریع برای رسیدن به موفقیت هستند و به همین دلیل ممکن است از راه و روش صحیح دور شوند. زیرا موفقیت یک شبه حاصل نمی شود در حقیقت موفقیت به کار هوشمندانه و صبر نیاز دارد.


مهمترین عادات افراد موفق

در همین رابطه افراد موفق میانبرها را جستجو نمی کنند، آنها تمام تلاش خود را برای رسیدن از روش صحیح به کار می‌گیرند و این یکی از مهمترین عادات افراد موفق است.

۴۳- آنها وضوح ذهنی در مورد اهداف دارند!

افراد موفق هرگز بدون در نظر داشتن هدف و مشخص نمودن آن به ایجاد آن مبادرت نمی ورزند. زیرا معتقدند که هنگام ایجاد یک هدف باید تصویر مشخصی در ذهن در مورد آن وجود داشته باشد و یک دید واضح در مورد مقصد ایجاد شده باشد. همین امر می‌تواند موجب ایجاد انگیزه قوی در جهت رسیدن به آن باشد.

۴۴- آن چه را که می گویند تمرین می کنند!

افراد عادی در مورد پدیده ها سخنرانی های قابل توجهی در مقابل دیگران انجام میدهند، اما حتی یک کلمه از آن را عملی نمی‌کنند. اما افراد موفق اینگونه نیستند، زیرا آنها در مورد اهداف شان سخن نمی گویند بلکه به شکلی عملی آن را دنبال می‌کنند تا به آن برسند.

۴۵- آنها قدرت خود را به حداکثر می رسانند!

افزایش قدرت روحی روانی می‌تواند باعث به حرکت و حداکثر رساندن قدرت فرد برای ادامه مسیر و رسیدن به یک هدف باشد. در حقیقت افراد موفق از وقت خود بسیار خوب استفاده می‌کنند و روی چیزهایی تمرکز می‌کنند که در آن مهارت دارند، زیرا می دانند این کار به آنها کمک می کند تا سریع تر و ساده تر به موفقیت برسند و این یکی از مهمترین عادات افراد موفق است.

۴۶- آنها موفقیت را تجسم می کند!

یکی از مهمترین توانایی های افراد تجسم است. زیرا به فرد قدرت و شجاعت می دهد تا از عهده کارهای سخت برآید. این توانایی می تواند دستیابی به اهداف را آسان نماید. افراد موفق مدتها قبل از رسیدن به موفقیت آن را تجسم می کنند، این افکار مثبت در آنها افزایش پیدا می‌کند و به آنها کمک می‌کند تا عملکرد خود را به شکل موثری بهبود بخشند.

۴۷- آنها منتظر زمان نیستند!

بسیاری از مردم عادت دارند که منتظر زمان مناسب برای اقدام بمانند، اما متاسفانه همین موضوع به باعث می شود تا آنها موقعیت ها را از دست بدهند. افراد موفق به خوبی می‌دانند که نباید بیش از حد انتظار کشید و منتظر یک موقعیت مناسب بمانند و برای رسیدن به اهداف باید قدم به قدم برای انجام کارها گام برداشت.

۴۸- آنها به شانس اعتقادی ندارند!

یک اعتقاد رایج به نام خوش شانسی و بدشانسی در میان مردم به یک موضوع هم گیر تبدیل شده است. هنگامی که همه چیز به نفع یک فرد پیش می‌رود آن را خوش شانسی تعریف می کنند، اما وقتی اوضاع خلاف آن پیش می رود آن را بد شانسی می نامند.

افراد موفق به مفهوم خوش شانسی یا بدشانسی اعتقادی ندارند. آنها با قرار دادن  خود در مقابل تمامی سختی ها شانس را برای خود ایجاد می کنند. در حقیقت میزان خوش شانسی ما برابر است با میزان توانایی ما با روبرویی با مشکلات که هرچه توان ما برای رویارویی با مشکلات پیش آمده در مسیر موفقیت بیشتر باشد، ما بیشتر خوش شانس هستیم. در حقیقت این یکی از مهمترین عادات افراد موفق است.

۴۹- آنها فروتنی بیشتری دارند!

فروتنی یک مشخصه بسیار برجسته در افراد موفق است که باعث می شود آنها اشتباهات خود را به راحتی و با خوشحالی بپذیرند. زیرا جرات این را دارند که بدون بهانه تراشی آن را اصلاح کنند. اینگونه افراد مشکلی ندارند که چیزهای جدید را یاد بگیرند. زیرا معتقدند یادگیری مداوم به آنها کمک می‌کند تا در زندگی موفق تر باشند.

۵۰- آنها هرگز شکایت نمی کنند!

هنگامی که همه چیز از کنترل خارج می شود، افراد ناموفق به جای یافتن راه حل شروع به شکایت می کنند، اما افراد موفق می دانند که شکایت به معنای هدر دادن وقت و انرژی خود را بیابند.

کلام آخر!!!

پس از آنکه با همه این عادت ها آشنا شدیم به یک واقعیت غیرقابل انکار می رسیم و آن این است که موفقیت میراث خانوادگی نیست و به خوش شانسی افراد بستگی ندارد.

موفقیت چیزی است که از عادات ما سرچشمه می‌گیرد و میزان آن به دارد در نتیجه بسیار اهمیت دارد که از امروز برای اجرا و پیاده‌سازی عادات افراد موفق در زندگی خود نحوه عملکرد ما در زندگی بستگی قدم برداریم و شروع به ساختن یک زندگی موفق کنیم.

عزیزان و همراهان ارجمند برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه بستری نمودن فرد معتاد در یکی از مراکز همکار کمپ ترک اعتیاد اهواز لطفاً با مشاورین ما در مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.


مهمترین عادات افراد موفق

سرفراز باشید …

برچسب‎ها :

 • تماس با مشاورین
 • شرایط پذیرش
 • مدت دوره
 • هزینه دوره
جهت تماس با مشاورین مرکز می توانید با شمارۀ تلفن ۰۹۳۵۲۷۵۹۷۷۱ تماس حاصل فرمایید، همچنین از طریق آدرس ایمیل مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ: [email protected] با ما در تماس باشید.
عزیزان مددجویی که قصد اقامت در مرکز تخصصی ترک اعتیاد را دارند می بایست با همراهی معرف خود به دفتر مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ مراجعه کنند. جهت پذیرش موارد زیر را باید به همراه داشته باشند.
1- همراه داشتن معرف با کارت شناسایی
2- همراه داشتن لوازم شخصی مورد نیاز خود
جهت اطلاعات بیشتر به صفحه شرایط پذیرش مراجعه کنید.
همراهان ارجمند برای اطلاع از دوره های درمانی در مراکز همکار لطفا با مشاورین تماس حاصل فرمایید. به طور کلی دوره های درمانی از 21 تا 28 روز متغییر است و هر مرکز بر اساس استانداردهای تعیین شده این دوره های درمانی را برگزار می کند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.
عزیزان و همراهان ارجمند باید دقت بفرمایید که هر کدام از مراکز همکار اهواز کمپ دارای شرایط و امکانات متفاوتی است و بر همین اساس هزینه دوره های درمانی در مراکز مختلف در شهرهای متفاوت کاملا متفاوت است. در نتیجه برای اطلاع دقیق از هزینه مرکز درمانی خود لطفا با مشاورین مرکز ترک اعتیاد اهواز کمپ تماس حاصل فرمایید.

4 دیدگاه دربارۀ “مهمترین عادات افراد موفق بخش دوم”

 • فرزانه علاسوند گفت:

  سلام. مطلب بسیار مفیدی بود. من تا انتها خواندم و کلی مطلب جدید یاد گرفتم. امیدوارم مطالب بیشتری در این زمینه توی سایتتون بگذارید.
  با تشکر از شما

 • کاوه حکمت گفت:

  مقالات و نوشته های سایت بسیار مفید و موثر هستند. لطفا در مورد موفقیت در زندگی و کار نیز توضیح بدید. سپاسگذارم

 • recep ivedik izle گفت:

  I got what you intend,bookmarked, very decent site. Marsiella Marlow Maia

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *